Chabarovsk – Doněck 0:4 (kon.) | Vladivostok – Spartak Moskva 1:2 (kon.) | Novokuzněck – Záhřeb 1:5 (kon.)
Novosibirsk – Minsk 3:1 (kon.) | N.Novgorod – Dynamo Moskva 1:3 (kon.) | CSKA Moskva – Jaroslavl 1:3 (kon.)
HC Slovan – Čerepovec 3:2 (kon.) | Lev – Petrohrad 3:4 (3:4 po s.n.)
HC Sibir Novosibirsk
3:1 (3:0, 0:0, 0:1)
HC Dinamo Minsk
Pondělí 02.12.2013, 13:00 • Sibir Arena • KHL

Hezký pondělní den a na počtenou. (15:13:16)

Je dobojováno, Sibir si díky první třetině připisuje tři body a celkově se dá říct, že vyhrál zaslouženě, byl většinu utkání lepší. Hosty držel náhradník Šelepňov, ale snížení v poslední třetině nijak nepomohl a výsledek jen kosmeticky upravilo. Tolik tedy z KHL, máme za sebou pěkný zápas, u dalších se doufejme přihlásím zase příště.

60:00

59:36
    Publikum děkuje svým hráčům především za první třetinu a duel jde do svého cíle. Tři body získá Sibir.

59:07
    Dinamo už rezignovalo, utkání se pouze dohrává.

58:28
    Už se blíží konec zápasu, hostující kouč si nemůže vzít oddechový čas, nicméně to nevypadá, že by svého střážce odvolal a hrálo se v šesti.

57:37
    Něco přes dvě minuty do konce třetiny, Minsk operuje před brankou Koskinena.

56:47
    Krivonožkin vypálil přes obránce a trefuje hrudník Šelepňova, který se musel opět ukázat v nejlepší formě.

55:48
    Pořád je to stejná písnička. Sibir dobře napadá a teď Kudroč měl dobrou šanci, neuspěl. Slovenský obránce hraje velice dobré utkání a patří k nejlepším.

55:05
    Probudili se i diváci, kteří vycítili, že je potřeba domácí tým podpořit. Času už moc není a Minsk se nadechuje k poslednímu možnému náporu.

54:15
    Jeden z nich málem využil Koskiranta, ale ani nadvakrát nepřekonal brankáře Minsku.

53:26
    Minsk má snahu s výsledkem něco udělat, to je patrné, ale těžko se mu dostává přes obranu soupeře, který dobře brání a navíc se spoléhá už jen na brejky.

52:39
    Komerční pauza zhruba sedm minut před koncem třetí třetiny.

51:13
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Z ničeho nic udeřilo a ještě je zde malá naděje na nějaký zvrat ve výsledku. VITALIJ KIRJUŠČENKOV využil volného prostoru před domácí brankou a přeci jen protlačil kotouč za doposud spolehlivě chytajícího Koskinena. Asistence: Stanislav Lopasčuk, Andrej Stas.

49:47
    Dinamo se nadechuje k nějakému tlaku, ale stále nemůže vyzrát na Koskinena, který spolu s náhradníkem Šelepňovem předvádí opravdu dobrý výkon. A to druhý jmenovaný šel do zápasu za složité situace.

48:09
    Koskinen vyráží pokus Irgla a poté domácí tým posílá kotouč přes všechny čáry.

47:26
    Minsk je v plném počtu, ale času na nějaký zvrat v zápase už nemá mnoho. Sibir vede naprosto zaslouženě, o tom není třeba polemizovat.

47:04
    Sibir se však usadil v pásmu a sledovali jsme několik jedovatých střel, ale všechny je Šelepňov pochytal. Především ta Kudročova stála za to, ale betony byly připraveny.

Roman Zajíček

Branky a nahrávky: 1. Lemťugov (Kopejkin), 2. Krivonožkin (Ožiganov), 4. Enlund (Kugryšev, Šumakov) – 52. Kirjuščenkov (Lopasčuk, Stas)

HC Sibir Novosibirsk: Koskinen (Pavlov) – Ignatovič, Kudroč, Kutuzov, Alexejev, Ožiganov, Lekomcev, Plechanov – Kugryšev, Enlund, Romanov – Kopejkin, Lemťugov, Koskiranta – Monja, Karamnov, Gubin – Šumakov, Krivonožkin, Ignatuškin, Butuzov.
    HC Dinamo Minsk: Haugen (2. Šelepňov) – Nogačjov, Krajíček, Lintner, Kaznaděj, Sinkevič, Usenko, Šeleg – Kaljužnyj, Irgl, Stas – Platt, Surový, Matěruchin – Zacharov, Kitarov, Jefimenko – Lopasčuk, Dadonov, Chouinard, Kirjuščenkov.

Rozhodčí: Bukin, Gašilov – Majtak, Pronšik