Djurgården – JYP 1:3 (kon.) | Färjestad – Frölunda 5:2 (kon.)
5:2 (1:1, 2:1, 2:0)
Frölunda HC
Čtvrtek 19.12.2013, 20:30European Trophy

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Vítám vás u druhého dnešního zápasu Red Bulls Salute 2013. V tom prvním porazila Jyväskylä Djurgårdens 3:1. Od letošního ročníku je zaveden nový formát finálového turnaje o vítěze European Trophy pro letošní rok. Nyní je více atraktivní jak pro týmy, tak i pro samotné fanoušky. Jedná se už o čtvrté vyvrcholení European Trophy, letos se ho zúčastní šestice týmů. Už dopředu bylo jasné, že se ho zúčastní pořádající Eisbären Berlín. Dále se ho zúčastní švédská Luleå, která vyhrála severní divizi a zároveň obhajuje prvenství z loňského ročníku. Dalším týmem, který se finálového turnaje zúčastní je Djurgårdens IF, neboli vítěz východní divize. Vítězem jižní divize je jediný finský zástupce na finálovém turnaji – JYP Jyväskylä. Třetím švédským celkem je vítěz západní divize z Färjestadu. Nejlepším celkem na druhých místech byla Frölunda, která má také možnost bojovat o vítězství na finálovém turnaji. Red Bulls Salute bude probíhat od 19.do 22. prosince v Berlíně.

Färjestad BK – Frölunda Indians 2:1

Nejvíce kanadských bodů nasbíral obránce Shawn Belle. Ten má na svém kontě 6 bodíků (1+5). Zároveň je i nejlepším nahrávačem Färjestadu. Nejlepším střelcem celku z Karlstadu je čtyřgólový Max Görtz. Nejtrestanějším mužem sestavy je Devin DiDiomete, který nasbíral 70 trestných minut. Díky tomu je nejtrestanějším mužem skupin letošního ročníku European Trophy. Brankářským statistikám European Trophy vládne Danny Taylor, jenž má za čtyři odchytané zápasy úspěšnost na čísle 97,52%. Jeho kolega Fredrik Pettersson Wentzel odchytal rovněž čtyři střetnutí a jeho úspěšnost je také vcelku skvělá, neboť je na čísle 94,26%.

Jak si vedli Indiáni z Frölundy v pouti na Red Bulls Salute?

Frölunda Indians – Jokerit Helsinky 4:0
    HIFK Helsinky – Frölunda Indians 1:5
    Frölunda Indians – ERC Ingolstadt 7:3
    Frölunda Indians – Adler Mannheim 2:3 sn
    EV Zug – Frölunda Indians 3:7
    ZSC Lions – Frölunda Indians 3:1

Nejvíce kanadských bodíků má na svém kontě Mathis Olimb. Norský reprezentant má na svém kontě 9 bodík za přesné nahrávky, do brankové listiny se zatím nezapsal. Tento počin ho řadí na první místo mezi nahrávači svého celku. Díky pěti brankám je Andreas Johnson nejlepším střelcem Frölundy. V brankovišti se prostřídala dvojice Linus Fernström a Lars Johansson. Prvně jmenovaný má úspěštnost zákroků na čísle 92,66%. Jeho kolega je na tom o něco hůře, neboť jeho úspěšnost činí 91,92%.

00:01

00:17
    V první akci zápasu se ocitli Indiáni z Frölundy.

01:15
    Jack Connolly zavezl puk do útočného pásma, ale už nepřihrál přesně.

02:05
    Střelu Robina Söderquista drží brankář Färjestadu.

03:40
    Mats Rosseli Olsen vyslal nepřesnou střelu zápěstím.

04:44
    Milan Gulaš (FAR) dohrál Magnuse Kahnberga a je vyloučen na dvě minuty.

06:00
    Hráči Frölundy si přihrávají v okololí branky Färjestadu ale zatím se nedostali ke střele.

06:31
    Frölunda právě vstřelila branku!
    MAGNUS KAHNBERG se dostal k dorážce a otevírá skóre zápasu. Asistence: Evan McGrath.

07:14
    Färjestad právě vstřelil branku!
    Autorem vyrovnávací branky je MILAN GULAŠ, který ujel obraně Frölundy a rychlou kličkou překonal brankáře Johanssona. Asistence: Magnus Nygren, Christian Berglund.

08:55
    Färjestad je s kotoučem v pásmu svého soupeře.

10:24
    Nyní se hraje spíše ve středu hřiště.

11:20
    Indiáni získal díky dobrému napadání puk v útočném pásmu, ale brzy o něj opět přišli.

11:45
    Branka, kterou hájí Lars Johansson je vychýlena ze svého postavení, takže je hra přerušena.

12:28
    Widerström nahodil puk do pásma a odjel střídat, tudíž se ke kotouči dostali hráči Färjestadu.

14:00
    McGrath dostal kotouč před modrou, zavezl ho do pásma a se svými spoluhráči si rychle přihrál. Akci ale nakonec zastavila jedna přihrávka, která se dostala až mimo útočnou třetinu.

14:45
    Další McGrathovu střelu vyrazil Wentzel do rohu hřiště, ale i tam byli hráči Frölundy, kteří tak pokračovali v kombinaci uvnitř útočného pásma.

16:15
    Frölunda je aktivnějším týmem a svého soupeře přehrává, zatím bohužel bez brankového efektu.

17:28
    Holtetovo nahození ztlumil Johansson do rohu, v němž se puku opět ujali hráči Frölundy.

18:20
    Nyní hokejisté Färjestadu dobře napadali své protivníky a získali díky tomu buly v útočné třetině.

19:01
    Byla ohlášena poslední minuta v první třetině.

19:27
    Hokejisté Frölundy si přihrávají za vlastní brankou a nikam se už neženou.

19:59
    Akci Mathise Olimba závěrečná siréna.

20:00

Při odchodu do šaten se strhla menší šarvátka mezi právě Mathisem Olimbem a Christianem Berglundem z Färjestadu. Nyní je na rozhodčích, jak celou situaci posoudí.

První třetina nabídla dvě branky. O tu první se postaral Magnus Kahnberg z Frölundy. Za 43 vteřin ale bylo srovnáno, neboť se prosadil český útočník Milan Gulaš.

20:01

20:01
    Christian Berglund (FAR) dostává 2 + 10 minut za krosček a Mathis Olimb inkasuje 2 + 2 + 10 minut za bodnutí.

23:05
    Magnus Kahnberg (FRO) dostává dvě minuty za držení.

23:48
    Svůj druhý gól v zápase střílí MILAN GULAŠ, který dokázal zužitkovat přihrávku od Mariuse Holteta. Asistence: Marius Holtet.

25:32
    Indiáni napadají svého soka, ale puk mu nemohou vzít.

26:07
    Rickard Wallin se dostal až před Johanssona, ale brankáře Frölundy nepřekonal.

27:42
    Frölunda kombinuje v útočné třetině, ale prozatím bez většího úspěchu.

28:39
    Jeden z hráčů Frölundy dostal kotoučem do obličeje, a tak sudí přerušil hru.

28:39
    Hráčská lavice Frölundy je potrestána za příliš mnoho hráčů na ledové ploše. Trest odpyká Jordan Smotherman.

29:48
    Patrik Lundh se zavezl puk do útočné třetiny, ale brzo o něj přišel, neboť ho beci zastavili v rohu hřiště.

30:39

31:01
    Nyní se vylučuje na straně Färjestadu. Tomáš Hyka dostává dvě minuty.

31:55
    Frölunda si přesně přihrává v útočném pásmu, ale k žádné střele se zatím nedostala.

32:58
    Nygård vystihl rozehrávku Frölundy a poslal do úniku PONTUSE ÅBERGA, který jednu vteřinu před koncem oslabení dostává Färjestad do dvoubrankového vedení. Bez asistence.

34:40
    Střela od Niklase Arella končí v ochranné síti.

35:00
    Färjestad je evidentně při chuti a branku svého soupeře obstřeluje ze všech možných pozic.

35:50
    Indiánům z Frölundy se konečně podařilo na trošku delší období udržet puk na svých hokejkách.

36:28
    Je pískáno zakázané uvolnění Färjestadu.

36:45
    Dick Axelsson se dostal do úniku a netrefil vůbec přesně!

37:06
    Pontus Åberg (FAR) je vyloučen za sekání.

38:24
    Frölundě se tato přesilovka zatím příliš nedaří.

38:55
    Magnus Kahnberg trefil pouze betony připraveného Wentzela.

38:58
    Patrik Lundh (FAR) dostává dvě minuty.

39:09
    ROBIN FIGREN využil přihrávky od Matise Olimba a snižuje na jednobrankový rozdíl. Asistence: Pontus Widerström, Dick Axelsson.

40:00

Po konci druhé třetiny opět vzplanuly emoce. Za Wentzelovou brankou se do sebe pustil Dick Axelsson a Ole-Kristian Tollefsen. Je tedy jasné, že se na začátku poslední třetiny bude opět vylučovat.

Ve druhé třetině jsme zaznamenali tři branky, z toho dvě do sítě Frölundy. Ve 24.minutě otočil skóre zápasu svým druhým gólem v utkání Michal Gulaš. O devět minut později ho napodobil Pontus Åberg a Färjestad vedl 3:1. Indiáni z Frölundy ale nesložili zbraně a 51 vteřin před koncem třetiny využili početní výhodu, když se trefil Robin Figren.

Oba celky už nastupují na ledovou plochu, třetí třetina za chvilku začíná.

40:01

40:01
    Ole-Christian Tollefsen i Dick Axelsson dostávají 2 + 2 minuty za hrubost.

42:09
    Hokejisté Frölundy byli teď ve výhodné pozici, ale ve finální fázi si špatně přihráli.

43:07
    Indiáni se nemohou dostat z vlastní třetiny.

43:55
    Figrenova střela po vhazování nenadělala Wentzelovi žádné problémy.

45:07
    Hráčům Frölundy se na chvíli podařilo udržet kotouč v útočném pásmu, ke střele se ale nedostali.

46:26
    Oliver Kylington se probil do útočného pásma, ale brzo přišel o touš, jenž mu sebral Bäckman.

47:32
    Útočná snaha Frölundy je zastavena pro ofsajd.

48:14
    Christian Berglund se mohl dostat do úniku ale sjel mu kotouč, takže ani nevystřelil.

48:56
    Mats Rosseli Olsen se proháčkoval až před Wentzela, ale nepřišel si na něj.

50:00
    Wentzel vyhodil puk do ochranné sítě.

50:30
    Johansson s problémy ustál nápor hráčů Färjestadu a vzápěti po této akci minul Mathis Olimb pravou tyč Wentzelovy branky.

51:30
    Hra je přerušena kvůli hře vysokou holí, následuje komerční přestávka.

52:08
    Hokejisté Färjestadu se museli bránit ataku svých soupeřů, kteří ale nakonec nic kloudného nevymysleli.

52:45
    JOAKIM NYGÅRD využil zaváhání obrany Frölundy a dostal se do samostatného úniku, který střelou nad beton Johanssona zužitkoval. Bez asistence.

54:35
    Hokejisté v zelených dresech Färjestadu dobře napadají a protihráči mají problém vyvézt puk ze třetiny.

55:30
    Joakim Nygård opět uháněl směrem k soupeřově brance ale v poslední chvíli ho zastavil a akci překazil obránce Bohm.

56:55
    Mathis Olimb našel před brankou Robina Figrena, ten ale trefil pouze beton brankáře Färjestadu.

56:55
    Oddechový čas pro hosty.

57:53
    McGrath zavážel puk, ale Smotherman byl nedočkavý a brzo přejel modrou čáru.

58:07
    Frölunda odvolala brankáře a zkouší hru s jedním mužem v poli navíc.

58:41
    MILAN GULAŠ střelou do odkryté klece uzavírá svůj hattrick v dnešním zápase! Asistence: Patrik Lundh a Anton Grundel.

59:50
    Zápas už se jen dohrává.

60:00

Ve druhém dnešním zápase Red Bulls Salute vítězí BK Färjestad 5:2. Velmi velkou měrou se o to zasloužil Milan Gulaš, který vsítil hattrick! Ve třetí třetině se kromě něho prosadil ještě Joakim Nygård.

Toto je ode mne pro dnešek vše a zase někdy u nějakého onlajnu na počtenou. (22:53:49)

Marcel Holl

Branky a nahrávky: 8. Gulaš (Nygren, Berglund), 24. Gulaš (Holtet), 33. Åberg, 53. Nygård, 59. Gulaš (Lundh, Grundel) – 7. Kahnberg (McGrath), 40. Figren (Widerström, D.Axelsson)

Färjestad Karlstad: Wentzel (Taylor) – Kylington, Nygren, Arell, Lajunen, Tollefsen, Grundel, Westlund – Lundh, Hillding, Hyka – Berglund, Connolly, Gulaš – Röymark, Wallin, Holtet – Nygård, Fredriksson, Åberg.
    Frölunda HC: Johansson (Fernström) – Wikstrand, Nilsson, Bäckman, Bohm, Gustafsson, Persson, Djuse – A. Axelsson, Rydahl, Smotherman – Olsen, Olimb, Figren – D. Axelsson, McGrath, Kahnberg – Blidh, Widerström, Söderquist – Johnson.

Rozhodčí: Persson, Sjöberg