Mladá Boleslav – Třebíč 4:5 (0:1 po s.n.) | Most – Kadaň 2:1 (2:1 po s.n.) | Benátky n/J – Litoměřice 4:3 (2:1 po s.n.)
Jihlava – Beroun 3:2 (kon.) | Havířov – Motor ČB 4:2 (kon.) | Olomouc – Havlíčkův Brod 1:3 (kon.)
Ústí n/L – Šumperk 3:4 (po pr.)
HC Dukla Jihlava
3:2 (2:0, 1:0, 0:2)
Medvědi Beroun 1933
Středa 27.11.2013, 17:30 • Horácký zimní stadion, Jihlava • 1. liga (ČR)

60:00
    Konec zápasu. (20:05:52)

59:56
    Nyní už si Dukla připíše ubojované tři body, má puk za brankou Ritticha.

59:40
    Puk je ve středním pásmu.

59:29
    Protiútok Berouna končí u Ritticha. Branka hostů je opět prázdná.

59:24
    Adam Zeman mohl rozhodnout, jenže u pravé tyče Šimbocha mu puk přeskočil hůl, jinak by nejlepší střelec Dukly zakončoval do odkryté branky.

59:19
    Dukla vyhrála buly a je přes Šimbochem.

59:05
    Dnešní zápas trvá již 2 hodiny a 34 vteřin hrubého času.

59:05
    Šimboch se ale do branky bude muset vrátít, protože Pavel Klhůfek (BER) dostává dvě minuty za faul kolenem.

58:50
    Střelu Šenkeříka od modré vyrazil Rittich na poslední chvíli vyrážečkou.

58:48
    Hosté hrají v šesti, branka Berouna je prázdná.

58:43
    Příliš dlouho přesilová hra Dukly netrvala, konkrétně 14 vteřin, protože Petr Mocek (JIH) dostává dvě minuty za podražení.

58:40
    Tečovaná střela Šenkeříka končí vedle levé tyče Ritticha.

58:29
    Na tresnou lavici míří na dvě minuty Zdeněk Kubica (BER) – hákování, který si při cestě na střídačku ještě něco velmi důrazně vysvětloval s čárovým Kreuzerem, a to hodně hodně zblízka.

58:01
    Střelu Klhůfka od modré přizvedl jeden z beků Dukly a ta prolétla kousek nad pravým horním rohem Ritticha.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:51

57:37
    Dukla za svojí brankou vymýšlí postupný útok.

57:08
    Po střele Dobrovolného se před brankou neprosadil nehlídaný Zeman. Následovala rána Kalába, kterou Šimboch vyrazil a celou situaci ukončuje gólman hostů po tom, co chytá střelu Dobrovolného z pravého kruhu.

56:55
    Hostující gólman likviduje nahození Podlipnika od modré, které dobře viděl.

Beroun právě vstřelil branku!
    Hosté ještě dramatizují stav zápasu. Dukla poněkud lehkomyslně rozehrála, k puku se přes obránce dostal PAVEL KLHŮFEK, který upaloval sám za branku a trefil se nad lapačku Ritticha. Asistence: Zdeněk Kubica (9+5).

55:56
    Dělovka Matiće Podlipnika míří mimo tři tyče.

55:39
    Michal Velecký se na poslední chvíli na levém kruhu nedostal ne střele.

55:26

55:02
    Chybu Mocka na modré čáře v rozehrávce napravuje Matić Podlipnik.

54:48
    Petr Vlk si vyžádal oddechový čas.

54:48
    Další potyčka, tentokrát u střídačky Berouna. Myslím si, že utkání je nyní zbytečně vyhecované. Někteří hráči mají viditelně rudo před očima.

53:57
    Rána Kalába od modré byla přizvednuta Markem a míří mimo tři tyče.

53:36
    Z přesilovky Dukly pět na tři zbývá ještě 52 vteřin.

53:36
    Zakázané uvolnění Dukly.

53:11
    Po střele Mocka dorážel před branou puk Haluza, ale mířil vedle levé tyče Šimbocha.

52:51
    Dukla se dostala před Šimbocha a také si zahraje přesilovou hru, a to přesně minutu a 37 vteřin. 5 minut + do konce utkání dostává za bodnutí špičkou hole Vladislav Kubeš (BER), který již odchází do šaten. Trest si za něj odpyká Tomáš Půlpán.

52:28
    Dva ostré zákroky Berouna během pěti vteřin. Ten první na Zemana ještě potrestán nezůstal, ale ten druhý v podání Petra Šenkeříka (BER) na Čápa již rozhodčí dobře viděl. Čáp si poté ještě něco důrazně vyříkával se Zdeňkem Kubicou. Tak jako tak dostává Šenkeřík dvě minuty za napadení. Na vyloučení: 6-8 + 5 minut M. Jícha (JIH).

53:21
    Dukla zbylou přesilovou hru bez problémů ubránila a je v plném počtu.

51:57
    Nyní vyhodil puk do středního pásma Radek Hubáček.

51:34
    Další špatná rozehrávka Berouna končí zachycením puku domácími hráči a jeho vyhození až na druhou stranu kluziště.

51:08
    Až nyní se mu to krátce povedlo, ale Jiří Dobrovolný po chvilce důrazně odpaluje puk až k Šimbochovi.

50:45
    Beroun se nemůže dostat přes pečlivou obranu Dukly na modré čáře.

50:30
    Stejně tak nyní Radek Hubáček, který se ve středním pásmu zmocnil rozehrávky Berouna.

50:12
    Tomáš Čachotský vyhazuje puk až k Šimbochovi.

49:50
    Další šarvátka před brankou po střele Šenkeříka, kterou měl Rittich v držení a hosté se mu ještě snažili vyšťourat puk z výstroje.

49:39
    Stejně tak jako nyní.

49:25
    Kubica si ale na modré neporozumněl s Kuželem a Berounu utíká puk do středního pásma.

49:11
    Beroun stále pokračuje v přesilové hře a je nastěhován před Rittichem.

48:21
    Hosté se poprvé v zápase prosazují. Tvrdou střelu Ondráčka vyrazil Rittich před sebe, kde byl nejdříve JAN DIVÍŠEK (5+3) a zasunul puk za jeho záda. Asistence: Martin Ondráček (2+2).

48:18
    Diulůa se dobře brání a nepouští Beroun před Ritticha.

47:35
    Berounští Medvědi v plném počtu.

47:21

47:10
    Dukla hned po buly zásluhou Mocka vyhazuje.

47:07
    Za 28 vteřin se vrátí vyloučení Zeman a Látal na led a poté začně 4 minuty a 32 vteřin dlouhá přesilovka hostů.

47:07
    Protiútok Berouna dva na jednoho zastavuje Martin Jícha (JIH), který padl do přihrávky Tomáše Beňoviče a oba hráči zůstávají ležet na ledě. Hůře to vypadá s Beňovičem, který zůstává ležet na ledě a Tomáš Čachotský signalizuje směrem k lékařům, aby mu přinesli bandáž (chránič) krku. Tomáš Beňovič už je naštěstí na ledě a bez chrániče, ale odchází s lékařem Dukly do útrob stadionu. Martin Jícha dostává za svůj zákrok 5 minut + do konce utkání.

46:58
    Po střele Veleckého, kterou Šimboch příliš neviděl, raději gólman hostů podržel puk.

46:23
    Krásná kombinace Důrase s Veleckým volala po gólu. Oba hokejisté si vyměnili puk a Velecký následně zcela sám před Šimbochem vystřelil bekhendem, jenže těsně míjí pravou tyč berounské branky.

46:05
    Dukla drží puk a rozehrává útok.

45:35
    Současně jsou vyloučeni Jan Látal (BER) a Adam Zeman (JIH). Oba dostávají dvě minuty za držení protihráče. Na vyloučení: 6-7.

44:15
    Rána Beňoviče od modré nemířila mezi tři tyče Ritticha.

43:16
    Po vhazování před Rittichem se Beroun ke střele nedostal.

41:48
    K dorážce se mezi kruhy dostal Kuřítko a byl blízko ke gólu. Tentokrát však odkrytou část branky netrefil a nenavázal tak na góly svých kolegů z podobné pozice na konci první třetiny.

41:37
    Mocek trefil na modré jen napadajícího Kuchlera, který ale následný protiútok dva na dva nezakončil. Ba co víc, ani nevystřelil.

41:07
    Tečovaná rána Podlipnika prolétla vedle pravé tyče Šimbocha.

40:50
    Čachotský byl blízko hattricku po tom, co zblízka v tísni dvou obránců hostů vystřelil bekhendem. Šimboch se štěstím vyráží.

40:01

Hrdinou dnešního zápasu je zatím Radek Hubáček s bilancí 1+2 a Tomáš Čachotský, který vstřelil dva góly a samozřejmě také gólman David Rittich. I za hosty předvádí dobré zákroky muž v brance, konkrétně Juraj Šimboch.

Další třetina začne přibližně v 19:22.

Ve druhé třetině měl Beroun několik šancí zejména při své první přesilovce v zápase. Po sérii střel se ale zaskvěl Rittich. Také Dukla dostala v závěru třetiny možnost přesilovky a byla úspěšná, když si přihrávku Čachotského srazil do vlastní klece Marek. Po dvou třetinách tak vedou domácí již o tři branky.

40:00

39:50
    Dukla v plném počtu.

39:16
    Látal dělovkou z první mířil těsně vedle pravé tyče Ritticha a vzápětí odjíždí naštvaně na střídačku.

39:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

38:47
    Adam Zeman z mezikruží po příhrávce napravo jedoucího Čachotského vyklepal snad všechen prach z levého betonu Šimbocha.

38:37
    Po Kubicově chybě jde Dukla do protiútoku dva na jednoho.

38:15
    Kubica zprava vystřelil. Rittich nemusel zasahovat, protože Čáp přizvedl puk a ten končí mimo branku.

38:01
    Beroun vyhrál buly a je před Rittichem.

37:50
    Přesilovka pro Beroun po tom, co se Zdeněk Čáp (JIH) provinil nedovoleným bráněním. Dvě minuty pro beka domácích. Na vyloučení: 5-6.

36:36
    Dukla právě vstřelila branku!
    Rychlý útok Dukly končí gólem. Hubáček se prodral po levé straně a poslal puk na Čachotského. Ten přihrával před branku na zcela volného Zemana, jenže puk si do vlastní branky smolně srazil Jakub Marek. Gól je připsán TOMÁŠI ČACHOTSKÉMU (13+28). Asistence: Radek Hubáček (8+12) – jeho třetí bod v dnešním zápase.

35:36
    Podlipnikova rána z první prosvištěla těsně vedle levé tyče berounské klece.

35:17
    Přesilová hra pro Duklu Jihlava po tom, co dvě minuty za nedovolené bránění dostává Jiří Kuchler (BER). Na vyloučení: 4-6.

34:59
    Tak tohle muselo bolet. Na modré čáře vystřelil Beňovič, který měl před sebou moře volného prostoru. Připravil se tedy ke střele, do které obětavě padl Kuřítko. Při cestě na trestnou snad dvakrát spadl bolestí na led.

34:50
    Nikým nehlídaný Aleš Půlpán mířil z mezikruží jen do Ritticha.

34:31
    Až nyní vyhazuje Divíšek puk do středního pásma.

34:20
    Dukla je stále nastěhována před Šimbochem.

33:32
    Nyní byl nejlepší střelec Dukly za brankou lehce podražen jedním z hráčů Berouna. Pokračuje se ale bez vyloučení dále.

33:12
    Po dlouhé době musí být v permanenci Šimboch. Adam Zeman se ale zblízka netrefil mezi tři tyče.

31:43
    Dukla v plném počtu. Beroun svojí přesilovku pět na tři nevyužil.

31:34
    Další střela Hrdela, po které se k zakončení u levé tyče Ritticha nedostal Půlpán.

31:29
    Dukla ve čtyřech.

31:24
    Hrdel svojí střelou od modré trefil jednoho z domácích hráčů. Myslím si, že to byl Hubáček, který ale bez problémů hraje dále.

31:11
    Petr Novák nyní něco důrazně gestikuluje k sudímu Volfovi, který přijíždí ke střídačce Berouna. Po jeho odjezdu jen směrem k sudímu mávl rukou.

31:03
    Dělovku Látala od modré likviduje nadvakrát – napodruhé vleže – David Rittich.

30:43
    Beroun bude hrát přisilovku pět na tři, protože za napadení odchází na trestnou lavici Adam Zeman (JIH). Na vyloučení: 4-5.

30:43
    Obrovská šance Berouna. Tvrdou střelu Černoška vyrazil Rittich před sebe, kde zakončoval a dorážel naprosto volný Jakub Marek. Levý beton Ritticha byl ale proti snížení a následně je posunutá branka za domácím gólmanem.

30:24
    Po střele Hrdela se puk odrazil od kolena Marka těsně vedle.

30:14
    Kubica napřahoval na pravé straně ke střele. Jeho pokus ale Rittich vyráží.

29:29
    První přesilová hra pro Beroun. Za nedovolené bránění dostává dvě minuty Jakub Kadlec (JIH). Na vyloučení: 3-5.

28:50
    Domácí fanoušci nyní zdraví Viktora Ujčíka, který se po zranění dnes poprvé objevil na tréninku Dukly. Jedna z legend českého hokeje je s týmem na střídačce a otevírá dvířka.

28:28
    Michal Důras dlouho napřahoval na pravé straně ke střele, který nakonec zamířila těsně mimo pravé tyče Šimbocha.

27:40
    Zdeněk Kubica pohotově vystřelil z levého kruhu. Rittich vyrazil puk jen před sebe, ale tam k němu měli blíže domácí beci.

27:03
    Nepřesná rozehrávka Berouna končí zakázaným uvolněním.

26:47
    Při přechodu domácích před Šimbocha byl pískán ofsajd.

26:33
    Střela Kubeše končí na pravém betonu Ritticha.

25:47
    Po nahození Divíška minul mezi kruhy puk Chalupa, který již napřahoval k zakončení.

25:21
    Zakázané uvolnění Berouna.

25:16
    Dukla svoji třetí přesilovou hru zápasu narozdíl od druhé přesilovky nevyužila, hosté v plném počtu.

25:02
    Beroun se následně osvobozuje a vyhazuje puk až k Rittichovi.

24:54
    Z pravé strany přihrával před branku na Veleckého, kterému chybělo k zakončení opravdu jen málo.

24:43
    Petr Haluza rozjíždí útok Dukly.

24:21
    Dukla několikrát se štěstím udržela útočné pásmo, ale nyní je již puk za Rittichem.

23:44
    Čachotský na levém kruhu ideálně našel Kalába, jehož bombu z první tečuje jeden z beků hostů do ochranné sítě.

23:36
    Tečovaná rána Kalába prosvištěla vedle levé tyče Šimbocha.

23:16
    Třetí přesilová hra Dukly Jihlava. Za podražení jde odpykat dvě minuty na trestnou lavici Jakub Stromko (BER). Na vyloučení: 2-5.

23:01
    Když je na ledě domácí "Kuře" Martin Kuřítko, tak duní mantinely. Důrazný útočník Dukly si připisuje již druhý řádný hit, tentokrát si vyšlápl na Jana Divíška.

22:21
    Zakázané uvolnění tentokrát na straně Dukly Jihlava.

22:11
    Nahození Hrdela v pohodě likviduje David Rittich.

21:58
    Ani nyní nepůjde pětka hostů střídat. Další zakázané uvolnění Berouna.

21:41

21:23
    V situaci dva na jednoho se uvolnil na modré čáře Michal Velecký. Jeho přihrávka na Důrase ale nebyla přesná. Následně ztratil Velecký stabilitu, upadl a po ledě doklouzal až za záda Šimbocha do branky.

20:42
    Po nahození Podlipnika má puk ve své moci Šimboch.

20:33
    Zakázané uvolnění hostů.

20:10
    Po důrazu Marka u levé tyče Ritticha raději domácí gólman kryje puk.

20:01

Další třetina začne přibližně v 18:25.

V první třetině byla k vidění vyrovnanější hra, ale o něco více aktivnější byla Dukla. Ta v 17. minutě využila přesilovou hru, když kapitán domácích Čachotský zakončoval do prázdné klece. O minutu později se pak po totožné situaci, ale při hře v plném počtu hráčů, trefil Hubáček.

17:49
    Na obou stranách se bude vylučovat, protože po tom, co Kubica opět nešetrně zajel do Ritticha, vznikla za jeho brankou menší mela. V ní se do sebe lehce pustil Tomáš Kaláb se Zdeňkem Kubicou a Tomáš Čachotský s Lukášem Chalupou. Zatímco druhá dvojička si po cestě na střídačky ještě něco hodně důrazně vysvětluje, první pár ze šarvátky končí na trestné lavici. Za domácí je vyloučen Tomáš Kaláb (JIH) za hrubost a za hosty Zdeněk Kubica (BER) za stejný trest. Na vyloučení: 2-4.

17:19
    Štebihovo hodně hodně nepřesné nahození od modré zachytil u pravé tyče Haluza, který našel před brankou zcela volného RADKA HUBÁČKA (8+11). Zasunout puk pro bratra útočníka národního týmu nebyl žádný problém. Dukla tak vstřeluje gól i ve hře pět proti pěti. Asistence: Petr Haluza (0+2), Miha Štebih (1+1).

17:02
    David Rittich měl puk naprosto bez problémů ve své moci, když jej u levé tyče nešetrně dojel Martin Ondráček. Jihlavský gólman zůstal ležet na ledě, ale už opět stojí v bráně.

16:38
    A v dalším přečíslení Dukly zakončoval pohotovou střelou zleva Jakub Kadlec. Jeho pokus ale míjí levou tyč hostů.

16:02
    Dukla se ujímá vedení. Po nahození Zemana z levého kruhu vyrazil Šimboch puk před sebe, tam se nejlépe zorientoval Hubáček, nezazmatkoval, přihrál do středu na zcela volného TOMÁŠE ČACHOTSKÉHO (12+28) a ten z přesilovky posílá Duklu do vedení. Asistence: Radek Hubáček, Adam Zeman.

15:49
    Nahození Čápa od modré prolétlo velde levé tyče Šimbocha.

15:42
    Čachotský napřahoval na pravém kruhu ke střele, jenže jeho ránu zblokoval a následně zalehl puk Lukáš Chalupa.

15:36
    Dukla je hned po buly před Šimbochem.

15:30
    Jakub Stromko (BER) dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Na vyloučení: 1-3.

15:30
    Adam Zeman si vybruslil s pukem z levého kruhu a vystřelil, jenže jeho pokus nebyl přesný díky faulu Jakuba Stromka.

14:46
    A znovu Marek, který se v prostoru mezikruží dostal k puku. Tentokrát ale příliš otálel se střelbou a obrana Dukly jej zblokovala.

14:39
    Marek se po několika odražených pucích dostal mezi kruhy ke střele, ale pro hosty trestuhodně nastřeluje jen Ritticha.

14:32
    Po dlouhé době musel zasahovat Rittich. Střelu, kterou na něj vypálil Zdeněk Kubica, raději schoval ve výstroji.

14:02
    Kuřítko se předvedl pořádným hitem, když přišpendlil na hrazení Martina Ondráčka.

13:23
    Tenotkrát byl ofsajd domácích zcela jasný, zadovka Zemana na Mikeše najíždějícího si na modré čáře byla příliš rychlá.

12:51
    Dva zákroky na hraně na Michala Důrase a později na Michala Veleckého. Pískat se nebude, hraje se dál.

12:11
    Další útočná akce domácích končí ofsajdem, což se ochozům pranic nelíbí.

11:51
    Velecký se dostal zpoza branky až k levé tyči a vystřelil. Šimboch má puk pod kontrolou.

11:28

10:59
    Po buly je puk ve středním pásmu.

10:53
    Agilní Mikeš se prokličkoval na modré čáře až ke střele. Gólman Berouna opět chytá.

09:43
    Nahození Mocka z modré čáry kryje bez problémů Šimboch. Vzahovat se bude po jeho pravici.

08:38
    Střela hostů končí v ochranné síti a bude se vhazovat ve středním pásmu.

07:56
    Největší šance Dukly v dosavadním průběhu zápasu. Kuřítko předložil z pravého kruhu puk do výborné střelecké pozice Tomáši Střechovi, který ale z první netrefil napůl odkrytou klec.

07:50
    Oba týmy již hrají v plném počtu.

07:47
    Po výborné přihrávce Haluzy z pravé strany tečoval puk před Šimbochem Kadlec, ale mířil těsně vedle.

07:24
    Hubáček vybojoval za brankou puk a poté ho předložil mezi kruhy Důrasovi, který jen vyklepal betony Šimbocha.

07:07
    Dukla má i ve čtyřech více ze hry a tlačí se před Šimbocha.

05:46
    Je mi záhadou, proč je nyní spolu s hostujícím Lukášem Kuželem (BER), který fauloval Střechu a dostává dvě minuty za podražení, vyloučen také Michal Velecký (JIH) na dvě minuty za nedovolené bránění, když Dukla hrála v šesti v signalizovaném trestu. Zřejmě mi něco uteklo. Tak jako tak, hraje se ve čtyřech na obou stranách. Na vyloučení: 1-2.

05:36
    Dukla hraje stále v signalizované výhodě.

05:15
    Střecha se dostal na útočné modré do pásma a byl faulován. Dukla hraje v signalizované početní převaze.

03:28
    Haluza se agresivně prodral přes obránce hostů k puku a na pravém kruhu vypálil, jenže z obtížné pozice zamířil nad branku Šimbocha.

02:29

02:10
    Nahození Beňoviče po vyhraném buly Berouna končí vedle levé tyče Ritticha.

02:05
    Další zakázané uvolnění Dukly, Kaláb netrefil puk ideálně.

01:48
    Přihrávka rukou v podání Berouna.

01:42
    Hubáček se prodral před Šimbocha a ještě chtěl přihrát na Důrase, jenže jeho pas byl zblokován.

01:12
    Důras zavedl puk do útočného pásma Dukly, ale v rohu za brankou o něj v souboji s dvěma hráči Berouna přišel.

01:00

00:40
    Podlipnik nahazoval od modré, Šimboch vyrazil puk jen před sebe, před brankou jej ale příliš nadzvedl Mocek a z dorážky mířil nad.

00:29
    Po devětadvaceti vteřinách je tady vyloučení. První přesilovou hru zápasu bude mít k dispozici Dukla Jihlava. Na trestnou lavici odchází Lukáš Kužel (BER) za napadení.

00:20
    Ofsajd domácích.

00:01

Do branky se od začátku postaví na straně domácích David Rittich. Klec Berouna bude hájit Juraj Šimboch.

Stejně tak jako Dukla Jihlava.

Berounští hokejisté nastupují na ledovou plochu.

Trojice rozhodčích již krouží po hrací ploše.

HC Dukla Jihlava: Rittich (Sáblík) – Mocek, Jícha M., Dobrovolný, Podlipnik, Čáp, Kaláb, Štebih – Hubáček, Vysloužil, Střecha, Haluza, Zeman, Kuřítko, Jícha L., Mikeš, Velecký, Kadlec, Čachotský, Důras. Trenér: Petr Vlk.

Medvědi Beroun 1933: Šimboch (Mastík) – Šenkeřík, Kužel, Chalupa, Jebavý, Černošek, Látal, Beňovič, Sklenička – Marek, Divíšek, Ondráček, Stromko, Půlpán A., Markulinec, Hrdel, Kubeš, Půlpán T., Kubica, Kuchler, Klhůfek. Trenér: Petr Novák.

Rozhodčí: Volf – Kreuzer, Polonyi.

Poslední vzájemný zápas:
    Beroun – Jihlava 2:3 sn.
    Branky a nahrávky: 52. Hrdel (Jebavý, Divíšek), 60. Kubica (Hrdel, A. Půlpán) – 5. Velecký (Seman), 20. Čachotský (Dobrovolný, Podlipnik), rozhodující nájezd Čachotský.
    Rozhodčí: Souček – Šperl, Zíka.
    Vyloučení: 8:11, navíc Sáblík (JIH) 10 min. OT.
    Využití: 1:1. V oslabení: 1:0.
    Diváci: 755.
    Střely na branku: 22:52.
    Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3.

Aktuální série čítá 4 výhry Dukly nad Berounem v řadě.

Poslední výhra Berouna nad Jihlavou za 3 body:
    26.11.2011: Beroun – Jihlava 2:1 (0:1, 0:0, 2:0).

Celková bilance obou soupeřů od účinkování Dukly Jihlava v první lize:

37 zápasů:
    25 výher Dukly (z toho 24x po základní hrací době)
    2 remízy
    10 výher Berouna (z toho 7x po základní hrací době)

Nejproduktivnější hráči:
    Dukla: Tomáš Čachotský – 25 zápasů, 38 bodů (11+27).
    Beroun: Jakub Marek – 22 zápasů, 13 bodů (6+7) a Zdeněk Kubica, 24 zápasů, 13 bodů (9+4).

Nejlepší střelci:
    Dukla: Adam Zeman – 22 zápasů, 16 gólů.
    Beroun: Zdeněk Kubica – 24 zápasů, 9 gólů.

Nejlepší nahrávači:
    Dukla: Tomáš Čachotský, 25 zápasů, 27 asistencí.
    Beroun: Jakub Marek – 22 zápasů, 7 asistencí a Daniel Vrdlovec – 9 zápasů, 7 asistencí.

Nejtrestanější hráči:
    Dukla: Ondřej Malec – 18 zápas, 45 TM.
    Beroun: Lukáš Kužel – 23 zápasů, 44 TM.

Účast na ledě:
    Dukla: Tomáš Čachotský + 18 ; Tomáš Kaláb – 5.
    Beroun: Daniel Vrdlovec + 9 ; Lukáš Chalupa – 10.

Tabulkové postavení:

3. místo – Dukla Jihlava, 18 výher (6x za 2 body) a 7 porážek (5x po základní hrací době). Skóre 84:59. Získaných bodů: 50.

8. místo – Beroun, 10 výher (2x za 2 body) a 15 porážek (9x po šededáti minutách). Skóre: 53:70. Získaných bodů: 34.

Medvědi Beroun po brilantním vstupu do zápasu postupně vyklízejí pozice v první polovině tabulky. Zatímco během úvodních deseti kol Beroun vyhrál hned devět zápasů, v dalších patnácti kolech se radoval z výhry pouze jednou!

Aktuálně se drží Medvědi na osmém méstě, které je poslední vstupenkou do play-off. Ale to je ještě polovinu základní části vzdálená budoucnost. Stěžejní je spíše informace o vyrovnanosti postavení ve středu tabulky. Vždyť osmý Beroun ztrácí na páté Litoměřice pouze čtyři body. Směrem dolů je pak odstup osmého místa na dvanácté pouhých pět bodů.

Dukla Jihlava se nachází před posledním kolem první poloviny základní části na třetím místě. Tým, potýkající se stále s rozsáhlou marodkou, sbírá poměrně pravidelně body a pouze pětkrát se stalo, aby odešel z ledu poražen po šedesáti minutách.

Dukla se aktuálně řadí mezi první čtyřku tabulky, která svým pronásledovatelům odskočila již na rozdíl jedenácti bodů (rozdíl mezi čtvrtým a pátým místem). V tabulce jsou jihlavští hokejisté na třetím místě se ztrátou dva body na druhou Olomouc a deset bodů na Mladou Boleslav.

Dnešním kolem se uzavře první polovina soutěže. Berounští Medvědi jsou totiž zatím jediným týmem, který se v ročníku 2013/2014 na Horáckém zimním stadionu ještě nepředstavil.

Dobrý den, ještě jednou vítejte u dnešního utkání první hokejové ligy, ve kterém se v rámci 26. kola střetne jihlavská Dukla proti Medvědům z Berouna.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 17. Čachotský (Hubáček, Zeman), 18. Hubáček (Haluza, Štebih), 37. Čachotský (Hubáček) – 49. Divíšek (Ondráček), 57. Klhůfek (Kubica)

HC Dukla Jihlava: Rittich (Sáblík) – Čáp, Kaláb, Dobrovolný, Štebih, Mocek, Podlipnik, Jícha M. – Čachotský, Zeman, Mikeš – Důras, Hubáček, Haluza – Kadlec, Velecký, Vysloužil – Kuřítko, Střecha. Jícha L. Trenér: Petr Vlk.
    Medvědi Beroun 1933: Šimboch (Mastík) – Jebavý, Černošek, Kužel, Šenkeřík, Chalupa, Beňovič, Látal, Sklenička – Klhůfek, Kubica, Marek – Divíšek, Stromko, Hrdel – Půlpán A., Kuchler, Ondráček – Půlpán T., Markulinec, Kubeš. Trenér: Petr Novák.

Rozhodčí: Volf – Kreuzer, Polonyi