Žilina – Piešťany 3:4 (1:2 po s.n.) | Martin – Poprad 1:2 (2:3 po s.n.) | Trenčín – Skalica 4:5 (kon.)
Banská Bystrica – Zvolen 1:6 (kon.) | Košice – Nitra 4:3 (kon.)
HC MONACObet Banská Bystrica
1:6 (0:1, 0:2, 1:3)
HKM Zvolen
sk Úterý 10.12.2013, 17:30 • Zimný štadión Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR)

Skončil sa nám ďalší, v poradí štvrtý derby zápas tejto sezóny. Zvolenčania zvalcovali svojho v tabuľke vyššie postaveného súpera už druhýkrát v rade. Skóre z posledných dvoch vzájomných zápasov je pre Bystricu hrozivý , 1:14. Prvá tretina nám síce veľa hokejovej krásy nepriniesla, ale ďalšie dve časti boli na šance aj góly bohaté. Zvolen teda víťazí v 30. kole na ľade súpera vysoko 6:1 a pred nimi je zápas so slovenskou 20kou HK Orange 20, tak uvidíme, či potvrdia triumf z dnešného duelu aj v Bratislave.

Ďakujem Vám za pozornosť a prajem pekný zvyšok utorkového večera. (19:47:02)

60:00

59:20
    Peter Zuzin takmer strelil ďalší svoj gól, ale trošku to prekombinoval!

58:47
    Zvolen hrá dobre túto presilovku, stále sú nasťahovaní vo svojom útočnom pásme.

58:14
    Vylúčenie na strane Banskej Bystrice! Hostia si predsa len ešte zahrajú presilovú hru a ak nestrelia gól, budú ju hrať až do konca stretnutia.

57:58
    Brabenec vo veľkej šanci, ale nedáva gól! Tento hráč by si to dnes výnimočne zaslúžil za svoj skvelý výkon! Ale takých hráčov je v hosťujúcom tíme viac.

57:40
    Tak čo, ešte uvidíme nejaké góly, alebo sa to už dnes naozaj dohrá?

57:06
    Zvolen dal gól!
    Rýchly protiútok Zvolena v závere tretej tretiny! Šťastným strelcom je MILAN ČANKY, ktorý to spomedzi kruhov z prvej napálil pomedzi Košarišťanove betóny! Asistencie: Filip Mančák, Dalibor Bortňák.

56:24
    Hosťujúci fanúšikovský tábor už oslavuje trojbodový cenný úspech na banskobystrickom ľade.

55:45
    Strela Erica Melanda, ale Šimko opäť chytá.

55:10
    Ľubor Zuzin teraz možno trošku zbytočne čakal a chcel nahrávať Viktorovi Fekiačovi, radšej mohol páliť z prvej.

54:00
    Zápas sa nám už len zrejme dohrá v pokojnom tempe.

53:29
    Dalibor Bortňák sa zmocnil puku na červenej stredovej čiare, ale ten sa mu zamotal medzi korčuľami a tak bola jeho snaha o individuálnu akciu pozastavená.

53:02
    Hudec sa prebíjal po ľavej strane do svojho útočného pásma, ale bol tiesnený dvojicou Zvolenčanov.

52:14
    Marek Šimko je aj teraz pozorný a chytá puk do svojej lapačky. Dnes predvádza zvolenský brankár veľmi dobrý výkon a je ozajstnou oporou svojho tímu.

51:28
    Krásnym ukážkovým bodyčekom sa prezentoval hosťujúci obranca Peter Hraško, keď efektne zastavil unikajúceho Juraja Petra.

50:22
    Dnešné stretnutie sleduje 1 855 divákov. Je to asi najslabšia návšteva, čo sa týka histórie derby, čo je veľká škoda, pretože Banská Bystrica sa nachádza na skvelom treťom mieste, Zvolen v pomerne slušnej forme ale ani to neprilákalo na štadión v meste pod Urpínom veľa divákov. Napriek tomu tu vládne príjemna športová atmosféra, o ktorú sa starajú oba fanúšikovské tábory, i keď viac počuť pochopiteľne hostí.

49:37
    Hostia už len kontrolujú priebeh stretnutia a prestali vyrážať do nejakých väčších útočných výpadov.

48:40
    Kto by to bol povedal v priebehu prvej tretiny, že dnes uvidíme do približne polovice tretej tretiny až 6 gólov. Uvidíme, koľkokrát ešte budú brankári loviť puk zo svojej siete.

47:56
    Domáci sa aj naďalej snažia vložiť všetky sily do útoku, naopak hostia trošku poľavili.

Jakub Bartko

Branky a nahrávky: 48. Handlovský – 15. Peter Zuzin (Brabenec, Škvaridlo), 33. Síkela (Jurík), 35. Pokovič (Škvaridlo), 44. Škvaridlo (Baláž, Hraško), 46. Škvaridlo (Peter Zuzin), 58. Čanky (Mančák, Bortňák)

HC MONACObet Banská Bystrica: Kalemba (Košarišťan) – Bambúch, Saracino, Macháček, Martin, Meland, Rosandič, Styk, Devečka – Kadura, Heizer, Macík – Lunter, White, Hudec – Handlovský, Petro, Chovan – Žilka, Hamburg, Hegyi
    HKM Zvolen: Šimko (Petrík) – Juraško, Pokovič, Hertl, Hraško, Mucha, Ťavoda, Pospíšil – Škvaridlo, Brabenec, Zuzin Peter – Baláž, Jurík, Síkela – Čanky, Bortňák, Mančák – Ďaloga, Fekiač Viktor, Zuzin Ľubor

Rozhodčí: Orolin, Kubuš – Korba, Rovenský

Diváci: 1 855