Omsk – Riga 5:2 (kon.) | Barys – CSKA Moskva 2:5 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Lev 1:4 (kon.)
Jekatěrinburg – HC Slovan 8:1 (kon.) | N.Novgorod – Novokuzněck 5:0 (kon.) | Viťaz – Novosibirsk 4:3 (2:1 po s.n.)
Dynamo Moskva – Chabarovsk 5:4 (kon.) | Kazaň – Vladivostok 5:1 (kon.) | Petrohrad – Nižněkamsk 2:1 (kon.)
Minsk – Magnitogorsk 3:1 (kon.) | Doněck – Ufa 4:2 (kon.) | Záhřeb – Čeljabinsk 4:5 (1:2 po s.n.)
Torpedo Nižnij Novgorod
5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Metallurg Novokuzněck
Neděle 24.11.2013, 14:00KHL

S konstatováním, že Torpedo Nižnij Novgorod nasázelo nejhoršímu celku KHL Metallurgu Novokuzněck pět gólů se s vámi loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (16:25:36)

Střely na branku: 28-27.
    Zásahy gólmanů: 27-23.
    Vyhraná buly: 37-17.
    Vyloučení: 7-6.
    Využití: 0-0.

Končí naprosto jasný zápas a papírové předpoklady jsou tak potvrzeny.

V první třetině se domácí prosadili již po dvaadvaceti vteřinách a dali tak ráz celému zápasu. I když se poté hra lehce vyrovnala, také o druhý gól se postarala první formace. Ve středním pásmu se hosté dopustili chyby a útok dva na dva zakončil přesnou ranou Paršin.

Také ve druhé třetině byli domácí lepší. V půlce zápasu sice nevyužili přesilovou hru, po jejím vypršení však propálil Bernackij vše, co mu stálo v cestě a Ložnik po tomto gólu zamířil na střídačku. Ani Sorokin dlouho nedržel čisté konto, po šedesáti vteřinách ho překonal druhým gólem v zápase Salminen.

Závěrečná část již byla z pohledu domácích opatrnější a Torpedo spíše bránilo čisté konto svému gólmanovi. To se také podařilo a navrch v polovině třetí třetiny přidal populárního "bůra" Galuzin.

60:00

59:32

58:59
    Domácí napadají rozehrávku Novokuzněcku již v samém zárodku a i přes oslabení hlídají svému gólmanovi shot-out.

58:11
    Menší rozmíška před klecí Gelašviloho zřejmě vyloučením končit nebude.

58:01

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty zápasu.

57:32
    Další vyloučení zápasu, rozhodčí ve třetí třetině rozhodně tresty nešetří. Na trestnou lavici míří na dvě minuty Pavel Valentěnko (NNO) za nedovolené bránění. Na vyloučení: 7-6.

57:20
    Zformovanou obranu hostů překonal Wojtek Wolski a z leva se dostal až před Sorokina. Bekhendem však zamířil těsně vedle.

57:02
    A hosté se stále dobře na útočné modré brání, nyní vyhazují puk znovu až k Sorokinovi.

56:44
    Domácí se za prvních pětačtyřicet vteřin ani nedostali před Sorokina.

56:01
    Bude se vylučovat na straně hostů. Za vysokou hůl, ač možná trošku neúmyslnou, dostává dvě minuty Ansel Galimov (NOV). Na vyloučení: 6-6.

55:28
    Salminen odmítl hattrick, když zblízka u pravé tyče Sorokina netrefil puk.

55:23
    Na ledě leží útočník Novokuzněcku Nitika Vyglazov. Přiznám se, že jsem nyní neviděl, co se přesně stalo.

55:14
    Rychlý protiútok v podání Achmetova neskončil ani střelou na Gelašviliho.

53:58
    Mantyla na modré nedokázal přihrát svým spoluhráčům nebo alespoň nahodit puk a přichází o něj.

53:57

53:41
    Až nyní se jim to povedlo a hned je z toho pořádná mlýnice před domácím gólmanem.

53:20
    Hostům se nedaří dostat se před Gelašviliho.

52:41
    A stejně dopadl další pokus Metallurgu o zavezení puku.

52:21
    Hosté sice chvíli byli před Gelašvilim, ale domácí se nyní osvobozují.

51:57
    Vzápětí dostává dvě minuty za nedovolené bránění Vadim Krasnoslobodcev (NNO). Na vyloučení: 6-5.

51:33
    Už to vypadalo, že Immonen v rohu branky trefí Potapova, ale ten ho viděl a na poslední chvíli uhnul tvrdému hitu.

50:45
    Kurtis McLean se prokličkoval na útočné modré mezi dvěma hráči domácích a z mezikruží vypálil. Gelašvili chytá.

49:37
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    A zvýšená aktivita domácích v posledních desítkách vteřin přináší gól. Na pravém kruhu se zničehonic dostal k puku VLADIMIR GALUZIN (5+6). Vypadalo to, že nahraje pusk vým spoluhráčům, což také naznačil, ale následně vystřelil a propálil střelou po ledě Sorokina. Bez asistence.

49:25
    Nahození Paršina z pravé strany prolétlo těsně vedle pravé tyče Sorokinovy branky.

48:54
    Na druhé straně zahrozila po dlouhé době první lajna. Střelu Immonena raději podržel ve výstroji Sorokin, který předvádí spolehlivý výkon.

48:22
    Jenže vzápětí o puk přišli a nepřehnednou situaci před brankou nyní raději řeší podržením puku Gelašvili, který snad ani neví, kde ho má.

48:01
    Buly po komerční pauze před Gelašvilim vyhráli domácí.

48:00
    Komerční přestávka.

46:14
    Vypadá to, že Novgorod se nyní spíše zaměřuje na pozorné bránění středního pásma a čistého konta pro Gelašviliho.

45:58
    Domácí tak raději vyhazují puk daleko za střední pásmo.

45:24
    Hosté jen nahodili puk za branku Gelašviliho, kde o něj ale bojují a způsobili obraně Torpeda těžké chvíle.

45:03
    Útočná akce hostů končí nepřesnou přihrávkou – zakázané uvolnění.

44:27

44:16
    Mantyla z modré čářy sice vystřelil, ale jeho rána byla hodně nepřesná.

43:28
    Domácí se osvobozují.

42:50
    Hosté už kombinují před Gelašvilim.

42:37

42:27
    Další vyloučení domácích. Za nedovolené bránění odchází na trestnou lavici na dvě minuty Vadim Chomitskij (NNO). Na vyloučení: 5-5.

42:27
    Immonen netrefil z pravého kruhu napůl odkrytou klec.

41:44

41:13
    Střelu Bernatského výborně likviduje Sorokin.

40:37
    Rafael Achmetov (NOV) to příliš přehnal s forčekingem, chtěl až příliš moc získat puk, jenže podrazil soupeře a dostává tak dvě minuty. Na vyloučení: 4-5.

40:01
    Hosté byli chvilku před Gelašvilim, ale domácí se ihned osvobozují.

40:01

Do druhé třetiny, která začne přibližně v 15:37, nastoupí domácí ve čtyřech a hosté budou dohrávat minutu a čtyřicet čtyři vteřin přesilovou hru.

I ve druhé třetině byl Novgorod lepší a měl několik šancí. V přesilové hře v polovině zápasu měli domácí spoustu příležitostí, ale nevyužili je. Po návratu vyloučeného hráče se ale od modré prosadil Bernackij, vyhnal Ložkina z branky a ani jeho kolega dlouho čisté konto neudržel, protože o minutu později se podruhé v dnešním zápase prosadil Salminen.

40:00

39:44
    Před koncem druhé třetiny odchází na trestnou lavici Maxim Potapov (NNO) za podražení. Na vyloučení: 4-4.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

37:18
    Hosté se zatím nezmáhají na žádnou kombinaci a působí naprosto odevzdaným dojmem.

36:05
    Ale Sorokin udržel nulu na svém kontě přesně minutu. Nádherná kombinace, kdy Potapov posunul z mezikruží puk k levé tyči na SAKARIHO SALMINENA (10+19) a ten si vychutnal nerozchytaného Sorokina. Asistence: Alexej Potapov (2+5), Vladimir Denisov (1+5).

35:05
    Ve stejném čase odchází poměrně nazlobený Ložkin na střídačku a přepouští místo v brance Iljovi Sorokinovi.

35:05
    Nevyužitá početní převaha nemusí Nižnij Novgorod vůbec mrzet. I nadále domácí kombinovali před brankou Ložkina, puk se po přihrávce Kuljomina dostal na modrou na SERGEJE BERNACKÉHO (1+1) a ten propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Vjačeslav Kuljomin (4+6), Vadim Krasnoslobodcev (4+6).

34:13
    Hosté v plném počtu. Domácí odehráli dobrou přesilovku, ale bez gólového efektu.

34:01
    Wolski se na pravém kruhu připravoval ke střele z první, ale puk mu přeskočil hůl.

33:48
    Stejný hráč nyní zavezl puk znovu před Ložkina.

33:11
    Wojtek Wolski z jasné pozice na pravém kruhu přestřelil.

32:38
    Střelu Valentěnka od modré Ložkin lapí.

32:13
    Na dvě minuty odchází na trestnou lavici Arťjom Garejev (NOV) za nedovolené bránění. Na vyloučení: 3-4.

31:57
    Komerční pauza.

31:45
    Zbývá dodat, že hosté hrají již deset vteřin v plném počtu.

31:40
    Kapitán Vadim Chomickij vzal odpovědnost na sebe a vystřelil, jenže Ložkin vyráží!

31:33
    Situace tři na jednoho z pohledu domácích!

31:02
    Hosté se osvobozují.

30:38
    Až nyní se jim to podařilo a domácí již kombinují před Ložkinem.

30:09
    Stejně tak nyní, domácí se nemohou dostat před Ložkina.

29:45
    Hosté vyhazují.

29:35
    Po dlouhé době jsme svědky vyloučení. Krasnoslobodcev krásně vybruslil zpoza branky k levé tyči Ložnika a zakončil. Gólman hostů puk bez problémů pokryl, jenže následně přišlo zbytečné napadení Michaila Černova (NOV) a ten si tak jede odpočinout na dvě minuty za svůj prohřešek na trestnou lavici. Na vyloučení: 3-3.

28:31
    Garejev si obhodil Chomického a dostal se za brankou Gelašviloho k puku, jenže následně ho Chomickij řádně přišpendlil na mantinel.

27:49
    Po přihrávce Žarkova z levé strany se z prostoru před brankou neprosadil Iljin.

27:23
    Další útok domácích rozjížděl Valujskij, ale ve středním pásmu přišel o puk.

26:33
    Při hře v plném počtu jsou hosté stále aktivnější, nabudila je přesilová hra. Achmetov se snažil po levé straně prodrat před Gelašviliho, ale díky pozorné obraně domácích nezakončil.

26:01

25:34
    Vyloučený Valentěnko je na ledě, hosté jsou v pěti. Novokuzněck byl v přesilovce velmi aktivní, ale svoje šance nevyužil.

25:21
    Torpedo se osvobozuje.

25:03
    Metallurg svírá domácí před jejich gólmanem, ale hostům nyní lehce vázne střelba.

24:32
    Už jen minuta zbývá z trestu Valentěnka.

24:03
    Valujskij z levého kruhu nedokázal trefil napůl odkrytou klec Gelašviliho.

23:40
    Metallurg je znovu před brankou Gelašviliho.

22:58
    V závaru před brankou se snažil prosadit Lapenkov, ale Gelašvili drží zatím čisté konto.

22:38
    Giroux pálil od modré vedle.

21:34
    Za napadení dostává dvě plus dvě minuty Pavel Valentěnko (NNO). Na vyloučení: 3-2.

21:35
    V šarvátce měl navrch hostující bek a pěstní souboj vyhrál.

21:35
    Jsme svědky pěstního soubjoje mezi hostujícím Tuukou Mantylou a domácím Pavlem Valentěnkem.

21:10
    Salminen zavezl puk před Ložkina a nyní se o kus černé gumy bojuje v rohu hřiště.

20:53
    Až nyní vyhodili domácí puk alespoň do středního pásma.

20:21
    Druhá třetina začíná jinak než její uplynulá kolegyně, nyní je v tlaku Novokuzněck.

20:01

Další třetina začne přibližně v 14:47.

První třetinu hodně ovlivnil rychlý gól již z 22 vteřiny zápasu, kdy se trefil Salminen. Hra se poté celkem urovnala a i hosté měli nějakou tu šanci. V 15. minutě pak hráli přesilovou hru. V ní ještě neuspěl po chybné rozehrávce Metallurgu domácí útočník Kuljomin, který jel sá na branku. Již při rovnovážném počtu hráčů na ledě si z pohledu domácích vše vynahradila první formace Novgorodu, kdy při protiútoku dva na dva předložil Salminen skvělou nahrávku Paršinovi a tan oplatil kolegovi z útoku jeho přihrávku před prvním gólem.

20:00

19:47
    Zakázané uvolnění Novokuzněcku.

19:32
    Téměř půlminuty před koncem první části se bude vzahovat ve středním pásmu.

19:00
    Ohlášena poslední minuta první třetiny.

18:40
    Nižnij Novgorod je na koni. Střelu Kuljomina teď s námahou zachytil Ložkin.

17:42
    Domácí ale nemusí proměněná šance příliš mrzet. Myslím, že není těžké uhodnout, která formace se zasloužila o druhý gól domácích. Další chybu hostů ve středním pásmu a následný protiútok dva na dva zakončuje po výborné přihrávce Sakari Salminena útočník DENIS PARŠIN (7+15), který dostal puk do jízdy, z levého kruhu vystřelil a propálil Ložkina. Asistence: Sakari Salminen (9+19), Jarkko Immonen (8+12).

16:59

16:29
    Hosté se nemohou dostat před Gelašviliho.

15:43
    Kuljomin byl v obrovské šanci, když ve středním pásmu zachytil špatnou rozehrávku hostů. Jel sám na Ložkina, ale ten jen ve vyložené šanci vychytal. Zakončení Kuljomina trefilo jen hruď gólmana hostů, který teď zachránil Novokuzněck.

14:59
    Před komerční pauzou se bude znovu vyloučovat. Přesilovou hru si zahrají hosté. Juuso Hietanen (NNO) totiž vyhodil puk přes plexisklo a dostává dvě minuty za zdržování hry. Na vyloučení: 2-2.

13:19
    Novokuzněck rozhodně v dosavadním průběhu nevypadá jako obětní beránek z posledního místa. Obrana domácího týmu dává hostům spoustu prostoru, jenže ti obtížně trefují branku Gelašviliho.

12:30
    Děnisov se po návratu z trestné lavice dostával k puku a hosté mohli být jen rádi, že ho dobře nezpracoval.

12:24
    Oba týmy v plném počtu.

11:34
    Na druhé straně naopak zahrozil Černov a z dorážky Kartajev, ale Gelašvili nedovolil změnu stavu.

11:00
    Chomickij pálil od modré, ale jeho pokus nakonec vyrazil Ložkin, který toho příliš mnoho neviděl!

10:24
    Oba týmy budou hrát dvě minuty čtyři na čtyři. Ansel Galimov (NOV) dostává dvě minuty za nedovolené bránění a domácí Vladimir Děnisov (NNO) za sekání. Na vyloučení: 1-2.

09:58
    Znovu to byli domácí, kteří se tlačili před Ložkina, ale přesnou mušku nyní rozhodně nemají.

09:36
    Po pauze se bude vzahovat ve středním pásmu poblíž útočné modré Novgorodu.

09:36

08:48
    Achmetov se prodíral po pravé straně před Grigorjeva, ale v zakončení nebyl přesný.

07:17
    Hostům ubráněné oslabení lehce vlilo krev do žil a nyní jsou před Gelašvilim častěji.

06:30

05:58
    Hosté se opět osvobozují.

05:39
    Hotové peklo rozpoutala před Ložkinem první formace domácích, ale Salminen ani Immonen z pozic bezprostředně blízko Ložkina netrefili branku.

05:03
    Domácí jsou opět před brankou Ložkina.

04:39
    Hosté se po buly osvobozují.

04:30
    Domácí si zahrají přesilovou hru. Za zdržování puku – vyhození puku mimo hřiště dostává dvě minuty Michail Kuklev (NOV). Na vyloučení: 0-1.

02:39
    Domácí jsou při chuti, po levé straně pláchl bek Grigorjev, ale před brankou bekhendem příliš zvedl puk a přestřeluje.

01:29
    A další rychlá akce domácích, po které zakončoval Galuzin těsně vedle.

00:22
    Tak to byl opravdu bleskový gól. Hosté se nestačili vzpamatovat a ve své pozici nejhoršího týmu KHL již od dvaadvacáté vteřiny prohrávají. Finská legie v první lajně opět ukázala svoji sílu. Immonen poslal puk na Paršina, který ještě celou akci vyšperkoval přihrávkou na SAKARIHO SALMINENA (9+18), který posílá Torpedo do vedení. Asistence: Denis Paršin (6+15), Jarkko Immonen (8+11).

00:12
    Torpedo se od začátku tlačí před branku hostů.

00:01

Utkání za malou chvíli začne.

Torpedo Nižnij Novgorod: Gelašvili (Maškovcev) – Hietanen, Bernackij, Valentěnko, Chomickij, Grigorjev, Děnisov, Belochvostikov – Paršin, Salminen, Immonen – Wolski, Hodgman, Ščastlivyj – Krasnoslobodcev, Kuljomin, Galuzin – Žarkov, Potapov, Iljin – Sentjurin

Metallurg Novokuzněck: Ložkin (Sokorin) – Giroux, Martynov, Mantyla, Černov, Arzamascov, Kuklev, Kararskij, Kapotov – Achmetov, Galimov, Žafjarov – Garejev, Kartajev, Kosourov – Kurepanov, Vyglazov, Mitrjakov – Valujskij, Jemelin, Lapenkov

Rozhodčí: Kadyrov, Ravodin – Goljak, Golovjov.

Tabulkové postavení Východní konference:

Nižnij Novgorod:

6. místo ze 14 týmů. 27 zápasů, 14 výher (dvě za 2 body) a13 porážek (tři za 1 bod). Skóre 70:57, zisk 43 bodů.

Novokuzněck:
    14. místo ze 14 týmů. 28 zápasů, 4 výhry (nejméně ze všech) a 24 porážek (šest za 1 bod; nejvíce ze všech). Skóre 49:92 (nejméně vstřelených gólů v celé soutěži), zisk 18 bodů (nejméně ze všech).

Posledních pět vzájemných zápasů:
    Novokuzněck – Novgorod 1:4 (17.11.2013).
    Novgorod – Novokuzněck 5:2 (13.02.2013).
    Novokuzněck – Novgorod 3:2 sn. (06.09.2012).
    Novgorod – Novokuzněck 2:1 (02.02.2012).
    Novokuzněck – Novgorod 4:1 (05.11.2011).

Podle papírových předpokladů by mělo jít o jasný zápas Východní konference, ve kterém by si měl Nižnij Novgorod upevnit šesté místo v tabulce a získat další body v boji o play-off. V tabulce se totiž nachází na šestém místě se ziskem 43 bodů ze sedmadvaceti zásahů. Oproti tomu jeho dnešní soupeř, Metallurg Novokuzněck, je suverénně poslední nejen ve Východní konferenci, ale v celé lize. Z osmadvaceti utkání má na kontě osmnáct bodů.

V dnešním zápase se mezi sebou utká Torpedno Nižnij Novgorod a Mettalurg Novokuzněck.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u našeho textového online přenosu.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 1. Salminen (Paršin, Immonen), 18. Paršin (Salminen, Immonen), 36. Bernackij (Kuljomin, Krasnoslobodcev), 37. Salminen (Potapov, Denisov), 50. Galuzin

Metallurg Novokuzněck: Ložnik (36. Sorokin) – Giroux, Martynov, Mantyla, Černov, Arzamascov, Kuklev, Kararskij, Kapotov – Achmetov, Galimov, Žafjarov – Garejev, Kartajev, Kosourov – Kurepanov, Vyglazov, Mitrjakov – Valujskij, Jemelin, Lapenkov

Rozhodčí: Kadyrov, Ravodin – Goljak, Golovjov