K. Vary – Loko Jaroslavl 2:3 (0:1 po s.n.)
Loko Jaroslavl
Pátek 22.11.2013, 18:00 • KV Aréna • MHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vzájemné zápasy

Oba týmy se v MHL setkaly již pětkrát a z toho čtyřikrát odešla vítězně Lokomotiv Jaroslavl. Naposledy zvítězila na svém ledě 4:3 po nájezdech.

Lokomotiv vede tabulku západní konference s náskokem 3 bodů na druhou Balašichu. Z 28 odehraných zápasů ji soupeř dokázal porazit pouze třikrát po základní hrací době. Za poslední čtyři zápasy mají však dvě prohry a to s jedenáctým Almazem a sedmnáctým Dynamem Petrohrad. Kanadské bodování týmu vede Ivan Petrakov s 26 body.

Energie drží v prozatimní sezoně desátou příčku a má na svém kontě 40 bodů. V posledních zápasech se jí příliš nedařilo. Z posledních čtyř zápasů zvítězila pouze jednou a to na ledě Salcburku 3:2 po nájezdech. Nejlepším střelcem týmu je David Gríger s 8 góly a 8 asistencemi, který má také nejvíce kanadských bodů v týmu.

HC Energie Karlovy Vary: Honzík (Fečo) – Kečkeš, Kvapil, Dvořák, Šafář, Horvath, Bahounek, Šimek – Flek, Beránek, Bezúch, Gríger, Táborský, Harkabus, Vachutka, Kohout, Vrána, Gorčík, Zadražil, Rubeš

Loko Jaroslavl: Glyzin (Chomčenko) – Gurejev, Jelesin, Cvetkov, Petrov, Čerepanov, Manuchov, Akamov – Kulagin, Šamin, Ilenko, Makarov, Ryžkov, Skvorcov, Plastinin, Kraskovskij, Kolonistov, Šubin, Romancev, Lebeděv, Korškov.

00:01

00:22
    Karlovy Vary právě vstřelily branku!
    A je tu studená sprcha pro hosty! Domácí začali velice aktivně a po nahození puku od Lukáše Vrány se tečí prosazuje JAKUB FLEK! Asistence: Lukáš Vrána a Daniel Vachutka.

02:40
    Vhazování před Honzíkem.

04:01
    A máme tu první vyloučení! Roman Manuchov (LKJ) vyloučen na dvě minuty za podražení.

04:52
    Máme tu dvojnásobnou přesilovou hru pro domácí! Za vysokou hůl je poslán na trestnou lavici Alexandr Petrov (LKJ).

06:06
    Energie se snaží střílet z každé pozice, ale většinou jsou to nepřesné střely.

06:54
    Hosté hrají v plném počtu.

07:31
    Domácím se tato dlouhá výhoda v podobě přesilové hry vůbec nepovedla. Většina jejich střel mířila mimo branku.

09:50
    Velká šance domácích! Jakub Flek teď prokličkoval obranou Lokomotivu, ale sám před Glyzinem trefil pouze jeho lapačku.

11:11
    Ofsajd odpískán domácím hokejistům.

12:45
    Po střele Petra Horvatha se vhazuje před Glyzinem.

14:06
    Jaroslavl teď uzamkla energetiky v jejich obranném pásmu a tlačí se do zakončení.

15:11
    Icing hostů a vhazování v obranném pásmu Jaroslavle.

16:16
    Loko Jaroslavl právě vstřelil branku! A je tu vyrovnání! Lokomotiv poté, co uzamkla domácí v jejich obranném pásmu, nahazovala snad každý puk na Honzíka, až jedno nahození protečoval za domácího gólmana PAVEL KRASKOVSKIJ! Asistence: Alexandr Lebeděv

18:53
    Tak ještě tu máme jedno vyloučení! Za nedovolené bránění si dvě minuty odpyká Danil Romancev (LKJ).

19:22
    Domácím se přesilová hra vůbec nedaří.

20:00

První třetina začala výborně pro domácí, jelikož hned ve 22. vteřině vsítil první branku utkání Jakub Flek. Pro hosty to byla studená sprcha a mohli děkovat, že se Energii nepodařilo využít následnou dvojnásobnou přesilovou hru. Ale nakonec se hosté také dočkali. V sedmnácté minutě se po teči prosadil Pavel Krasovskij a srovnal tak stav zápasu na 1:1. Druhá třetina začne přibližně v 18:44.

20:01

20:32
    Domácí zakládají útok a usazují se v obranném pásmu hostů.

20:57

21:50
    První domácí vyloučení. Martin Kečkeš (KVA) vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

23:22
    Jaroslavl se usadila v útočném pásmu a tlačí se do zakončení.

23:50

25:05
    Vhazování před Glyzinem.

26:02
    Sledujeme rychlý hokej. Hra se nám přelévá z jedné strany na druhou, ale je to bez šancí jak na jedné, tak na druhé straně.

26:53
    Nepřesná rozehrávka hostů. Vhazuje se před Glyzinem.

28:01
    Energie jde opět do vedení! Chybnou rozehrávku vystihl na modré čáře Martin Kečkeš, udělal tři rychlé kroky a přihrál do úplně odkryté brány SEBASTIANU GORČÍKOVI, který už měl práci lehkou. Asistence: Martin Kečkeš

30:11
    A je tu druhé vyloučení Energie. Martin Kečkeš (KVA), který měl velký podíl na vedoucí brance, je vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

31:15
    Obrovská šance domácích v oslabení! Jakub Flek ujížděl sám na gólmana Glyzina, ale nepovedlo se mu zakončit mezi brankářovy betony!

31:49
    Teď se bude hrát chvíli 4 na 4. Za krosček vyloučen Roman Manuchov (LJK).

32:13
    Energie hraje v plném počtu.

33:51

34:12
    Tak tato přesilová hra se domácím vůbec nepovedla. Většina z ní se odehrávala ve středním pásmu a energetici se nedostali do pořádné šance.

35:01
    Tomáš Vrána (KVA) vyloučen na dvě minuty za hákování.

36:14
    Hosté se snaží posílat všechny kotouče na bránu domácích a doufají, že se jim povede nějaká teč stejně, jako při prvním gólu.

37:01
    Domácí hrají v plném počtu.

38:22
    Loko se snaží o vyrovnání a tlačí teď soupeře. Ten se osvobozuje jen za cenu zakázaného uvolnění.

39:02
    Běží poslední minuta druhé třetiny.

40:00

Ve druhé části jsme viděli mnoho šancí na obou stranách. Úspěšněji z této třetiny vyšli domácí, kteří se gólem Sebastiana Gorčíka z devětadvacáté minuty opět dostali do vedení, a tak je stav zápasu po čtyřiceti minutách 2:1 pro domácí. Třetí třetina začne přibližně v 19:32.

40:01

40:48
    Domácí začínají třetí třetinu aktivně a napadají rozehrávku soupeře.

42:13
    Gorčík se dral mezi dva obránce hostí, ale podklouzl, a tak z šance domácích není nic.

43:28
    Zakázané uvolnění Energie.

44:20
    Hra se nám velice kouskuje. Vidíme třetí zakázané uvolnění domácích v řadě.

46:22
    Velká šance Maxima Makarova! Ten ujížděl s Alexandrem Kulaginem do přečíslení dva na jednoho, ale Makarov dostal bohužel pro něj přihrávku na paty a nedokázal tak zakončit.

48:51
    Kotouč končí v síti, vhazuje se po pravici Glyzina.

49:26
    Na hostech je vidět, že sem určitě nepřijeli prohrát, a tak přidávají na obrátkách. Energetikům teď pomáhá hlavně štěstí.

50:51
    Až teď se domácím podařilo po minutě a půl vyhodit puk do středního pásma a můžou tak v klidu vystřídat.

51:28
    Oddechový čas pro domácí.

51:38
    Domácí trenér si vzal oddechový čas, aby uklidnil hru svých svěřenců.

51:45
    Loko Jaroslavl právě vstřelil branku! Ale tento tah se Energii vůbec nevyplatil! Jaroslavl teď předvedla obrovský tlak do brány, až se kotouč odrazil k volnému ALEXANDRU KULAGINOVI, který uklidil kotouč do odkryté karlovarské branky. Asistence: Makarov a Šubin

53:49
    Vhazuje se po pravici Honzíka.

54:54
    Neuvěřitelný zákrok teď předvedl Honzík! Na poslední chvíli vymrštil beton do vzduchu a vykopl tak kotouč, který mířil do jeho odkryté brány!

56:48
    Loko teď uzamkla domácí v jejich obranném pásmu a dlouho je trápila, než se Energii podařilo vyhodit a vystřídat.