Buffalo – Montreal 1:3 (kon.) | New Jersey – Carolina 3:4 (kon.) | Washington – Ottawa 4:6 (kon.)
Columbus – Nashville 0:4 (kon.) | NY Islanders – Winnipeg 2:3 (kon.) | Detroit – Boston 6:1 (kon.)
Tampa – Philadelphia 4:2 (kon.) | Florida – NY Rangers 2:5 (kon.) | Pittsburgh – Toronto 6:5 (2:0 po s.n.)
Minnesota – Arizona 1:3 (kon.) | Colorado – St. Louis 1:4 (kon.) | Calgary – Chicago 2:3 (kon.)
San Jose – Los Angeles 3:2 (4:3 po s.n.)
po s.n. (2:0)
Pittsburgh Penguins
6:5 (1:2, 2:3, 2:0 - 0:0)
Toronto Maple Leafs
Čtvrtek 28.11.2013, 01:40 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Češi na ledě
    V sestavě Pittsburghu figuruje sedmatřicetiletý gólman Tomáš VOKOUN, který je ale aktuálně na listině zraněných hráčů.
    Za Toronto nenastupuje žádný český hráč.

Nejproduktivnějším hráčem Maple Leafs je Phil KESSEL, který nasbíral jedenadvacet bodů za dvanáct gólů a devět asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená dvaatřicáté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Toronta je Mason RAYMOND, který má na svém kontě také sedmnáct bodů za osm gólů a devět asistencí, aktuálně mu patří devětašedesáté místo v bodování NHL.

TORONTO MAPLE LEAFS
    Toronto se pomalu šplhá na vrchol Atlantické divize, kde ovšem zatím vládnou loňští finalisté z Bostonu. Toronto je zatím na třetím místě s pouze dvoubodovou ztrátou na druhou Tampu. Ve vyrovnané divizi však musí Maple Leafs svádět souboj doslova o každý bod, neboť čtvrtý Detroit má stejný počet bodů a pátý Montreal má o bod méně. Až trojlístek Ottawa, Florida a Buffalo zaostává. Torontu pomohla pětizápasová domácí série, během níž třikrát zvítězilo. V posledním zápase však utrpělo nepříjemnou porážku 0:6 od Columbusu.

Nejproduktivnějším hráčem Penguins je Sidney CROSBY, který nasbíral jedenatřicet bodů za třináct gólů a osmnáct asistencí a aktuálně vévodí pořadí kanadského bodování celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Pittsburghu je Jevgenij MALKIN, který má na svém kontě sedmadvacet bodů za čtyři góly a třiadvacet asistencí, aktuálně mu patří sedmé místo v bodování NHL.

PITTSBURGH PENGUINS
    Také Pittsburgh svádí souboj s loňským finalistou z Bostonu, ovšem o vedení v celé konferenci. Penguins vedou pořadí Metropolitní divize, když v pětadvaceti zápasech nasbírali jedenatřicet bodů. Na vedoucí tým Západní konference ztrácí tři body. V neprospěch Penguins však hovoří fakt, že Boston má zápas k dobru. Pittsburghu se nedaří na hřištích soupeřů, ale naopak, v domácím Consol Energy Center jsou Crosby a spol. doslova k nezastavení.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Pittsburgh Penguins přivítá na svém ledě Toronto Maple Leafs.

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Martin, Orpik, Maatta, Letang, Niskanen, Engelland – Kunitz, Crosby, Dupuis – Jokinen, Malkin, Neal – Gibbons, Sutter, D´Agostini – Megna, Vitale, Adams

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Phaneuf, Gunnarsson, Ranger, Franson, Fraser, Rielly – Van Riemsdyk, Bozak, Kessel – Raymond, Kadri, Clarkson – Holland, McClement, Kuljomin – T. Smith, Smithson, Orr

Rozhodčí: Hebert, Pollock – Amell, Cherrey.

00:01

00:54
    Vhazování po levici Berniera, úspěšnější hosté.

01:41
    Penguins kombinují před Bernierem.

01:57
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Parádní start Pittsburghu do dnešního utkání! CHRIS CONNER zůstal zcela nepokrytý na pravé straně, před brankou Toronta a po přihrávce Ebbetta zakončuje do odkryté části branky, Bernier se již nestihl přemístit. Asistence: Andrew Ebbett a Brandon Sutter.

02:53
    Hosté nahazují puk do útočného pásma.

03:05
    Fleury musí bleskově odehrát od vlastní branky, tam se natahovat do zakončení Bozak.

03:37
    Bernier zasahuje proti střele od modré, zvládl to a přerušuje hru.

03:55
    Před Bernierem se snažil Crosby zakončit, ale neměl dost prostoru a puk nakonec "sbírá" gólman Maple Leafs.

04:40
    Kuljomin hledá ve středním pásmu Hollanda, ale ten je odstaven od puku.

05:01
    Rozhodčí přerušují hru, píská se faul domácího Desprese a hosté si zahrají přesilovou hru.

05:09
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Bleskově využitá přesilová hra. Phaneuf střílí od modré a před brankou tečuje JAMES VAN RIEMSDYK, puk končí v síti, hosté vyrovnávají. Asistence: Dion Phaneuf a Cody Franson.

05:56
    Penguins vyhazují puk ze třetině, ale nebude to icing, hosté musí hrát.

06:25
    Maatta prodlužuje puk do třetiny Maple Leafs a domácí střídají.

07:14
    Sutter se protlačil po pravém křídle do zakončení, Bernier vyráží.

07:35
    Zakázané uvolnění Toronta, vhazovat se bude před Bernierem.

08:20
    Pittsburgh zatím jasně aktivnější, což dokazuje i statistika střel – 11:3 pro Penguins.

08:29
    Kessel se dostal na pravé straně ke střele, ale Fleury si prostor u tyčky pohlídal a puk chytil.

09:00
    Penguins se znovu brání ve své třetině.

09:15
    Franson nahazuje puk za branku, ale tam ho získávají domácí, kteří rozehrávají.

10:07
    Kuljomin přimáčkl rozehrávajícího Niskannena na mantinel, ve třetině Penguins, ovšem hosté z toho nemají žádný užitek, hrají domácí.

10:45
    Nyní musí bránit i elitní řada Penguins s Crosbym, Dupuisem a Kunitzem.

11:11
    Kessel nahazuje puk do útočného pásma a oba týmy střídají.

11:34
    Fraser zablokoval střelu Malkina a hosté mohou zaútočit.

11:41
    Maple Leafs se ujímají vedení, druhý gól vstřelil z protiútoku, kdy Malkinovu střelu zablokoval Fraser, NAZEM KADRI, který překonává Fleuryho střelou kolem vyrážečky. Asistence: Mark Fraser.

12:40
    Hosté dokázali otočit vývoj skóre, bude zajímavé nyní sledovat Pittsburgh, jak na nepříznivý vývoj zápasu zareaguje.

13:10
    Bozak bojuje o puk ve třetině Pittsburghu.

13:35
    Pro Marka Frasera, který přihrával na gól Kadrimu, to je vůbec první bod v této sezóně!

14:35
    Orpik odstavil ve středním pásmu Bozaka, puk mají domácí.

15:55
    Fleury se musí mít opět na pozoru, Kadri s pukem za jeho brankou.

16:33
    Penguins již dlouho neohrozili branku Toronta.

16:49
    Naopak, na Fleuryho létá jeden puk za druhým, hosté převzali iniciativu.

17:32
    Až elitní řada Penguins se dokázala vymanit z tlaku a kombinuje ve třetině Toronta.

18:10
    Letang napadán ve vlastní třetině, při rozehrávce, ztrácí puk a je z toho střela z pravé strany, Fleury chytá.

18:25
    Maatta nyní vystrašil Berniera svým překvapivým pokusem z pravé strany, gólman Toronta se již přesouval na druhou stranu, naštěstí šla střela mimo.

18:54
    Malkin to zkouší z pravé strany, ale Bernier chytá a přerušuje hru.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá posledních šedesát vteřin.

19:32
    Domácí nahazují puk do útočné třetiny.

20:00

Už se nic nestane v úvodní dvacetiminutovce. Po úvodním gólu domácího Connera ve druhé minutě se sice domácí dostali do dalších několika šancí, ale po vyrovnávacím gólu Van Riemsdyka, který se trefil při přesilové hře v šesté minutě, zavládla na ledě doslova "bílá smršť"! Toronto převzalo iniciativu a bylo jasně lepším týmem a domácí mohou děkovat pouze svému gólmanu, že pak již inkasoval pouze jednou, a to ve dvanácté minutě z hole Kadriho.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Pittsburgh Penguins: 17

Toronto Maple Leafs: 10

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 2:35 hodin.

20:01

20:13
    Skvělý vstup Toronta do druhé třetiny, Fleury zastavil za vlastní brankou nahozený puk, ovšem pak se špatně zorientoval a přihrál přímo na hůl JAMESE VAN RIEMSDYKA, který pohodlně zasunul do branky, obrovská hrubice domácího gólmana. Bez asistence.

20:13
    Neskutečně nazlobený Fleury, který holí tříská do všeho, co kolem sebe vidí, opustil branku a zamířil rovnou do šaten, nahradil ho Zatkoff.

20:42
    Obrana Penguins doslova "hoří"! Zcela volný PHIL KESSEL nyní zakončuje po přihrávce Tylera Bozaka zpoza branky a Zatkoff inkasuje, aniž by si zatím sáhl na puk. Asistence: Tyler Bozak.

21:28
    Penguins jsou pod pořádnou "dekou"!

21:31
    Neil dostává dvouminutový trest za sekání, další přesilová hra Toronta.

21:40
    Maple Leafs v útočném pásmu.

22:02
    Zatkoff při prvním zákroku chytá střelu Fransona z pravé strany.

22:16
    Vyvztekaný Fleury se mezitím vrátil ze šatny a zasedl křesílko na lavičce Penguins.

22:40
    Puk opouští třetinu Penguins.

22:56
    Orpik nekompromisně vystřeluje další puk.

23:13
    Maple Leafs v přesilovkovém rozestavení.

23:31

23:52
    Souboj za brankou Zatkoffa, bude se zřejmě vylučovat.

23:52
    Ano, za podražení gólmana Pittsburghu dostává Kadri dvouminutový trest, přesilová hra pro domácí tým.

24:01
    Letang se nyní vrátil, aby zabránil samostatnému úniku McClementa při vlastním oslabení.

24:25
    Domácí v útočném pásmu, ale po špatné přihrávce Crosbyho se puk dostává až k brance Penguins.

24:52
    Penguins zatím neohrozili Berniera.

25:04
    Střela od modré zablokována, vhazuje se po levici Berniera.

25:35
    Niskanen neprošel s pukem do útočného pásma.

25:52

26:15
    Poměr střel ve druhé třetině hovoří jasně ve prospěch Toronta – 7:1!

26:28
    Posunutá branka Pittsburghu, hra přerušena.

27:05
    Orpik nedosáhl na puk před Bernierem, hosté se osvobozují.

27:28
    Střela Despreho z levé strany míří pouze za branku Toronta.

27:57
    Rozhodčí přerušují hru a vrací ji před Zatkoffa, kde se vhazuje.

28:17
    Vylučuje se, na trestnou lavici míří hostující Gunnarsson za podražení.

28:27
    Po přihrávce Letanga od modré se přesně uprostřed pravého kruhu pro vhazování do puku "opřel" ruský bohatýr JEVGENIJ MALKIN, který střelou v pokleku překonává Berniera. Využitá přesilova hra. Asistence: Kris Letang a Sidney Crosby.

29:16
    Penguins se tak dostávají "na dostřel" svému soupeři a dá se očekávat nápor domácích.

29:40
    Orpikovo střelu z pravé strany Bernier vůbec neviděl, ale puk míří mimo.

29:50
    Pozor, puk končí v brance, domácí snižují! Rozhodčí však jdou konzultovat celou situaci s videocentrem.
    Po dlouhém studování videozáznamu nakonec sudí gól, který padl s přispěním Malkina a zasahujícího Berniera, neuznávají sudí třetí gól Penguins!

30:27
    Hosté se nyní osvobozují pouze za cenu vyhození puku ze třetiny.

30:42
    Crosby se nyní chytl s Phaneufem, ale ani jeden z hráčů se vysloveně prát nechce, přesto oba dostávají dvouminutové tresty.

30:50
    Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

31:18
    Zatím tato hra více svědčí hostům, Franson pálí od modré, z pravé strany, Zatkoff chytá.

31:56
    Na druhé straně se do zakončení dostává Kris Letang, ale Bernier byl povyjetý a chytá.

32:32
    Za deset vteřin se vrátí z trestné lavice oba vyloučení a bude se zase hrát v plném počtu na obou stranách.

32:42
    Oba týmy v plném počtu.

33:05
    Crosbyho nahozený puk odstřeluje obrana Toronta až do třetiny Pittsburghu.

33:40
    Orpikovo střela z levé strany míří pouze vedle branky Maple Leafs.

33:58
    Z protiútoku se dostává do zakončení van Riemsdyk, ale jeho pokus Zatkoff bez problémů kryje.

34:20
    Hosté nahazují puk za branku Penguins.

34:28
    Adams však dostává puk ze třetiny a domácí mohou zaútočit.

34:45
    Vylučuje se, na trestnou lavici odchází hostující Holland, přesilová hra pro Penguins.

35:09
    Penguins v útočném pásmu.

35:20
    Penguins využívají přesilovou hru, když střelu KRISE LETANGA od modré, z levé strany, si nešťastně sráží do branky Phaneuf, za nímž ještě číhá Kunitz, který však nakonec puk vůbec nezasáhl, gól připsán Letangovi. Asistence: James Neal a Chris Kunitz.

36:48
    Pittsburgh tak potvrzuje pozici nejlepšího týmu celé ligy ve využívání přesilových her!

37:10
    Střela Niskanena z pravé strany míří vedle branky Toronta.

37:40
    Hosté nahazují puk do útočného pásma a odchází střídat.

38:02
    Výborná střela Neala z mezikruží, následná dorážka byla také velmi nebezpečná, ale Bernier obě šance pokryl.

38:31
    Neal s Malkinem nyní znovu zaměstnali Berniera, ten neinkasuje.

38:49
    Kessel po delší době prověřuje pozornost domácího Zatkoffa.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá poslední minuta.

39:11
    Kunitzovi sjel puk z hole při pokusu o střelu z levé strany.

39:32
    Rozhodčí přerušují hru, puk na střídačce Penguins, vhazování ve středním pásmu.

39:41
    Ještě se hra přerušuje, vhazovat se bude před Bernierem.

39:55
    Chyba Orpika v rozehrávce, puk zachytil van Riemsdyk, kterého střelu ještě Zatkoff dokázal vyrazit, na dorážku TYLERA BOZAKA však byl již krátký a hosté tak pět vteřin před koncem druhé třetiny zvyšují své vedení. Asistence: James van Riemsdyk.

40:00

No vida! Tak to vypadalo, že tato třetina spíše "nakopne" domácí, nicméně branka v samém závěru může být velmi důležitá z pohledu vedení Toronta! Ve druhé dvacetiminutovce se jako první radovali z gólu hosté, kteří zvýšili zásluhou branky van Riemsdyka ve 21. minutě své vedení na 3:1. Ovšem to nebylo všechno, hned po necelé půl minutě se prosadil i Kessel, to již byl v brance Penguins Zatkoff a s Penguins to nevypadalo vůbec dobře. Až v devětadvacáté minutě snížil Malkin a od té doby domácí znovu získali převahu, z níž málem hned za necelé dvě minuty padl další gól, kdy sice puk skončil v brance Toronta, ale sudí ho neuznali pro hru vysokou holí. Penguins se dočkali až v minutě šestatřicáté, to se trefil při přesilovce Kunitz a bylo to jen o gól. Nicméně pět vteřin před koncem stanovil konečné skóre po dvou třetinách hostující Bozak a oba týmy odchází do kabin za stavu 5:3 pro Toronto.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Pittsburgh Penguins: 12

Toronto Maple Leafs: 14

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 3:39 hodin.

40:01

40:51
    Toronto vyváží puk do útočného pásma a hosté střídají.

41:15
    Hosté maximálně zjednodušují hru, ale pozor, přečíslení tři na dva.

41:40
    Kadri však pokazil přihrávku z pravé strany, hrají domácí.

41:58
    Po akci Malkina s Nealem zasahuje Bernier, který přerušuje hru.

42:12
    Vylučuje se, na trestnou lavici míří hostující Smithson, další šance pro Penguins!

42:29
    Malkinovi "utíká" puk na útočné modré.

42:55
    Crosby padá v souboji s McClementem ve třetině Toronta, není to faul, domácí ztrácí pásmo.

43:18
    Nepříjemnost pro Maple Leafs, za faul ve středním pásmu, naprosto zbytečném hákování, odchází na trestnou lavici van Riemsdyk a Penguins si zahrají necelou minutu v pěti proti třem!

43:26
    Pohotová přihrávka Malkina od modré na pravou stranu, kde však Neal pálí vedle branky.

43:46
    Tentokrát to již ale vyšlo, znovu přihrává Malkin od modré, na pravé straně pálí JAMES NEAL a již přesně, Bernier inkasuje a je to další využitá přesilová hra Penguins. Asistence: Jevgenij Malkin a Kris Letang.

44:24
    Pokračuje samozřejmě ještě přesilová hra pěti proti čtyřem, hosté vyhazují puk ze třetiny.

44:45
    Další vyhozený puk Toronta.

44:57
    Střelu Jokinena z pravé strany Bernier vyráží.

45:07
    A vylučuje se i na straně Penguins, Jevgenij Malkin dostává dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

45:18

45:36
    Je tu přesilová hra Toronta, které je již v přesilovkovém rozestavení.

45:54
    Bránící Adams vyhazuje puk přes všechny čáry a domácí mohou prostřídat.

46:30
    Kadriho pokus o přihrávku z levé strany končí neúspěšně, dobrý obranný zákrok Letanga.

46:59
    Zablokovaná střela Rymonda z levé strany.

47:07

47:27
    Toronto se i po návratu Malkina z trestné lavice drží v útočném pásmu.

47:41
    Toto je večer JEVGENIJE MALKINA! Ruský forvard se dokázal natlačit před Berniera, který zajel do branky, ale puk nechal před sebou v brankovišti, pro Malkina snadná práce! Asistence: Sidney Crosby a Chris Kunitz.

48:00
    Padlo již deset branek, co nás ještě v Consol Energy Center čeká?

48:18
    Každopádně sledujeme parádní hokej, který "rozproudil" i fanoušky.

49:28
    Pittsburgh cítí šanci, na ledě znovu elitní formace, která se drží před Bernierem.

49:46
    Ten nyní musel zasahovat proti pokusu Kunitze.

50:20
    Vhazování před Bernierem, hosté vyhrávají a puk vystřelují do středního pásma.

51:00
    Za brankou Penguins bojuje o puk hostující Raymond, který ale neuspěl.

51:35
    Crosby vyrazil s Kunitzem do přečíslení dva na jednoho, přihrávka Crosbyho na spoluhráče nepřesná a i když Kunitz v těžké pozici zakončil, Bernier dokázal jeho střelu chytit.

51:55
    Drtivá převaha Pittsburghu ve třetí třetina vyjádřena i poměrem střel na branku – 10:0!

52:24
    Bernier musí znovu zasahovat proti střele z levé strany a přerušit hru.

52:45
    Pokus Smithsona z pravé strany na druhé straně v klidu řeší Zatkoff, vhazování po jeho levici.

53:50
    Malkinovo formace znovu "řádí" ve třetině Toronta.

54:35
    Toronto se urputně brání, poměr střel se drtivě překlápí na stranu Penguins – 15:0!

55:00
    Je tu poslední pětiminutovka třetí třetiny, pokud již gól nepadne, utkání se bude prodlužovat.

55:12
    Zakázané uvolnění Toronta, pas na Kadriho nebyl přesný, hra se stěhuje před Berniera.

56:15
    Vypadá to, jako by Penguins hráli přesilovou hru.

56:45
    Van Riemsdyk dokázal vyhodit puk ze třetiny.

57:05
    Závěr třetí třetiny se blíží, Penguins ve třetině Toronta.

58:07
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny, prodloužení se nezadržitelně blíží.

58:21
    Oddechový čas pro domácí.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, domácí drží puk na svých hokejkách.

59:32
    Kuljomin zaváží puk do třetiny Penguins.

60:00

Oba týmy již závěr třetiny vynechávají, jde se do prodloužení!

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 3. třetina:

Toronto Maple Leafs: 0

60:01

60:40
    Oba týmy již mají jistý bod, který se bude radovat z bodu navíc?

61:02
    Malkin prodlužuje na Letanga, ten na Neila, Penguins jsou před Bernierem.

62:02
    Střela Letanga z pravé strany končí vysoko nad brankou Toronta.

62:30
    Jsme přesně v polovině prodloužení, zatím jsme nezaznamenali žádnou šanci, byť mají domácí převahu.

63:10
    Jokinen padá v útočném pásmu, hosté mohou dostat puk do bezpečí.

63:41
    Malkin je k neudržení, na pravé straně "točí" obránce Maple Leafs, Bernier měl nyní velké starosti s jeho bekhendovým pokusem a následnou dorážkou.

64:00
    Poslední minuta prodloužení.

64:40
    Penguins v jednom z posledních útoků utkání.