Tunisko – Maďarsko 24:26 (kon.) | Paraguay – Angola 12:37 (kon.) | Česko – Německo 32:37 (kon.)
Španělsko – Polsko 26:20 (kon.) | Austrálie – Rumunsko 13:32 (kon.) | Argentina – Norsko 18:37 (kon.)
Argentina
18:37 (9:15)
Norsko
Pondělí 09.12.2013, 20:15Mistrovství světa žen

Je dobojováno. Norsko potvrdilo roli favorita a porazilo Argentinu 37:18. Výsledek mluví za vše, takže je jasné, že vítězství evropského celku byla zcela zasloužené. To je z mé strany vše, přeji krásný pondělní večer. Na počtenou. (21:46:13)

60
    Konec zápasu. (18:37)

60
    V poslední vteřině se ještě prosazuje Alstadová. (18:37) (18:37)

60
    Do konce zápasu zbývá posledních dvacet sekund. (18:36) (18:36)

59
    Argentina se konečně dočkala, po dlouhých 14-ti minutách. Prosadila se Vicoová. (18:36) (18:36)

59
    Další rychlý brejk zakončila přesnou ranou Herremová. (17:36) (17:36)

58
    Argentina ani tentokrát neuspěla. Naposledy skórovala ve 45. minutě! (17:35) (17:35)

58
    Po rychlé akci se prosazuje Herremová. (17:35) (17:35)

57
    A vzápětí se do úniku dostala Alstadová a ani ta nezaváhala. (17:34) (17:34)

57
    Po bleskové akci se trefuje opět aktivní Blancová. (17:33) (17:33)

56
    A Blancová okamžitě zvyšuje vedení svého celku, už na patnáct gólů. (17:32) (17:32)

56
    Dvě minuty dostává Gambinová. (17:31) (17:31)

56
    Vicoová to zkusila z dálky, ale neprosadila se. (17:31) (17:31)

55
    Oddechový čas pro Argentinu. (17:31) (17:31)

55
    Alstadová se prosazuje z pravé strany a zvyšuje vedení Norska. (17:31) (17:31)

54
    Na druhé straně se z pravé spojky nemýlila Morková. (17:30) (17:30)

53
    Alonsová se dostala do ideální pozice, ale norskou brankářku nepropálila. (17:29) (17:29)

52
    Neprosadí. Do úniku se navíc dostala Morková, ale orazítkovala pouze tyč. (17:29) (17:29)

52
    Argentina nevstřelila branku už osm minut! Uvidíme, zda se nyní konečně prosadí. (17:29) (17:29)

51
    A na druhé straně udeřila Alstadová. (17:29) (17:29)

51
    Argentinky se dostaly k několika střelám, ale ani jedna se neujala. (17:28) (17:28)

50
    Nařízenou sedmičku proměnila Sullandová. (17:28) (17:28)

49
    Další branku Norska přidala agilní Solbergová. (17:27) (17:27)

48
    V přesilové hře se rychle prosazuje z levé strany Alstadová. (17:26) (17:26)

48
    Dvě minuty pro Belottiovou. (17:25) (17:25)

47
    Oddechový čas pro Argentinu. (17:25) (17:25)

47
    Argentinky chybovaly a toho využila Blancová. (17:25) (17:25)

46
    Další branku Norska vstřelila po kombinační akci Alstadová. (17:24) (17:24)

46
    Dvě minuty vyfasovala Belottiová. (17:23) (17:23)

45
    Na druhé straně ale velmi rychle odpovídá Haroová. (17:23) (17:23)

45
    Na levou stranu si naběhla Sullandová, která se nemýlila. (16:23) (16:23)

44
    Oddechový čas pro Norsko. (16:22) (16:22)

44
    Karstenová se prodrala do další šance a i tentokrát se prosadila. (16:22) (16:22)

43
    Na rozdíl sedmi gólů snížila Karstenová. (15:22) (15:22)

42
    Na druhé straně o míč zbytečně přišla Riegelhuth-Korenová. (14:22) (14:22)

42
    Haroová napřáhla z dálky a po její dělovce skončil míč v síti. (14:22) (14:22)

41
    U míče jsou hráčky z Argentiny, které se tlačí dopředu. (13:22) (13:22)

40
    Po rychlé akci snižuje Menaová. (13:22) (13:22)

40
    Na pravou stranu si naběhla Riegelhuth-Korenová, která se blýskla povedenou střelou. (12:22) (12:22)

39
    Dvě minuty vyfasovala Solbergová. (12:21) (12:21)

38
    Sullandová se dostala ke střele z levé strany a nemýlila se. (12:21) (12:21)

38
    A další chyba norského celku. Tentokrát toho využila Mendozaová. (12:20) (12:20)

37
    Norky se neprosadily a využila toho Pizzoová. (11:20) (11:20)

36
    Argentinky kombinují na polovině Norska. (10:20) (10:20)

36
    Argentina chybovala a rychlou akci Norska zakončila přesnou střelou opět Solbergová. (10:20) (10:20)

35
    A vzápětí se nemýlila Solbergová. (10:19) (10:19)

35
    Osmnáctou branku Norska vstřelila aktivní Lokeová. (10:18) (10:18)

34
    Jedna z argentinských hráček zůstala ležet na palubovce a rozhodčí hru raději přerušil. (10:17) (10:17)

34
    Po chybě Argentinek se do úniku dostala Riegelhuth-Korenová, která nezaváhala. (10:17) (10:17)

33
    Pizzoová se blýskla povedenou individuální akcí a snižuje na rozdíl šesti branek. (10:16) (10:16)

32
    Na druhé straně se prosadila z levé spojky Sullandová. (9:16) (9:16)

31
    První útok ve druhém poločase skončil nezdarem, neprosadila se Mendozaová. (9:15) (9:15)

31
    Začal druhý poločas. (9:15)

Vše je připraveno, jdeme na druhý poločas.

Druhý poločas začne přibližně v 21:07.

První poločas je za námi. Úvod zápasu patřil Argentině, ale Norsko se pak rozehrálo a po prvních třiceti minutách vede 15:9. Norky byly jasně lepší a jejich vedení je zcela zasloužené. Druhý poločas ale slibuje zajímavou podívanou.

30
    První poločas skončil. (9:15)

30
    A patnáctou branku Norska vstřelila aktivní Morková. (9:15) (9:15)

29
    Střelou z pravé strany se prosadila Morková. (9:14) (9:14)

28
    Dvě minuty vyfasovala Vicoová. (9:13) (9:13)

28
    Nařízenou sedmičku proměnila Lokeová. (9:13) (9:13)

28
    Vicoová v šanci nezaváhala a snižuje. (9:12) (9:12)

27
    Po další akci se trefuje Morková a Norsko vede o čtyři góly. (8:12) (8:12)

27
    A už je to o tři branky. Prosadila se Hammerseng-Edinová. (8:11) (8:11)

26
    Solbergová zvýšila vedení Norska, které na palubovce dominuje. (8:10) (8:10)

26
    Alonsová dokázala snížit na rozdíl jedné branky. (8:9) (8:9)

25
    Dvě minuty vyfasovala Haroová. (7:9) (7:9)

25
    Alonsová se odhodlala ke střele z levé strany, ale míč skončil pouze na tyči. (7:9) (7:9)

24
    Na druhé straně se nemýlila aktivní Crivelliová. (7:9) (7:9)

24
    Lokeová si naběhla na výbornou přihrávku a povedenou střelou zvýšila vedení svého celku. (6:9) (6:9)

23
    Další trest, dvě minuty dostala Herremová. (6:8) (6:8)

23
    Po rychlé akci se trefila Hammerseng-Edinová a Norsko jde do vedení o dvě branky. (6:8) (6:8)

22
    Mendozaová to zkusila z pravé strany, ale neuspěla. (6:7) (6:7)

22
    Molidová vyfasovala za svůj faul dvě minuty. (6:7) (6:7)

21
    Argentinky kombinují před norskou brankou, ale zatím nic nevymyslely. (6:7) (6:7)

21
    Ale Morková tentokrát z pravé strany neuspěla. (6:7) (6:7)

20
    Ani další útok Argentinkám nevyšel a dopředu pospíchají Norky. (6:7) (6:7)

20
    Z pravé spojky se prosadila křižnou střelou Morková a Norsko jde poprvé v utkání do vedení. (6:7) (6:7)

19
    Oddechový čas pro Norsko. (6:6) (6:6)

19
    U míče jsou Norky, které se mohou dostat poprvé v utkání do vedení. (6:6) (6:6)

18
    Až nyní to norským hráčkám vyšlo a vyrovnala Herremová. (6:6) (6:6)

18
    Norky to zkusily dlouhou přihrávkou, ale ta byla hodně nepřesná. (6:5) (6:5)

17
    Argentinky se dostaly k několika střelám, ale ani jedna se neujala a stav zápasu se tedy zatím nemění. (6:5) (6:5)

16
    Molidová mohla vyrovnat, ale nakonec o míč přišla a Norsko stále prohrává o jednu branku. (6:5) (6:5)

15
    Na druhé straně se přesnou střelou prezentovala Blancová. (6:5) (6:5)

15
    Deciliová se dostala k odraženému míči a zvýšila vedení Argentiny, které je určitě překvapivé. (6:4) (6:4)

15
    Jenže na druhé straně o míč přišla Morková. (5:4) (5:4)

14
    Crivelliová se objevila v šanci, ale nakonec se neprosadila. (5:4) (5:4)

14
    Dvě minuty dostala za svůj faul Molidová. (5:4) (5:4)

13
    Dopředu se tlačí Argentinky, které zatím hrají velmi dobře. (5:4) (5:4)

13
    Oddechový čas pro Argentinu. (5:4) (5:4)

12
    Nádhernou střelou z dálky se prezentovala Hammerseng-Edinová a už je to pouze o gól. (5:4) (5:4)

12
    Žlutou kartu uviděl Deciliová. (5:3) (5:3)

11
    Pizzoová přišla o míč a dopředu pospíchají hráčky z Norska. (5:3) (5:3)

11
    Norsko ale podniklo rychlou akci, kterou zakončila přesnou střelou Riegelhuth-Korenová. (5:3) (5:3)

10
    Vedení Argentiny zvýšila z pravé spojky Ocantoová. (5:2) (5:2)

10
    Žlutou kartu uviděla Herremová. (4:2) (4:2)

9
    Dvě minuty vyfasovala Blancová. (4:2) (4:2)

9
    Norkám se zatím vůbec nedaří. Ani tentokrát jim nevyšel útok. (4:2) (4:2)

8
    Argentinka Mendozaová se dostala do další šance a ani tentokrát nezaváhala. (4:2) (4:2)

8
    Mendozaová se dokázala uvolnit a se štěstím poslal Argentinu poprvé v utkání do vedení. (3:2) (3:2)

7
    Dopředu se tlačí Argentinky, ale zatím se jim v útočné fázi příliš nedaří. (2:2) (2:2)

6
    Po bleskové akci se prosadila Mendozaová a je opět vyrovnáno. (2:2) (2:2)

6
    A žlutou kartu uviděla i Bianchiová. (1:2) (1:2)

5
    Nařízenou sedmičku proměnila Riegelhuth-Korenová. (1:2) (1:2)

5
    A další žlutá, tentokrát ji uviděla Crivelliová. (1:1) (1:1)

4
    Po rychlé akci dokázala vyrovnat Crivelliová. (1:1) (1:1)

4
    Další žlutou kartu uviděla Blancová. (0:1) (0:1)

3
    A dočkali jsme se i první branky. Norsko poslala do vedení Herremová. (0:1) (0:1)

3
    Žlutou kartu uviděla Breivangová. (0:0) (0:0)

3
    Jedna z norských hráček zůstala ležet na palubovce a rozhodčí hru raději přerušil. (0:0) (0:0)

3
    Zatím je k vidění velmi mnoho nepřesných přihrávek a na první branku stále čekáme. (0:0) (0:0)

2
    Ale i Argentinky pokazily rozehrávku. (0:0) (0:0)

1
    První útok Norkám nevyšel a dopředu jdou Argentinky. (0:0) (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Vše je připraveno, jdeme na to...

Hráči obou celků jsou na palubovce. Na programu jsou státní hymny.

Norsko

Norky vstoupily do turnaje těžkým zápasem se Španělskem. Norko ale tento duel zvládlo, vyhrálo 22:20 a vybojovalo první a velmi důležité vítězství. Uvidíme, zda si Norky připíšou na své konto dnes další dva body.

Argentina

Argentina do turnaje nevstoupila nejlépe. V prvním utkání narazila na Polsko, které bylo v zápase favoritem, nakonec svoji roli potvrdili a vyhrálo 33:23. Argentina ale nepředvedla špatný výkon, tak uvidíme, jak si povede dnes.

6. Paraguay 6:40 0 bodů

Do osmifinále postupují první čtyři týmy.

Zdravím všechny příznivce házené. Mistrovství světa žen, které se koná v Srbsku, má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel, ve kterém se střetne Argentina a Norsko. Jasným favoritem tohoto zápasu je podle odborníku Norsko.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

Jakub Kopřiva

Argentina: Carratuová, Salaová, Haroová, Pizzoová, Deciliová, Belottiová, Mendozaová, Crivelliová, Gambinová, Alonsová, Bianchiová, Menaová, Bordonová, Vicoová, Ocantoová, Karstenová
    Norsko: Molidová, Oftedalová, Alstadová, Lokeová, Nostvoldová, Breivangová, Blancová, Hammerseng-Edinová, Solbergová Silje, Sullandová, Lundeová, Kristiansenová, Riegelhuth-Korenová, Morková, Herremová, Solbergová Sanna