Olomouc – Jihlava 5:2 (kon.) | Zlín – Liberec 6:4 (kon.) | Kometa Brno – Č. Budějovice 4:2 (kon.)
Třinec – Sparta 3:1 (kon.) | HC Litvínov – Chomutov 4:1 (kon.) | Pardubice – HC Plzeň 3:2 (kon.)
Vsetín – Mladá Boleslav 3:2 (kon.) | Vítkovice – Slavia 2:3 (po pr.)
HC Oceláři Třinec
3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
HC Sparta Praha
Sobota 23.11.2013, 13:00 • Werk aréna • DHL Extraliga juniorů

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

00:01

00:24
    Radim Matuš se pokusil o první založení útoku, kotouč však skončil jen za bránou, kde ho vydolovali hosté z Prahy a hra se obrací.

01:03
    Luboš Vacek provětral lapačku Svobody střelou zápěstím.

01:21
    A Sparta mohla jít do vedení, Chlapík prvně vystřelil a poté se dostal ke kotouči znova obkroužil branku domácích a chtěl zakončovat k tyči. Svoboda se však skvěle přemístil a zabránil brzkému gólu v síti Ocelářů.

02:42
    Tomáš Franek vlétl do obrany Sparty jako uragán a dostal se ke střele i následné dorážce, ale Langer byl na svém místě.

03:59
    Hra má zatím velmi dobré tempo, ale obrany obou celků jsou pozorné.

04:40
    Jaroš si udělal místo a střílel zápěstím. Brankář Sparty s tímto pokusem však neměl žádné větší problémy, jelikož puk viděl.

06:29
    Tomáš Brejcha se pokoušel prosadit individuálně, ale třinecké beky neoklamal.

07:15
    Foltýn dostal ideální přihrávku mezi kruhy, ale jeho střela mířila vedle brány.

08:08
    Slibně vypadající útok Sparty končí pouze odpískaným offsidem.

08:45
    Marek Pulkrab to byl, který se po mlýnici před třineckým brankářem dostal ke střele, nebyl ale v dobré pozici a jeho backhandová střela nemohla projít do branky.

09:55
    Sparta právě vstřelila branku!
    Pražané jdou do vedení po krásné kombinační akci po ose DAVID SKŘIVÁNEK – Filip Chlapík. Druhý jemnovaný zpoza brány předložil kotouč Skřivánkovi, který prostřelil Svobodu. Asistence: Filip Chlapík.

11:04
    Oceláři dostanou možnost k vyrovnání. Tomáš Brém je vyloučen na dvě minuty za faul loktem.

11:26
    Třinečtí se ale špatnou přihrávkou sami připravili o pásmo hned v úvodu jejich početní výhody.

12:03
    Téměř po minutě končí třinecká přesilovka. Na lavici hanby si jde odpočinout Michael Foltýn, který už mimo jiné celkem pravidelně nastupuje v "A" týmu Ocelářů, na dvě minuty za krosček.

13:16
    Hosté jsou v plném počtu, ale Oceláři ve vlastním oslabení kombinují v pásmu Sparty.

14:03
    Třinečtí své zkrácené oslabení ubránili velice dobře a jsou již v plném počtu.

15:27
    Lukáš Kasala motal Sparťanským hlavu, ale jeho dobře založený útok nakonec k ničemu nevedl.

16:10
    Mohlo udeřit na druhé straně, Sparťané ujížděli do přečíslení tři na dva, ale Tomáš Brém z tutové pozice mířil vedle.

16:48
    Sparta si zahraje přesilovou hru. Marek Růžička je vyloučen na dvě minuty za hákování.

17:36
    Sparťané sice dlouho kombinovali v útočném pásmu, dostali se i k pár střelám, ale k ničemu to nevedlo a Oceláři se osvobozují.

18:29
    Po úpravě branky Sparty bude následovat trestné střílení, které provede Tomáš Franek, ten totiž uzmul puk Sparťanům na modré čáře a byl hákován při zakončení.

18:29
    Třinec právě vstřelil branku!
    A TOMÁŠ FRANEK to udělal zkušeně, najel si z pravé strany a zavěsil puk do levého růžku Langerovy brány. Bez asistence.

19:32
    No Svoboda teď měl pár nejistých zákroků, kdy nevěděl, kde se nachází puk. Na štěstí pro Třinecké mu puk ani jednou nepropadl za záda.

20:00

20:01

20:27
    Druhá perioda začíná zakázaným uvolněním Sparty.

21:46
    Sparta dlouze kombinovala ve svém útočném pásmu, nakonec střílel Hemr, před bránou ještě někdo tečoval, Svoboda však puk vyráží.

22:53
    Kotouč se dostal na hokejku Heidera, který vypálil hodně ostrý projektil a Langer jen tak tak stihl dát svou vyrážečku na správné místo.

24:27
    Třinečtí si málem sami vsítili vlastní gól. Před bránou Svobody se to jen mlelo a do puku plácl jeden z Třineckých tak nešikovně, že se kotouč zastavil jen těsně před brankovou čárou. Kdyby toto skončilo gólem, tak to dnes večer uvidíte v rubrice borec na konec.

25:54
    Oceláři teď dlouho svírali Spartu v jejich pásmu a snažili se něco vymyslet, nakonec si vybojovali alespoň přesilovou hru. Za držení si odsedí dvě minuty Daniel Schwamberger.

26:08
    Třinec si zahraje dvojnásobnou přesilovku, dvě plus dvě minuty dostává Daniel Arnošt za vysokou hůl.

26:18
    Oceláři přesilovku bleskurychle využívají. Tomáš Franek střílel sice pouze do hrudi Langera, ale puk se dostal na hokejku MARKA RŮŽIČKY, který puk poslal za záda brankáře Sparty. Asistence: Tomáš Franek, Jiří Běhal.

27:32
    Oceláři pokračují ve své přesilovce, ale už ne moc úspěšně. Sparta se zatím brání velice dobře.

28:24
    Sparta se znovu osvobozuje výhozem puku přes všechny čáry.

28:56
    Odpískaný offside nyní pokazil nadějně založený třinecký útok.

29:45
    Adam Valíček měl cestu ke sparťanské kleci docela volnou, a tak si nabruslil až mezi kruhy, z dobré pozice však střílel jen do hrudi připraveného Langera.

30:08

30:34
    Tečovaná střela Valíčka orazítkovala tyč za zády Langera.

32:01
    Sparta se nemůže po dlouhém oslabení dostat do hry. Marek Růžička dostal přihrávku zpoza brány, skórovat však nedokázal.

32:59
    Domácí si opět zahrají dvojnásobnou přesilovou hru. Sudí vylučuje dva hráče Sparty najednou a nutno dodat, že po právu. Marek Březina si odpyká dvě minuty za vražená na hrazení a Jan Hemr dvě minuty za držení.

33:19
    Střela Tomáše Franka od modré končí na břevnu sparťanské svatyně.

34:03
    Obětavý pád Slavíčka do střely Franka posílá puk mimo hřiště.

35:05
    Hosté v plném počtu. Oceláři dlouho míchali s pukem, vzájemně si ho přihrávali a párkrát i stříleli. Ale hráči Sparty obětavě padali do střela nedovolili Třinci využít dvouminutovou přesilovku pět na tři.

36:12
    Střela Heidera od modré nemířila mezi tři tyče.

37:21
    Oceláři vedou už o dva góly. Langera propálil RADIM MATUŠ. Asistence: Marek Růžička.

38:30
    Tomáš Franek si nabruslil od mantinelu a tvrdou střelou trefil rameno Langera.

39:17
    Langer radši přikryl puk a nerozehrává, protože Třinečtí na něj dotírali jako vosy.

39:50
    Nikdo už nikam nespěchá, tato třetina už se v poklidu dohraje.

40:00

40:01

40:20
    Krudenc dostal dobrou přihrávku za třineckou obranu a střílel do protipohybu Svobody, ten však včas máchl lapačkou a má puk ve své moci.

41:25
    Sparta do třetí třetiny vyjela jako vyměněná a momentálně Třinecké docela drtí v jejich pásmu.

42:32
    Ale o tlak se Sparta sama připravila přílišnou agresivitou. Tomáš Brejcha si odsedí dvě minuty za vražení na hrazení.

43:29
    Oceláři dlouho kombinovali v pásmu a vše bylo zakončenou nedobrou střelou jednoho z obránců s drakem na prsou.

44:18
    Valíček střílel od modré a k dorážce se prodíral Kovařčík, na poslední chvíli mu jeden z hráčů Sparty zablokoval hůl.

44:49
    Výhodu více hráčů v poli si teď vybojovala i Sparta. Lukáš Motloch dostává dvě minuty za podražení.

45:24
    Přesilová hra Sparty hodně rychle skončila. Dominik Bílek zbytečně fauloval a odsedí si dvě minuty za nedovolené bránění.

46:21
    Kasala projel s kotoučem celé hřiště a přihrával zpět na modrou, ale jeho přihrávka byla příliš rychlá a vyhnala Oceláře z útočného pásma.

47:11
    Luboš Vacek se dostával do brejku, když ukořistil puk na modré. A Tadeáš Jaroš musel zatáhnout za záchrannou brzdu tím, že zahákoval Vacka.

47:36
    Tady se vylučuje jako na běžícím pásu. Před pár sekundami faulovaný Vacek sám fauloval a vyfasoval dvě minuty za podražení.

48:31
    Sparta si zahraje přesilovku čtyři na tři, a jak říká hodně hokejistů, tato varianta je pro ně asi nejlepší. Petr Heider už peláší na trestnou lavici, kde bude pobývat dvě minuty za nedovolené bránění.

49:28
    Už se opět hraje ve čtyřech na obou stranách. Sparta si ve své přesilovce nevypracovala lepší šanci.

50:10
    Jiří Černoch pelášil sám na Svobodu a byl sekán Jarošem, takže si svůj nájezd zopakuje.

50:10
    A Jiří Černoch gól nedává, kotouč se mu zamotal a Černoch jej nechal za sebou. Svoboda ani nemusel zasahovat.

50:50
    Tomáš Franek si zajel pro puk až za bránu Sparty, kde se zbavil obránce, vyjel si před bránu, ukličkoval i gólmana, ale Langer stihl ještě zachránit Spartu od čtvrtého inkasovaného gólu. Tohle byla hokejová paráda.

51:38
    Hned na to se Sparťané snažili za každou cenu propasírovat puk za záda Svobody, ale z velkého závaru nakonec nic nebylo.

52:56
    Valíček vyslal dělovku od modré a Langer kotouč vytáhl ramenem až na ochrannou síť.

54:51
    Dlouho se nic moc nedělo, teď to vypadalo, že se přece jen něco zajímavého stane, ale sudí píská vysokou hůl zrovna, když se Oceláři usazovali v pásmu soupeře.

55:47
    Další poněkud komický moment v rohu za bránou Sparty, kde si doslova jeden z hostujících nasedl na záda třineckému útočníkovi. Vše bylo v zápalu boje o kotouč,

56:25
    Před Kovařčíkem zela prázdná brána, ten ale kotouč promáchl a nepojistil tak vedení Třince.

57:14
    Sparta začíná Oceláře mlít a chystá se na finální tlak.

57:43
    A tlak Sparty bude asi velký, protože Vít Christov si odsedí dvě minuty za podražení.

57:43
    Oddechový čas pro hosty.

58:17
    Oceláři se ale velmi dobře brání a Spartu do nějakého tlaku vůbec nepouštějí, Vhazovat se bude ve středním pásmu.

58:31
    A nyní zakázané uvolnění Sparty, tudíž se hra bude stěhovat před jejich gólmana.

58:58
    Klec Sparty zeje prázdnoutou.

59:10
    Luboš Vacek měl na hokejce snížení, ale skvělý Svoboda dokázal reagovat na jeho kličku a jeho ránu vytěsnil.

60:00

Loučím se s vámi s konstatováním, že všechny tři body dnes zůstávají pod Javorovým. Třinečtí si výhru vybojovali ve druhé třetině, kdy odskočili na rozdíl dvou branek a výhru si již nenechali vzít, i když Sparta měla pár dobrých šancí. Skvěle zachytal také gólman Svoboda. Všem čtenářům tedy popřeji krásný zbytek víkendu a někdy zase u online přenosu na shledanou. (15:07:16)

Tomáš Golasowski

Branky a nahrávky: 19. Franek, 27. Růžička (Franek, Běhal), 38. Matuš (Růžička) – 10. Skřivánek (Chlapík)

HC Oceláři Třinec: Svoboda (Cieslar) – Běhal, Mravec, Matyáš, Heider, Valíček, Foltýn – Pěnčík, Franek, Christov, Růžička, Kofroň, Kovařčík, Kasala, Motloch, Ohera, Matuš, Jaroš
    HC Sparta Praha: Langer (Neužil) – Mikliš, Kliment, Skřivánek, Vokurka, Bílek, Slavíček, Březina, Vacek – Schwamberger, Augustin, Soumelidis, Hemr, Chlapík, Pulkrab, Budiak, Černoch, Brém, Brejcha, Krudenc