Ottawa – Philadelphia 5:4 (1:0 po s.n.) | Pittsburgh – Columbus 2:1 (kon.) | Anaheim – NY Islanders 5:2 (kon.)
Vancouver – Carolina 2:0 (kon.)
Vancouver Canucks
2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Carolina Hurricanes
Úterý 10.12.2013, 04:10 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (06:54:34)

Carolina Hurricanes: 13

Je konec, už se nic nestane, Carolina dnes nedokázala vstřelit ani jeden gól a i díky tomu celkem zaslouženě prohrála. Bez gólů lze těžko pomýšlet na góly! Vancouver předvedl to, co je mu vlastní – pozorná defenziva, hlavně dobrá práce ve středním pásmu a i když domácí pouze jednou překonali Peterse v brance Caroliny, i to jim stačilo na vítězství, které v 59. minutě pečetil Hansen střelou do prázdné branky.

60:00

59:15
    Ještě se Ryan Kesler snažil dostat před Peterse, ale byl ubráněn.

59:00
    Posledních šedesát vteřin dnešního utkání.

58:46
    Vancouver právě vstřelil branku!
    Je rozhodnuto, JANNIK HANSEN dává po přihrávce Higginse, který zachytil nepovedenou střelu Andreje Sekery, druhý gól Vancouveru do prázdné branky. Asistence: Chris Higgins.

58:38
    Hosté drží útočné pásmo.

58:32
    A ten okamžik přichází právě nyní, Peters na lavičce, hosté to zkouší v šesti, branka Hurricanes prázdná.

57:16
    Blíží se okamžik, kdy to hosté budou chtít zkusit v šesti, bez Peterse v brance.

57:02
    Carolina má nyní problém s přejitím přes střední pásmo.

55:50
    Vancouveru se daří držet puk co nejdál od vlastní branky.

55:18
    Puk opouští ledovou plochu, další přerušení hry, bude se vhazovat ve třetině Caroliny.

54:54
    Další zakázané uvolnění Vancouveru, čeká nás dramatický závěr třetí třetiny!

54:31
    Puk je ale za brankou Hurricanes, dobré střídání první pětky Canucks.

54:01
    Zakázané uvolnění Canucks, hra se stěhuje před Lacka.

52:53
    Peters nyní zasedl brankovou čáru, chvíli však vůbec netušil, kde je po střele Garrisona puk.

51:46
    Santorelli se dostal ke střele na pravém křídle, ale obránce Caroliny puk zablokoval.

50:55
    Nepřesnost v rozehrávce Hurricanes, ale domácí se soustředí hlavně na defenzivu a na střední pásmo.

50:00
    Poslední desetiminutovka třetí třetiny, stav stále stejný, domácí vedou 1:0.

48:55
    Čtvrtá pětka Caroliny, s Radkem Dvořákem ne pravém křídle, se ubránila a může jít střídat.

48:35
    Canucks v útočném pásmu, puk za brankou Peterse.

47:30
    Domácí se ubránili a sami mohou zaútočit. Bieksa je však na pravém křídle v ofsajdu, vhazování ve středním pásmu.

47:15
    Sekerovo střela z levé strany, velmi dobrá střela!

46:35
    Po střele Skinnera zasahuje Lack, komerční přestávka.

46:25
    Hokej získává na obrátkách, dočkáme se konečně nějakého gólu?

45:48
    Faulkovi vypadla hokejka z ruky ve vlastní třetině, hosté se ubránili.

44:45
    Zvládli to a Kassian mohl zakončit, kdyby ale lépe zpracoval přihrávku Hansena z levé strany.

44:29
    Hosté v útočném pásmu, domácí se musí bránit.

43:35
    Kesler se Santorellim postupují na branku Hurricanes, prvně jmenovaný to zkouší z levé strany, ale netrefuje branku.

43:02
    Radek Dvořák obehrál Keslera ve středním pásmu, nakonec ale celá akce končí ofsajdem.

41:45
    Vancouver ztrácí útočnou třetinu a domácí již couvají před vlastní branku.

41:18
    Hosté přechází do protiútoku, střelu Gerbeho z levé strany Lack chytá a přerušuje hru.

41:07
    Rozhodčí přerušují hru, vhazování po levici Peterse.

40:39

40:19
    Carolina má v úvodu třetí třetiny výhodu přesilové hry, která však za malý okamžik skončí.

40:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, třetí třetina začíná přibližně v 5:58 hodin.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 2. třetina:

Vancouver Canucks: 6

Carolina Hurricanes: 7

Je dobojováno, ve druhé třetině se již nic nestane. I po čtyřiceti minutách platí, že domácí vedou 1:0, když jediný gól utkání vstřelil již ve čtvrté minutě domácí Tanev. Hosté se sice dostávají do šancí, ale mají to těžké, obrana Canucks pracuje výtečně, v brance dobře chytá Lack, i proto se zatím Hurikánům vyrovnat nepodařilo.

40:00

39:40
    Hra čtyř proti čtyřem se zatím více daří hostům. Lack zakročuje proti střele od modré a přerušuje hru.

39:18
    Skinnerovo střelu zablokoval bránící Kesler.

39:00
    Posledních šedesát vteřin druhé třetiny.

38:39
    Garrison chybuje na útočné modré a Radek Dvořák se málem dostal do úniku, nebýt nedovoleného zákroku Garrisona, který za tento zákrok odchází na trestnou lavici, poměr sil na ledě se vyrovná.

38:14
    Vylučuje se, na trestnou lavici odchází Gleason za zákrok ve středním pásmu, domácí dohrají druhou třetinu při početní výhodě.

37:35
    Peters rozehrává za vlastní brankou, Canucks neudrželi útočné pásmo.

36:55
    Až Skinner vyhazuje puk alespoň do středního pásma.

36:45
    Stále jsou domácí ve třetině soupeře.

36:28
    A Snatorelli již drží puk za brankou Hurricanes a čeká, až se někdo nabídne na přihrávku.

36:10
    Skinnerovi nedovolili obránci Canucks vystřelit z mezikruží.

35:40
    Radek Dvořák porazil Kassiana, ale přesto se domácím podařilo vyhodit puk ze třetiny.

35:20
    Opět je to čtvrtá řada Hurricanes, která kombinuje v útočném pásmu.

35:00
    Posledních pět minut druhé dvacetiminutovky, domácí stále drží nejtěsnější náskok, podaří se hostům vyrovnat do konce druhé třetiny?

34:10
    Nakonec se R. Nash dostává do šance, ale Lack jeho pokus z pravé strany chytá.

33:45
    Jiří Tlustý přihrává přes celou šířku útočného pásma, ale tam hosté nedokázali puk zachytit na modré.

33:30

33:10
    Hamhuis také vyhazuje, Hurikánům se přesilová hra vůbec nevede.

32:40
    H. Sedin dokázal vyhodit puk ze třetiny a domácí se zatím v pohodě brání.

32:25
    Puk za brankou Caroliny, hosté to musí zkoušet znovu.

31:56
    Před Ruutuem zasahuje Lack, který přerušuje hru.

31:42
    Skinnerovi nesedla střela, přesto hosté zůstávají v útočném pásmu.

31:30
    Na trestné lavici sedí domácí Hansen, přesilová hra pro Carolinu.

30:40
    Proti ní však obstála čtvrtá lajna Hurikánů se ctí, bratři Sedinové se nedostali do zakončení.

30:25
    Domácí mají na ledě elitní řadu, která si dokáže vytvořit tlak.

30:05
    Radek Dvořák zaváží puk do útočného pásma, ale nemám podporu svých spoluhráčů.

28:50
    Ale nedostává se do zakončení, odchází střídat.

28:35
    Tlustého řada vybojovala útočné pásmo.

28:15
    Až nyní se pokusí Jiří Tlustý dostat puk z vlastní třetiny, povedlo se.

27:35
    Vhazování po pravici Peterse, úspěšnější domácí, Santorelliho střelu Peters vyráží.

27:06
    Po střele Westgartha, kterou Lack chytá, následuje komerční přestávka.

26:55
    Radek Dvořák v těžké pozici nezpracoval puk ve středním pásmu.

26:25
    Další šance Ruutua z pravé strany, tentokrát si Lack pomáhá holí, kterou odpaluje puk do bezpečí.

26:05
    Střelu Ruutua z pravé strany Lack vyráží a domácí odehrávají do středního pásma.

25:48
    Murphy ho bleskově vrací zpět do třetiny Canucks.

25:32
    Tanev vyhazuje puk ze třetiny Canucks.

24:50
    A nakonec musí zasahovat Peters, který přerušuje hru.

24:40
    Canucks zůstávají v útočném pásmu.

24:30

24:15
    Ještě patnáct vteřin mají domácí na využití přesilové hry.

23:55
    Bratři Sedinové nyní svírali bránící čtveřici soupeře, ale nedostávají se ke střele.

23:26
    Keslerovi sjel puk z hole při pokusu o střelu z mezikruží.

22:55
    Tanev nezachytil zpětnou přihrávku na útočnou modrou a domácí ztrácí pásmo.

22:29
    A opět se vylučuje, Ryan Murphy nedovoleně atakoval D. Sedina a dostává dvouminutový trest za podražení.

21:45
    Oba týmy jsou již v plném počtu, souboj o puk za brankou Caroliny.

21:04
    Zatím opatrný úvod třetiny, jako by oba týmy čekaly na návrat vyloučených hráčů.

20:15
    Hraje se ve čtyřech na obou stranách, po vyloučení v závěru první třetiny.

20:01

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhá třetina začíná přibližně v 5:06 hodin.

STATISTIKA STŘEL NA BRANKU – 1. třetina:

Vancouver Canucks: 13

Carolina Hurricanes: 11

A v první dvacetiminutovce se již nic nestane, domácí odchází do kabin s jednobrankovým náskokem, když se hned ve čtvrté minutě prosadil Tanev, který překonal Peterse v brance Hurikánů střelou od modré. Carolina rozhodně nehraje špatně, dokonce má opticky převahu, ale horší je to s koncovkou, kde se hosté zatím těžko "prokousávají" pozornou defenzivou Canucks.

20:00

19:44
    Ale pozor, vylučuje se po vhazování i na straně Canucks, Kesler dostává dvouminutový trest a hraje se ve čtyřech na obou stranách.

19:41
    A ještě se vylučuje, na trestnou lavici putuje Andrej Sekera (CAR), který se sice po souboji s Keslerem diví, ale nic na tom již nezmění.

19:16
    Ofsajdem na útočné modré končí útočná snaha Vancouveru.

19:07
    Bieksa trefuje od modré pouze obránce Hurricanes, přesto domácí zůstávají u puku.

19:00
    Posledních šedesát vteřin první třetiny.

18:18
    Carolina má však dobrý přechod přes střední pásmo a hosté jsou již znovu ve třetině soupeře.

17:58
    Souboj o puk ve středním pásmu, úspěšnější domácí, kteří nahazují za branku soupeře.

17:39
    Andrej Sekera je v první třetině hodně "vidět", nyní se dostává ke střele na útočné modré, Lack pozorný.

17:05
    E. Staal získává puk na pravé strany, na útočné modré, pálí, ale Eddie Lack je připraven a chytá.

16:31
    Ale je z toho přečíslení dva na jednoho, bratři Sedinové postupují na jediného bránícího Sekeru, Henrik však nepřesně přihrává přes padajícího slovenského obránce Hurricanes, Daniel nemohl pořádně zakončit, dostal puk "na paty".

16:18
    Vhazování po levici domácího gólmana Lacka.

15:55
    Hurikánům se zatím daří držet puk na svých hokejkách, Canucks se soustředí na pozornou defenzivu, což jim zatím vychází.

15:20
    Ofsajd hostů na útočné modré, rozhodčí vykazují hru do středního pásma.

14:59
    Po střele Jiřího Tlustého, kterou Lack chytá, rozhodčí přerušují hru, komerční přestávka.

14:40
    Gerbemu se podařilo dostat puk ze třetiny, hosté mohou zformovat své řady.

14:31

14:03
    Carolina se opět osvobozuje a oba týmy střídají.

13:25
    Nyní jsou již Canucks opět v útočném pásmu.

13:02
    Faulk vyhazuje puk přes všechny čáry, hosté si mohou na chvíli oddechnout.

12:48
    Canucks od úvodních vteřin ve třetině soupeře.

12:31
    Vylučuje se, ale tentokrát na straně Caroliny, na trestnou lavici usedá Jay Harrison, který fauluje H. Sedina u vlastní branky.

12:13

11:59
    Nepřesná přihrávka Gerbeho, domácí získávají puk.

11:35
    Santorellimu se nyní podařilo získat puk v útočném pásmu a získat tak cenné vteřiny.

11:05
    Bleskový návrat Caroliny do útočného pásma, střelu Sekery od modré Lack chytá a přerušuje hru.

10:55
    Jeff Skinner ale ztrácí puk na útočné modré.

10:35
    Puk ve třetině Canucks.

10:13
    Vylučuje se, na trestnou lavici odchází domácí H. Sedin, přesilová hra Caroliny.

09:35
    Skinnerovo střelu dokázal Lack vyrazit, přesto hosté zůstávají v útočném pásmu.

07:55
    Rozhodčí přerušují hru, vhazovat se bude ve středním pásmu, oba týmy střídají.

06:25
    Naštěstí se hostům podařilo dostat puk ze třetiny.

06:06
    Souboj o puk za brankou Caroliny, Andrej Sekera neúspěšný.

05:47
    Hosté se nyní osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

05:00
    Tlustý drží puk v útočném pásmu, ale je to bez střelecké příležitosti.

03:35
    Po vyhraném vhazování se dostal puk na modrou, kde si z pravé strany CHRISTOPHER TANEV sjel až na vrchol kruhu pro vhazování a přesnou střelou překonává Peterse. Asistence: Dan Hamhuis a Chris Higgins.

03:15
    Peters chytá nahozený puk a přerušuje hru.

03:05
    Domácí se dostávají snad poprvé v utkání na delší dobu před branku soupeře.

02:20
    Ofsajd Canucks na útočné modré, vhazování ve středním pásmu.

01:37
    Po nahozeném puku Nashe se do dobré šance dostal Jiří Tlustý, ale puk skončil jen těsně vedle branky!

01:28
    Puk za brankou Caroliny, hosté rozehrávají.

00:07
    Hned po sedmi vteřinách pískán icing Vancouveru, vhazování po levici Lacka.

00:01

Vancouver Canucks: Lack (Luongo) – Hamhuis, Tanev, Stanton, Bieksa, Alberts, Garrison – D. Sedin, H. Sedin, Hansen – Higgins, Kesler, Santorelli – Booth, B. Richardson, Kassian – Welsh, Dalpe, Weise

Carolina Hurricanes: Peters (Ward) – Faulk, Sekera, Murphy, Hainsey, Gleason, Harrison – Skinner, E. Staal, Ruutu – Tlustý, R. Nash, Dwyer – Gerbe, J. Staal, Lindhölm – Westgarth, Malhotra, Dvořák

Rozhodčí: Hebert, Jackson – Mach, Nelson.

Vítejte u onlajn přenosu utkání základní části NHL, v němž Vancouver Canucks přivítá na svém ledě Carolinu Hurricanes.

VANCOUVER CANUCKS

________________________________________

Canucks jsou aktuálně na čtvrtém místě v Pacifické divizi, když ve dvaatřiceti zápasech nasbírali devětatřicet bodů. V pořadí Západní konference jsou na posledním postupovém místě, tedy osmém. Nicméně společně s Chicagem a Minnesotou má Vancouver nejvíce odehraných zápasů a například zatím devátý Phoenix, který ztrácí pouze dva body, má dokonce o tři zápasy méně! Vancouver tak musí vytěžit maximum z pěti po sobě jdoucích domácích zápasů, z nichž první dva dokázal vyhrát (proti Phoenixu 3:2p a Coloradu 3:1).

Nejproduktivnějším hráčem Canucks je Henrik SEDIN, který nasbíral devětadvacet bodů za osm gólů a jedenadvacet asistencí a aktuálně mu patří čtrnácté místo kanadského bodování celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Vancouveru je Daniel SEDIN, který má na svém kontě osmadvacet bodů za deset gólů a osmnáct asistencí, aktuálně je na šestnáctém místě v bodování NHL.

CAROLINA HURRICANES

Carolina je v pořadí Metropolitní divize na třetím místě za vedoucím Pittsburghem a Washingtonem, když ve třiceti utkáních nasbírala jedenatřiceti bodů. Lichotivé postavení v divizi se však neodráží v pořadí celé Východní konference, kde jsou "Hurikáni" až na osmém místě. Navíc se stejným bodovým ziskem, jako má devátý NY Rangers a jen o bod více, než New Jersey, které je aktuálně desáté. Výhodou Caroliny je, že oproti svým pronásledovatelům má o zápas méně.

Nejproduktivnějším hráčem "Hurikánů" je Eric STAAL, který nasbíral třiadvacet bodů za sedm gólů a šestnáct asistencí, což v aktuálním pořadí kanadského bodování znamená šestapadesáté místo v rámci celé ligy. Druhým nejproduktivnějším hráčem Caroliny je Jeff SKINNER, který má na svém kontě také sedmnáct bodů za devět gólů a osm asistencí, aktuálně mu patří stotřinácté místo v bodování NHL.