Česko – Rusko 1:7 (kon.) | Kazachstán – Japonsko 3:1 (kon.) | Velká Británie – Slovensko 0:11 (kon.)
Kazachstán
3:1 (1:0, 1:0, 1:1)
Japonsko
Sobota 14.12.2013, 20:00 • Palaghiaccio comunale, Cavalese • Zimní univerziáda

Z mé strany vše, u hokejových on-line přenosů zase někdy nashledanou. (22:35:56)

Kazachstán nakonec potvrdil roli favorita a raduje se po vítězství 3:1 nad Japonskem z postupu do čtvrtfinále. Země vycházejícího slunce bude bojovat o účast v play-off v posledním mači skupiny s Ukrajinou, i přes porážku stále živí naději.

60:00

59:01
    Barnkář Hitomi je venku z branky, Japonsko zkouší power-play!

59:01
    Oddechový čas pro hosty.

56:14
    Kazachstán právě vstřelil branku!
    Autorem branky je ALEXEJ VORONCOV, který dává další gól z početní výhody, tentokráte na vteřinu přesně s koncem trestu soupeře za příliš mnoho hráčů na ledě. Touhle trefou je zřejmě Kazachstán definitivně ve čtvrtfinále. Asistence: Nursultan Belgibajev.

54:14
    Japonsko špatně vystřídalo, bude se bránit oslabení. Trest za příliš mnoho hráčů na ledě odsedí Takami (JPN).

52:31

50:31
    Ignatěnko (KAZ) a jeho podražení, které si vynutilo menší trest. Japonsko má k dispozici další přesilovku.

47:51
    Oba týmy v plném počtu.

45:51
    Trestnou lavici nyní ohřejí hráči obou týmů. Koizumi (JPN) sice svého soupeře zahákoval, Rymarev (KAZ) ovšem pádu přidal a za simulování dostává stejně jako Japonec dvě minuty.

43:47
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je HIKARU SATOH, který se gólově prosadil v rámci dvojnásobné přesilovky. Asistence: Ikki Ikeda, Yokuto Takami.

43:15
    Tohle není dobrá zpráva pro Kazachstán. Vyloučený je také Rymarev (KAZ) za hru vysokou holí. Japonsko bude mít k dispozici přesilovku 5 na 3!

42:49
    Voroncov (KAZ) se dopustil držení, bude muset odpykat minimálně dvě minuty na trestné lavici.

40:53

40:50

40:01

Kazachstán ve druhé třetině navýšil náskok v oslabení opět zásluhou trefy Savenkova. Japonsko ale stále může zabojovat alespoň o remízu, k dispozici bude mít ještě jednu třetinu zápasu.

Viktor Sandev

Branky a nahrávky: 5. Savenkov (Ignatěnko), 33. Savenkov, 57. Voroncov (Belgibajev) – 44. Satoh (Ikeda, Takami)

Kazachstán: Jankov (Malgin) – Lipin, Metalnikov, Ivašin, Išmametěv, Petrov, Tryassunov, Ramazanov, Žarkich – Šin, Zubkov, Rymarev – Savenkov, Ignatěnko, Žilin – Kaznačejev, Voroncov, Belgibajev – Belan, Gričšenko, Kovzalov
    Japonsko: Hitomi (Onoda) – Šibata, Satoh, Yamada, Koizumi, Yamamoto, Yamasaki – Takami, Furuhaši, Otsu – Iwatsuki, Echigo, Nakadžima – Tsugue, Šinohara, Tateda – Sawazaki, Katsuta, Ikeda

Rozhodčí: Čech – Ondráček (oba ČR), Smrek (SR)