Omsk – CSKA Moskva 3:5 (kon.) | Barys – Riga 4:5 (0:1 po s.n.) | Chanty-Mansijsk – HC Slovan 0:1 (0:1 po s.n.)
Jekatěrinburg – Lev 1:3 (kon.) | N.Novgorod – Chabarovsk 6:2 (kon.) | Kazaň – Novosibirsk 1:2 (2:0 po s.n.)
Dynamo Moskva – Vladivostok 3:2 (kon.) | Petrohrad – Čeljabinsk 3:0 (kon.) | Spartak Moskva – Nižněkamsk 4:2 (kon.)
Minsk – Ufa 1:4 (kon.) | Doněck – Novokuzněck 5:1 (kon.) | Záhřeb – Magnitogorsk 2:1 (kon.)
Avtomobilist Jekatěrinburg
1:3 (0:1, 0:0, 1:2)
Lev Praha
Pátek 22.11.2013, 14:00KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Letošní ročník KHL je již ve své polovině. S celkového počtu 54 zápasů má každý tým odehraných minimálně 27 duelů. Pražští lvi načnou druhou polovinu sezony na ledě Jekatěrinburgu.

Avtomobilistu patří aktuálně první nepostupová příčka – tedy deváté místo ve Východní konferenci. Lvi se v Západní konferenci aktuálně nachází na pátém místě.

Vzájemné zápasy prozatím jasně hovoří pro hráče českého celku. Lvi se s Jekatěrinburgem utkali již třikrát (dvakrát v loňské sezoně a jednou v letošním ročníku). Jekatěrinburg dokázal v zápasech s Pražany získat pouhý bod za remízu po šedesáti minutách.

Když Avtomobilist Jekatěrinburg přijel do Prahy, zažíval veleúspěšnou sérii. Avtomobilist devětkrát v řadě vyhrál a na holešovickém ledě mohl přidat desátou výhru. Svěřenci trenéra Jalonena ovšem byli proti. Hosté se tak do Jekatěrinburgu vrátili s pouhým bodem za remízu po třech třetinách.

Porážka od jediného českého zástupce v KHL ale odstartovala jinou sérii Jekatěrinburgu – ruský celek od té doby nezískal ani jeden bod. Avtomobilist totiž prohrál všechny tři zápasy.

HC LEV Praha čeká v pořadí již čtvrtý trip. Lvi narazí na stejné soupeře jako v předchozích čtyřech zápasech. Uplynulá domácí série byla úspěšná, jelikož Novotný a spol. získali celkem 8 bodů. Pouze v posledním zápase nestačili jen těšně na rozjetý Barys. Poslední posilou v týmu finského trenéra Jalonena je švédský forvard Ullström.

Avtomobilist Jekatěrinburg: Kovář – Gusev, Trjamkin, Viklund, Lepistö, Antonov, Megalinsky, Postnikov, Žuravljov – Lewandowski, Golyšev, Krikunov – Lazarev, Černov, Maljkin – Děmagin, Simakov, Jemelejev – Stewart, Strelcov V., Strelcov A.

Lev Praha: Vehanen – Ševc, Mäenpää, Oystrick, Němec, Jaakola, O'Byrne, Gragnani – Azevedo, Novotný, Ullström – Sekáč, Zackrisson, Thörnberg – Birner, Vrána, Řepík – Ridderwall, Cingel, Pacovský

Rozhodčí: Bukin, Cherenkov – Matjuša, Palej.

Hráči již vyjíždí na led, utkání může za malou chvíli začít.

Dozněly hymny obou dnešních soupeřů. Na ledě jsou již pouze elitní formace, které jsou připravené na úvodní vhazování.

00:01

00:30
    Avtomobilist vyhrává vhazování a hned se žene do útoku. Lazarev se ovšem octl v ofsajdu. Bude se vhazovat.

00:58
    Thörnberg zavezl puk do útočné třetiny. Nejproduktivnější lev se pokusil ohrozit Kováře. Jeho střela ale skončila těsně nad brankou.

02:14
    Stewart šikovně tečoval nahození na branku lvů. Vehanen betonem vyrazil do rohu kluziště.

03:10
    Lev Praha právě vstřelil branku!
    Kovář chtěl rozehrávat zpoza branky. Puk mu ovšem sebral Azevedo a poslal ho do míst, kde již stál připravený JIŘÍ NOVOTNÝ. Kapitán lvů dorazil puk do odkryté klece a připsal si první branku v letošním ročníku. Asistence: Azevedo

04:52
    Lepistö poslal puk na rozjetého Jemelina, který se dostal až k Vehanenovi. Domácí z této situace ale vyrovnávací branku nevytěžili.

05:28
    Sami Lepistö se snažil zabránit útoku čtvrté formace lvů. Provedl to ovšem nedovoleně, a nabídl tak Pražanům první přesilovku

06:05
    Ševc tvrdě vypálil, Kovář vyráží.

06:20
    Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho, které Igor Jemelejev zakončoval forhendem. Vehanen ovšem skvěle přesunul pravý beton.

07:53
    Jekatěrinburg je již v plném počtu. Pražanům se první početní převaha příliš nevyvedla.

09:05
    Dominik Pacovský projížděl kolem Kováře, který přišel o helmu. Hra je přerušena a bude se vhazovat.

09:22
    Lvi se nyní drží v útoku. Pacovský dlouho držel puk za brankou, nakonec sám objel branku a vystřelil. Kotouč ale ke Kovářovi přes bránící hráče nepropadl.

10:54
    Strelcov nyní zatápí obraně lvů. Sám vystřelil z modré čáry a Vehanen musel vytáhnout slušný zákrok lapačkou.

12:10
    Birnerovi se nepovedlo přejít do útočného pásma. Lvi se s pukem vracejí až za svou branku a pokusí se zaútočit znovu.

12:51
    Ridderwall těčoval nahození na Kováře. Český brankář střelu přikryl, a následuje tak vhazování.

13:20
    Na pravém křídle se zjevil Krikunov a Vehanen musel vytáhnout zákrok lapačkou.

13:34
    O'Byrne si odsedí dvě minuty na trestné lavici za krosček.

13:59
    Lvi se osvobozují vyhozením přes všechny čáry.

14:14
    Napodruhé končí Avtomobilist po vyhození kotouče ve středním pásmu.

14:30
    Lepistö prověřil finského brankáře v dresu Lva. Ten vyrazil do ochranné sítě.

14:44
    Azevedo vyhrává vhazování a hned posílá puk ke Kovářovi.

13:29
    Domácí kombinovali dlouho v útočné třetině. Vystřelit se jim ale nedaří, lvi totiž sehráli oslabení velmi dobře. O'Byrne se již vrací na led.

14:58
    Pacovský vybojoval v útoku puk. Jeho spoluhráči ale nedokázali ohrozit Kováře.

17:16
    Lvy zastavuje v útoku ofsajd.

17:59
    Avtomobilist se v závěru hodně tlačí do útoku. Nebezpečně střílel Stewart, a donutil tak Vehanena k zákroku.

19:30
    V závěru první třetiny mají kotouč na hokejkách pražští lvi. Ti tak drží hru daleko od Vehanena.

20:00

První třetina je již minulostí. Pražskému týmu přinesla jednobrankové vedení. První branku vstřelil kapitán Novotný po chybě v rozehrávce Kováře. V závěru se do útoku začali také více tlačit domácích a v posledních dvou minutách měl o hodně více práce Fin v brance Lva.

Další třetina začne přibližně ve 14:47.

Pořadatelé ještě musí vyřešit technické problémy. Branka, kterou bude hájil Kovář, není správně upevněna na svém místě. Za pár minut snad ale druhá třetina začne.

20:01

20:07
    Na buly se proti sobě postavil Azevedo s Maljkinem. Avtomobilist vyhrává vhazování a chystá se založit první útočnou akci.

20:28
    Do šance se dostavájí domácí. Lazarev poslal puk na branku Lva, Vehananen střelu vyráží.

20:55
    V přecházející akci ovšem Lazarova podrazil Nathan Oystrick, který tak na dvě minuty oslabuje Pražany.

21:55
    Ridderwall vyhodil puk až ke Kovářovi.

22:28
    Viklund prověřil Vehanena, který puk poslal před sebe. Lvi tak ihned mohli vyhodit.

22:50
    Oystrick je již na ledě.

23:01
    Avtomobilist vyhazuje na zakázené uvolnění. Bude se vhazovat.

23:30
    Sekáč po vhazování vystřelil. Český gólman si ale s jeho střelou poradil.

24:17
    Vrána předal puk Řepíkovi. Druhý jmenovaný střílel z velkého úhlu. Kovář se ale překvapit nenechal. Následuje vhazování v útočné třetině Pražanů.

25:21
    Avtomobilistu se nedaří vytvořit si větší šanci. Pacovský tak může zavést puk až ke Kovářovi.

26:20
    Po šanci Novotného se dostávají do přečíslení domácí. Puk po střele útočníka Jekatěrinburgu projel těsně kolem tyče branky, kterou střeží Vehanen

27:55
    Avtomobilist kombinoval za brankou lvů. Po střele Maljkina si připisuje Fin v brance Lva další zákrok.

27:26
    Puk vyletěl z hřiště. Vhazuje se ve středním pásmu.

27:47
    Mikko Mäenpää zatáhl za záchranou brzdu. Avtomobilist se téměř dostal do brejku. Mikko Mäenpää ovšem podrazil hráče s pukem, a odsedí si tak dvě minuty.

28:07
    Domácí okamžitě kombinují v útoku.

28:43
    Sami se ale hráči Jekatěrinburgu poslali do středního pásma. Svěřenci Kariho Jalonena se brání úspěšně.

29:48
    Mäenpää je již zpět na ledě. Lev se ubránil.

30:22
    Kotouč končí v ochranné síti. Jeden z hostujích hráčů puk tečoval, a tak se bude vhazovat ve středním pásmu.

31:07
    Čtvrtá formace se opět dlouho drží v útočné třetině. Cingelova střela ovšem neprošla přes obranu domácích.

32:00
    Ullström se pokusil prostřelit Kováře mezi betony. Český brankář si betony pohlídal u sebe a následuje vhazovánáí.

32:08
    Oystrick poslal propagační střelu směrem k brance domácích.

32:41
    Na druhé straně přichází nepřesná střela od modré čáry. Nyní se lvi mohou dostat do útoku.

33:45
    Mäenpää vystřelil z modré čáry a Kovář jeho puk neměl pod kontrolou. Dotírající lvi se ale nedokázali zmocnit puku.

34:32
    Čtvrtá formace se ale musí bránit. Všechno řeší Vehanen kvalitním zákrokem.

35:32
    Menší strkanice v rohu kluziště znamená vyloučení za podražení na dvě minuty pro novou posilu Pražanů Ullströma.

36:00
    Lvi ale brání dnes přesilovky opravdu dobře. Dvakrát již vyhdoli puk.

36:50
    Megalinsky tvrdě pálí od modré čáry. Střela mu ale nesedla a skončila mimo.

37:20
    Ve vlastním oslabení se dostali do zajímavé šance hosté. Thörnbergova střela ale Kováře nepřekonala.

37:55
    V momentě, kdy se Ullström vracel na led, zastavil domácí ofsajd.

38:51
    Pacovský vybojoval puk pro Ridderwalla, který mířil svou střelu přesně pod ruku Kováře. Brankář Jekatěrinburgu ovšem svou pravici pevně přitiskl k tělu.

39:15
    Zákrok na Ridderwalla je oceněn dvěma minutami, které si odpyká Strelcov.

39:40
    Mäenpää střílel od modré, ale obránce padl obětavě do střely.

39:49
    Lvy i přes rybičku Oystricka na modré čáře zastavuje ofsajd.

40:00

Druhá třetina nám žádnou změnu ve skóre nepřinesla, lvi tak stále vedou díky brance Novotného z první třetiny. Jekatěrinburg má ovšem ještě jednu třetiny na vyrovnání utkání. Pražany ve druhé periodě trápila častá vyloučení. Museli se bránit celkem třikrát. Oslabení, do kterých se dostali zbytečnými fauly, ale vždy odehráli s přehledem.

Další třetina začne přibližně v 15:41.

40:01

40:15
    Třetí třetinou začínají hostující lvi v početní převaze. A hned se ženou do útoku.

40:40
    Azevedo tvrdě vypálil, ale trefil jen bránícho hráče.

40:50
    Malychin objíždí po úderu hokejkou do obličije na tresnou lavici. Pražané mají možnost zahrát si dvojnásobnou přesilovku.

41:28
    Po střele Nathana Oystricka drží Kovář puk, bude se vhazovat. Jekatěrinburg je již ve čtyřech.

41:42
    Strelcov ovšem vyváží puk až k Vehanenovi.

42:15
    Sekáč dostal puk od Thörnebrga. Český útočník potáhl puk a z prostoru mezi kruhy vystřelil.

42:59
    K JIŘÍMU NOVOTNÉMU, který hlídkoval před brankou se dostal kotouč. Kapitán lvů se obtočil kolém své osy a obehrál si všechny tři bránící hráče. Střelou zápěstím Kováře překonal. Pro Novotného je to druhá branka v dnešním zápase. Bez asistence.

45:38
    Zmatečná situace v brankovišti lvů. Vehanen skončil bez hokejky, i tak ale dokázal puk přikrýt.

46:12
    Lev v další příležitosti. Řepík dovezl puk do útoku, následně vystřelil na Kováře. Český gólman vyrazil pouze před sebe. Vrána se k odraženému puku dostal jako první, ale netrefil se mezi tři tyče.

46:56
    Zajímavě střílel Stewart. Finský brankář ve službách pražského Lva předvedl kvalitní zákrok.

47:07
    Icing lvů.

48:33
    Lepistömu s Viklundem se nedaří rozehrát, lvi dobře napadají v útoku.

49:09
    Lepistö tvrdou střelou ohrozil Vehanena.

49:50
    Po útoku čtvrté formace končí kotouč pod Kovářem.

50:38
    Domácí se dlouho drží v útoku. Bránící pětka lvů již potřebuje vystřídat.

51:23
    To se podařilo a elitní formace Pražanů je již v útočné třetině.

51:54
    Lewandowski nepřejel modrou čáru dle pravidel. Ofsajd znamená vhazování ve středním pásmu.

52:39
    Fjodor Malichin se dostal do dobré příležitosti. Obkroužil si branku, ale přes Vehanenův beton kotouč nedostal.

53:50
    Oystrick vystřelil z modré čáry. Kotouč končí mimo ledovou plochu. Bude se tedy vhazovat.

54:15
    Vehanen si připisuje další kvalitní zákrok. Poradil si se střelou Lewandowskeho z mezikruží.

54:52
    Ullström zavezl puk do útoku a nahodil puk na Kováře. Společně se svou formací odjížídí střídat.

55:37
    Domácí kombinují v útoku, po faulu lvů jim byla ponechána výhoda.

56:07
    Lazarev střílel na Vehanena. Ten puk kryje.

56:25
    Martin Thörnberg si pomohl zápasnickým chvatem, který poslal protihráče k zemi. Oslabuje svůj tým tak v nevhodný okamžik.

56:40
    Lvi okamžitě vyhazují.

56:55
    Oddechový čas pro domácí.

57:12
    Zackrisson odvádí puk do útočné třetiny.

58:00
    Zackrisson s Viklundem odjíží na tresnou lavici.

58:07
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Domácí předvedli krásnou souhru, kterou zakončoval Lazarev. S jeho střelou si ještě Vehanen poradil. Odražený puk se ale dostal k SAMI LEPISTÖMU, který nekompromisně prostřelil brankáře lvů. Asistence: Černov.

58:10
    Aktivní domácí se nyní tlačí do útočné třetiny.

58:36
    JIŘÍ NOVOTNÝ dává hattrick! Kapitán lvů dokázal poslat puk do odkryté klece. Kovář již byl na střídačce. Bez asistence.

59:44
    Lvi dohrávají utkání v útoku a hlídají si tak tříbodovou výhru.

60:00

Lvi zvládají první utkání na čtvrtém tripu. Výhru za tři body vystřílel hostům Novotný, který vsítil všechny tři branky. Pro kapitána Pražanů to byly vůbec první úspěšné zásahy v sezoně. V závěru utkání sice snížil Lepistö, ale třetí Novotného gól znamenal výhru lvů 3:1.

To je pro dnešek vše. Přeji hezký večer! (16:24:29)

David Soumar

Branky a nahrávky: 59. Lepistö (Černov) – 4. Novotný (Azevedo), 43. Novotný, 59. Novotný

Rozhodčí: Bukin, Cherenkov – Matjuša, Palej