Vladivostok – Minsk 3:2 (1:0 po s.n.) | Chabarovsk – Záhřeb 4:3 (1:0 po s.n.) | Novokuzněck – Spartak Moskva 2:1 (po pr.)
Novosibirsk – Doněck 2:3 (kon.) | Lev – Mytišči 1:3 (kon.) | CSKA Moskva – Čerepovec 3:2 (kon.)
Riga – Petrohrad 6:4 (kon.) | HC Slovan – Jaroslavl 5:3 (kon.)
po s.n. (1:0)
Admiral Vladivostok
3:2 (2:0, 0:1, 0:1 - 0:0)
HC Dinamo Minsk
Neděle 08.12.2013, 07:00 • Fetisov Arena, Vladivostok • KHL

V samostatných nájezdech zvítězil tým Admiral Vladivostok.
    Autorem branky je NICKLAS BERGFORS.

Jako první se rozjel Bergfors a s přehledem překonává Šelepňova – 1:0.

59:17
    Na druhé straně vypálil od modré Nogačjov a puk jen těsně přeletěl horní tyčku.

55:25
    Na Osipova zívala zcela prázdná branka, jenže ten v nejdůležitější moment promáchl!

53:28
    Brankář Haugen utrpěl při předchozím nahození lehké zranění a asi bude muset střídat.

53:28
    Domácí budou mít velkou šanci na rozhodnutí, zahrají si dvouminutovou přesilovku po vysoké holi Kaljužnijho.

47:26
    Schutz je dnes jasně nejaktivnějším střelcem domácího celku. Tentokráte se ocitl sám před Haugenem a ten vytáhl naprosto famózní zákrok na brankové čáře!

45:42
    Admiral přepnul na vyšší stupeň a do další obrovské příležitosti se dostal Lisin, jenže na Haugena z mezikruží nevyzrál!

43:33
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    A to se jim záhy daří, začínat se tedy bude znovu od nuly. Po nahození před branku předvedl dobrý důraz GEOFF PLATT a nakonec procpal puk za záda domácího gólmana. Bez asistence.

37:48
    Tak to je ironie osudu. Domácí jsou sice jasně lepším týmem a vypracovali si i více střeleckých pokusů, ovšem soupeř dokázal snížit. Po odrazu od zadního mantinelu po střele Krajíčka se k puku dostal Platt poslal puk před branku na TOMÁŠE SUROVÉHO a ten velmi nenápadnou a nepříliš razantní střelou z bekhendu překonal Hovinena, který pravděpodobně nic neviděl. Asistence: Lukáš Krajíček, Geoff Platt

29:18
    Také domácí si zahrají dlouhou přesilovku, když si 2+2 minuty za hrubost odpyká český krajánek Lukáš Krajíček.

25:43
    V závěru přesilové hry velký závar před Hovinenem, který ale nepustil puk za svá záda. Následně zachytil puk Lisin a jej do samostatného úniku, avšak brankáře Haugena nepřekonal!

22:22
    Hosté budou mít šanci dlouhé přesilovky. Bergfors totiž zahrál vysokou holí a odpyká si trest na 2+2 minuty, Minsk se tak může dočkat snížení. Dlouhá přesilovka začíná.

17:09
    Admiral Vladivostok právě vstřelil branku!
    Domácí se v závěru první třetiny dostávají do dvoubrankového vedení. Po nahození Pervušina nedokázal Usenko dobře zpracovat puk a po kolizi se kotouč dostal k zcela volnému SERGEJU BERBAŠEVOVI, který ho u levé tyče procpal za záda Haugena. Čtvrtá formace se tak po zásluze prosadila. Bez asistence.

11:05
    Domácí si navíc záhy zahrají přesilovku po krosčeku Kitarova.

09:34
    Další velká šance domácích a opět byl u toho Schutz, jenže z jasné pozice tentokráte minul branku.

08:37
    Domácí celek jde zaslouženě do vedení, když po průniku Bergforse do útočné třetiny a následné výměně kotouče s Gygnem se ocitl před brankou FELIX SCHÜTZ a přesnou ranou posílá svůj tým do vedení. Asistence: Niclas Bergfors, Richard Gynge

02:48
    V první větší šanci se zjevil Pervušin, Haugen skvěle vyráží svým betonem.

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 9. Schütz (Bergfors, Gynge), 18. Berbašev, rozh. náj. Bergfors – 38. Surový (Krajíček, Platt), 44. Platt

Admiral Vladivostok: Hovinen (Ivannikov) – Porseland, Těrnavskij, Osipov, Commodore, Zemčjonok , Vorobjov, Antropov – Lisin, Nikitěnko, Ugarov – Bergfors, Gynge, Schutz – Lesnuchin, Drugov, Gračjov – Pervušin, Barbašev, Kuzněcov
    HC Dinamo Minsk: Haugen (54. Šelepňov) – Nogačjov, Krajíček, Lintner, Sinkevič, Kaznaděj, Usenko, Šeleg – Kaljužnij, Irgl, Stas – Platt, Surový, Matěruchin – Kirjuščenkov, Kitarov, Jefimenko – Lopasčuk, Dadonov, Zacharov, Protasenja.

Rozhodčí: Beljaev, Buturlin – Sivov, Novikov