Pittsburgh – Toronto 3:1 (kon.) | Columbus – Winnipeg 2:3 (kon.) | Ottawa – St. Louis 3:2 (po pr.)
Colorado – Dallas 6:2 (kon.)
Colorado Avalanche
6:2 (1:1, 4:0, 1:1)
Dallas Stars
Úterý 17.12.2013, 03:00 • Pepsi Center, Denver • NHL

To je ode mě pro tuto chvíli vše, přeji vám krásný vstup do nového dne a u dalších online přenosů se s vámi loučím na počtenou! (05:46:19)

Československá stopa v utkání:

Jan HEJDA (COL) 0+0, 3 střely, čas na ledě 20:00

Hvězdy utkání:
    1. Paul STASTNY (COL) 2+2, 4 střely, čas na ledě 15:56
    2. Semjon VARLAMOV (COL) 31 úspěšných zákroků, 2 inkasované góly, úspěšnost zásahů 93,9%

Nejvíce času na ledě: Andre Benoit 24:27 – Alex Goligoski 24:12

Branky a nahrávky: 11. MacKinnon (Duchene, Sarich), 29. Stastny (Talbot, McGinn), 34. Benoit (O'Reilly, Duchene), 37. Stastny (Landeskog, Parenteau), 40. Johnson (Stastny, Parenteau), 56. Barrie (Parenteau, Stastny) – 20. Connauton (Seguin, Goligoski), 44. Seguin (Ničuškin, Gončar). Po třetinách: 1:1, 4:0, 1:1. Rozhodčí: McIsaac, Meier – Heyer, Racicot. Diváci: 13915.

Dnešní utkání dvou velkých rivalů vyznělo jednoznačně lépe pro domácí Colorado, které zvítězilo na vlastním ledě 6:2, o vítězství Lavin rozhodla především druhá třetina, kterou Avalanche vyhráli 4:0. Stars se mohou pokusit o nápravu hned zítra, kdy se oba celky utkají opět, tentokrát v Texasu.

Skóre dnešního zápasu otevřel v 11. minutě Nathan MacKinnon, který se prosadil parádní střelou do šibenice. V poslední minutě první třetiny ale vybídl Seguin k prvnímu gólu v NHL v kariéře Kevina Connautona, mladý obránce Dallasu zaznamenal svou premiérovou trefu ve svém šestém zápase.

Ve druhé třetině přišla velká palba v podání domácích hokejistů. Laviny poslal do vedení ve 29. minutě dnes čtyřbodový Paul Stastny, ve 34. minutě se prosadil také obránce Andre Benoit, aby Paul Stastny udeřil znovu. Debakl v podání domácích hráčů ve druhé třetině dokončil v poslední vteřině prostřední části hry Erik Johnson.

Ve třetí třetině ještě dokázal vykřesat hostům naději Tyler Seguin, který svým osmnáctým gólem v sezóně po parádní přihrávce Ničuškina snížil na rozdíl tří branek. Poslední slovo v zápase si ale přeci jen domácí nenechali vzít, v 56. minutě stanovil konečné skóre na 6:2 Tyson Barrie.

59:30
    Několik vteřin se nyní bojuje o puk v rohu kluziště.

58:55
    Gončar rozjíždí od vlastní branky jednu z posledních akcí dnešního zápasu.

58:29
    Domácí za vydatného ohlasu příznivců v hale vyhazují puk do středního pásma.

57:58
    Hosté ještě mohou alespoň snížit, za nedovolené bránění je vyloučen domácí obránce Cory Sarich, který si dnes stanovil svůj osobní rekord, když bodoval ve čtvrtém zápase po sobě.

57:35
    Sami hráči Dallasu by se už nejraději viděli v šatně.

56:32
    Varlamov musel řešit ošemetnou situaci před jeho brankou, ke střele se cpal Rich Peverley.

56:00
    O vítězi dnešního klání je, troufnu si říci, rozhodnuto, do konce třetí třetiny zbývají poslední 4 minuty.

55:16
    Colorado právě vstřelilo branku!
    Přesilovka sice Lavinám moc nevyšla, akorát v době, kdy se vyloučení Chiasson vracel na led, ale Avalanche přidávají šestou branku! Parenteau zpoza branky nabil TYSONU BARRIEMU na první gól v sezóně! Asistence: P. A. Parenteau a Paul Stastny.

54:55
    Hosté se ale v oslabení brání skvěle, domácím v podstatě vůbec nic nedovolili.

54:29
    Další Johnsonova střela sražena, následně se do úniku dostal Ryan Garbutt, střelu mezi nohy si ale Varlamova pohlídal!

53:57
    Garbutt je na ledě, Stars hrají ve čtyřech.

53:30
    O'Reilly netrefil dobrou přihrávku v mezikruží, Johnsonova střela poté k Lehtonenovi nedošla a Hvězdy se osvobozují.

53:11
    Přesilovka Avalanche se zdvojnásobí, Alex Chiasson míří na trestnou lavici, menší trest za krosček.

52:33
    Barriemu vůbec nesedla střela a hosté mohou v klidu vyhodit.

51:57
    Po dlouhé době si přesilovou hru zahrají také domácí, za hákování je vyloučen Ryan Garbutt.

51:39
    Kari Lehtonen kryje také střelecký pokus Matta Duchena.

51:14
    MacKinnon se opět dostal do samostatného úniku, Lehtonen ale opět vytáhl excelentní zákrok!

50:41
    Ofsajd domácích.

50:19
    Lehtonen raději stáhl kotouč do své lapačky, nechtěl si zadělávat na zbytečné problémy před vlastní brankou.

49:04
    Varlamov zlikvidoval střelu Dillona od modré čáry, na druhé straně se po rychlém protiútoku neprosadil Matt Duchene.

48:26
    Puk sražen do ochranné sítě, vhazovat se bude před Lehtonenem.

47:53
    Lehtonen měl nyní plné brankoviště práce, nejdříve zkrotil střelu McLeoda, obránci mu ale s pokrytím hráčů moc nepomohli, a tak domácí hráči mohli dorážet, finský brankář ale všechny pokusy ustál.

47:11
    Nyní se hrálo dlouho bez přerušení, Varlamov zastavil střelu Jamieho Benna.

46:32
    Ničuškin se další parádní akcí skvěle uvolnil, ke střele ho ale nepustili domácí obránci, puk se ale odrazil ke Goligoskimu, který vypálil hodně nebezpečně, leč mimo branku!

45:43
    Colorado každopádně pokračuje v akci v útočném pásmu.

45:17
    O'Reilly hledal před branku najíždějícího MacKinnonva, přihrávka ale mířila příliš před něj.

44:19
    Inkasovaná branka trochu nabudila domácí hráče, kteří do třetí třetiny vstoupili hodně lehkovážně.

43:26
    Dallas právě vstřelil branku!
    Hostům se aktivní hra na začátku třetí třetiny vyplácí! Seguin předal puk na modré čáře Ničuškinovi a rychle spěchal před branku, ruský mladík mu parádním stříleným pasem našel přesně čepel hole a TYLER SEGUIN tak svým osmnáctým gólem v sezóně snižuje na rozdíl tří branek! Asistence: Valerij Ničuškin a Sergej Gončar.

42:35
    John Mitchell rovněž z úhlu na druhé straně minul branku.

42:07
    Sceviour se pokusil Varlamova překvapit střelou z velkého úhlu, domácí brankář připraven.

41:22
    Druhá pětka Stars už Varlamova dokázala ohrozit, proti střele krajana Gončara ale domácí brankář zasahovat nemusel, mířila mimo branku.

40:39
    První lajna Dallasu se sice usadila v útočném pásmu, ke střele jejich akce ale nevedla.

Nejvíce času na ledě: Andre Benoit 16:14 – Alex Goligoski 17:31

Druhá třetina zcela jednoznačně patřila hráčům Avalanche, kteří prostřední část hry vyhráli 4:0! Do vedení dostal domácí hráče v 29. minutě Paul Stastny.

V 34. minutě přidal třetí branku Avalanche v zápase nejproduktivnější obránce týmu Andre Benoit. Za dalších pár minut se podruhé v zápase prosadil Paul Stastny, který úspěšně tečoval ránu Landeskoga od modré čáry.

Také domácí kapitán se ale branky ještě dočkal, půl vteřiny před závěrečnou sirénou ukončující druhou třetinu položil Gabriel Landeskog hůl do střely Johnsona od modré čáry.

Colorado tak po čtyřiceti minutách hry vede na svém ledě nad Dallasem již 5:1!

40:00

39:59
    Domácí hráči s vidinou šance na poslední útok v druhé třetině rychle vystartovali dopředu, puk se po několika přihrávkách vrátil k ERIKU JOHNSONOVI, který svou druhou střelou během krátké chvíle usazuje pátý zářez do sítě Stars! Asistence: Paul Stastny a P. A. Parenteau.

39:46
    Bennova střela sražena, dopředu ještě mohou domácí.

39:14
    Puk se odrazil do ochranné sítě, vhazovat se bude ve středním pásmu.

38:47
    Peverley nastřelil puk do brankoviště, kde se k dorážce cpali Garbutt s Whitneym, ani jeden ale na Varlamova nevyzrál.

37:46
    Sceviour vyhrál sprinterský souboj, icing hostů se tak nepískal, dallaský útočník se navíc dostal ke střele, Varlamov ale jeho pokus likviduje.

37:27
    Zatím jediný střelec Dallasu v dnešním zápase Kevin Connauton vypálil od modré čáry, Varlamov jeho pokus pokryl.

36:32
    Laviny přidávají další branku, Parenteau nabil na modrou čáru Landeskogovi, jehož tvrdou ránu před brankou tečoval PAUL STASTNY, Lehtonen neměl vůbec žádnou šanci zakročit! Asistence: Gabriel Landeskog a P. A. Parenteau.

36:16
    Kari Lehtonen nyní musel řešit těžkou situaci, když si musel poradit s odráženým kotoučem od zadního mantinelu, Erik Johnson to zkoušel velmi chytře.

35:36
    Dnes zatím neviditelný Ryan Garbutt se dostal ke střele, Varlamova jeho pokus vyráží do rohu.

34:57
    Lehtonen vyrazil střelu Sariche z velkého úhlu do ochranní sítě, vhazovat se bude před finským brankářem Dallasu.

34:18
    Na pozoru se nyní musí mít ale Varlamov, Hvězdy ale svou akci nezakončily.

33:42
    Domácí utíkají do dvoubrankového vedení! O'Reilly vyhrál souboj před brankou, puk se odrazil směrem k modré čáře, kde se do něj opřel ANDRE BENOIT a právě nejproduktivnější obránce Colorada posílá svůj tým do vedení o dvě branky! Asistence: Ryan O'Reilly a Matt Duchene.

33:24
    Varlamov lapí střelu Tylera Seguina.

33:06
    Seguin hledal před brankou Ničuškina, ruský mladíček ještě pokračuje v akci v rohu kluziště.

32:40
    Varlamov je nucen podržet kotouč pod svou lapačkou před dojíždějícím Seguinem.

32:12
    Lehtonen kryje střelu Erika Johnsona.

31:34
    V útoku pro změnu po delší době hosté.

30:47
    MacKinnon se dostal do samostatného úniku, Lehtonen si ale na jeho bekhendový blafák počíhal!

30:25
    Hosté mají v posledních minutách velký problém se s pukem vůbec dostat do středního pásma.

29:59
    O'Reilly si nedokázal pořádně zpracovat těžkou přihrávku od Benoita, následně puk sražen do ochranné sítě, vhazovat se bude před Lehtonenem.

29:07
    Colorado pokračuje v tlaku v útočné třetině, v posledních momentech Avalanche jasně drží iniciativu v zápase.

28:29
    Nahození Guenina se sice ještě neujalo, akce domácích ale pokračovala a Maxime Talbot parádním pasem napříč celým pásmem našel přesně hokejku PAULA STASTNYHO, pro kteréh onebyl problém zakončit do prázdné branky! Asistence: Maxime Talbot a Jamie McGinn.

27:35
    Erik Johnson uklidnil hru za vlastní brankou a bude se snažit rozjet nový postupný útok.

26:52
    Duchene se pokusil skrýt svou střelu za obránce, hostující hráči ale jeho střelu dokázali zablokovat.

26:19
    Landeskogova střela sražena do rohu, domácí ale pokračují v s pukem v útočném pásmu.

25:37

25:17
    Barrie je na ledě, Colorado hraje v plném počtu.

24:54
    John Mitchell odvádí v oslabení velké množství práce.

24:36
    Cory Sarich dokázal vyhodit, domácí mohou vystřídat.

24:13
    Roussel se pokusil překvapit Varlamova z úhlu, ruský brankář Colorada byl ale připraven.

23:38
    Varlamov likviduje Eakinovu střelu, domácí poté vyhazují.

23:17
    Uvidíme další přesilovku Stars, za hru vysokou holí je vyloučen Tyson Barrie.

22:38
    Roussel se svou slabou bekhendovou střelou neuspěl, gólová nebyla ani střela Brendena Dillona.

22:14
    Hra přerušena pro posunutí Lehtonenovy branky, vhazovat se bude opět v obranném pásmu Stars.

22:04
    Vysunutý forčeking Lavin dělá Hvězdám velký problém, hosté se osvobodili z obranného pásma pouze za cenu icingu.

21:34
    Zakázané uvolnění Avalanche.

21:14
    Duchene je na ledě, domácí hrají v plném počtu.

20:45
    Nyní se Hvězdy vyhnaly z útočného pásma samy, z Duchenova vyloučení zbývá ještě půl minuty.

20:17
    Dallas pokračuje v přesilové hře, Laviny se ale rychle osvobodily.

Nejvíce času na ledě: Andre Benoit 9:07 – Alex Goligoski 8:03

První třetina nabídla velmi zajímavou podívanou, k vidění byl hodně svižný hokej s šancemi na obou stranách. Skóre otevřel v 11. minutě nováček Nathan MacKinnon, který se prosadil parádní střelou do šibenice.

Hosté ale srovnali krok půl minuty před koncem první třetiny, kdy se prosadil svým prvním gólem v NHL ve svém šestém startu v kariéře mladý obránce Kevin Connauton.

Poté měl ještě obrovskou šanci Tyler Seguin, z dorážky ale trefil pouze tyčku, což poté potvrdil i videorozhodčí. Po první hektické dvacetiminutovce tak Colorado hraje s Dallasem nerozhodně 1:1.

20:00

19:47
    Rozhodčí si jel ještě raději překontrolovat celou situaci k videorozhodčímu, který mu ale potvrdil, že se o branku nejednalo.

19:47
    Alex Goligoski mohl přidat další branku, Varlamov ale předvedl bravurní zákrok, následně ho zachránila tyčka proti dorážce Tylera Seguina! To vše v době, kdy už Hvězdy hrají přesilovou hru.

19:28
    Hosté vyrovnávají v situaci 4 na 4, Tyler Seguin obkroužil celé útočné pásmo, aby pak parádní přihrávkou našel přesně hůl KEVINA CONNAUTONA, kterému stačilo zvednout kotouč přes Varlamova, mladý obránce Dallasu dává svůj první gól v kariéře v NHL! Asistence: Tyler Seguin a Alex Goligoski.

19:14
    Síly na ledě se na malou chvíli vyrovnají, za hákování je vyloučen Matt Duchene.

18:59
    V době, kdy se první vyloučení Gončar vracel z trestné lavice na led, měl dobrou šanci Duchene, ani z dalších dvou dorážek ale neuspěl.

18:43
    Johnsonova střílená přihrávka se neujala, Lehtonen poté vyráží střelu MacKinnona, dvojnásobná přesilovka se krátí.

18:12
    Lehtonen předvedl parádní zákrok proti dorážce Paula Stastnyho z bezprostřední blízkosti.

18:05
    Až nyní se dokázali domácí hráči nějak srovnat v útočném pásmu.

17:38
    Domácí si ale zahrají přesilovku 5 na 3! Brenden Dillon je vyloučen na 2 minuty za vražení na hrazení!

17:26
    Benoit si sjel na vrchol levého kruhu, odkud také vypálil, jeho střela ale končí mimo tři tyče.

16:59
    Landeskog se dral do šance, Sergej Gončar ho musel zastavit pomocí faulem, ruský veterán v barvách Stars dostává dvouminutový trest za hákování.

16:32
    Cliche z úhlu nastřelil pouze boční tyč, od které se puk odrazil do ochranné sítě, vhazovat se bude ve středním pásmu.

16:14
    Dillon hledal své spoluhráče před brankou na teč, k puku se snad i dostal Seguin, dezorientován ale nedokázal nijak ohrozit Varlamova, který si v klidu našel kotouč.

15:50
    Jamie Benn se dostal ke střele, Varlamov ale nemusel zasahovat.

15:13
    Sarichova rána z první nadělala Lehtonenovi menší problémy, které finský brankář Stars ale dokázal vyřešit.

14:49
    Mitchell se málem dostal do velké šance, prudkou přihrávku z rohu kluziště si ale nedokázal zpracovat.

14:20
    Barrieho střela od modré čáry se zastavila v houšti těl před brankou, v akci pokračuje Gabriel Landeskog.

13:22
    O'Reilly se snažil zpoza branky najít Duchena, obrany obou celků dnes ale pracují skvěle.

12:47

12:19
    Ray Whitney chtěl napodobit MacKinnovu branku, jeho střele ale scházela přesnost, následně se Stars dostali do postavení mimo hru.

11:53
    Ze souboje Guenina s Peverleym v rohu kluziště nakonec vzešel jako vítěz domácí obránce.

11:10
    Hosté se rychle snaží o nějakou odpověď.

10:38
    Po rychlém přechodu do útočného pásma Duchene přenechal puk za sebou pro NATHANA MacKINNONA, který se trefil opravdu parádně, svižnou ranou přesně do vzdálenější šibenice! Asistence: Matt Duchene a Cory Sarich.

10:05
    Stastny hledal před brankou Parenteaua, Lehtonen ale skvěle vystihl přihrávku.

09:11
    Hejda je na ledě, Laviny hrají v plném počtu.

09:05
    Eakin dobře našel hokejku Scevioura připravenou na teč, Varlamov ale chytá.

08:29
    Hvězdy musí začínat opět až od vlastní branky.

08:00
    Domácí se zatím v oslabení brání na jedničku, už dvakrát dokázali vyhodit puk do bezpečí.

07:11
    Přesilovka pro Dallas, Jan Hejda míří na trestnou lavici za zdržování hry.

06:59
    Duchene ujel s MacKinnonem do brejku 2 na 1, jednička letošního draftu ale nebyla schopna trefit těžký kotouč letící vzduchem.

06:26
    Seguin se po rychlé otočce snažil hledat před brankou Ničuškina, domácí obránci se ale dobře vrátili.

05:32
    Oleksiak je ale už na ledě, Stars hrají v plném počtu.

05:27
    Rána Benoita od modré čáry sražena, domácí pokračují v tlaku v útočném pásmu.

04:44
    Nathan MacKinnon v dobré pozici nedokázal zpracovat pořádně kotouč.

04:15
    Duchene s velkými problémy dokázal udržet útočné pásmo, Erik Johnson z úhlu nastřelil pouze Lehtonena.

03:32
    James Oleksiak vyloučen na 2 minuty za podražení, první přesilovku si tak zahrají také Avalanche.

03:29
    Lehtonen vyrazil střelu MacKinnona.

02:55
    Barrie pouze nahodil puk do útočného pásma, kde se ho ale zmocnili hosté.

02:18
    Sarich je na ledě, Avalanche hrají v plném počtu.

02:03
    Laviny opět vyhazují, přesilová hra Stars se rychle krátí.

01:41
    Volný kotouč nakonec z předbrankového prostoru stihli domácí hráči dostat včas pryč.

01:09
    Gončar si sjel z pozice obránce až před branku, jeho střelu ale zastavil pohotový Varlamov.

00:35
    Seguin nenašel před brankou Benna, s úspěchem se nesetkala ani střela Whitneyho, domácí vyhazují.

00:18
    Velmi brzy vidíme první vyloučení za zápasu, za držení je vyloučen domácí obránce Cory Sarich.

00:01

Oba týmy už jsou na ledové ploše, za malou chvíli se začne.

Colorado Avalanche: Varlamov (Giguere) – Hejda, Johnson, Benoit, Sarich, Barrie, Guenin – O'Reilly, Duchene, MacKinnon – Landeskog, Stastny, Parenteau – McGinn, Mitchell, Talbot – Bordeleau, Cliche, McLeod
    Trenér: Patrick Roy.

Dallas Stars: Lehtonen (Ellis) – Goligoski, Dillon, Rome, Gončar, Connauton, Oleksiak – Benn, Seguin, Ničuškin – Cole, Eakin, Chiasson – Whitney, Peverley, Garbutt – Roussel, Horcoff, Sceviour
    Trenér: Lindy Ruff.

Rozhodčí: McIsaac, Meier – Heyer, Racicot.

ČESKOSLOVENSKÁ STOPA V UTKÁNÍ
    (v závorce statistiky hráčů v letošní sezóně)

Colorado Avalanche:
    Jan HEJDA – 27 zápasů, 9 bodů (3+6)

Dallas Stars:
    nikdo

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Poslední vzájemný zápas:
    2.11.2013 Dallas Stars – Colorado Avalanche 2:3 po pr.

COLORADO AVALANCHE

7. místo v Západní konferenci, 3. místo v Centrální divizi
    31 zápasů
    43 bodů (rekord 21-9-1)
    skóre 88:73

Nejproduktivnější hráč: Matt Duchene – 24 bodů (14+10)
    Nejlepší střelec: Matt Duchene – 14 gólů
    Nejproduktivnější obránce: Andre Benoit – 11 bodů (1+10)
    Brankářská jednička: Semjon Varlamov – 23 zápasů, 14 výher, úspěšnost zásahů 92,3%, průměr gólu na zápas 2,4, 1 čisté konto, 1 asistence

DALLAS STARS

10. místo v Západní konferenci, 5. místo v Centrální divizi
    31 zápasů
    35 bodů (rekord 15-11-5)
    skóre 90:93

Nejproduktivnější hráč: Tyler Seguin – 31 bodů (17+14)
    Nejlepší střelec: Tyler Seguin – 17 gólů
    Nejproduktivnější obránce: Brenden Dillon – 10 bodů (4+6)
    Brankářská jednička: Kari Lehtonen – 24 zápasů, 12 výher, úspěšnost zásahů 91,9%, průměr gólu na zápas 2,49, 1 čisté konto, 2 asistence

Zdravím všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího ledního hokeje, jaký svět může nabídnout. Noc z pondělí na úterý nabídne čtyři zápasy, jedním z nich je souboj Colorada Avalanche a Dallasu Stars.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.