Německo U20 – Norsko U20 0:3 (kon.) | USA U20 – Rusko U20 3:5 (kon.) | Finsko U20 – Česko U20 5:3 (kon.)
Kanada U20 – Švýcarsko U20 4:1 (kon.) | Švédsko U20 – Slovensko U20 6:0 (kon.)
Kanada U20
4:1 (1:0, 1:1, 2:0)
Švýcarsko U20
Čtvrtek 02.01.2014, 17:08 • Malmö Isstadion • Mistrovství světa do 20 let

Za zvuku kanadské hymny se s vámi loučím a těším se někdy příště na počtenou u některého z našich online přenosů. (19:23:54)

Tři nejlepší hráči Švýcarska na turnaji
    Melvin Nyffeler
    Jason Fuchs
    Fabrice Herzog

Zápas je u konce! Kanada si ve třetí třetině již vítězství nenechala sebrat a jako favorit postupuje do semifinálových bojů. V nich se javorové listy utkají s přemožitelem českého národního týmu, tedy s hokejisty Finska.

Nejlepší hráči utkání:
    Kanada: Griffin Reinhart
    Švýcarsko: Nico Dunner

60:00

59:56
    V závěru zápasu pálí z levého křídla Fiala, Fucale ještě přeruší naposled hru.

59:28
    Rychel se vymotal s pukem zpoza brány až do střelecké pozice, jeho dobrý pokus se odrazil jen od betonů gólmana Nyffelera.

58:58
    Pokus Praplana z pravého křídla, snadná práce pro kanadského brankáře.

58:46
    Švýcar Fuchs se snažil rozjet ještě jeden z posledních útoků, jeho snahu ale brzdí postavení mimo hru.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny a s největší pravděpodobností i zápasu.

57:40
    Leier se zpoza brány snažil najít Manthu, ten ale dostal přihrávku jen na paty a nedokázal tak s pukem nic vymyslet.

56:45
    Zanngerovi přeskočil puk hokejku, z jeho šance na pravém kruhu tedy nakonec nic nemohlo ani být.

56:05
    Švýcaři stále kombinují v útočném pásmu, Kanada se ale brání velmi v pohodě.

55:40
    Na modré čáře napřáhl obránce Švýcarska Jecker, trefil ale jen mantinel za kanadskou bránou.

54:55
    Švýcaři jsou sice ihned po buly usazeni v útočném pásmu, k dalšímu ohrožení kanadské brány se ale nemohou dostat. Kanada si svůj náskok již nejspíš pohlídá.

53:50
    Kanada právě vstřelila branku!
    Je nejspíš definitivně rozhodnuto! DERRICK POULIOT si po pravém křídle sjel na kruh pro vhazování a rozhodl se pro střelu švihem přes clonícího obránce Švýcarska. Nutno podotknout, že to trefil parádně, puk skončil přesně v levém horním rožku švýcarské brány, na což neměl Nyffeler absolutně žádnou šanci. Bez asistence.

53:34
    Kanada hraje v plném počtu.

53:15
    Další vyhození Kanady, jako kdyby jejímu soupeři začaly docházet síly.

52:41
    K další střele se Švýcaři nedostali a Kanaďané se mohou osvobodit.

52:09
    Rouiller napřáhl na modré čáře, trefil ale jen prvního hráče před sebou.

Pavel Kuba

Branky a nahrávky: 19. G. Reinhart, 30. Mantha (TS), 45. Lazar (G. Reinhart), 54. Pouliot – 40. Dunner (Mirco Muller, Fiala)

Kanada U20: Fucale (Paterson) – Ekblad, Pouliot, G. Reinhart, Dumba, Pelech, Morrissey, Bigras – Horvat, Laughton, S. Reinhart – McDavid, Petan, Lazar – Rychel, Gauthier, Anderson – Leier, Drouin, Hudon – Mantha.
    Švýcarsko U20: Nyffeler (Rochow) – Mirco Muller, Jecker, Kreis, Rouiller, Baltisberger, Rathgeb, Frick – Herzog, Simion, Fuchs – Zanngers, Sieber, Fiala – Schmutz, Marco Muller, Dunner – Paschoud, Praplan, Balmelli.

Rozhodčí: Grumsen (DEN), Romasko (RUS) – Šefčík (SVK), Tošenovjan (CZE)