Finsko
1:6 (1:4)
Česko
Úterý 07.01.2014, 17:30Přípravný zápas

První přátelský duel České republiky a Finska končí poměrně jasným vítězstvím svěřenců trenéra Neumanna. Seveřané mají šanci se pomstít hned zítra, kdy se ve stejný čas, tedy od 17:30, postaví českým futsalistům znovu. I tímto přenosem vás provede Petr Dejnožka. Děkuji za pozornost, přeji hezký zbytek úterního dne. (19:04:20)

39:15
    Finové v tuto chvíli dosáhli pěti akumulovaných faulů a je zde tedy hrozba pokutového kopu. V celkovém součtu to již ale mnoho nemění.

39:02
    Zápas se již pouze dohrává, čeští hráči drží míč na svých sálovkách.

38:10
    Česko právě vstřelilo branku!
    Finové již zvolili všechno na útok a to se jim hrubě nevyplatilo! Hned dva čeští hráči postupovali sami na brankáře, Lukáš Rešetár nesobecky přihrál k MICHALU SEIDLEROVI, který trefil odkrytý kout branky – 1:6!

37:29
    Kapitán Finů Autio napřáhl z velké dálky k zajímavému střeleckému pokusu, pro ten si skokem došel k tyči pozorný brankář Šimon.

36:38
    Šimon dlouhým nákopem pouze pozdravil rukavice finského gólmana.

36:01
    Trenér Finska si vyžádal time-out, nyní se pokusí vymyslet něco na závěrečné čtyři minuty dnešního utkání.

35:54
    K zajímavé střele se dostal Muridiyazd, míč prolétl kousek od pravé tyče české branky.

35:00
    Do konce zápasu zbývá posledních pět minut, severský tým se ještě snaží o drobnou kosmetickou úpravu výsledku.

33:23
    Nyní však česká defenzíva nechala před brankou volného Säärelü, který se rozhodl centrovaný míč usměrnit do sítě hlavou. Tečovaný pokus proskákal jen těsně od pravé tyče Šimonovy klece!

33:00
    O vítězi úvodního přátelského střetnutí těchto dvou týmů je s největší pravděpodobností rozhodnuto, Češi drží balon a nechtějí ho soupeři půjčit.

31:56
    Finové také vystrkují drápky, Autio však balon mezi tři tyče nevměstnal.

31:05
    Marcel Rodek ukončil sáhodlouhé kombinace českého týmu střelou, kterou finský gólman vyrazil na rohový kop. Z něho již před brankou Suomi nezapršelo.

29:58
    Rychlou kombinaci zasekl Roman Mareš, následně však naši futsalisté o balon přišli.

29:03
    Češi drží balon a nikam se zběsile neženou, postupnou kombinací se pomalu přibližují k finské brance.

28:28
    Výběr Suomi se snaží ještě zdramatizovat závěr dnešního přátelského střetnutí, k nějakému ohrožení české svatyně se ale vůbec nemůže dostat.

27:56
    Do rychlého protiútoku se hnal Roman Mareš, Sarelius střelu vyrazil přímo do něj a následně do zámezí. Z nadějné útočné akce Česka tak nakonec nic nebylo.

26:48
    Právě po jeho rozehrávce se odražený míč dostal k Davidu Cupákovi, který ho z voleje poslal na branku! Balon sice prošel mezi nohama brankáře Finů, ten ho ale na poslední chvíli dokázal ztečovat mimo tři tyče!

26:44
    Lukáš Rešetár nyní vypálil z pozice, ze které zaznamenal pátou branku svého týmu, tentokrát byl však jeho pokus sražen na rohový kop.

26:11
    Kombinaci si nyní chtějí vyzkoušet také čeští hráči, v jejich hře jsou ale stále k vidění drobné nepřesnosti.

25:36
    Šimon zkusil dlouhým nákopem najít Cupáka, ten se ale za vysokým balonem pouze ohlédl.

25:00
    Naši reprezentanti mají nahráno, nyní si již spíše hlídají zadní vrátka. Finové více drží balon, ale do předbrankového prostoru se příliš nedostávají.

24:13
    Finští hráči dostali k dispozici standardní situaci ze zajímavé pozice, naložili s ní ale prachbídně.

22:38
    Petr Oliva se šikovně probíjel na malém prostoru, finský brankář mu vyběhnutím zmenšil úhel a nedal šanci na skórování.

21:54
    Za ostrý faul je žlutým kartónkem potrestán Panu Autio.

21:23
    Obrovskou šanci měl Säärelä, když poté, co Šimon musel ven z branky, dorážel do odkryté svatyně. Na brankové čáře ale zastoupil českého brankáře Michal Seidler!

20:56
    Finští hráči neuhlídali vstup do druhého poločasu, nyní se snaží vše napravit při hře dopředu. Zatím se ale k ničemu nedostali.

20:09
    Devět vteřin po rozehrávce však již finský brankář Sarelius vytahuje míč ze své branky. Ze stejné pozice jako před chvílí Roman Mareš vypálil také LUKÁŠ REŠETÁR, který umístil míč nekompromisně ke vzdálenější tyči – 1:5!

20:04
    Češi bleskově vstoupili do druhé půle a brankář Finska měl práci. Ránu Michala Mareše ale dokázal vytěsnit mimo tři tyče.

21

Hráči se již vytrousili z kabiny na hřiště, druhý poločas co nevidět odstartuje.

Úvodní poločas přátelského utkání mezi Finskem a Českem skončil lépe právě pro naše futsalisty. Rozhodnuto bylo prakticky po osmi minutách, během kterých český tým nasázel do sítě soupeře tři góly. Seveřané vystrčili růžky až v závěru a korigujícím gólem vás jistě pozvali na sledován druhého poločasu. Ten by měl začít zhruba v 18:20.

19:57
    Finští hráči ještě v samotném závěru vystrčili růžky, na pravé straně nebezpečně vypálil Muridiyazd, který donutil Šimona k vynikajícímu zákroku!

19:02
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Obrovská radost ve finské hale! Domácí střílí v závěru prvního poločasu alespoň čestnou branku, na středu hřiště si vzal balon PANU AUTIO, udělal dva kroky a přesnou střelou po zemi našel místo u tyče české branky, Šimon se natahovat marně – 1:4!

18:49
    Český trenér Neumann si vybírá v závěru prvního poločasu čas na poradu!

18:44
    Na druhé straně dostali domácí k dispozici volný přímý kop, Jukka Kÿtöla tvrdou ranou vyprášil rukavice Davida Šimona! Následně ještě došlo k závaru před českou svatyní, první gól Finů z toho ale ani tak nebyl.

18:06
    Necelé dvě minuty před koncem prvního poločasu se znovu prokázala excelentní spolupráce z mistrovského Era-Packu! Roman Mareš přesným pasem našel nekrytého MATĚJE SLOVÁČKA, jenž neomylně dovedl míč do prázdné branky – 0:4!

17:50
    Již dnes potřetí vyběhl brankář Šimon z branky a hlavou odpravil míč do bezpečí. Na Finech je vidět, že si neví z českou defenzívou příliš rady.

17:06
    Roman Mareš nevěděl na pravé straně co s balonem, a tak vystřelil. Za jeho pokusem se finský brankář pouze ohlédl.

16:39
    Velmi rychle nyní založil útok brankář Helasu Brno Šimon, který se vydal s balonem až na polovinu hřiště. Jeho následná přihrávka na rozběhnutého Olivu ale nepatřila mezi nejpřesnější.

16:11
    Oliva vyrobil v rozehrávce drobnou chybku a nabídl tím šanci Teittinenovi. K němu však bleskově přispěchal Roman Mareš a míč mu odkopl.

15:46
    Jedním z nejaktivnějších finských hráčů je Mikko Kÿtolä, který se nyní zjevil naprosto osamocen na pravé straně. Vybíhajícího brankáře Šimona sice přehodil, s ním ale také i českou branku.

15:03
    Střílenou přihrávku se snažil těsně před brankářem tečovat Holý, letící míč se mu ale zasáhnout nepodařilo. Rozehrávat bude finský gólman.

14:20
    Brankostroj z úvodních minut v podání České republiky se nám poněkud zastavil, hra se také vyrovnala. Uvidíme, jak se nám duel bude vyvíjet dále.

13:33
    Po faulu na Rešetára tvrdě přes zeď vypálil David Cupák, hattricku však zabránil reflexivním zákrokem Sarelius.

12:56
    Máme zde první akumulovaný faul v dnešním zápase, provinil se Roman Mareš.

12:20
    Nyní to Lukáš Rešetár zkusil sám, střela z ostrého úhlu však měla minimální šanci na úspěch.

11:58
    Rešetár šikovně vybojoval míč proti třem hráčům pro Slováčka, ten se ale k zakončení nedostal.

11:23
    Také Češi ukázali, že si nepřesnou rozehrávkou umí nadělat problémy, naštěstí pro ně střela Jyrkiäinena ze střední vzdálenosti zapadla přímo do rukavic Šimona.

10:54
    Chrudimská spolupráce skončila střelou kapitána Lukáše Rešetára až ke střeše haly.

10:11
    Roman Mareš se zkoušel na pravé straně uvolnit ke střele, jeho pokus byl ale zablokován finskými beky.

09:56
    Celek Suomi nyní častěji drží balon na sálovkách, kromě šance Hosia si však nic jiného vypracovat nedokázal.

09:15
    První poločas za chvíli vstoupí do své druhé poloviny, Češi zatím nepřipouští žádné debaty.

08:33
    Finové mohli snížit, doposud největší šanci měl Miika Hosio, který se z ničeho nic zjevil za českou obranou! Volil technickou střelu na levou tyč, kterou ale o centimetry minul!

08:04
    To by ale Finové nemohli dělat naprosto zbytečné chyby v rozehrávce! Po jedné takové postupoval PETR OLIVA sám na brankáře, udělal mu kličku a poté ho lehkou střelou prostřelil – 0:3!

06:58
    Severští hráči vysunuli forčekink, snaží se aktivně napadat českou rozehrávku. Zatím se jim to poměrně daří.

06:23
    Naši reprezentanti jsou u každého míče dříve a nyní si hlasitě říkali o třetí gól! Na konci další milimetrové kombinace byl Matěj Slováček, který však v obtížném skluzu před prázdnou brankou nasměroval míč pouze do boční sítě!

05:46
    Čeští hráči však zatím vypadají mnohem svěžejší, svého soupeře téměř k ničemu nepustili.

05:03
    Finská lavička reaguje na nepříznivý vývoj oddechovým časem!

05:03
    Vzápětí se česká lavička raduje podruhé! DAVID CUPÁK dostal míč na levou stranu do běhu a křižnou střelou po zemi na vzdálenější tyč podruhé překonala finského brankáře Sareliuse – 0:2!

04:31
    Martiskainen dostal míč na pravou stranu, zakončení mu ale znemožnil čistým zákrokem Matěj Slováček.

04:03
    Petr Oliva přiklepl balon na nohu Holému, jeho následná střela protáhla Sareliuse, finský gólman nakonec zkrotil balon ve svých rukavicích!

03:26
    Čeští futsalisté více drží míč na svých sálovkách a snaží se vymýšlet útočné akce. Přes houževnatou obranu Suomi to ale také není úplně jednoduché.

02:54
    Z ostrého úhlu vyzkoušel pozornost finského brankáře Michal Seidler, lehká střela mu ale nenadělala žádné problémy.

02:28
    Finové se okamžitě snaží o odpověď, česká obrana však působí v úvodních minutách velmi pozorně.

01:44
    Tak to byla ukázková česká spolupráce na jeden dotek, která znamená vedoucí branku! Na konci milimetrových přihrávek se objevil před odkrytou klecí DAVID CUPÁK a pohodlně otevřel střelecký účet dnešního zápasu – 0:1!

01:05
    Zatím se hraje velmi opatrně, ani jedno z mužstev nechce na úvod udělat zbytečnou chybu.

00:47
    Kombinovat začala také česká čtveřice, ze vzduchu se do balonu opřel chrudimský Matěj Slováček, jeho rána ale také minula branku Finů o pořádný kus.

00:15
    Finové se ihned po rozehrávce dostali do zajímavé příležitosti, hlavička Makka Kytolÿ ale českou branku neohrozila.

1

Nyní se hráči obou mužstev zdraví s kapitány, do úvodní rozehrávky zbývá několik málo okamžiků.

Oba týmy jsou již nastoupeny na hrací ploše, ještě před výkopem zazní hymny České republiky a domácího Finska.

Finsko: Sarelius (Puolomaki, Rantanen, Toivola) – Autio, Lindgren, Stenholm, Martiskainen, J. Kytölä, Pakola, Muridiyazd, Kytölä M., Hosio, Teittinen, Säärelä, Alasuutari, Jyrkiäinen, Tirkkonen

Česko: Šimon (Gerčák) – Cupák, Novotný, Oliva, Kovacs, R. Mareš, Rešetár, Rodek, Holý, Seidler, Slováček, Sláma, Janovský

Radim Záruba (Tango Brno)

Nyní si představíme nominace obou týmů. Celek Finska vedený chorvatským trenérem Mico Martičem pozval na přátelské zápasy tyto hráče: