SHK Hodonín – Orlová 3:1 (kon.) | Nový Jičín – Technika Brno 2:4 (kon.) | Val. Meziříčí – Vsetín 2:3 (kon.)
Frýdek-M. – Břeclav 6:1 (kon.) | Klatovy – Bílina 5:4 (2:1 po s.n.) | Jablonec n/N – Žďár n/S 6:4 (kon.)
Sokolov – Kobra 6:3 (kon.) | Vrchlabí – Milevsko 5:2 (kon.) | Děčín – Pelhřimov 6:2 (kon.)
Jindř. Hradec – Řisuty 4:5 (po pr.) | Tábor – Mor. Budějovice 1:3 (kon.) | Klášterec nO – Kolín 1:4 (kon.)
KLH Vajgar Jindřichův Hradec
4:5 (1:0, 0:2, 3:2)
HC Řisuty
Sobota 21.12.2013, 18:002. liga skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Sobotní zápas proti sobě svede čtvrnáctý tým s dvanáctým. Domácí Vajgar ztrácí na svého soupeře přesně pět bodů. Hosté z Řisut doma porazili Tábor 6:3, Vajgar padl smolně ve Žďáru nad Sázavou 2:3.

KLH Vajgar Jindřichův Hradec: Bláha, Kudrfalec – Jasečko, Tržil, Třetina, Brabec, Štěpán, Popelka, Skokan, Kocar, Voříšek, Kohút, Mavrojanidis, Kotrla, Kasalý, Pekárek, Dvořák M., Tomšík, Dvořák A., Procházka, Přibyl, Jasanský.

HC Řisuty: Schwamberger, Knap – Kašák, Slánský, Sedláček, Babický, Bílek, Jirouch, Tomáš, Voráček, Landa, Kos, Náprstek, Vlček, Kraus, Veber, Záleský, Krpata, Vodička..

Hosté na ledě.

V brance hostů Vít Schamberger.

Už vidíme i domácí. Do branky Vajgaru se staví Ondřej Bláha.

00:01

00:46
    Bláha sebral Krausovi puk.

00:56
    Na druhé straně zkusil Schwambergerovu pozornost Mavrojanidis.

01:35
    Domácí si zahrají přesilovou hru, Ladislav Vlček dvě minuty za hákování.

02:19
    Vajgar právě vstřelil branku!
    MAREK DVOŘÁK otevírá účet zápasu. Jeho polostřelu si hostující obrana dopravila tečí do brány. Asistence Jaroslav Kocar.

03:48
    Martin Brabec dvě minuty za podražení.

04:51
    A další dvě minuty pro domácí, Jan Štěpán dvě minuty za krosček. Hosté mají přesilovku pět na tři v trvání 57 vteřin.

06:51
    Hosté tlačili jako hrom, Vajgar kompletní.

08:55
    Puk na hostující střídačce. Vajgaru pokus o útok nevyšel.

10:18
    Kasalého rána sražena mimo.

10:47
    Odražený puk málem zaskočil Ondřeje Bláhu.

10:56
    Icing Vajgaru.

11:26
    Domácí pod tlakem, další zakázané uvolnění.

11:31
    Voráček od modré do náruče Ondřeje Bláhy.

11:42
    Náprstkova rána do ramene hradeckého brankáře.

11:54
    Voráčkovo podražení, sudí mohli nařídit trestné střílení.

12:16
    Procházkova dělovka, Schwamberger měl co dělat.

13:54
    Hosté kompletní i přes dva slušné střelecké pokusy Luboše Voříška.

14:42
    Stanislav Jasečko málem vyslal Brabce do brejku, celá akce končí hradeckým icingem.

15:45
    Vhazování před Vítem Schwambergerem.

16:06
    Třetina našel jen lapačku hostujícího brankáře Schwambergera.

17:15
    Voříšek v tutové pozici nechal pouze vyniknout brankáře Řisut. Hosté vyhazují na icing.

17:52
    Zmatky před Schwambergerem, ale Dvořák s Voříškem a Kocarem toho nevyužili.

18:30
    Jakub Pekárek dvě minuty za držení protihráče.

18:35
    Kotrla vyhazuje.

20:00

Vajgar se ujal vedení ve třetí minutě po přesilovkové trefě Marka Dvořáka. Hosté koušou a do druhé třetiny vstoupí 30 vteřinami početní výhody. Druhá třetina začne cca v 18:48.

20:01

20:30

21:26
    Georg Mavrojanidis ujížděl sám, tísněn jedním bekem hostů se bekendem neprosadil.

22:30
    Bláha předvedl parádní zákrok svou lapačkou při střele Matěje Kosa.

24:25
    Faul na Třetinu nepotrestán, z protiútoku Kraus našel Bláhovu lapačku.

24:54
    Vodička nevyužil drobného zaváhání Adama Popelky.

25:31
    Třetina s Kotrlou možná kombinivali až příliš, místo rázné střely na branku soupeře.

26:06
    Vhazuje se před Schwambergerem, který skryl puk před Brabcem.

26:17
    Vlčkova rána sražena vysoko nad.

26:57
    Nedovolené bránění v podání Šimona Náprstka.

27:34
    Jasečko trefil brankáře, poté zachytil vyhozený kotouč. Hra pokračuje v obranné třetině hostů.

28:57

29:29
    Pekárek provětral lapačku Víta Schwambergera.

30:03
    Řisuty právě vstřelily branku!
    JIŘÍ VEBER z jízdy našel přesně skulinku mezi betony Ondřeje Bláhy. Asistence Šimon Náprstek.

30:34
    Adam Popelka vyhodil kotouč a tím zdržoval hru.

31:55
    V oslabení dvakrát zahrozil Voříšek.

32:49

33:25
    Držení Adama Přibyla v podání Martina Kašáka.

34:12
    Procházka od modré, hosté vyhazují.

34:20

35:17
    TOMÁŠ LANDA se proháčkoval při oslabení před Bláhu a bekendem mezi betony posílá hosty do vedení. Bez asistence.

35:30

37:42
    Ofsajd domácích, kteří se tlačili do útoku.

38:43
    Kraus v šanci mezikruží, Bláha betonem vytěsnil a o pár vteřin později bravurně chytil lapačkou další hostující pokus.

39:46
    Úmyslný ofsajd Řisut.

40:00

Druhá třetina přinesla obrat. Hosté se dvakrát trefili za záda Ondřeje Bláhy a po 40 minutách jsou aktuálně vedoucím týmem. Rozuzlení přinese třetí třetina, která startuje cca v 19:37.

40:01

40:34
    Hosté jdou do dvoubrankového trháku. MATĚJ KOS vystřelil a puk se doslova došoural do branky. Asistence Tomáš Landa a Jan Vodička.

42:11
    Voříškovu ránu z jízdy Schwamberger jistí.

44:10
    Schwamberger vyhazuje kotouč z ledové plochy, dvě minuty pro hostující celek.

45:45
    Obrovská šance Kocara s Markem Dvořákem, který nepropasíroval puk do brány.

46:11

46:32
    Faul na Kotrlu, dvě minuty pro Jiřího Vebera, podražení.

47:21
    Kasalého bekend brankář Schwamberger vytěsnil.

47:53
    Kraus v oslabení Bláhu nepřelstil.

48:34

48:44
    Skrumáž před Schwambergerem a JAROSLAV KOCAR byl k puku nejblíž a zavěsil ho do horní části branky. Asistence Filip Kasalý.

49:15
    Mavrojanidis z jízdy Schwambergera nepřekonal. Puk končí v náručí hostujícího brankáře.

50:20
    Pekárek měl na holi vyrovnání, ale z mezikruží trefil kohosi před sebou, který srazil puk do ochranné sítě.

50:27
    Vajgar vyhrál buly v útočné třetině, STANISLAV JASEČKO si sjel z modré kousek kupředu a parádní trefou nedal Schwambergerovi šanci. Asistence Miroslav Třetina.

51:38
    JINDŘICH KOTRLA se zpoza branky natlačil před Schwambergera a vrací Vajgaru vedení. Asistence Miroslav Třetina a Robert Procházka.

52:33
    Mavrojanidis se málem proháčkoval do tutovky, hostující obrana situaci zvládla.

53:45

54:02
    Řisuty čarovaly kolem modré čáry a je z toho hostující ofsajd.

56:20
    Záleský s Krausem zahrozili, Bláha jim sebral puk.

56:28
    Jakub Kraus dvě minuty za vysokou hůl v obličeji Filipa Kasalého.

58:11
    Třetina to zkusil florbalově, ale skulinku u ramene Schwambergera nenašel.

58:29

58:41
    Dvě minuty pro domácí, Stanislav Jasečko dvě minuty za podražení.

58:41
    Oddechový čas pro domácí.

58:47
    Bláha chytil Kosův pokus. Přerušena hra.

58:53
    Voříšek vyhazuje.

59:16
    Branka hostů prázdná.

59:50
    Hostující přesilovka šesti proti čtyřem nakonec přinesla své ovoce. MATĚJ KOS dopravil po trmě vrmě před Bláhou puk do branky. Asistence Tomáš Landa.

60:00

Vajgar dokázal zlikvidovat dvoubrankové manko a jít dokonce i do vedení. Jenže Řisuty dokázaly deset vteřin před třetí sirénou vyrovnat. O majiteli bonusového bodu rozhodne prodloužení a nebo samostatné nájezdy.

60:01

60:20
    Faul na Voříška, dvě minuty za nedovolené bránění pro Tomáše Landu a jeden z hostů dostal osobní trest v trvání deseti minut.

60:36
    Puk před Schwambergerem, který ho neměl ve své moci, sudí pískali možná zbytečně moc rychle.

Pokusy Procházky s Jasečkem se neujaly, na druhé straně zahrozil Slánský.

61:43
    V prodloužení o majiteli bonusového bodu rozhodl LADISLAV VLČEK, který se dokázal v tísni procpat a skórovat. Bez asistence.

Vajgar dokázal zlikvidovat dvoubrankový náskok hostů a jít i do vedení, ale víc jak jeden bod mu nebyl přán. Hezký večer od Vajgaru, hezké vánoční svátky Vám všem přeje Honza Wirkner a kolektiv. (20:23:31)

Jan Wirkner

Branky a nahrávky: 3. Dvořák (Kocar), 49. Kocar (Kasalý), 51. Jasečko (Třetina), 52. Kotrla (Třetina, Procházka) – 31. Veber (Náprstek), 36. Landa, 41. Kos (Landa, Vodička), 60. Kos (Landa), 62. Vlček

Rozhodčí: Pražák – J. Mertl, Zíka