Mladá Boleslav – Třebíč 4:5 (0:1 po s.n.) | Most – Kadaň 2:1 (2:1 po s.n.) | Benátky n/J – Litoměřice 4:3 (2:1 po s.n.)
Jihlava – Beroun 3:2 (kon.) | Havířov – Motor ČB 4:2 (kon.) | Olomouc – Havlíčkův Brod 1:3 (kon.)
Ústí n/L – Šumperk 3:4 (po pr.)
HC Slovan Ústí nad Labem
3:4 (2:2, 1:1, 0:0 - 0:1)
DRACI PARS ŠUMPERK
Středa 27.11.2013, 18:01 • Zlatopramen Arena, Masarykova 232,
Ústí nad Labem-Bukov;
souřadnice: 50° 40′ 38″ s. š • 1. liga (ČR)

Ústí nad Labem – Druhou polovinu základní části uzavřeli Lvi soubojem se Šumperkem. Diváci ve Zlatopramen Areně byli svědky kolísavého tempa gólů, když v první třetině padly dvě branky na každé straně, ve druhé části po jednom gólu na obou stranách, třetí dějství bylo bezbrankové. Nastavený čas zvládli lépe hosté, kteří si díky přesné trefě Martina Dudáše z času 64:54 min. připisují do prvoligové tabulky dva body.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (20:36:04)

Statistiky utkání:

Branky a nahrávky: 6. Boháč (Baránek, Smetana), 10. Tůma (Kloz, Grin), 25. Tůma (Roubík, Grin) – 7. Červenka (Tesařík), 11. Gewiese (Sedlák), 40. Staněk (Žálčík, Moskal), 65. Dudáš (Gewiese).
    Rozhodčí: Úlehla – Kis, T. Svoboda.
    Delegát: Jebavý.
    Vyloučení: 8:5, navíc Baránek 10 min. OT [NESP], Vobořil (oba UNL) OT DKU.
    Využití: 0:2.
    Diváci: 661.
    Průběh utkání: 1:0, 1:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:4.
    Zakázaná uvolnění: 4:9.
    Ofsajdy: 4:4; z toho na úmyslné ofsajdy 1:1.
    Vyhraná vhazování: 36:30 (11:8, 13:13, 7:7 – 5:2).
    Nejlepší hráči: David Tůma – Tomáš Štůrala.

Nejlepší hráči:

HC Slovan Ústečtí Lvi: David Tůma (2+0)
    Salith Šumperk: Tomáš Štůrala

64:54
    Draci právě vstřelili branku!

Využitá přesilovka! Střelu MARTINA DUDÁŠE (3+3) si nešťastně srazil do vlastní sítě obránce Ústeckých Lvů. Jan Dlouhý byl proti kotouči, který mířil nad jeho rameno, bezmocný. Asistence: Petr Gewiese (1+2; dnes 1+1).

63:38
    Početní výhoda ve prospěch hostů. Tomáš Rod (UNL) mří do boxu trestoměřičů, neboť inkasoval menší trest za faul kolenem.

Celkem TM v letošním ročníku: 14.
    Vyloučení celkem v zápase: 8:5, navíc Baránek 10 min. OT [NESP], Vobořil (oba UNL) OT DKU [NESP].

63:20
    Začala signalizovaná výhoda pro hosty, kteří hrají power-play.

Prodloužení začne přibližně v 20:15 h.

Po dvouminutové přestávce bude následovat prodloužení se systémem náhlá smrt.

57:34
    Šance pro Salith v podobě přesilovky. Zbyněk Sklenička (UNL) vyfasoval menší trest za podražení.

Celkem TM v letošním ročníku: 61.

56:07
    Červenka pálil z levého kruhu do masky hájce domácí svatyně.

43:56
    Poměr sil na ledě se srovná, Jan Kloz (UNL) míří za katr na dvě minuty za podražení.

Celkem TM v letošním ročníku: 12.

43:44
    Početní výhoda pro domácí. Martin Novotný (ŠUM) potrestán dvouminutovým trestem za nedovolené bránění.

Celkem TM v letošním ročníku: 44.

43:36
    Na ledě zůstal ležet Langr, rozhodčí přerušil hru. Nevypadá to na nic vážného.

Dnešní utkání sleduje 661 divák.

Druhá část nabídla po jedné brance na každé straně. Za Ústí nad Labem se prosadil David Tůma, čtyřicet vteřin před druhou přestávkou vyrovnali hosté z hole Aleše Staňka. Po čtyřiceti minutách hry je stav 3:3.

Zásahy brankářů ve druhé dvacetiminutovce:

Jan Dlouhý – 15;
    Tomáš Štůrala – 9.

Statistiky druhého dějství:

Vyloučení: 5:2, navíc Vobořil (UNL) OT DKU.
    Využití: 0:1.
    Zakázaná uvolnění: 2:1.
    Ofsajdy: 3:4 (z toho na úmyslné ofsajdy 1:1).
    Vyhraná vhazování: 13:13.

Další třetina začne přibližně v 19:43 h.

39:20

Využitá přesilovka! Gól do šatny! Z prostoru mezi kruhy srovnává skóre ALEŠ STANĚK (7+10). Asistence: Lukáš Žálčík (7+9), Patrik Moskal (7+12).

38:05
    S tresty se roztrhl pytel. Ondřej Havlíček (UNL) vyloučen na dvě minuty za hákování.

Celkem TM v letošním ročníku v UNL: 2.

35:33
    Hráčská lavice Ústí nad Labem potrestána menším trestem za příliš mnoho hráčů na ledě. Dvě minuty odpyká Tomáš Vávra (UNL).

32:41
    Postavení mimo hru hostů (na ofsajdy 3:4; z toho na úmyslné ofsajdy 1:1). Bude se znovu vylučovat, na trestnou lavici usedá na dvě minuty za nedovolené bránění Marek Haas (ŠUM). Salith bude pokračovat v přesilovce čtyři na tři.

Celkem TM v letošním ročníku: 20.

32:25
    Petr Úlehla znovu vylučuje a Milana Vobořila (UNL) předčasně posílá do sprch. Zadák Slovanu inkasoval osobní trest do konce utkání. Předchozí dvouminutový trest odpyká Jakub Pořický (UNL).

Celkem TM v letošním ročníku: 38.

32:25
    Dvojnásobná početní výhoda pro Salith. Milan Vobořil (UNL) obdržel dvouminutový trest za podražení.

Celkem TM v letošním ročníku: 18.
    Vyloučení celkem v zápase: 3:3, navíc Baránek (UNL) 10 min. OT [NESP].

31:48
    Před střídačkami se strhla menší mela. Vyloučeni hráči:

Daniel Boháč (UNL) – menší trest za hrubost; celkem TM v letošním ročníku: 10;
    Martin Dudáš (ŠUM) – menší trest za napadení; celkem TM v letošním ročníku: 26.

Vyloučení celkem v zápase: 2:3, navíc Baránek (UNL) 10 min. OT [NESP].

Pokračovat bude klasická přesilová hra Šumperku pět na čtyři, výše uvedené tresty se krátí.

30:45
    První dnešní přesilovka hostů. Tomáš Vávra (UNL) inkasoval dvě minuty za podražení.

Celkem TM v letošním ročníku: 4.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:2, navíc Baránek (UNL) 10 min. OT [NESP].

24:28
    Ústečtí Lvi právě vstřelili branku!

Jaroslav Roubík (13+7) si ve středním pásmu vyměnil touš s DAVIDEM TŮMOU (6+6; dnes 2+0), který na hranici útočné třetiny vyškolil bránícího hráče soupeře a následně z pozice na kolenou překonal z bezprostřední blízkosti střelou mezi betony Tomáše Štůralu. Asistence: Jaroslav Roubík (13+7), Jakub Grin (1+13; dnes 0+2).

Skóre utkání otevřeli hokejisté Ústí nad Labem zásluhou Daniela Boháče v šesté minutě. Za minutu a sedmnáct sekund se hostům podařilo vyrovnat díky Adamu Červenkovi. Vedení vrátil Slovanu v desáté minutě David Tůma, vyrovnaný stav opět vrátil na světelnou tabuli po minutě a čtrnácti vteřinách Petr Gewiese. Po dvaceti minutách hry je stav 2:2.

Zásahy brankářů v úvodní dvacetiminutovce:

Jan Dlouhý – 7;
    Tomáš Štůrala – 11.

Statistiky úvodního dějství:

Vyloučení: 0:2, navíc Baránek (UNL) 10 min. OT [NESP].
    Zakázaná uvolnění: 1:3.
    Ofsajdy: 1:0.
    Vyhraná vhazování: 11:8.

Další třetina začne přibližně v 18:50 h.

19:57
    Na závěr úvodní části inkasoval desetiminutový osobní trest za nesportovní chování Martin Baránek (UNL). Následuje vhazování ve středovém kruhu.

Celkem TM v letošním ročníku: 55.
    Vyloučení celkem v zápase: 0:2, navíc Baránek (UNL) 10 min. OT [NESP].

14:14
    Druhá přesilová hra ve prospěch Ústí nad Labem. Ondřej Starý (ŠUM) si musí jít odsedět menší trest za hákování.

Celkem TM v letošním ročníku: 16.
    Vyloučení celkem v zápase: 0:2.

10:29

PETR GEWIESE (1+1) vyrovnává nahozením téměř od hranice ofenzivní třetiny, na kterou maskovaný muž Severočechů k udivení všech diváků nestačil. Asistence: Tomáš Sedlák (6+11).

09:15

Díky dobrému důrazu na brankovišti vrací vedení domácímu celku po střeleckém pokusu Jana Kloze (4+8) DAVID TŮMA (5+6). Asistence: Jan Kloz (4+8), Jakub Grin (1+12).

06:55

Střelu Jana Tesaříka (0+5) z levého kruhu vyrazil Jan Dlouhý na opačnou stranu, odkud bekhendem překvapil ústeckého gólmana ADAM ČERVENKA (1+2). Asistence: Jan Tesařík (0+5).

05:38

Martin Baránek (3+7) zahlédl ze střední třetiny na hranici útočného pásma nepokrytého DANIELA BOHÁČE (7+8), který se dokázal z brejku prosadit. Asistence: Martin Baránek (3+7), Ondřej Smetana (0+2).