Otrokovice – Bulldogs 6:7 (1:2 po s.n.) | Kladno – Liberec 6:9 (kon.) | Bohemians – Ostrava 5:4 (kon.)
FbŠ Bohemians
5:4 (0:1, 2:2, 3:1)
FBC ČPP Bystroň Group Ostrava
Neděle 29.12.2013, 18:00 • SH TJ Tatran Střešovice, Sibeliova 368, Praha 6 • Livesport Superliga

Zelenobílým náramně vyšla třetí část, díky které získali svěřenci Jiřího Uhera a Michala Jedličky tři body. Nejproduktivnějším hráčem zápasu byl domácí Martin Šimek (0+3), jenž zaznamenal tři kanadské body. Dva body do svých individuálních statistik nastřádal hostující Petr Skácel (1+1).

Z Prahy je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (20:17:48)

Pozápasové ohlasy trenérů:

Jiří Uher (FbŠ Bohemians): "Čekali jsme těžké utkání, kterému jsme nepomohli výkonem v prvních dvou třetinách. Nakonec byl pro nás konec šťastný a do tabulky jsme si připsali další důležité tři body. Děkujeme soupeři za utkání a všem do nového roku hlavně zdraví a sportovních úspěchů."

Jan Holovka (FBC ČPP Software Ostrava): "Utkání rozhodla dvouminutovka ve třetí třetině, kdy jsme inkasovali dvě branky. Opět jsme doplatili na neproměňování stoprocentních šancí. Dnes jsme určitě nebyli horším soupeřem. Je velmi smutné, že po skoro každém faulu se vám rozhodčí směje do tváře. Myslím si, že jako jediní profesionálové na hřišti by se měli chovat zcela jinak."

FbŠ Bohemians: Martin Šimek (0+3)
    FBC ČPP Software Ostrava: Petr Trulík (1+0)

57:34
    Bagin se prezentoval střelou vysoko nad.

57:30
    Domácí kombinují na ofenzivní polovině.

56:51
    Radim Šelmeci (SOV) potrestán dvěma minutami za špatné střídání.

Kód přestupku: 922.
    Celkem TM v dnešním utkání: 2.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:5.

55:37
    Ostrava právě vstřelila branku!

Bleskurychle využitá přesilovka! PETR SKÁCEL si vyběhl na střed, odkud překonal Davida Rytycha. Bez asistence.

55:32
    První dnešní přesilovka pro Ostravu. Aleš Höffer (BOH) si musí jít odpykat dvě minuty za sekání.

Kód přestupku: 901.
    Vyloučení celkem v zápase: 1:4.

54:50
    Šešulka omylný.

54:11
    Trulík vystřelil ze středu jen o pár centimetrů vedle.

53:31
    Vítovec zprava nemířil podle svých představ.

52:05
    Čihák opět nepřesný.

51:31
    Čihák z dálky přestřelil.

51:09
    Kozák se octl sám před Krupou, pravé křídlo útočné elitní formace se neprosazuje ani podruhé během krátké chvíle.

50:00
    Časomíra z ničeho nic zahoukala, hra přerušena. Následovat bude vhazování v útočném rohu Ostravy.

48:48
    Kozák šel po levé straně sám, ve finální fázi útočník Bohemians minul.

47:56
    Skácel trefil pouze bránícího Höffera.

47:31
    Šelmeci pálil do Rytychovy výstroje.

46:56
    Bohemians právě vstřelili branku!

MAREK CHLUMSKÝ téměř od poloviny hřiště prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Martin Šimek

45:21
    Jedovku Šešulky zastavil hájce domácí svatyně na brankové čáře.

43:57
    Skácel z pravé strany nenalezl recept na Rytycha.

42:36

Od pravého mantinelu vymetl pavučiny z horního růžku svatyně MARTIN POLÁČEK. Asistence: Adam Růžek.

42:13

Vyrovnáno! Souhra Martina Šimka a DAVIDA ŠIMKA končí gólem, druhý jmenovaný se prosazuje střelou z velkého brankoviště! Asistence: Martin Šimek.

42:10
    Krzyžankovi sjel při střele míček z hole.

Dnešní utkání sleduje 106 diváků.

41:20
    Třetí perioda začala velmi opatrně.

40:01
    Na zahajovacím vhazování třetí části uspěli domácí.

40:01

Ve druhé dvacetiminutovce mohli diváci zhlédnout čtyři góly, dvě branky padly na každé straně. Ve dvaadvacáté minutě si vlastní branku nešťastně vstřelil Jakub Plíhal, o necelých devět minut později vrátil Ostravě vedení v oslabení Marek Lipový. V jednatřicáté minutě pálil do černého při početní převaze Vojtěch Bagin, do těsného jednobrankového vedení poslal zpět hosty Jakub Plíhal. Bohemians mají na zvrat zápasu dvacet minut.

Statistiky druhého dějství:

9:9.
    Vyloučení: 0:3.
    Využití: 1:0.

Další třetina začne přibližně v 19:26 h.

36:05
    Kopecký při početní převaze nemířil mezi tři tyče.

35:34
    Domácí zatím neškodní.

34:27
    Čtvrtá početní výhoda pro Pražany. Petr Skácel (SOV) vyloučen na dvě minuty za opakované přestupky.

Kód přestupku: 923.
    Vyloučení celkem v zápase: 0:4.

32:55
    Tým pod vedením Jana Holovky kontroluje hru a nepouští zelenobílé k vyrovnání.

31:44

Třetí gól v krátkém časovém sledu! JAKUB PLÍHAL se tentokrát trefuje již do správné sítě a překonává reprezentačního brankáře Davida Rytycha. Asistence: Petr Skácel.

30:34

Využitá přesilovka! Martin Šimek nalezl přesnou přihrávkou na hranici velkého brankoviště VOJTĚCHA BAGINA, na jehož střelu z první byl Jakub Krupa krátký. Asistence: Martin Šimek.

29:52

Gól v oslabení! Zaváhání domácí defenzivy trestá z rychlého protiútoku MAREK LIPOVÝ, jenž se prosazuje po přihrávce Marka Švajného. Asistence: Marek Švajný.

29:40
    Třetí přesilovka ve prospěch svěřenců Jiřího Uhera a Michala Jedličky. Patrik Šimíček (SOV) si musí u zapisovatelského stolku odsedět dvě minuty za hrubost.

Kód přestupku: 909.
    Vyloučení celkem v zápase: 0:3.

28:55
    Hraje se bez vážnějších šancí.

27:55
    Hosté z několika dorážek nic nevytěžili.

26:31
    Bagin po křižné přihrávce přestřelil.

26:05
    Kombinaci Bohemians nezakončil Martin Šimek podle svých představ.

24:55
    Ostrava si vytvořila tlak.

23:28

23:00
    David Šimek faulován, rozehrávka z útočného rohu ve prospěch zelenobílých.

22:35
    Florbalistům Ostravy se podařilo vyhodit.

21:31
    Bagin neprostřelil zeď tvořenou obránci hostů.

21:28
    Druhá přesilová hra pro Bohemians. Tomáš Svačinka (SOV) si musí jít odpykat dvě minuty za sekání.

Vyloučení celkem v zápase: 0:2.

21:13

Vlastní gól! Při důrazu na brankovišti si JAKUB PLÍHAL nechtěně srazil balónek do vlastní sítě.

21:00
    Druhá třetina začala hodně zostra.

20:01
    Na zahajovacím vhazování druhé části úspěšnější Ostrava.

20:01

Do úvodní dvacetiminutovky vstoupili lépe hosté, kteří se ve třetí minutě ujali vedení zásluhou Petra Trulíka. Bohemians mohli několikrát skóre vyrovnat, největší dosavadní šanci spálil na začátku jedenácté minuty Vojtěch Bagin, jenž odkrytou svatyni Jakuba Krupy minul.

Statistiky úvodního dějství:

5:3.
    Vyloučení: 0:1.
    Bez využití.
    V oslabení:
    0:0.

Další třetina začne přibližně ve 18:43 h.

20:00

19:29
    Čihák zblokoval jedovku Merthy.

18:55
    Plíhal přestřelil.

17:45
    Hra se přelévá ze strany na stranu, oba brankáři momentálně moc práce nemají.

16:29
    Kašpar se snažil o nahrávku z útočného rohu do předbrankového prostoru, jeho úmysly Rytych včas pro domácí přečetl.

15:02
    Přízemní pokus Zezulky lapil bez problémů pohotový Krupa.

14:17
    Chlumský přečetl přihrávku hostů a zamezil ohrožení Rytychovy svatyně.

13:50
    Po přihrávce Švajného se mýlil Lipový, jehož střela skončila vedle.

13:18
    Dělovka Svačinky skončila mimo hrací plochu.

12:51
    Kopecký si na ofenzivní části hřiště došel pro faul.

12:17
    Střelecký pokus Kuncmana zblokován do zámezí.

11:21
    Poláček pálil do připraveného maskovaného muže Ostravy.

10:09

10:01
    Martin Šimek hledal křižnou přihrávkou Vojtěcha Bagina, který zahodil tutovou šanci a odkrytou branku z bezprostřední blízkosti minul.

09:25
    Střelecká muška Čiháka z levé strany nebyla přesná.

09:17
    Zdeformovaný balónek, následovat bude buly.

09:12
    Ostrava si vynutila faul na útočné polovině.

09:01
    Hostům se podařilo vyvézt míček za branku Rytycha.

08:09
    Početní výhoda pro domácí. Jakub Plíhal (SOV) potrestán dvouminutovým trestem za hru na zemi.

Kód přestupku: 919.
    Vyloučení celkem v zápase: 0:1.

07:04
    Mertha z bezprostřední blízkosti vystřelil vedle.

06:33
    Bohemians kombinuje na ofenzivní polovině.

05:40
    Höffer ze standardní situace z poloviny hřiště neprostřelil obranný val hostů.

04:41
    Pokus Merthy se snažil usměrnit za záda Rytycha autor prvního gólu Trulík, poslední jmenovaný zamířil mimo.

03:30
    Ostrava drží balónek na svých čepelích a kontroluje hru.

02:39
    Kozák zkoušel střelecké štěstí bekhendem, avšak neúspěšně.

02:28

Po nepřesné rozehrávce zelenobílých prostřelil bez zaváhání domácího gólmana střelou na vzdálenější tyč PETR TRULÍK. Bez asistence.

02:13
    David Šimek z pravé strany přestřelil.

01:45
    Křižná přihrávka Skácela nenalezla adresáta.

01:20
    Domácí na útočné polovině branku Krupy neohrozili.

00:47
    Švajný se pokoušel překvapit Rytycha zpoza branky, na poslední chvíli zasáhl obránce Bohemians Kuncman, jenž se ujal balónku.

00:01
    Na úvodním vhazování uspěl Šelmeci.

00:01

Pražané nastupují klasicky v zelenobílých dresech, hosté volí žlutou kombinaci. Sudí budou zápas rozhodovat v černých dresech. Favoritem dnešního duelu jsou domácí.

FbŠ Bohemians: Rytych (Cimbálek) – Forman, Kuncman, Chlumský, Höffer, Zezulka, Čihák – Kozák, Bagin, M. Šimek – Kopecký, D. Šimek, Růžek – Kordoš, Poláček, Šárka – připraven Piskáček, připraven Zapletal. Trenéři: Jiří Uher, Michal Jedlička.

FBC ČPP Software Ostrava: Krupa (Šrámek) – Vítovec, Lipový, Krzyžanek, Komačka, Šešulka, Svačinka – Švajný, Šelmeci, Kašovský – Skácel, Plíhal, Kašpar – Hanic, Trulík, Mertha – připraven Hudec, připraven Klimscha, připraven Šimíček. Trenér: Jan Holovka.

Rozhodčí: Martin Valenta, Michal Žďárský; delegát: Jiří Tichý.

Porovnání v sezóně 2013/2014:

FbŠ Bohemians:

15 zápasů: 8 výher, 3 prohry po základní hrací době, 4 prohry; skóre 82:76; 27 bodů; v tabulce 5. místo.

FBC ČPP Software Ostrava:
    15 zápasů: 5 výher, 1 prohra po základní hrací době, 9 proher; skóre 60:80; 16 bodů; v tabulce 10. místo.

Příjemný nedělní podvečer z tuzemského hlavního města, kde zanedlouho v rámci šestnáctého kola AutoCont extraligy mužů vyzve celek FbŠ Bohemians tým FBC ČPP Software Ostrava.

Vítáme Vás u on-line přenosu z pražských Střešovic. Utkání začíná v 18:00 hod.

Zdeněk Kamínek ml.

Branky a nahrávky: 22. Plíhal (vla.), 31. Bagin (M. Šimek), 43. D. Šimek (M. Šimek), 43. Poláček (Růžek), 47. Chlumský (M. Šimek) – 3. Trulík, 30. Lipový (Švajný), 32. Plíhal (Skácel), 56. Skácel

FBC ČPP Bystroň Group Ostrava: Krupa (Šrámek) – Vítovec, Lipový, Krzyžanek, Komačka, Šešulka, Svačinka – Švajný, Šelmeci, Kašovský – Skácel, Plíhal, Kašpar – Hanic, Trulík, Mertha – od 30. Šimíček, připraven Hudec, připraven Klimscha. Trenér: Jan Holovka.

Rozhodčí: Martin Valenta, Michal Žďárský; delegát: Jiří Tichý