Buffalo – Montreal 1:3 (kon.) | New Jersey – Carolina 3:4 (kon.) | Washington – Ottawa 4:6 (kon.)
Columbus – Nashville 0:4 (kon.) | NY Islanders – Winnipeg 2:3 (kon.) | Detroit – Boston 6:1 (kon.)
Tampa – Philadelphia 4:2 (kon.) | Florida – NY Rangers 2:5 (kon.) | Pittsburgh – Toronto 6:5 (2:0 po s.n.)
Minnesota – Arizona 1:3 (kon.) | Colorado – St. Louis 1:4 (kon.) | Calgary – Chicago 2:3 (kon.)
San Jose – Los Angeles 3:2 (4:3 po s.n.)
po s.n. (2:0)
Pittsburgh Penguins
6:5 (1:2, 2:3, 2:0 - 0:0)
Toronto Maple Leafs
Čtvrtek 28.11.2013, 01:40 • Consol Energy Center, Pittsburgh • NHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (04:40:23)

Dnešní utkání sledovalo 18 660 diváků.

1. Jevgenij MALKIN (PIT) 2+1
    2. Sidney CROSBY (PIT) 0+2
    3. James VAN RIEMSDYK (TOR) 2+1

Československá stopa v utkání:

V dnešním utkání se nepředstavil žádný český nebo slovenský hokejista.

Povedlo se, Jevgenij Malkin si doslova "pohrál" s Bernierem, kterého překonal střelou k tyči, kolem jeho pravého betonu a tím pádem je rozhodnuto! Pittsburgh vítězí v divokém utkání 6:5 a získává dva body, Toronto se musí spokojit alespoň s jedním.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Pittsburgh Penguins.
    Autorem branky je SIDNEY CROSBY.

Za domácí může rozhodnout Malkin.

Clarkson nedává a domácí jsou blízko druhému bodu.

Ano, "mazácky" si nyní počínal Crosby, kterému se Bernier položil na led.

Co nyní Crosby?

Na druhé straně Bozak, ale ani on nedává!

A nedal! Před Bernierem zastavil a zkoušel střelu nad vyrážečku, nevyšlo to.

Jako první pojede nájezd domácí Jokinen.

Samostatné nájezdy začínají.

Je konec, ani pětiminutové prodloužení nerozhodlo dnešní utkání, následují nájezdy.

64:40
    Penguins v jednom z posledních útoků utkání.

64:00
    Poslední minuta prodloužení.

63:41
    Malkin je k neudržení, na pravé straně "točí" obránce Maple Leafs, Bernier měl nyní velké starosti s jeho bekhendovým pokusem a následnou dorážkou.

63:10
    Jokinen padá v útočném pásmu, hosté mohou dostat puk do bezpečí.

62:30
    Jsme přesně v polovině prodloužení, zatím jsme nezaznamenali žádnou šanci, byť mají domácí převahu.

62:02
    Střela Letanga z pravé strany končí vysoko nad brankou Toronta.

61:02
    Malkin prodlužuje na Letanga, ten na Neila, Penguins jsou před Bernierem.

60:40
    Oba týmy již mají jistý bod, který se bude radovat z bodu navíc?

60:01

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 3. třetina:

Pittsburgh Penguins: 17

Oba týmy již závěr třetiny vynechávají, jde se do prodloužení!

60:00

59:32
    Kuljomin zaváží puk do třetiny Penguins.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny, domácí drží puk na svých hokejkách.

58:21
    Oddechový čas pro domácí.

58:07
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny, prodloužení se nezadržitelně blíží.

57:05
    Závěr třetí třetiny se blíží, Penguins ve třetině Toronta.

56:45
    Van Riemsdyk dokázal vyhodit puk ze třetiny.

56:15
    Vypadá to, jako by Penguins hráli přesilovou hru.

55:12
    Zakázané uvolnění Toronta, pas na Kadriho nebyl přesný, hra se stěhuje před Berniera.

55:00
    Je tu poslední pětiminutovka třetí třetiny, pokud již gól nepadne, utkání se bude prodlužovat.

54:35
    Toronto se urputně brání, poměr střel se drtivě překlápí na stranu Penguins – 15:0!

53:50
    Malkinovo formace znovu "řádí" ve třetině Toronta.

52:45
    Pokus Smithsona z pravé strany na druhé straně v klidu řeší Zatkoff, vhazování po jeho levici.

52:24
    Bernier musí znovu zasahovat proti střele z levé strany a přerušit hru.

51:55
    Drtivá převaha Pittsburghu ve třetí třetina vyjádřena i poměrem střel na branku – 10:0!

51:35
    Crosby vyrazil s Kunitzem do přečíslení dva na jednoho, přihrávka Crosbyho na spoluhráče nepřesná a i když Kunitz v těžké pozici zakončil, Bernier dokázal jeho střelu chytit.

51:00
    Za brankou Penguins bojuje o puk hostující Raymond, který ale neuspěl.

50:20
    Vhazování před Bernierem, hosté vyhrávají a puk vystřelují do středního pásma.

49:46
    Ten nyní musel zasahovat proti pokusu Kunitze.

49:28
    Pittsburgh cítí šanci, na ledě znovu elitní formace, která se drží před Bernierem.

48:18
    Každopádně sledujeme parádní hokej, který "rozproudil" i fanoušky.

48:00
    Padlo již deset branek, co nás ještě v Consol Energy Center čeká?

47:41
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Toto je večer JEVGENIJE MALKINA! Ruský forvard se dokázal natlačit před Berniera, který zajel do branky, ale puk nechal před sebou v brankovišti, pro Malkina snadná práce! Asistence: Sidney Crosby a Chris Kunitz.

47:27
    Toronto se i po návratu Malkina z trestné lavice drží v útočném pásmu.

47:07

46:59
    Zablokovaná střela Rymonda z levé strany.

46:30
    Kadriho pokus o přihrávku z levé strany končí neúspěšně, dobrý obranný zákrok Letanga.

45:54
    Bránící Adams vyhazuje puk přes všechny čáry a domácí mohou prostřídat.

45:36
    Je tu přesilová hra Toronta, které je již v přesilovkovém rozestavení.

45:18

45:07
    A vylučuje se i na straně Penguins, Jevgenij Malkin dostává dvě minuty za nebezpečnou hru vysokou holí.

44:57
    Střelu Jokinena z pravé strany Bernier vyráží.

44:45
    Další vyhozený puk Toronta.

44:24
    Pokračuje samozřejmě ještě přesilová hra pěti proti čtyřem, hosté vyhazují puk ze třetiny.

43:46
    Tentokrát to již ale vyšlo, znovu přihrává Malkin od modré, na pravé straně pálí JAMES NEAL a již přesně, Bernier inkasuje a je to další využitá přesilová hra Penguins. Asistence: Jevgenij Malkin a Kris Letang.

43:26
    Pohotová přihrávka Malkina od modré na pravou stranu, kde však Neal pálí vedle branky.

43:18
    Nepříjemnost pro Maple Leafs, za faul ve středním pásmu, naprosto zbytečném hákování, odchází na trestnou lavici van Riemsdyk a Penguins si zahrají necelou minutu v pěti proti třem!

42:55
    Crosby padá v souboji s McClementem ve třetině Toronta, není to faul, domácí ztrácí pásmo.

42:29
    Malkinovi "utíká" puk na útočné modré.

42:12
    Vylučuje se, na trestnou lavici míří hostující Smithson, další šance pro Penguins!

41:58
    Po akci Malkina s Nealem zasahuje Bernier, který přerušuje hru.

41:40
    Kadri však pokazil přihrávku z pravé strany, hrají domácí.

41:15
    Hosté maximálně zjednodušují hru, ale pozor, přečíslení tři na dva.

40:51
    Toronto vyváží puk do útočného pásma a hosté střídají.

40:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně ve 3:39 hodin.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Pittsburgh Penguins: 12

Toronto Maple Leafs: 14

No vida! Tak to vypadalo, že tato třetina spíše "nakopne" domácí, nicméně branka v samém závěru může být velmi důležitá z pohledu vedení Toronta! Ve druhé dvacetiminutovce se jako první radovali z gólu hosté, kteří zvýšili zásluhou branky van Riemsdyka ve 21. minutě své vedení na 3:1. Ovšem to nebylo všechno, hned po necelé půl minutě se prosadil i Kessel, to již byl v brance Penguins Zatkoff a s Penguins to nevypadalo vůbec dobře. Až v devětadvacáté minutě snížil Malkin a od té doby domácí znovu získali převahu, z níž málem hned za necelé dvě minuty padl další gól, kdy sice puk skončil v brance Toronta, ale sudí ho neuznali pro hru vysokou holí. Penguins se dočkali až v minutě šestatřicáté, to se trefil při přesilovce Kunitz a bylo to jen o gól. Nicméně pět vteřin před koncem stanovil konečné skóre po dvou třetinách hostující Bozak a oba týmy odchází do kabin za stavu 5:3 pro Toronto.

40:00

39:55
    Toronto právě vstřelilo branku!
    Chyba Orpika v rozehrávce, puk zachytil van Riemsdyk, kterého střelu ještě Zatkoff dokázal vyrazit, na dorážku TYLERA BOZAKA však byl již krátký a hosté tak pět vteřin před koncem druhé třetiny zvyšují své vedení. Asistence: James van Riemsdyk.

39:41
    Ještě se hra přerušuje, vhazovat se bude před Bernierem.

39:32
    Rozhodčí přerušují hru, puk na střídačce Penguins, vhazování ve středním pásmu.

39:11
    Kunitzovi sjel puk z hole při pokusu o střelu z levé strany.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá poslední minuta.

38:49
    Kessel po delší době prověřuje pozornost domácího Zatkoffa.

38:31
    Neal s Malkinem nyní znovu zaměstnali Berniera, ten neinkasuje.

38:02
    Výborná střela Neala z mezikruží, následná dorážka byla také velmi nebezpečná, ale Bernier obě šance pokryl.

37:40
    Hosté nahazují puk do útočného pásma a odchází střídat.

37:10
    Střela Niskanena z pravé strany míří vedle branky Toronta.

36:48
    Pittsburgh tak potvrzuje pozici nejlepšího týmu celé ligy ve využívání přesilových her!

35:20
    Penguins využívají přesilovou hru, když střelu KRISE LETANGA od modré, z levé strany, si nešťastně sráží do branky Phaneuf, za nímž ještě číhá Kunitz, který však nakonec puk vůbec nezasáhl, gól připsán Letangovi. Asistence: James Neal a Chris Kunitz.

35:09
    Penguins v útočném pásmu.

34:45
    Vylučuje se, na trestnou lavici odchází hostující Holland, přesilová hra pro Penguins.

34:28
    Adams však dostává puk ze třetiny a domácí mohou zaútočit.

34:20
    Hosté nahazují puk za branku Penguins.

33:58
    Z protiútoku se dostává do zakončení van Riemsdyk, ale jeho pokus Zatkoff bez problémů kryje.

33:40
    Orpikovo střela z levé strany míří pouze vedle branky Maple Leafs.

33:05
    Crosbyho nahozený puk odstřeluje obrana Toronta až do třetiny Pittsburghu.

32:42
    Oba týmy v plném počtu.

32:32
    Za deset vteřin se vrátí z trestné lavice oba vyloučení a bude se zase hrát v plném počtu na obou stranách.

31:56
    Na druhé straně se do zakončení dostává Kris Letang, ale Bernier byl povyjetý a chytá.

31:18
    Zatím tato hra více svědčí hostům, Franson pálí od modré, z pravé strany, Zatkoff chytá.

30:50
    Pokračuje se ve čtyřech na obou stranách.

30:42
    Crosby se nyní chytl s Phaneufem, ale ani jeden z hráčů se vysloveně prát nechce, přesto oba dostávají dvouminutové tresty.

30:27
    Hosté se nyní osvobozují pouze za cenu vyhození puku ze třetiny.

29:50
    Pozor, puk končí v brance, domácí snižují! Rozhodčí však jdou konzultovat celou situaci s videocentrem.
    Po dlouhém studování videozáznamu nakonec sudí gól, který padl s přispěním Malkina a zasahujícího Berniera, neuznávají sudí třetí gól Penguins!

29:40
    Orpikovo střelu z pravé strany Bernier vůbec neviděl, ale puk míří mimo.

29:16
    Penguins se tak dostávají "na dostřel" svému soupeři a dá se očekávat nápor domácích.

28:27
    Po přihrávce Letanga od modré se přesně uprostřed pravého kruhu pro vhazování do puku "opřel" ruský bohatýr JEVGENIJ MALKIN, který střelou v pokleku překonává Berniera. Využitá přesilova hra. Asistence: Kris Letang a Sidney Crosby.

28:17
    Vylučuje se, na trestnou lavici míří hostující Gunnarsson za podražení.

27:57
    Rozhodčí přerušují hru a vrací ji před Zatkoffa, kde se vhazuje.

27:28
    Střela Despreho z levé strany míří pouze za branku Toronta.

27:05
    Orpik nedosáhl na puk před Bernierem, hosté se osvobozují.

26:28
    Posunutá branka Pittsburghu, hra přerušena.

26:15
    Poměr střel ve druhé třetině hovoří jasně ve prospěch Toronta – 7:1!

25:52

25:35
    Niskanen neprošel s pukem do útočného pásma.

25:04
    Střela od modré zablokována, vhazuje se po levici Berniera.

24:52
    Penguins zatím neohrozili Berniera.

24:25
    Domácí v útočném pásmu, ale po špatné přihrávce Crosbyho se puk dostává až k brance Penguins.

24:01
    Letang se nyní vrátil, aby zabránil samostatnému úniku McClementa při vlastním oslabení.

23:52
    Ano, za podražení gólmana Pittsburghu dostává Kadri dvouminutový trest, přesilová hra pro domácí tým.

23:52
    Souboj za brankou Zatkoffa, bude se zřejmě vylučovat.

23:31

23:13
    Maple Leafs v přesilovkovém rozestavení.

22:56
    Orpik nekompromisně vystřeluje další puk.

22:40
    Puk opouští třetinu Penguins.

22:16
    Vyvztekaný Fleury se mezitím vrátil ze šatny a zasedl křesílko na lavičce Penguins.

22:02
    Zatkoff při prvním zákroku chytá střelu Fransona z pravé strany.

21:40
    Maple Leafs v útočném pásmu.

21:31
    Neil dostává dvouminutový trest za sekání, další přesilová hra Toronta.

21:28
    Penguins jsou pod pořádnou "dekou"!

20:42
    Obrana Penguins doslova "hoří"! Zcela volný PHIL KESSEL nyní zakončuje po přihrávce Tylera Bozaka zpoza branky a Zatkoff inkasuje, aniž by si zatím sáhl na puk. Asistence: Tyler Bozak.

20:13
    Neskutečně nazlobený Fleury, který holí tříská do všeho, co kolem sebe vidí, opustil branku a zamířil rovnou do šaten, nahradil ho Zatkoff.

20:13
    Skvělý vstup Toronta do druhé třetiny, Fleury zastavil za vlastní brankou nahozený puk, ovšem pak se špatně zorientoval a přihrál přímo na hůl JAMESE VAN RIEMSDYKA, který pohodlně zasunul do branky, obrovská hrubice domácího gólmana. Bez asistence.

20:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně ve 2:35 hodin.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Toronto Maple Leafs: 10

Už se nic nestane v úvodní dvacetiminutovce. Po úvodním gólu domácího Connera ve druhé minutě se sice domácí dostali do dalších několika šancí, ale po vyrovnávacím gólu Van Riemsdyka, který se trefil při přesilové hře v šesté minutě, zavládla na ledě doslova "bílá smršť"! Toronto převzalo iniciativu a bylo jasně lepším týmem a domácí mohou děkovat pouze svému gólmanu, že pak již inkasoval pouze jednou, a to ve dvanácté minutě z hole Kadriho.

20:00

19:32
    Domácí nahazují puk do útočné třetiny.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá posledních šedesát vteřin.

18:54
    Malkin to zkouší z pravé strany, ale Bernier chytá a přerušuje hru.

18:25
    Maatta nyní vystrašil Berniera svým překvapivým pokusem z pravé strany, gólman Toronta se již přesouval na druhou stranu, naštěstí šla střela mimo.

18:10
    Letang napadán ve vlastní třetině, při rozehrávce, ztrácí puk a je z toho střela z pravé strany, Fleury chytá.

17:32
    Až elitní řada Penguins se dokázala vymanit z tlaku a kombinuje ve třetině Toronta.

16:49
    Naopak, na Fleuryho létá jeden puk za druhým, hosté převzali iniciativu.

16:33
    Penguins již dlouho neohrozili branku Toronta.

15:55
    Fleury se musí mít opět na pozoru, Kadri s pukem za jeho brankou.

14:35
    Orpik odstavil ve středním pásmu Bozaka, puk mají domácí.

13:35
    Pro Marka Frasera, který přihrával na gól Kadrimu, to je vůbec první bod v této sezóně!

13:10
    Bozak bojuje o puk ve třetině Pittsburghu.

12:40
    Hosté dokázali otočit vývoj skóre, bude zajímavé nyní sledovat Pittsburgh, jak na nepříznivý vývoj zápasu zareaguje.

11:41
    Maple Leafs se ujímají vedení, druhý gól vstřelil z protiútoku, kdy Malkinovu střelu zablokoval Fraser, NAZEM KADRI, který překonává Fleuryho střelou kolem vyrážečky. Asistence: Mark Fraser.

11:34
    Fraser zablokoval střelu Malkina a hosté mohou zaútočit.

11:11
    Kessel nahazuje puk do útočného pásma a oba týmy střídají.

10:45
    Nyní musí bránit i elitní řada Penguins s Crosbym, Dupuisem a Kunitzem.

10:07
    Kuljomin přimáčkl rozehrávajícího Niskannena na mantinel, ve třetině Penguins, ovšem hosté z toho nemají žádný užitek, hrají domácí.

09:15
    Franson nahazuje puk za branku, ale tam ho získávají domácí, kteří rozehrávají.

09:00
    Penguins se znovu brání ve své třetině.

08:29
    Kessel se dostal na pravé straně ke střele, ale Fleury si prostor u tyčky pohlídal a puk chytil.

08:20
    Pittsburgh zatím jasně aktivnější, což dokazuje i statistika střel – 11:3 pro Penguins.

07:35
    Zakázané uvolnění Toronta, vhazovat se bude před Bernierem.

07:14
    Sutter se protlačil po pravém křídle do zakončení, Bernier vyráží.

06:25
    Maatta prodlužuje puk do třetiny Maple Leafs a domácí střídají.

05:56
    Penguins vyhazují puk ze třetině, ale nebude to icing, hosté musí hrát.

05:09
    Bleskově využitá přesilová hra. Phaneuf střílí od modré a před brankou tečuje JAMES VAN RIEMSDYK, puk končí v síti, hosté vyrovnávají. Asistence: Dion Phaneuf a Cody Franson.

05:01
    Rozhodčí přerušují hru, píská se faul domácího Desprese a hosté si zahrají přesilovou hru.

04:40
    Kuljomin hledá ve středním pásmu Hollanda, ale ten je odstaven od puku.

03:55
    Před Bernierem se snažil Crosby zakončit, ale neměl dost prostoru a puk nakonec "sbírá" gólman Maple Leafs.

03:37
    Bernier zasahuje proti střele od modré, zvládl to a přerušuje hru.

03:05
    Fleury musí bleskově odehrát od vlastní branky, tam se natahovat do zakončení Bozak.

02:53
    Hosté nahazují puk do útočného pásma.

01:57
    Parádní start Pittsburghu do dnešního utkání! CHRIS CONNER zůstal zcela nepokrytý na pravé straně, před brankou Toronta a po přihrávce Ebbetta zakončuje do odkryté části branky, Bernier se již nestihl přemístit. Asistence: Andrew Ebbett a Brandon Sutter.

01:41
    Penguins kombinují před Bernierem.

00:54
    Vhazování po levici Berniera, úspěšnější hosté.

00:01

Pittsburgh Penguins: Fleury (Zatkoff) – Martin, Orpik, Maatta, Letang, Niskanen, Engelland – Kunitz, Crosby, Dupuis – Jokinen, Malkin, Neal – Gibbons, Sutter, D´Agostini – Megna, Vitale, Adams

Toronto Maple Leafs: Bernier (Reimer) – Phaneuf, Gunnarsson, Ranger, Franson, Fraser, Rielly – Van Riemsdyk, Bozak, Kessel – Raymond, Kadri, Clarkson – Holland, McClement, Kuljomin – T. Smith, Smithson, Orr

Rozhodčí: Hebert, Pollock – Amell, Cherrey.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Pittsburgh Penguins přivítá na svém ledě Toronto Maple Leafs.

PITTSBURGH PENGUINS
    Také Pittsburgh svádí souboj s loňským finalistou z Bostonu, ovšem o vedení v celé konferenci. Penguins vedou pořadí Metropolitní divize, když v pětadvaceti zápasech nasbírali jedenatřicet bodů. Na vedoucí tým Západní konference ztrácí tři body. V neprospěch Penguins však hovoří fakt, že Boston má zápas k dobru. Pittsburghu se nedaří na hřištích soupeřů, ale naopak, v domácím Consol Energy Center jsou Crosby a spol. doslova k nezastavení.

Nejproduktivnějším hráčem Penguins je Sidney CROSBY, který nasbíral jedenatřicet bodů za třináct gólů a osmnáct asistencí a aktuálně vévodí pořadí kanadského bodování celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Pittsburghu je Jevgenij MALKIN, který má na svém kontě sedmadvacet bodů za čtyři góly a třiadvacet asistencí, aktuálně mu patří sedmé místo v bodování NHL.

TORONTO MAPLE LEAFS
    Toronto se pomalu šplhá na vrchol Atlantické divize, kde ovšem zatím vládnou loňští finalisté z Bostonu. Toronto je zatím na třetím místě s pouze dvoubodovou ztrátou na druhou Tampu. Ve vyrovnané divizi však musí Maple Leafs svádět souboj doslova o každý bod, neboť čtvrtý Detroit má stejný počet bodů a pátý Montreal má o bod méně. Až trojlístek Ottawa, Florida a Buffalo zaostává. Torontu pomohla pětizápasová domácí série, během níž třikrát zvítězilo. V posledním zápase však utrpělo nepříjemnou porážku 0:6 od Columbusu.

Nejproduktivnějším hráčem Maple Leafs je Phil KESSEL, který nasbíral jedenadvacet bodů za dvanáct gólů a devět asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená dvaatřicáté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Toronta je Mason RAYMOND, který má na svém kontě také sedmnáct bodů za osm gólů a devět asistencí, aktuálně mu patří devětašedesáté místo v bodování NHL.

Češi na ledě
    V sestavě Pittsburghu figuruje sedmatřicetiletý gólman Tomáš VOKOUN, který je ale aktuálně na listině zraněných hráčů.
    Za Toronto nenastupuje žádný český hráč.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Martin Dvořák

Branky a nahrávky: 2. Conner (Ebbett, Sutter), 29. Malkin (Letang, Crosby), 36. Letang (Neal, Kunitz), 44. Neal (Malkin, Letang), 48. Malkin (Crosby, Kunitz), rozh. náj. Crosby – 6. van Riemsdyk (Phaneuf, Franson), 12. Kadri (Fraser), 21. Riemsdyk, 21. Kessel (Bozak), 40. Bozak (van Riemsdyk)

Pittsburgh Penguins: Fleury (21. Zatkoff) – Martin, Orpik, Maatta, Letang, Niskanen, Engelland – Kunitz, Crosby, Dupuis – Jokinen, Malkin, Neal – Gibbons, Sutter, D´Agostini – Megna, Vitale, Adams

Rozhodčí: Hebert, Pollock – Amell, Cherrey

Diváci: 18 660