Remeš – PSG 0:3 (kon.) | Évian TG – Lorient 0:4 (kon.) | Lyon – Valenciennes 1:1 (kon.)
Montpellier – Guingamp 1:1 (kon.) | Rennes – Bordeaux 1:1 (kon.) | Sochaux – Bastia 1:1 (kon.)
Stade Rennes
1:1 (0:0)
Girondins Bordeaux
Sobota 23.11.2013, 20:00Francouzská Ligue 1 Uber Eats

To je ode mne vše. Já se s vámi loučím a přeji příjemný zbytek dne. (21:53:03)

Zápas končí remízou. Obě branky padly v rozmezí jedné minuty. Domácí poslal do vedení v 63. minutě Kana-Biyk. Jenže radost Rennais netrvala ani minutu, neboť se vzápětí prosadil hostující Diabaté. Od té doby byla hra vyrovnaná a nenabídla nic zajímavého. Remíza je tak zasloužená.

90
    Žlutou kartu fasuje Henrique.

90
    Nastavují se dvě minuty.

90
    Střelecký pokus Sertice nebyl úspěšný, neboť zamířila pouze do náruče pozorného brankaře.

85
    V ofsajdu se objevil Kadir. Hosté tak zůstanou u kulatého nesmyslu.

84
    A vzápětí také Girodins. Odcházejícího Saiveta nahradí Faubert.

83
    Rennais opět mění hráče. Dolů jde Makoun. Do hry naopak vstoupí Allée.

80
    Rána Maurice-Belaye, která mířila k pravé tyči zlikvidoval pohotovým zákrokem Costil.

80
    Obranným faulem se provinil Konradsen.

78
    Domácí také střídají. Ze hřiště odstupuje Jussie. Nahradí jej Nicolas Maurice-Belay.

77
    Atraktivní fotbal k vidění zrovna není. Oba týmy vytvářejí hodně chyb.

76
    Hunou vyprodukoval ránu z pravé strany. Jeho zakončení bylo ale hodně nepřesně a končí mimo hrací plochu.

74
    Hosté střídají. Dolů jde Obraniak. Trávník okusí Traoré.

67
    Konradsen získal pro svůj celek standardní situace. Z ní ale domácí branku hostů neohrozili.

66
    Ofsajd hostů. Obraniak poslal míč na nabíhajícího Jussieho. Ten ale v akci nemohl pokračovat, neboť mu postranní rozhodčí zvedl praporek.

64
    Bordeaux právě vstřelilo branku!
    Týmu Girodins ale stačila pouhá minuta k tomu, aby hosté srovnali. Autorem gólu je CHEICK DIABATÉ.

63
    Rennes právě vstřelilo branku!
    JEAN-ARMEL KANA-BIYK posílá domácí do vedení, když se ze středu hřiště prosadil přesnou přízemní střelo k tyči.

61
    Přichází první střídání. Ze hřiště odstupuje Alessandrini. Nahradí ho Féret.

60
    To se pokusil změnit Sertic. Jeho rána z hranice velkého vápna ale byla zablokována.

58
    Druhý poločas zatím nenabízí nic zajímavého. Hraje se převážně u středu hřiště bez náznaku nějakých šancí.

53
    Centr Armanda do vápna nebyl povedený a nikdo ze spoluhráčů si na něj ani nenaběhl.

49
    Hunou svým střeleckým pokusem branku netrefil, a tak Carrasso nemusel zasahovat.

48
    Henrique získal pro svůj tým volný přímý kop. Z něho si ale hosté žádnou šanci nedokázali vypracovat.

46

Je za námi první část, která byla poměrně zajímavá. Převážně ze strany domácích. Ti byli aktivnějším, avšak gól svému soupeři nedokázali vstřelit, a tak je stav bezbrankový. Druhý poločas začne v 21:03

45
    Nastavovat se v první části nebude.

45
    Sertic si sice nabíhal za obranu, kam také obdržel přihrávku. Tu ale zachytil v ofsajdové pasti.

42
    O chvíli později střílel tentýž hráč. Branku ale minul a bude to tak odkop od branky hostujícího gólmana.

41
    Oliveira vyprodukoval centr z levého křídla. Poslal míč do vápna, v němž jej ale ukryl do své náruče Carrasso.

38
    Bordeaux se zatím brání velmi dobře, ačkoliv je většinu poločasu pod tlakem.

35
    Orban byl na útočné polovině fauloval Konradsenem.

33
    Rennais je ale aktivnějším týmem a stále se tlačí dopředu. Oliveira hledal za obranou naběhnutého Kadira. Ten ale stál v ofsajdu.

31
    Hosté získali volný přímý kop. Z něho si ale žádnou zajímavou šanci nevytvořili.

30
    O chvíli později střílel další domácí hráč. Konkrétně Konradsen. Jeho pokus byl ale zablokován.

29
    Olveira se postaral o střelecký projektil pravačkou ze středu hřiště. Vypálil k tyči, ale u té číhal hostující gólman.

28
    Tak naštěstí to nevypadá na nic vážného a hráč Bordeaux bude moci pokračovat ve hře.

27
    Hra je na chvíli přerušena, neboť zůstal Saivet ležet na trávníku. Pravděpodobně si způsobil nějaké zranění.

25
    Celek Rennais vyprodukoval již pět střel na branku. Bordeaux zatím jen tři, avšak hosté mají lepší bilanci v držení míče. Konkrétně v 52%.

24
    Saivet si připravil balón ke střele. Pravačkou vypálil ze strany, avšak nedokázal zakončit ideálně.

19
    Již třetí roh domácích v dnešním zápase, také tentokrát odvrácen.

16
    Hostující Mariano se pokoušel vysunout Diabatého, našel jej ale pouze v ofsajdu.

14
    Další roh Rennes byl odvrácen hostující defenzivou.

12
    Hra se po úvodním náporu domácích zklidnila.

9
    Hunou střílel do středu branky, kde byl připravený brankář Carrasso.

7
    Bengueho centr se snažil na branku umístit Oliveira, hlavičku nenasměroval přesně.

5
    Z útoku Bordeaux se větší nebezpečí nezrodilo, u míče znovu domácí.

4
    Domácí dostali příležitost rohového kopu. Ten ale zablokoval dobrým obranným zákrokem Obraniak.

3
    Do dobré možnosti se dostal také Oliveira, ale těsně minul pravou tyč.

2
    Míč propadl k Alessandrinimu, ten ale pálí vysoko nad.

1
    Domácí začali velmi aktivně a hned vybojovali roh.

1

Vzájemné zápasy

V minulé sezóně byl úspěšnější tým Bordeaux. To vyhrálo jak zápas doma 1:0, tak i následné klání na hřišti Rennais 2:0.

Girondins Bordeaux¨

se nachází o příčku níž, než dnešní soupeř. Na kontě má tento celek stejný počet bodů, stejný počet vstřelených gólů, ale o čtyři více inkasované. Bordeaux nasbíralo na hřištích soupeře nejvíce remíz v lize. Celkem čtyři. Venku nastřílelo devět gólů, což jej řadi mezi 3 nejvíce střílející tým na půdě soupeře. Fotbalisté Girodins ale naposledy prohráli vysoko 0:3 doma se soupeřem s Nantes.

FC Stade Rennais

má po třinácti odehraných kolech na kontě 17 bodů s bilancí 4-5-4 při celkovém skóre 16:13. Nachází se na jedenáctém místě avšak tabulka je hodně vyrovnaná. Čtyři týmy mají o pouhý bod více. Avšak i spodní část ztrácí v rozmezí jednoho až dvou bodů. Případná výhra by tak Reims mohla posunout až na šestou příčku, či případná prohra na pozici šestnáctou. Rennais bodovalo naplno naposledy před třemi koly. Od té doby body ztrácí. V posledním kole tento celek podlehl Bastii 0:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.

Martin Doležal

Branky: 63. Kana-Biyik – 64. Diabaté (N'Guémo)

Karty:   90. Henrique (BOR)

Stade Rennes: Costil – M'Bengue, Kana-Biyik, Armand, Danzé (C) – Makoun (83. Allée), Alessandrini (61. Féret), Konradsen, Kadir, Hunou – Oliveira.
    Náhradníci: N´Diaye – Moreira, Hountondji, Féret, Allée, Romero.

Girondins Bordeaux: Carrasso – Henrique, Sané, Orban, Mariano – Obraniak (74. Traoré), N'Guémo, Sertic, Jussiê (78. Maurice-Belay) – Saivet (84. Faubert), Diabaté.
    Náhradníci: Jug – Faubert, Planus, Poundjé, Traoré, Maurice-Belay, Rolán.

Rozhodčí: Gautier – Annoiner, Zitouni