Michalovce – Lipt. Mikuláš 10:4 (kon.) | SR 18 – Bardejov 2:4 (kon.) | Spišská N. Ves – Detva 3:2 (1:0 po s.n.)
Topoľčany – Prešov 1:2 (kon.) | Senica – Trnava 3:1 (kon.) | Pov. Bystrica – Prievidza 0:0 (18:00)
před zápasem
HK 95 Považská Bystrica
0:0
MšHK Prievidza
sk Pátek 22.11.2013, 18:00 • Zimný štadion Považská Bystrica • 1. liga (SR)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie začína o 18:00.

Vítam všetkých fanúšikov hokeja, pri sledovaní zápasu 22. kola 1HL, v ktorom si zmerajú sily tímy HK 95 Považská Bystrica a MšHK Prievidza.

Po dlhšom čase sa na domáci ľad vracajú panteri a musia fanúšikom odčiniť nevydarené zápasy z tripu, v ktorom získali len 3 body z 15-tich možných. Hlavne posledný zápas v Detve, utrpela Považská Bystrica vysokú prehru 10:2 a zdá sa, že panteri stále hľadajú výbornú formu zo začiatku sezóny. Najproduktívnejší hráč HK 95 Považská Bystrica je so 14-timi bodmi Marián Koleda. Tím sa nachádza takmer na dne tabuľky s 18-timi bodmi, len 4 body pred posledným tímom SR 18.

MšHK Prievidza sa aktuálne nachádza na 7. mieste s 30-timi bodmi. V poslednom zápase si doma Prievidza poradila s Topoľčanmi 5:4. Brankár a obrana domácich si budú musieť dávať pozor na najlepšieho strelca hostí – Jozefa Kentoša, ktorý má na svojom konte už 9 gólov. A taktiež na najproduktívnejšieho hráča hostí – Ivana Račeka s 18-timi bodmi.

Sezóna je ešte dlhá, netreba sa vzdávať, ale je najvyšší čas aby domáci predviedli svoje kvality a zabojovali so srdcom o postup do play-off. Prajem pekný hokejový zážitok.

Úvodné zostavy:

HK 95 Považská Bystrica: Hričina – Hriňa, Dubeň, Filo, Šuda – Koleda, Kostelansky, Ižvolt – Liška, Ligas, Rosenberg- Vokulič, Kudlej, Kršjak

MšHK Prievidza: Borároš- Imrich, Kolník, Celar, Popela, Ďuriš, Majer, Jordán – Pekarčík, Daniška, Kentoš – Glemba, Mendel, Kraus – Hús, Mihálik, Čopák – Pista, Urgas

Rozhodca: Valachovič – Drblík, Nosek.

Dnes sa v domácej bráne predstaví Hričina a kryť chrbát mu bude Buliš. V bránke hostí preukáže svoje kvality Borároš a dvojku mu bude robiť Belák.

Už o pár minút začne zápas HK 95 Považská Bystrica a MšHK Prievidza, v ktorom je mierny favorit hosťujúci tím. Rozveselia panteri svojich verných fanúšikov plným bodovým ziskom? Uvidíme o chvíľu.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:31
    Kostelansky vyskúšal z medzikružia pozornosť Borároša!

01:02
    Mihálik si prešiel cez dvoch hráčov z ľavej strany a Hričina rýchlym betónom drži domácich!

03:10
    Prievidza tlačí domácich, tí sa úspešne bránia.

04:18
    Koleda a následne Dubeň z dorážky neprekonali hosťujúceho brankára.

04:29
    Prievidza dala gól!
    Hús a KRAUS sa rútili v prečíslení dvaja na jedného a druhý menovaný zúžitkoval krásnu prihrávku z ľavej strany a strielaľ do prázdnej brány!
    Asistencia : Hús, Mihálik

06:15
    Prvé vylúčenie domácich, za hákovanie si ide odsedieť dvojminútový trest Kudlej.

08:15
    Domáci v plnom počte.

09:30
    Hrá sa prevažne v strednom pásme.

10:00
    Kentoš hneď po vhadzovaní ohrozil Hričinu a ten predviedol krásny zákrok s pravým betónom!

13:40
    Čopák si prekľučkoval dvoch hráčov, ale nakoniec sa k zakončeniu nedostal.

15:01
    Kolník od modrej silnou strelou neprekvapil pozorného Hričinu!

17:30
    Skvelý Hričina likviduje strelu za strelou! Najskôr Čopáka z ľavej strany a následne pokus od modrej Popela!

19:21
    Vokulič vyskúšal Borároša a ten reflexne odráža puk k mantinelu!

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V prvej tretine je lepším mužstvom hosťujúci celok, ktorý si vytvára veľa príležitostí stupňujúcim tlakom, aj keď domáci vedia tiež ohroziť, na vytúženú výhru to stačiť určite nebude.

Druhá tretina začne približne o 11 minút.

23:03
    Z buly Kentoš a Kolník našli na modrej voľného DANIŠKU a ten prepálil domáceho brankára!

Asistencia : Kolník, Kentoš

24:15
    Vokulič sa rútil sám na brankára a Celar nemal inú možnosť ako útočníka domácich nedovolene zastaviť. Celar ide na dve minúty za podrezenie oslabiť hosťujúci tím na trestnú lavicu.

25:30
    Domáci hrajú presilovku zle, nedári sa im ani udržať v útočnom pásme.

26:15
    Hostia v plnom počte.

27:09
    GLEMBA z pravej strany prekvapil Hričinu strelou zpoza brániaceho hráča a domáci prehrávajú už 0:3!

Asistencia: Čopák

29:15
    Hra sa ukľudnila.

30:03
    PEKARČÍK sa ocitol úplne sám pred brankárom a nemýlil sa!

Asistencia : Imrich, Mendel

31:30
    Prievidza kontroluje hru

31:59
    Krásny zákrok lapačkou Hričinu, neprekonal ho Hús!

33:00
    Domáci kapitán Koleda sa rútil sám na Borároša a hosťujúci brankár sa nachytal na kľučku a Koleda mal pred sebou prázdnu bránu. Teda na prvý pohľad to tak vyzeralo, ale to čo predviedol Borároš s lapačkou a ležiaci snáď nie je možné!!!! Neuveriteľný zákrok, ale zobralo si to svoju daň a pri zákroku sa zranil a hosťujúcu bránu teraz kryje náhradník Belák.

33:44
    Ižvolt peknou strelou neprekonal z pravej strany Beláka a následne si vybil zlosť na mantinel, kde svojou hokejkou z celej sily vrazil a ide si odsedieť 10 minútový osobný trest za nešportové správanie!

37:11
    Vylúčenie domácich, za podrazenie ide na trestnú lavicu Rosenberg a to na dve minúty.

38:50
    Prievidza tlačí v útočnom pásme

39:11

39:17

Prievidza si v útočnom pásme robila čo chcela a na pasivitu obrany domácich doplatil brankár Hričina, ktorého prekonáva už druhý krát, z tej iste pozície a zase voľný PEKARČÍK!

Asistencia : Kentoš, Mendel

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Druhú tretinu ovládli hostia a domáci sa nestačia brániť, o čom hovorí aj výsledok 0:5.

Tretia tretina začne o 11 minút.

A máme tu druhé striedanie brankára, tento krát sa výmena udiala v domácej bráne a dnes už 5 krát prekonaného brankára Hričinu, strieda mladý talent Buliš.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:31
    Pokus od modrej v podaní Kostelanského chytá Belák do lapačky!

41:38
    Zakázané uvoľnenie domácich z neprestnej prihrávky.

43:32
    Strela Lišku netrafila priestory brány

45:12
    Hra je plná nedorozumení domácich, tak aj hostí.

45:41
    Filo za hákovanie na dve minúty. Domácich zrejme čakajú ťažké časy.

46:32
    Buliš sa vynikajúcu stihol vrátiť na druhú stranu, kde už Kentoš triafal do odkrytej brány, ale Buliša neprekonal.

47:41

48:10
    Dubeň oslabuje svoj tím na dve minúty, za napadnutie.

49:16
    Presilovka 5 proti 3! Na dve minúty Filo za hákovanie.

49:25

Domáci vyhrali buly ale k puku sa dostal Popela, ktorý strelil žrd od modrej a následne z dorážky MENDEL už sieť rozvlnil!

Asistencia: Popela

51:16

52:03
    Považská Bystrica dala gól!

Čestný úspech domácich zaobstaral LIGAS, nechytateľnou strelou do vynklu!

Asistencia : Liška, Filo

53:05
    Domáci tlačia, gól ich zrejme prebudil a skvelý zákrok betónom zneškodnil kľučku Kršjaka brankár Belák!

53:34
    Pista na dve minúty za nedovolené bránenie a domáci majú chuť na druhý gól, uvidíme, či sa im presilovku podarí využiť

54:20
    Ligas vyskúšal dobrou strelou z pravej strany Beláka, ktorý neinkasoval druhý gól!

55:34

58:01
    Rosenberg a Ligas peknou akciou ohrozili hosťujucého brankára, ktorého triafajú do pravého betóna!

59:30
    Buliš predviedol neuveriteľný zákrok! Kentoš bol sám pred bránou a kľučkou si domáceho brankára položil na ľad, ale Buliš následnú strelu zneškodnil hokejkou na bránkovej čiare!!! Skvelá bodka dnešného zápasu.

59:57
    Filo dostal dvojminútový trest za nebezpečnú hru s vysokou hokejkou

60:00

A je po zápase, ktorý bol bohatý na góly, ale taktiež exluzívny na brankárske zákroky Borároša a Buliša, s ktorými by sa nemuseli hanbiť ani v NHL. Dnes spolu padlo 7 gólov, z toho 6 do bránky domácich. Panteri sa nenachádzajú v ideálnej forme a čím viac sa prhľbujú na dno tabuľky.
    Prajem pekný a príjemný večer z Považskej Bystrice. (20:39:58)

Matúš Kubala

Branky a nahrávky: 53. Ligas (Liška, Filo) – 5. Kraus (Hús, Mihálik), 24. Daniška (Kolník, Kentoš), 28. Glemba (Čopák), 31. Pekarčík (Imrich, Mendel), 40. Pekarčík (Kentoš, Mendel), 50. Mendel (Popela)

Rozhodčí: Valachovič – Drblík, Nosek