Bohemians - NE – Chodov 1:3 (kon.)
FbŠ pipni.cz Bohemians
1:3 (0:1, 1:0, 0:2)
FAT PIPE Florbal Chodov
Pátek 20.12.2013, 20:00 • SH Děkanka, Děkanská Vinice 5, Praha 4 • ČEZ Extraliga žen

Tři body z předehrávky čtrnáctého kola extraligy žen a pražského derby získaly florbalistky Chodova, které na pražské Děkance zdolaly Bohemians v poměru 3:1. Za tým z Jižního Města se prosadily hráčky Kristýna Bachmaierová, Nikola Kuchařová a Petra Beránková, celek zelenobílých skóroval pouze v početní převaze, a to díky Ivetě Hyršlové.

Z tuzemského hlavního města je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (22:13:30)

Nejlepší hráčky:

FbŠ pipni.cz Bohemians: Ester Brunclíková (22 zákroky)
    TJ JM Pedro Perez Chodov: Kristýna Provázková (24 zákroky)

Statistiky utkání:

Střely na branku: 25:25 (8:8, 7:10, 10:7).
    Vyloučení: 3:1, navíc realizační tým (BOH) 10 min. OT [NESP].
    Využití: 1:0.
    V oslabení: 0:0.

60:00

59:10
    Zelenobílí nemíří přesně, Provázková příliš práce nemá.

52:18
    Poláková měla před sebou odkrytou branku, avšak promáchla.

50:28
    Žůrková střelou z otočky Provázkovou nepřekvapila.

48:54
    Chodov právě vstřelil branku!

Na přečíslení tři na jednoho již byla Ester Brunclíková krátká! Dominika Steinbachová nalezla přesně PETRU BERÁNKOVOU, která nedala gólmance Bohemians šanci. Asistence: Dominika Steinbachová.

47:15
    Steinbachová mohla zvýšit z brejku náskok hostů, domácí mohou děkovat své brankářce.

46:51
    Bohemians nezužitkovali standardní situaci z dobré střelecké pozice.

46:10
    Nahození Černé končí v náruči Provázkové.

45:14
    Satýnková nedokázala z předbrankového prostoru doklepnout poskakující balónek do branky.

44:28
    Kuchařová znovu zkoušela střelu z poloviny hřiště. Tentokrát její pokus k brankářce Brunclíkové ani nedošel.

44:00

43:11
    Žůrková se vydala do útoku v oslabení, Provázková připravena.

42:00
    Kristýna Bachmaierová trestné střílení neproměnila, Petře Nemravové (BOH) tak náleží dvouminutový trest za sekání.

Kód přestupku: 901.
    Celkem TM v dnešním utkání: 2.
    Vyloučení celkem v zápase: 3:1, navíc realizační tým (BOH) 10 min. OT [NESP].

42:00
    K nájezdu se staví sama poškozená, Kristýna Bachmaierová.

42:00
    Po faulu Petry Nemravové (BOH) na Kristýnu Bachmaierovou bylo nařízeno trestné střílení. Autorka prvního gólu Chodova byla při zakončení faulována a blafák ji tak nevyužil podle jejích představ.

41:42

Poskakují balónek z hole NIKOLY KUCHAŘOVÉ ze středové čáry skončil překvapivě v síti. Asistence: Eliška Hofmanová.

40:55
    Domácí vyrovnávací gól nakopl.

40:01

Hráčkám Bohemians se podařilo ve druhé dvacetiminutovce vyrovnat, když se v početní převaze prosadila Iveta Hyršlová. Domácí přišli také o svého trenéra Michala Jedličku, který byl v závěru pětatřicáté minuty vykázán kvůli trestu za nesportovní chování na tribunu. Následnou dvouminutovou dvojnásobnou početní převahu Chodov nevyužil.

Statistiky druhého dějství:

Střely na branku: 7:10.
    Vyloučení: 2:1, navíc realizační tým (BOH) 10 min. OT [NESP].

Další třetina začne přibližně ve 21:27 h.

40:00

39:59
    Domácí na závěr prověřili pozornost hostující gólmanky.

39:19
    Tožičková přestřelila.

38:43
    Bohemians právě vstřelilo branku!

Využitá přesilovka! Za asistence Nikoly Černé překonává maskovanou ženu v hostujícím brankovišti IVETA HYRŠLOVÁ. Asistence: Nikola Černá.

38:25
    Domácí se usadili na ofenzivní části hřiště, vykázaný trenér Michal Jedlička se svými výkřiky zapojuje do hry z tribuny i nadále.

38:06
    Přesilová hra také pro zelenobílé. Gabriela Tožičková (CHD) míří na trestnou lavici na dvě minuty za nedovolené vrážení.

Kód přestupku: 907.
    Vyloučení celkem v zápase: 2:1, navíc realizační tým (BOH) 10 min. OT [NESP].

36:57

36:44
    Střelu Vojáčkové Brunclíková vyrazila.

35:45
    Domácí ve třech zatím odolávají.

34:57
    Michal Jedlička neudržel své emoce, rozhodčí vykázali trenéra domácích na tribunu (trest 2 + 10 min.). Bohemians se bude bránit ve třech, dvě minuty odsedí za svého kouče na trestné lavici Eliška Reischlová (BOH).

Kód přestupku: 925.
    Celkem TM v dnešním utkání: 12.
    Vyloučení celkem v zápase: 2:0, navíc realizační tým (BOH) 10 min. OT [NESP].

34:57
    Početní výhoda ve prospěch hostů. Gabriela Žůrková (BOH) potrestána dvouminutovým trestem za bránění ve hře.

31:26
    Gólmanka hostů Kristýna Provázková si žádá ošetření, na hrací plochu přispěchal lékař.

31:19
    Hráčky Chodova drží balónek na svých čepelích.

29:03
    Po rozehrávce z poloviny hřiště se hosté pokoušeli o střelu, avšak obrana Bohemians se měla na pozoru.

27:42
    Na Brunclíkové si znovu vylámaly zuby florbalistky Chodova. Po pohledné kombinaci pálila do výstroje domácí hájkyně svatyně Vojáčková.

25:55
    Satýnková po přihrávce Polákové promáchla.

25:25
    Chodov kombinuje za domácí brankou.

24:09
    Bachmaierová obešla Nemravovou, následnou střelou si ale první jmenovaná na Brunclíkovou nepřišla.

22:25
    Hofmanová v souboji s Hyršlovou úspěšnější.

22:01
    Pokus Kuchařové zblokovala do bezpečí pro Bohemians Burdová.

21:30
    Surá si na útočné polovině počínala proti pravidlům, standardní situace pro hosty.

20:35
    Druhá perioda začala nepřesnostmi na obou stranách.

20:01

Úvodní dvacetiminutovka vyzněla lépe pro hráčky Chodova, které díky přesnému zásahu Kristýny Bachmaierové z třinácté minuty vedou rozdílem jediné branky. Otevřít skóre přitom mohla v úvodu šesté minuty domácí Karin Vavrečková, která ale promáchla a odkrytou branku netrefila. V šestnácté minutě mohla vyrovnat Gabriela Žůrková, ze samostatného úniku však hráčka z ofenzivy svatyni soupeře minula. Po dvaceti minutách hry tak platí stav 0:1 z pohledu Bohemians.

Statistiky úvodního dějství:

Střely na branku: 8:8.
    Vyloučení: 0:0.
    Bez využití.

Další třetina začne přibližně ve 20:44 h.

20:00

18:50
    Úvodní část se dohrává v poklidném tempu.

13:29
    Volný úder nezakončily florbalistky Bohemians podle svých představ.

12:10

Do odkryté branky se po přihrávce Zuzany Tučkové trefila KRISTÝNA BACHMAIEROVÁ, která svou střelou otevírá skóre. Asistence: Zuzana Tučková.

11:59
    Bočanová přestřelila.

10:45
    Hraje se "nahoru a dolů", obě gólmanky ale nijak výrazně zasahovat nemusely.

09:31
    Na opačné straně vyráží dělovku Černé Provázková.

07:44
    Jedovku Bachmaierové likviduje Brunclíková.

06:44
    Hraje se bez vážnějších brankových příležitostí, diváci mohou vidět spousta nepřesností na obou stranách.

05:03
    Na Vavrečkovou zívala odkrytá branka, hráčka Bohemians promáchla a odmítla skórovat.

04:19
    Domácí Polívková nemířila přesně.

02:53
    Podruhé v krátkém časovém sledu zkoušela střelecké štěstí Tožičková, míček si ale cestu mezi tři tyče nenašel.

01:35
    Střelecký pokus Tožičkové zblokován defenzivou zelenobílých.

00:55
    Bohemians kombinují na ofenzivní polovině.

00:01
    Na úvodním vhazování uspěli domácí.

00:01

FbŠ pipni.cz Bohemians: Brunclíková (Christianová) – Vavrečková, Chełstowska, Černá, B. Burdová – Zielenkiewiczová, Jelínková, Hyršlová, Zlámalová, H. L. Nguyenová, Žůrková, P. Nemravová, Surá, Reischlová, Poláková, Vojnarová, Satýnková, Jarešová, Bočanová. Trenéři: Jan Kaňkovský, Michal Jedlička.

Z technických důvodů není k dispozici sestava podle pětek.

TJ JM Pedro Perez Chodov: Provázková (Klabanová) – Hofmanová, Tučková, Koubová, A. Dvořáková, Lacková, Steinbachová, Tožičková, Mrázková, Kuchařová, Řepková, Jiříčková, Vojáčková, Paulovičová, Beránková, Z. Svobodová, Matoušková, Polívková, Bachmaierová. Trenérka: Michaela Marešová.

Rozhodčí: Tomáš Kostinek, Martin Reichelt.

Florbalistky Chodova neokusily v letošní sezóně zatím hořkost porážky v základní hrací době. Zda se svěřenkyním Michaely Marešové podaří tuto bilanci dnes potvrdit, se zanedlouho dovíme.

Porovnání v sezóně 2013/2014:

FbŠ pipni.cz Bohemians:

13 zápasů: 10 výher, 1 výhra po základní hrací době, 2 prohry; skóre 112:35; 32 body; v tabulce 4. místo.

TJ JM Pedro Perez Chodov:
    13 zápasů: 9 výher, 2 výhry po základní hrací době, 2 prohry po základní hrací době; skóre 94:30; 33 body; v tabulce 3. místo.

Příjemný páteční večer z tuzemského hlavního města, kde zanedlouho v předehrávce čtrnáctého kola extraligy žen vyzve celek FbŠ pipni.cz Bohemians tým TJ JM Pedro Perez Chodov.

Vítáme Vás u on-line přenosu z pražské Děkanky. Utkání začíná ve 20:00 hod.

Zdeněk Kamínek ml.

Branky a nahrávky: 39. Hyršlová (Černá) – 13. Bachmaierová (Tučková), 42. Kuchařová (Hofmanová), 49. Beránková (Steinbachová)

FAT PIPE Florbal Chodov: Provázková (Klabanová) – Hofmanová, Tučková, Koubová, A. Dvořáková, Lacková, Steinbachová, Tožičková, Mrázková, Kuchařová, Řepková, Jiříčková, Vojáčková, Paulovičová, Beránková, Z. Svobodová, Matoušková, Polívková, Bachmaierová. Trenérka: Michaela Marešová.

Rozhodčí: Tomáš Kostinek, Martin Reichelt