Omsk – Riga 5:2 (kon.) | Barys – CSKA Moskva 2:5 (kon.) | Chanty-Mansijsk – Lev 1:4 (kon.)
Jekatěrinburg – HC Slovan 8:1 (kon.) | N.Novgorod – Novokuzněck 5:0 (kon.) | Viťaz – Novosibirsk 4:3 (2:1 po s.n.)
Dynamo Moskva – Chabarovsk 5:4 (kon.) | Kazaň – Vladivostok 5:1 (kon.) | Petrohrad – Nižněkamsk 2:1 (kon.)
Minsk – Magnitogorsk 3:1 (kon.) | Doněck – Ufa 4:2 (kon.) | Záhřeb – Čeljabinsk 4:5 (1:2 po s.n.)
po s.n. (1:2)
Medveščak Záhřeb
4:5 (1:1, 0:0, 3:3 - 0:0)
Traktor Čeljabinsk
Neděle 24.11.2013, 17:30 • Dom Sportova Zagreb • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Zdravím všechny hokejové příznivce. V rámci nedělního programu Kontinentální hokejové ligy přivítá Medveščak Záhřeb na svém stadionu Dom Sportova Traktor Čeljabinsk. Oběma týmům patří v jejich konferencích sedmá příčka a oba nahání každý bod, aby se udržely na pozicích zajišťujících postup do vyřazovacích bojů. Očekávat se tak dá velice vyrovnané utkání, ve kterém asi nebude padat mnoho gólů.

Traktor Čeljabinsk:
    Hokejisté Traktoru se ještě před měsícem nacházeli ve spodních patech tabulky Východní konference, ale v poslední době se rozjeli ke slušným výkonům a nyní jsou již sedmí. Z posledních jedenácti zápasů Traktor prohrál jen třikrát, naposledy se tak stalo v pátek, kdy hráči Čeljabinsku podlehli 0:3 na půdě výborného Petrohradu. Traktor si přitom především v prvních dvou třetinách vytvořil spoustu šancí, ty ale končily na skvěle chytajícím Jakubovi Kovářovi. Pokud bude Čeljabinsk pokračovat ve výkonech, jimiž se v těchto týdnech prezentuje, play-off by nemělo být nereálným snem.

Medveščak Zagreb:
    Chorvatský zástupce si ve svém premiérovém ročníku v KHL vede více než dobře a v tabulce Západní konference mu se 44 body patří sedmá pozice. Medvědi těží především ze svého domácího prostředí. Horkokrevní chorvatští fanoušci své miláčky dokáží dotlačit k výborným výkonům a Medveščak tak na svém kluzišti patří k nejlepším týmům soutěže. Venku je to naopak, ale na to, aby se tým z relativně nehokejové země držel v elitní osmičce konferenční tabulky, to prozatím stačí. Jádro týmu tvoří zámořští hokejisté, nejznámějším jménem na soupisce je určitě Kanaďan Jonathan Cheechoo, nejlepší střelec NHL ze sezóny 2005-06. Naposledy si celek ze Záhřebu zahrál v pátek, kdy ve své aréně udolal 2:1 Magnitogorsk.

Oba týmy se utkaly již před pěti dny na ledě Čeljabinsku. Domácí Traktor tehny porazil Medveščak 5:1.

KHL Medveščak Zagreb: Brust (Vasiljević) – Carle, Martinović, Švarný, Foster, Popović, Katič – Thomas, Murley, Ryan – Cheechoo, Linglet, Vesce – Jessiman, Ellison, Björkstrand – Walker, Murray, Glumac – Sakić.

Traktor Čeljabinsk: Garnett (Petrov) – Bondarev, Kondratěv, Rjabykin, Chlystov, Borodkin, Katičev, Artamonov – Čistov, Bulis, Kokujov – Darzinš, Kosticyn, Kontiola – Popov, Glinkin, Sajustov – Osnovin, Abdullin, Valejev – Mokin.

Rozhodčí: Gusev, Naumov – Lazarev, Putilin.

Na ledě Dom Sportova v Záhřebu probíhá předzápasová show. Za pár okamžiků budou nastupovat na led hráči obou týmů.

Zazní ruská a chorvatská hymna.

00:01

01:46
    Medveščak právě vstřelil branku!
    Je tu rychlý gól domácích! Ránu Fostera vyrazil Garnett jen před sebe, Murley puk do sítě sice ještě nedostal, ale MICHAEL RYAN už ano. Asistence: Matt Murley a Kurtis Foster.

02:39
    Hostující Denis Abdullin vyloučen za hákování.

03:27
    Před brankou operoval Linglet, kotouč je ale pod Garnettem.

04:15
    Domácí stále v přesilovce drží pásmo.

04:40
    Hosté oslabení přestáli a jsou v plném počtu.

05:34
    Čeljabinsk právě vstřelil branku!
    Hosté vyrovnávají! Po přihrávce Glinkina se od modré přesně trefuje obránce JEGOR ARTAMONOV, Brust na jeho ránu nedosáhl. Asistence: Anton Glinkin.

07:26
    Hosty vstřelený gól nakopl a nyní jsou oni častějšími návštěvníky v útočném pásmu.

08:04
    Kontiola se ocitl sám před Brustem, zblízka však nedokázal zasunout puk za jeho záda.

08:28
    Z levého kruhu střílel Glinkin, Brust vyrazil za branku.

08:46
    Glinkin si za brankou počínal nedovoleně vůči rozehrávajícímu brankáři Brustovi a je vykázán na trestnou lavici.

09:28
    Hráči Medveščaku se nemohou usadit v útočném pásmu.

09:56
    Síly na ledě se vyrovnávají, vyloučen je Ryan Vesce.

10:37
    Cheechoo obkroužil branku a bekhendem se pokusil dostat kotouč za Garnetta. Ten zasáhl úspěšně.

10:46
    Hosté v plném počtu a začíná jejich zkrácená přesilovka.

11:27
    Björkstrand výtečně zapracoval a získal pro domácí cenné vteřiny v útočném pásmu.

11:59
    Kosticyn nabil na levý kruh Kontiolovi, ten z voleje minul, domácí jsou už v plném počtu.

13:29
    Domácí se dostali do postavení mimo hru, následuje reklamní přestávka.

13:44
    Garnettovu rozehrávku zachytil na modré čáře jeden z domácích obránců, jeho střelu však brankář Traktoru pokryl.

14:47
    Teď se hraje hlavně ve středním pásmu, větší šance se nerodí.

15:21
    Další ofsajd Záhřebu.

16:09
    Glinkin se dostal až před Brusta. Dokázal si ho položit, ale z velkého úhlu už odkrytou branku netrefil!

16:09
    Vyloučen Kurtis Foster, který podle rozhodčích Glinkina fauloval.

16:42
    Domácí vyhodili.

17:15
    Hráči Medveščaku se znovu osbobodili.

18:10
    Foster je na ledě, domácí jsou v plném počtu.

19:01
    V momentě, kdy byla ohlášena poslední minuta první části, vyvezl puk do útočného pásmu Ellison a zápěstím vypálil na Garnetta. Ten podržel puk na své výstroji.

19:27
    Střela Martinoviće byla sražena do ochranné sítě za brankou, vhazovat se bude znovu před Garnettem.

20:00

První třetinu začali náporem domácí a již ve 2. minutě šli do vedení po dorážce Ryana. Hosté poté přežili několik dalších nebezpečných střel a v 6. minutě sami udeřili, když brankáře Medveščaku prostřelil Artamonov. Hráči chorvatského týmu jsou střelecky výrazně aktivnější, ale to na nerozhodném stavu nic nemění.

Střely na branku v 1. třetině – 20:7

Další třetina začne přibližně v 18:22.

20:01

20:38
    Střela Kokujova od levého mantinelu domácí klec netrefila.

21:20
    Andrew Murray se natlačil až před Garnetta, který ale kotouč za svá záda nepustil. Výborný zákrok.

22:50
    Druhá třetina je zatím vyrovnaná. Kromě šance Murraye se hraje hlavně ve středním pásmu.

25:06
    Matt Ellison zastavil nedovoleně projíždějícího protihráče a jde na trestnou lavici.

26:46
    Domácí hrají dobré oslabení, soupeře v něm nepustili do šance. Nyní se pokusili dokonce zaútočit, ale jejich snaha skončila postavením mimo hru.

27:07
    Hráči Medveščaku v plném počtu.

27:21
    Střílenou přihrávku posílal před branku Thomas, Garnett s obtížemi zasáhl. Následuje reklamní přestávka.

28:28
    Domácí nyní soupeře sevřeli a Garnett musel několikrát zasahovat.

29:31
    Garnett si musel pohlídat nepříjemný odraz od zadního mantinelu. Puk, který doskákal do jeho brankoviště, totiž sledovali i domácí hráči.

30:20
    Hosté si zahrají přesilovku, vyloučen je Matt Ellison, který navíc obdržel i desetiminutový osobní trest.

31:25
    Domácí se i v dalším oslabení brání úspěšně.

32:20

33:35
    Před domácí brankou několikrát dorážel Popov, klec Medveščaku se však vychýlila ze svého postavení a tak by případný gól stejně nemohl platit.

34:24
    Brusta vyzkoušel člen čtvrtého útoku Traktoru Valejev, domácí brankář kotouč podržel a přerušil hru.

35:03
    Další vhazování před Brustem, hosté ve druhé polovině třetiny zvyšují aktivitu.

35:21
    Přechod Medveščaku do útočného pásma skončil postavením mimo hru.

36:04
    Popov byl úplně volný mezi kruhy, povyjetého Brusta překonat nedokázal!

37:59
    Máme tu poslední dvě minuty druhé části, hosté jsou teď poměrně při chuti.

39:09
    Střelu od modré chytá Brust, ten má v závěru periody hodně práce.

39:43
    Domácí hráči se snaží dohrát třetinu co nejdále od své branky.

40:00

Ve druhé třetině branka nepadla, ale obraz hry vyzněl určitě pro Traktor. Hosté začali být velice aktivní zejména od poloviny utkání a Brust se měl najednou co ohánět.

Střely na branku ve 2. třetině – 5:12
    Střely na branku celkem – 25:19

Další třetina začne přibližně v 19:12.

40:01

40:31
    Domácí jdou v úvodu třetí části do vedení šťastným gólem, který střílí RYAN VESCE! Nejprve se Linglet natlačil až před Garnetta, který však kotouč vytěsnil do strany. Volný puk ale dojel zmiňovaný Vesce, dokonce z lehce minusového úhlu nahodil kotouč zpět na Garnetta a ten si ho maskou srazil do branky – 2:1! Asistence: Charles Linglet.

42:42
    Domácí si zahrají oslabení.

43:39
    Jan Bulis při pokusu o střelu zasáhl holí do obličeje jednoho z domácích hráčů a je na dvě minuty vyloučen.

44:29
    Domácí si svou aktivitou vynutili další faul. Chlystov zalehl Lingleta a domácí budou hrát nejprve přesilovou hru 4 na 3 a poté případně i 5 na 3.

44:29
    Domácí si vzali time – out.

44:44
    Hokejisté ze Záhřebu využívají již dvojnásobnou přesilovku! Garnettem vyražený puk si před brankovištěm našel důrazný RYAN VESCE a uklidil ho do hostující klece – 3:1. Asistence: Jonathan Cheechoo a Mathieu Carle.

45:43
    Domácí možná trochu usnuli na vavřínech a Traktor tak minutu po gólu na 3:1 snižuje. Kontiola pronikl po pravém křídle a naservíroval puk ARTJOMU BORODKINOVI, který se nemýlil. Asistence: Petri Kontiola.

47:30
    Přesilová hra pro Čeljabinsk, vyloučen Kurtis Foster.

47:38
    JAN BULIS přesilovku bleskově využívá, když jeho dělovka od modré propadla skrz chrániče Brusta až za brankovou čáru. Je vyrovnáno – 3:3!

48:02
    Po střele Murraye má kotouč ve výstroji Garnett.

48:13
    Bude zajímavé sledovat, co s domácími udělá to, že během chvilky přišli o pracně získané dvoubrankové vedení.

48:41
    Garnett podržel puk před dojíždějícím Thomasem.

49:33
    Medveščak se snaží odpovědět zvýšenou aktivitou. Cestu do branky si však nenašla ani střela Katiče.

49:46
    Domácí si berou vedení zpět! Domácí obránce Foster poslal od modré střílenou přihrávku na vzdálenější tyč a MICHAEL RYAN kotouč pohotově sklepl do sítě. Asistence: Kurtis Foster a Mark Katič.

51:28
    Ryan Vesce je vyloučen a je tu přesilová hra pro Traktor.

51:51
    Bláznivá třetí třetina pokračuje. Mezi kruhy se dostal k puku ANTON GLINKIN a uklidil ho přesně do šibenice – 4:4. Asistence: Maxim Kondratěv.

52:22
    Ryan mohl domácím vrátit vedení. Jel sám na Garnetta, ale brankáře hostí nepřekonal.

53:03
    Diváci ženou Medveščak do útoku, domácí se opravdu snaží znovu odpovědět na vyrovnání soupeře.

54:38
    Závěr ještě může být hodně dramatický, oba týmy jsou nyní hodně ofenzivně naladěné.

55:07
    Úmyslný ofsajd domácích, vhazovat se bude před Brustem.

55:42
    Kotouč zmizel rozhodčím z dohledu, protože uvízl někde ve výstroji obránce domácích Carla. Ten ho s úsměvem sudím předává.

56:19
    Přesilová hra pro Traktor, hosté mají šanci rozhodnout. Vyloučen je Björkstrand.

56:38
    V úvodu oslabení se paradoxně domácí dostali do nebezpečného protiútoku a jen díky Garnettovi zůstává skóre nerozhodné.

57:16
    Domácí vyhazují a mohou vystřídat.

58:20

58:43
    Diváci v hale stojí a tleskají. Tímto způsobem se své miláčky snaží dotlačit k rozhodujícímu gólu.

59:01
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:45
    Carle si sjel až na levý kruh, ale Garnetta nepřekonal.

60:00

Třetí třetina byla opravdu hodně divoká. Medveščak se v jejím úvodu ujal dvoubrankového vedení, které však hosté rychle umazali. Domácí pak poslal do vedení 4:3 Ryan, ale dvě minuty poté srovnal na prozatimních 4:4 Glinkin.

Po skončení třetí třetiny ještě došlo k menší strkanici, kterou museli uklidňovat rozhodčí.

60:00
    Oboustranné vyloučení. Domácí Glumac a hostující Rjabykin vyloučeni za hrubost.

Střely na branku ve třetí třetině – 13:9
    Střely na branku celkem – 38:28

60:01

61:02
    Před Garnettem nebezpečně tečoval Michael Ryan, hostující brankář se ale stačil zorientovat a kotouč skončil pod ním.

62:01
    Oba týmy hrají v plném počtu.

63:15
    Vypadá to, že utkání pomalu ale jistě směřuje k nájezdům.

64:11
    Ryan jen vyhodil puk z domácího obranného pásma. Oba týmy opravdu čekají na nájezdové vyvrcholení.

64:44
    Ještě Murray s Vescem se tlačili před Garnetta, ale hostující brankář gól nepustil a v leže puk odpálil do bezpečí.

64:58
    Popović od modré nenašel cíl, takže je jasné, že se bude prodlužovat.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Střely na branku v prodloužení – 6:2
    Střely na branku celkem – 44:30

Samostatné nájezdy začínají.

Linglet forhendovým blafákem neuspěl, Garnett ho vychytal.

Do Darzinšovy kličky vložil Brust hokejku a vypíchl soupeři puk.

Michael Ryan se trefuje mezi betony Garnetta – 1:0!

Petri Kontiola si položil Brusta a vyrovnal – 1:1.

Ryan Vesce nedal.

Glinkin si na Brusta nepřišel.

Druhý pokus Petriho Kontioly už gólem neskončil.

Ryan zkusil dlouhou kličku fo forhendu, Garnett ho vybruslil a nedovolil mu skórovat.

Lauris Darzinš procedil puk výstrojí Brusta – 1:2!

Matt Ellison zkusil vystřelit mezi betony, ale Garnett je zaklapl včas. Je hotovo!

V samostatných nájezdech zvítězil tým Traktor Čeljabinsk.
    Autorem branky je LAURIS DARZINŠ.

V nájezdech byli úspěšní hostující hokejisté, o jejichž vítězství rozhodl v páté sérii Lotyš Darzinš. Dnes jsme viděli určitě zajímavé utkání, které se muselo divákům líbit. Především třetí třetina, ve které padlo šest gólů, byla velmi dramatická. (20:19:11)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 2. Ryan (Murley, Foster.), 41. Vesce (Linglet), 45. Vesce (Cheechoo, Carle), 50. Ryan (Foster, Katič) – 6. Artamonov (Glinkin), 46. Borodkin (Kontiola), 48. Bulis, 52. Glinkin (Kondratěv), rozh. náj. Darzinš

Medveščak Záhřeb: Brust (Vasiljević) – Carle, Martinović, Švarný, Foster, Popović, Katič – Thomas, Murley, Ryan – Cheechoo, Linglet, Vesce – Jessiman, Ellison, Björkstrand – Walker, Murray, Glumac – Sakić.

Rozhodčí: Gusev, Naumov – Lazarev, Putilin