Olomouc – Jihlava 5:2 (kon.) | Zlín – Liberec 6:4 (kon.) | Kometa Brno – Č. Budějovice 4:2 (kon.)
Třinec – Sparta 3:1 (kon.) | HC Litvínov – Chomutov 4:1 (kon.) | Pardubice – HC Plzeň 3:2 (kon.)
Vsetín – Mladá Boleslav 3:2 (kon.) | Vítkovice – Slavia 2:3 (po pr.)
HC Oceláři Třinec
3:1 (1:1, 2:0, 0:0)
HC Sparta Praha
Sobota 23.11.2013, 13:00 • Werk aréna • DHL Extraliga juniorů

57:43
    A tlak Sparty bude asi velký, protože Vít Christov si odsedí dvě minuty za podražení.

50:50
    Tomáš Franek si zajel pro puk až za bránu Sparty, kde se zbavil obránce, vyjel si před bránu, ukličkoval i gólmana, ale Langer stihl ještě zachránit Spartu od čtvrtého inkasovaného gólu. Tohle byla hokejová paráda.

50:10
    A Jiří Černoch gól nedává, kotouč se mu zamotal a Černoch jej nechal za sebou. Svoboda ani nemusel zasahovat.

50:10
    Jiří Černoch pelášil sám na Svobodu a byl sekán Jarošem, takže si svůj nájezd zopakuje.

48:31
    Sparta si zahraje přesilovku čtyři na tři, a jak říká hodně hokejistů, tato varianta je pro ně asi nejlepší. Petr Heider už peláší na trestnou lavici, kde bude pobývat dvě minuty za nedovolené bránění.

47:36
    Tady se vylučuje jako na běžícím pásu. Před pár sekundami faulovaný Vacek sám fauloval a vyfasoval dvě minuty za podražení.

47:11
    Luboš Vacek se dostával do brejku, když ukořistil puk na modré. A Tadeáš Jaroš musel zatáhnout za záchrannou brzdu tím, že zahákoval Vacka.

45:24
    Přesilová hra Sparty hodně rychle skončila. Dominik Bílek zbytečně fauloval a odsedí si dvě minuty za nedovolené bránění.

44:49
    Výhodu více hráčů v poli si teď vybojovala i Sparta. Lukáš Motloch dostává dvě minuty za podražení.

42:32
    Ale o tlak se Sparta sama připravila přílišnou agresivitou. Tomáš Brejcha si odsedí dvě minuty za vražení na hrazení.

37:21
    Třinec právě vstřelil branku!
    Oceláři vedou už o dva góly. Langera propálil RADIM MATUŠ. Asistence: Marek Růžička.

33:19
    Střela Tomáše Franka od modré končí na břevnu sparťanské svatyně.

32:59
    Domácí si opět zahrají dvojnásobnou přesilovou hru. Sudí vylučuje dva hráče Sparty najednou a nutno dodat, že po právu. Marek Březina si odpyká dvě minuty za vražená na hrazení a Jan Hemr dvě minuty za držení.

30:34
    Tečovaná střela Valíčka orazítkovala tyč za zády Langera.

26:18
    Oceláři přesilovku bleskurychle využívají. Tomáš Franek střílel sice pouze do hrudi Langera, ale puk se dostal na hokejku MARKA RŮŽIČKY, který puk poslal za záda brankáře Sparty. Asistence: Tomáš Franek, Jiří Běhal.

26:08
    Třinec si zahraje dvojnásobnou přesilovku, dvě plus dvě minuty dostává Daniel Arnošt za vysokou hůl.

25:54
    Oceláři teď dlouho svírali Spartu v jejich pásmu a snažili se něco vymyslet, nakonec si vybojovali alespoň přesilovou hru. Za držení si odsedí dvě minuty Daniel Schwamberger.

18:29
    A TOMÁŠ FRANEK to udělal zkušeně, najel si z pravé strany a zavěsil puk do levého růžku Langerovy brány. Bez asistence.

18:29
    Po úpravě branky Sparty bude následovat trestné střílení, které provede Tomáš Franek, ten totiž uzmul puk Sparťanům na modré čáře a byl hákován při zakončení.

16:48
    Sparta si zahraje přesilovou hru. Marek Růžička je vyloučen na dvě minuty za hákování.

12:03
    Téměř po minutě končí třinecká přesilovka. Na lavici hanby si jde odpočinout Michael Foltýn, který už mimo jiné celkem pravidelně nastupuje v "A" týmu Ocelářů, na dvě minuty za krosček.

11:04
    Oceláři dostanou možnost k vyrovnání. Tomáš Brém je vyloučen na dvě minuty za faul loktem.

09:55
    Sparta právě vstřelila branku!
    Pražané jdou do vedení po krásné kombinační akci po ose DAVID SKŘIVÁNEK – Filip Chlapík. Druhý jemnovaný zpoza brány předložil kotouč Skřivánkovi, který prostřelil Svobodu. Asistence: Filip Chlapík.

01:21
    A Sparta mohla jít do vedení, Chlapík prvně vystřelil a poté se dostal ke kotouči znova obkroužil branku domácích a chtěl zakončovat k tyči. Svoboda se však skvěle přemístil a zabránil brzkému gólu v síti Ocelářů.

Tomáš Golasowski

Branky a nahrávky: 19. Franek, 27. Růžička (Franek, Běhal), 38. Matuš (Růžička) – 10. Skřivánek (Chlapík)

HC Oceláři Třinec: Svoboda (Cieslar) – Běhal, Mravec, Matyáš, Heider, Valíček, Foltýn – Pěnčík, Franek, Christov, Růžička, Kofroň, Kovařčík, Kasala, Motloch, Ohera, Matuš, Jaroš
    HC Sparta Praha: Langer (Neužil) – Mikliš, Kliment, Skřivánek, Vokurka, Bílek, Slavíček, Březina, Vacek – Schwamberger, Augustin, Soumelidis, Hemr, Chlapík, Pulkrab, Budiak, Černoch, Brém, Brejcha, Krudenc