Omsk – Riga 5:2 (kon.) | Barys – CSKA Moskva 2:5 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Lev 1:4 (kon.)
Jekatěrinburg – HC Slovan 8:1 (kon.) | N.Novgorod – Novokuzněck 5:0 (kon.) | Viťaz – Novosibirsk 4:3 (2:1 po s.n.)
Dynamo Moskva – Chabarovsk 5:4 (kon.) | Kazaň – Vladivostok 5:1 (kon.) | Petrohrad – Nižněkamsk 2:1 (kon.)
Minsk – Magnitogorsk 3:1 (kon.) | Doněck – Ufa 4:2 (kon.) | Záhřeb – Čeljabinsk 4:5 (1:2 po s.n.)
Torpedo Nižnij Novgorod
5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Metallurg Novokuzněck
Neděle 24.11.2013, 14:00KHL

S konstatováním, že Torpedo Nižnij Novgorod nasázelo nejhoršímu celku KHL Metallurgu Novokuzněck pět gólů se s vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (16:25:36)

Střely na branku: 28-27.
    Zásahy gólmanů: 27-23.
    Vyhraná buly: 37-17.
    Vyloučení: 7-6.
    Využití: 0-0.

Končí naprosto jasný zápas a papírové předpoklady jsou tak potvrzeny.

V první třetině se domácí prosadili již po dvaadvaceti vteřinách a dali tak ráz celému zápasu. I když se poté hra lehce vyrovnala, také o druhý gól se postarala první formace. Ve středním pásmu se hosté dopustili chyby a útok dva na dva zakončil přesnou ranou Paršin.

Také ve druhé třetině byli domácí lepší. V půlce zápasu sice nevyužili přesilovou hru, po jejím vypršení však propálil Bernackij vše, co mu stálo v cestě a Ložnik po tomto gólu zamířil na střídačku. Ani Sorokin dlouho nedržel čisté konto, po šedesáti vteřinách ho překonal druhým gólem v zápase Salminen.

Závěrečná část již byla z pohledu domácích opatrnější a Torpedo spíše bránilo čisté konto svému gólmanovi. To se také podařilo a navrch v polovině třetí třetiny přidal populárního "bůra" Galuzin.

60:00

59:32

58:59
    Domácí napadají rozehrávku Novokuzněcku již v samém zárodku a i přes oslabení hlídají svému gólmanovi shot-out.

58:11
    Menší rozmíška před klecí Gelašviloho zřejmě vyloučením končit nebude.

58:01

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty zápasu.

57:32
    Další vyloučení zápasu, rozhodčí ve třetí třetině rozhodně tresty nešetří. Na trestnou lavici míří na dvě minuty Pavel Valentěnko (NNO) za nedovolené bránění. Na vyloučení: 7-6.

57:20
    Zformovanou obranu hostů překonal Wojtek Wolski a z leva se dostal až před Sorokina. Bekhendem však zamířil těsně vedle.

57:02
    A hosté se stále dobře na útočné modré brání, nyní vyhazují puk znovu až k Sorokinovi.

56:44
    Domácí se za prvních pětačtyřicet vteřin ani nedostali před Sorokina.

56:01
    Bude se vylučovat na straně hostů. Za vysokou hůl, ač možná trošku neúmyslnou, dostává dvě minuty Ansel Galimov (NOV). Na vyloučení: 6-6.

55:28
    Salminen odmítl hattrick, když zblízka u pravé tyče Sorokina netrefil puk.

55:23
    Na ledě leží útočník Novokuzněcku Nitika Vyglazov. Přiznám se, že jsem nyní neviděl, co se přesně stalo.

55:14
    Rychlý protiútok v podání Achmetova neskončil ani střelou na Gelašviliho.

53:58
    Mantyla na modré nedokázal přihrát svým spoluhráčům nebo alespoň nahodit puk a přichází o něj.

53:57

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 1. Salminen (Paršin, Immonen), 18. Paršin (Salminen, Immonen), 36. Bernackij (Kuljomin, Krasnoslobodcev), 37. Salminen (Potapov, Denisov), 50. Galuzin

Torpedo Nižnij Novgorod: Gelašvili (Maškovcev) – Hietanen, Bernackij, Valentěnko, Chomickij, Grigorjev, Děnisov, Belochvostikov – Paršin, Salminen, Immonen – Wolski, Hodgman, Ščastlivyj – Krasnoslobodcev, Kuljomin, Galuzin – Žarkov, Potapov, Iljin – Sentjurin
    Metallurg Novokuzněck: Ložnik (36. Sorokin) – Giroux, Martynov, Mantyla, Černov, Arzamascov, Kuklev, Kararskij, Kapotov – Achmetov, Galimov, Žafjarov – Garejev, Kartajev, Kosourov – Kurepanov, Vyglazov, Mitrjakov – Valujskij, Jemelin, Lapenkov

Rozhodčí: Kadyrov, Ravodin – Goljak, Golovjov