Tunisko – Maďarsko 24:26 (kon.) | Paraguay – Angola 12:37 (kon.) | Česko – Německo 32:37 (kon.)
Španělsko – Polsko 26:20 (kon.) | Austrálie – Rumunsko 13:32 (kon.) | Argentina – Norsko 18:37 (kon.)
Argentina
18:37 (9:15)
Norsko
Pondělí 09.12.2013, 20:15Mistrovství světa žen

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

Zdravím všechny příznivce házené. Mistrovství světa žen, které se koná v Srbsku, má na programu další zápasy a my budeme sledovat duel, ve kterém se střetne Argentina a Norsko. Jasným favoritem tohoto zápasu je podle odborníku Norsko.

6. Paraguay 6:40 0 bodů

Do osmifinále postupují první čtyři týmy.

Argentina

Argentina do turnaje nevstoupila nejlépe. V prvním utkání narazila na Polsko, které bylo v zápase favoritem, nakonec svoji roli potvrdili a vyhrálo 33:23. Argentina ale nepředvedla špatný výkon, tak uvidíme, jak si povede dnes.

Norsko

Norky vstoupily do turnaje těžkým zápasem se Španělskem. Norko ale tento duel zvládlo, vyhrálo 22:20 a vybojovalo první a velmi důležité vítězství. Uvidíme, zda si Norky připíšou na své konto dnes další dva body.

Hráči obou celků jsou na palubovce. Na programu jsou státní hymny.

Vše je připraveno, jdeme na to...

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    První útok Norkám nevyšel a dopředu jdou Argentinky. (0:0) (0:0)

2
    Ale i Argentinky pokazily rozehrávku. (0:0) (0:0)

3
    Zatím je k vidění velmi mnoho nepřesných přihrávek a na první branku stále čekáme. (0:0) (0:0)

3
    Jedna z norských hráček zůstala ležet na palubovce a rozhodčí hru raději přerušil. (0:0) (0:0)

3
    Žlutou kartu uviděla Breivangová. (0:0) (0:0)

3
    A dočkali jsme se i první branky. Norsko poslala do vedení Herremová. (0:1) (0:1)

4
    Další žlutou kartu uviděla Blancová. (0:1) (0:1)

4
    Po rychlé akci dokázala vyrovnat Crivelliová. (1:1) (1:1)

5
    A další žlutá, tentokrát ji uviděla Crivelliová. (1:1) (1:1)

5
    Nařízenou sedmičku proměnila Riegelhuth-Korenová. (1:2) (1:2)

6
    A žlutou kartu uviděla i Bianchiová. (1:2) (1:2)

6
    Po bleskové akci se prosadila Mendozaová a je opět vyrovnáno. (2:2) (2:2)

7
    Dopředu se tlačí Argentinky, ale zatím se jim v útočné fázi příliš nedaří. (2:2) (2:2)

8
    Mendozaová se dokázala uvolnit a se štěstím poslal Argentinu poprvé v utkání do vedení. (3:2) (3:2)

8
    Argentinka Mendozaová se dostala do další šance a ani tentokrát nezaváhala. (4:2) (4:2)

9
    Norkám se zatím vůbec nedaří. Ani tentokrát jim nevyšel útok. (4:2) (4:2)

9
    Dvě minuty vyfasovala Blancová. (4:2) (4:2)

10
    Žlutou kartu uviděla Herremová. (4:2) (4:2)

10
    Vedení Argentiny zvýšila z pravé spojky Ocantoová. (5:2) (5:2)

11
    Norsko ale podniklo rychlou akci, kterou zakončila přesnou střelou Riegelhuth-Korenová. (5:3) (5:3)

11
    Pizzoová přišla o míč a dopředu pospíchají hráčky z Norska. (5:3) (5:3)

12
    Žlutou kartu uviděl Deciliová. (5:3) (5:3)

12
    Nádhernou střelou z dálky se prezentovala Hammerseng-Edinová a už je to pouze o gól. (5:4) (5:4)

13
    Oddechový čas pro Argentinu. (5:4) (5:4)

13
    Dopředu se tlačí Argentinky, které zatím hrají velmi dobře. (5:4) (5:4)

14
    Dvě minuty dostala za svůj faul Molidová. (5:4) (5:4)

14
    Crivelliová se objevila v šanci, ale nakonec se neprosadila. (5:4) (5:4)

15
    Jenže na druhé straně o míč přišla Morková. (5:4) (5:4)

15
    Deciliová se dostala k odraženému míči a zvýšila vedení Argentiny, které je určitě překvapivé. (6:4) (6:4)

15
    Na druhé straně se přesnou střelou prezentovala Blancová. (6:5) (6:5)

16
    Molidová mohla vyrovnat, ale nakonec o míč přišla a Norsko stále prohrává o jednu branku. (6:5) (6:5)

17
    Argentinky se dostaly k několika střelám, ale ani jedna se neujala a stav zápasu se tedy zatím nemění. (6:5) (6:5)

18
    Norky to zkusily dlouhou přihrávkou, ale ta byla hodně nepřesná. (6:5) (6:5)

18
    Až nyní to norským hráčkám vyšlo a vyrovnala Herremová. (6:6) (6:6)

19
    U míče jsou Norky, které se mohou dostat poprvé v utkání do vedení. (6:6) (6:6)

19
    Oddechový čas pro Norsko. (6:6) (6:6)

20
    Z pravé spojky se prosadila křižnou střelou Morková a Norsko jde poprvé v utkání do vedení. (6:7) (6:7)

20
    Ani další útok Argentinkám nevyšel a dopředu pospíchají Norky. (6:7) (6:7)

21
    Ale Morková tentokrát z pravé strany neuspěla. (6:7) (6:7)

21
    Argentinky kombinují před norskou brankou, ale zatím nic nevymyslely. (6:7) (6:7)

22
    Molidová vyfasovala za svůj faul dvě minuty. (6:7) (6:7)

22
    Mendozaová to zkusila z pravé strany, ale neuspěla. (6:7) (6:7)

23
    Po rychlé akci se trefila Hammerseng-Edinová a Norsko jde do vedení o dvě branky. (6:8) (6:8)

23
    Další trest, dvě minuty dostala Herremová. (6:8) (6:8)

24
    Lokeová si naběhla na výbornou přihrávku a povedenou střelou zvýšila vedení svého celku. (6:9) (6:9)

24
    Na druhé straně se nemýlila aktivní Crivelliová. (7:9) (7:9)

25
    Alonsová se odhodlala ke střele z levé strany, ale míč skončil pouze na tyči. (7:9) (7:9)

25
    Dvě minuty vyfasovala Haroová. (7:9) (7:9)

26
    Alonsová dokázala snížit na rozdíl jedné branky. (8:9) (8:9)

26
    Solbergová zvýšila vedení Norska, které na palubovce dominuje. (8:10) (8:10)

27
    A už je to o tři branky. Prosadila se Hammerseng-Edinová. (8:11) (8:11)

27
    Po další akci se trefuje Morková a Norsko vede o čtyři góly. (8:12) (8:12)

28
    Vicoová v šanci nezaváhala a snižuje. (9:12) (9:12)

28
    Nařízenou sedmičku proměnila Lokeová. (9:13) (9:13)

28
    Dvě minuty vyfasovala Vicoová. (9:13) (9:13)

29
    Střelou z pravé strany se prosadila Morková. (9:14) (9:14)

30
    A patnáctou branku Norska vstřelila aktivní Morková. (9:15) (9:15)

30
    První poločas skončil. (9:15)

První poločas je za námi. Úvod zápasu patřil Argentině, ale Norsko se pak rozehrálo a po prvních třiceti minutách vede 15:9. Norky byly jasně lepší a jejich vedení je zcela zasloužené. Druhý poločas ale slibuje zajímavou podívanou.

Druhý poločas začne přibližně v 21:07.

Vše je připraveno, jdeme na druhý poločas.

31
    Začal druhý poločas. (9:15)

31
    První útok ve druhém poločase skončil nezdarem, neprosadila se Mendozaová. (9:15) (9:15)

32
    Na druhé straně se prosadila z levé spojky Sullandová. (9:16) (9:16)

33
    Pizzoová se blýskla povedenou individuální akcí a snižuje na rozdíl šesti branek. (10:16) (10:16)

34
    Po chybě Argentinek se do úniku dostala Riegelhuth-Korenová, která nezaváhala. (10:17) (10:17)

34
    Jedna z argentinských hráček zůstala ležet na palubovce a rozhodčí hru raději přerušil. (10:17) (10:17)

35
    Osmnáctou branku Norska vstřelila aktivní Lokeová. (10:18) (10:18)

35
    A vzápětí se nemýlila Solbergová. (10:19) (10:19)

36
    Argentina chybovala a rychlou akci Norska zakončila přesnou střelou opět Solbergová. (10:20) (10:20)

36
    Argentinky kombinují na polovině Norska. (10:20) (10:20)

37
    Norky se neprosadily a využila toho Pizzoová. (11:20) (11:20)

38
    A další chyba norského celku. Tentokrát toho využila Mendozaová. (12:20) (12:20)

38
    Sullandová se dostala ke střele z levé strany a nemýlila se. (12:21) (12:21)

39
    Dvě minuty vyfasovala Solbergová. (12:21) (12:21)

40
    Na pravou stranu si naběhla Riegelhuth-Korenová, která se blýskla povedenou střelou. (12:22) (12:22)

40
    Po rychlé akci snižuje Menaová. (13:22) (13:22)

41
    U míče jsou hráčky z Argentiny, které se tlačí dopředu. (13:22) (13:22)

42
    Haroová napřáhla z dálky a po její dělovce skončil míč v síti. (14:22) (14:22)

42
    Na druhé straně o míč zbytečně přišla Riegelhuth-Korenová. (14:22) (14:22)

43
    Na rozdíl sedmi gólů snížila Karstenová. (15:22) (15:22)

44
    Karstenová se prodrala do další šance a i tentokrát se prosadila. (16:22) (16:22)

44
    Oddechový čas pro Norsko. (16:22) (16:22)

45
    Na levou stranu si naběhla Sullandová, která se nemýlila. (16:23) (16:23)

45
    Na druhé straně ale velmi rychle odpovídá Haroová. (17:23) (17:23)

46
    Dvě minuty vyfasovala Belottiová. (17:23) (17:23)

46
    Další branku Norska vstřelila po kombinační akci Alstadová. (17:24) (17:24)

47
    Argentinky chybovaly a toho využila Blancová. (17:25) (17:25)

47
    Oddechový čas pro Argentinu. (17:25) (17:25)

48
    Dvě minuty pro Belottiovou. (17:25) (17:25)

48
    V přesilové hře se rychle prosazuje z levé strany Alstadová. (17:26) (17:26)

49
    Další branku Norska přidala agilní Solbergová. (17:27) (17:27)

50
    Nařízenou sedmičku proměnila Sullandová. (17:28) (17:28)

51
    Argentinky se dostaly k několika střelám, ale ani jedna se neujala. (17:28) (17:28)

51
    A na druhé straně udeřila Alstadová. (17:29) (17:29)

52
    Argentina nevstřelila branku už osm minut! Uvidíme, zda se nyní konečně prosadí. (17:29) (17:29)

52
    Neprosadí. Do úniku se navíc dostala Morková, ale orazítkovala pouze tyč. (17:29) (17:29)

53
    Alonsová se dostala do ideální pozice, ale norskou brankářku nepropálila. (17:29) (17:29)

54
    Na druhé straně se z pravé spojky nemýlila Morková. (17:30) (17:30)

55
    Alstadová se prosazuje z pravé strany a zvyšuje vedení Norska. (17:31) (17:31)

55
    Oddechový čas pro Argentinu. (17:31) (17:31)

56
    Vicoová to zkusila z dálky, ale neprosadila se. (17:31) (17:31)

56
    Dvě minuty dostává Gambinová. (17:31) (17:31)

56
    A Blancová okamžitě zvyšuje vedení svého celku, už na patnáct gólů. (17:32) (17:32)

57
    Po bleskové akci se trefuje opět aktivní Blancová. (17:33) (17:33)

57
    A vzápětí se do úniku dostala Alstadová a ani ta nezaváhala. (17:34) (17:34)

58
    Po rychlé akci se prosazuje Herremová. (17:35) (17:35)

58
    Argentina ani tentokrát neuspěla. Naposledy skórovala ve 45. minutě! (17:35) (17:35)

59
    Další rychlý brejk zakončila přesnou ranou Herremová. (17:36) (17:36)

59
    Argentina se konečně dočkala, po dlouhých 14-ti minutách. Prosadila se Vicoová. (18:36) (18:36)

60
    Do konce zápasu zbývá posledních dvacet sekund. (18:36) (18:36)

60
    V poslední vteřině se ještě prosazuje Alstadová. (18:37) (18:37)

60
    Konec zápasu. (18:37)

Je dobojováno. Norsko potvrdilo roli favorita a porazilo Argentinu 37:18. Výsledek mluví za vše, takže je jasné, že vítězství evropského celku byla zcela zasloužené. To je z mé strany vše, přeji krásný pondělní večer. Na počtenou. (21:46:13)

Jakub Kopřiva

Argentina: Carratuová, Salaová, Haroová, Pizzoová, Deciliová, Belottiová, Mendozaová, Crivelliová, Gambinová, Alonsová, Bianchiová, Menaová, Bordonová, Vicoová, Ocantoová, Karstenová
    Norsko: Molidová, Oftedalová, Alstadová, Lokeová, Nostvoldová, Breivangová, Blancová, Hammerseng-Edinová, Solbergová Silje, Sullandová, Lundeová, Kristiansenová, Riegelhuth-Korenová, Morková, Herremová, Solbergová Sanna