Kometa Brno – Chomutov 3:4 (kon.) | Vítkovice – Slavia 3:2 (po pr.) | K. Vary – Havířov 3:4 (0:2 po s.n.)
Letňany – Poruba 2011 2:5 (kon.) | Zlín – Kladno 1:5 (kon.) | HC Litvínov – Pardubice 1:4 (kon.)
Písek – Vsetín 4:5 (kon.) | Ústí n/L – Hr. Králové 4:5 (kon.) | Jihlava – HC Plzeň 3:5 (kon.)
Č. Budějovice – Sparta 3:4 (1:2 po s.n.) | Třinec – Liberec 3:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Olomouc 1:2 (0:2 po s.n.)
HC Dukla Jihlava
3:5 (0:2, 1:1, 2:2)
HC Plzeň 1929
Pátek 10.01.2014, 18:00 • Horácký zimní stadion, Jihlava • Extraliga staršího dorostu

Z Horáckého zimního stadionu se loučí a hezký večer přeje Tomáš Lysý. (20:01:53)

Jihlava sice ve třetí třetině zdramatizovala zápas, když stáhla vedení Plzně z 1:4 na 3:4, ale závěrečná hra bez gólmana se domácím nepovedla. Hosté krátce nato dali pátý gól a připisují si první výhru v nadstavbové části. Dukla se o to bude moct pokusit již zítra proti pražské Spartě.

60:00

58:44
    Plzeň právě vstřelila branku!
    Klofáč od modré vystřelil, ale pálil jen do plzeňského Kaňáka, který poslal puk na FILIPA SUCHÉHO. Útočník hostů po levé straně projel až před branku a z úhlu se přes beky soupeře trefuje do opuštěné klece. Asistence: Lukáš Kaňák.

58:24
    Dukla v šesti, David Vacek je na střídačce.

58:24
    Bambula nabral rychlost, po pravé straně se dostal do ptočného pásma, kde poslal přihrávku před branku, ale Vladimír Port neměl před Štekrem příliš prostoru k zakončení.

58:00
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí části hry.

56:27
    Ve stejném čase jsme svědky vyloučení. Za hosty odchází na trestnou lavici Filip Suchý (PLM) – 2 minuty hrubost a za Duklu míří odpykat dvě minuty Vojtěch Balaštík (JIH), stejný trest. Na vyloučení: 3-4.

56:27
    Téměř vlastní gól Dukly po akci plzeňského Patrika Opavy, který směřoval puk před branku a Balaštík ho málem dokopl za záda překvapeného Vacka.

55:49
    Plzeň nyní úpěnlivě brání střední pásmo a snaží se nepustit domácí před svého gólmana.

55:26
    Oddechový čas pro Duklu.

55:26
    Přihrávka Ivaniče na Kokošku byla příliš dlouhá – zakázané uvolnění.

54:27
    Rostislav Klofáč jako obránce nabral rychlost a málem se prokličkoval až před gólmana hostů. Na poslední chvíli mu jeho průnik překazil Petr Šmíd.

54:02
    Už to tak neplatí, Dukla vybojovala puk a bojuje o něj i za brankou Plzně.

53:41
    Plzeň je nastěhována před Vackem.

53:02
    Dukla právě vstřelila branku!
    Domácí po Bambulově tečované střele rychle vybojovali za brankou Plzně puk, Vala poslal puk na DAVIDA HUBERTA, který zblízka propálil Štekra. Utkání tak dostává sedm minut před koncem zcela nový náboj. Asistence: Lukáš Vala, Jiří Bambula.

52:52
    Bambula dostal puk ve středním pásmu do jízdy a nabruslil si do levého kruhu, kde však byla jeho rána zblokována za branku Štekra.

51:53
    Ofsajd hostů při přechodu do útoku.

51:18
    Vacek znovu nechal vyniknout svoji lapačku, když střelu Kučery od modré viděl. Puk schoval ve svém lapacím mechanismu a ještě vykouzlil efektivní semafor.

50:42
    Před dotírajícími hráči Dukly kryje puk Štekr. Vzahovat se bude po jeho pravici.

50:07
    Hodně velké sousto si nyní nabral Martin Hajšman, kterému se nepodařilo přejít přes čtyři hráče Dukly.

49:14
    Po další střele Dukly od modré dorážel před Švarcem puk Lukáš Zayml. Kotouč ale nabral přílišnou výšku a mířil hodně nad branku.

48:41
    Švarc byl nakonec na svojí obranné modré u puká dříve než Dvořák, který se přesto dostal do útočného pásma a vystřelil. Štekr musel vyrazit puk.

48:14
    Až nyní se Dukla dostává před Štekra.

47:42
    Táhlou střelu Ondřeje Polívky od modré musel na poslední chvíli zlikvidovat pravým betonem Vacek.

46:52
    Dukla se tlačí před Štekra, ale dělí chyby v obraně. Před brankou Vacka nyní netrefil puk Filip Suchý.

45:50
    Balaštík přihrál zpoza branky před Štekra, kde puk netrefil Bambula. Kotouč tak sebral Jiří Ondráček, povyjel si mezi kruhy a bekhendem vystřelil, jenže těsně minul pravou tyč.

44:29
    Hokej nemá nyní špatné tempo, akce střídá akci a oba gólmani se musí mít na pozoru. Jenže většina kombinací končí nepřesnou finální přihrávkou.

43:19
    Ofsajd Dukly.

42:27
    Ještě jsem ani nestačil popsat čtvrtý gól Plzně a Dukla opět snižuje na rozdíl dvou gólů. JIŘÍ BAMBULA se chopil před Štekrem odraženého puku a pohotovou střelou propálil gólmana hostů. Bez asistence.

41:56
    Pohledná individuální akce MARTINA HAJŠMANA, který se prosadil přes protihráče a tváří v tvář našel skulinku mezi betony Vacka. Asistence: Lukáš Vlček.

41:46
    LIrodon Dupljaku objel branku a viděl mezi kruhy volného Daniela Dvořáka, kterému také adresoval puk. Jenže jihlavský útočník ho netrefil ideálně.

41:13
    Ofsajd Plzně. Velmi těsný, ale i takové se pískají.

40:40
    Dva hráči hostů se srazili ve středním pásmu, čehož využil Ladislav Pospíchal a od modré vystřelil. Štekr vyráží puk pravým betonem.

40:01

Další třetina začne přibližně v 19:29.

Ve druhé třetině se nejprve Plzeň ujala v jednatřicáté minutě vedení již o tři branky, ale skóre stejné jako po prvních dvaceti minutách zařídil nepovedenou střelou Bambula, díky které i tak překonal Štekra.

40:00

39:58
    Dvě vteřiny před koncem ještě Štekr pokryl puk před napadajícím Valou.

39:15
    Třetí přesilovou hru již Jihlava využívá. Balaštík našel u levé tyče Štekra volného JIŘÍHO BAMBULU. Tomu při zakončení sjel puk z hole, ale i tak se prosazuje, protože nečekaný směr cesty puku zajel gólmanovi Plzně mezi betony. Asistence: Vojtěch Balaštík.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:49
    Plzeň vyhazuje puk do středního pásma.

38:16
    Filip Kokoška (JIH) odchází na trestnou lavici, protože dostal dvouminutový trest za vysokou hůl. Na vyloučení: 2-3.

38:16
    Štekr viděl, že obrana jeho týmu není příliš zformovaná a po nahození soupeře raději přerušil hru.

37:26
    Dupljaku se uvolnil na modré a po stahovačce se dostal až do levého kruhu. Vystřelil, ale Štekr předvedl dobrý zákrok.

36:58
    Beneš se odhodlal ke střele zleva z velkého úhlu, která prosvištěla nad horní tyčkou Vacka.

35:33
    Dukla v plném počtu.

35:30
    Plzeňští se však doslova ukombinovali a na Vacka vůbec nevystřelili.

35:17
    Nyní už jsou ale hosté usazení před Vackem, kde si u pravého kruhu vyměňuje puk Suchý s Benešem.

34:53
    Dukla se osvobozuje.

34:19
    V oslabení se uvolnil Vojtěch Balaštík a najížděl zcela sám na Štekra, ale ten jeho zakončení po kličce do forhendu chytil a k dorážce se už jihlavský kapitán nedostal.

33:33
    Už jsem si myslel, že půjdou domácí do protiútoku čtyři na jednoho, ale zvednutá ruka sudího mě ujistila v tom, že se bude vylučovat. Na trestnou lavici míří Daniel Kolouch (JIH) za hákování, který si navíc odsedí desetiminutový osobní trest zza nesportovní chování. Na vyloučení: 2-2.

32:13
    Při protiútoku Dukly se k poskakujícímu puku mezi kruhy nedostal obránce Klofáč, takže opětovný útok vede zase Plzeň.

30:47
    Po přihrávce Pokorného z levého kruhu se už už natahoval Tomáš Vracovský, na poslední chvíli mu puk před hokejkou "ustřelil" Daniel Dvořák.

30:10
    Obrana Dukly nyní poměrně propadla, když nechala mezi kruhy volného Vracovského. Jeho střelu ještě Vacek vyrazil, ale na bekhendovou dorážku z hole kapitána MILANA ŠVARCE už byl krátký. Asistence: Tomáš Vracovský, Filip Suchý.

29:40
    Pokus aktivního Beneše z pravého kruhu končí na levém betonu Vacka.

29:03
    Zakázané uvolnění Plzně se pískat nebude hraje se dál – a Martin Beneš dostal před brankou puk. Zcela volný ho však nepochopitelně dlouho zpracovával a nakonec o něj přišel.

28:29
    Když nevíš co s pukem, tak vystřel. Přesně tak se zachoval Jiří Bambula. Jeho rána z levého kruhu ale postrádala přesnost.

28:16
    Na ledě je nyní vidět plno nepřesností.

27:06
    Vidíme boj o puk za brankou Vacka, který je úspěšnější pro Dukláky.

26:37
    Dukla zahrozila před Štekrem, kde vznikl menší závar, ale v rozhodujících chvílích přeskočil puk hole jihlavských hráčů.

25:11
    Situace hostů dva na jednoho. Stráský přihrával puk k pravé tyči, kde ale trestuhodně promáchl Patrik Opava.

24:32
    Z pravého kruhu střílel povedenou skrytou ránuu Jakub Pokorný. Vacek vyrazil puk před sebe, kde jej ale nedorazil Martin Beneš.

23:58
    Po nahození Plzně lapil puk před dotírajícím Kokoškou gólman Jihlavy Vacek.

23:44
    Domácí jsou aktivnější, nyní je pískáno zakázané uvolnění.

22:37
    Ihned po buly vystřelil Dupljaku. Štekr puk vyrazil jen před sebe a následně se pokusil kotouč zalehnout, ale jeden z hráčů Dukly ho vyšťoural a mohl zakončovat do odkryté klece, před kterou leželi dva hráči hostů. Dostatečně však nezvedl puk.

22:13
    Liridon Duplaku se ocitl na vrcholu levého kruhu úplně sám, ale ještě než stačil vystřelit, zblokoval puk do ochranné sítě Filip Ivanič.

21:26
    Po levé straně peláší s pukem po přihrávce Balaštíka Lukáš Vala, ale přes dvojici bránících hráčů Plzně se neprosadil.

20:23
    Plzeň se opět dostávala nebezpečně blízko Vacka, tentokrát ale bez střeleckého ohrožení domácí klece.

20:01

První třetina byla poměrně vyrovnaná, ale přeci jen o něco málo více ze hry měla Plzeň, která se v rozmezí desáté – dvanácté minuty dvěma góly dostala do vedení. Druhá třetina začne přibližně v 18:45.

20:00

19:16
    Vracovský svojí střelou z mezikruží vyprášil jen pravý beton Vacka a následná dorážka hráče Plzně prošla vedle pravé tyče gólmana Dukly.

19:00
    Ohlášena poslední minuta druhé třetiny.

18:17
    Na druhé straně zahrozil Hubert, ale v úniku jeden na jednoho Štekra nepřekonal.

18:02
    Suchý přihrával puk zpoza branky na Beneše, jehož tečovaný pokus dopadl před brankoviště a projel kolem pravé tyčky Štekra.

17:43
    Zakázané uvolnění Jihlavy.

17:17
    Útok Plzně rozjíždí Hajšman, který se nakonec dostal do zakončení, ale ne příliš tvrdou střelou z mezikruží trefil pouze pravý beton Vacka.

16:47

16:45
    Vlček si na trestné lavici pobude ještě dě vteřiny, po buly totiž vystřelili Kaňák a Vacek kotouč schoval někde na hrudi.

16:33
    Plzeň nejenže nepouští Duklu do vlastního obranného pásma, ale v oslabení vystrkuje růžky.

15:47
    Minuta z přesilovky Dukly je pryč.

15:31
    Stejně tak jako nyní, navíc Stránský se dostal do útočného pásma, kde přenechal puk Suchému. Jeho pokus sice zneškodnil Vacek, ale bude se vzahovat před gólmanem Dukly.

15:01
    Hosté se opět osvobozují a odpalují pryč skákavý puk.

14:47
    Vrátka na trestné lavici Plzně jsou opět otevřená. Lukáš Vlček (PLZ) dostává dvě minuty za podražení. Na vyloučení: 1-2.

14:04
    Bambula se z pravé strany řítil na jediného plzeňského beka, který ale výborně zasáhl a zbavuje útočníka Dukly puku.

13:46
    Kolouch se prokličkoval až před Štekra, při zakončení ale nebyl dostatečně důrazný a gólman Plzně si puk u pravé tyče bez problémů pohlídal, respektive vyrazil.

13:16
    Dukla napadá rozehrávku Plzně již v úvodu, přesto se hosté dostali k puku a už jsou opět před Štekrem.

12:45
    Rána Ivaniče od modré prolétla těsně vedle pravé tyče branky Dukly.

11:50
    Za hosty se prosazuje čtvrtá "K" lajna. Kokoška přihrál po přejetí útočné modré na TOMÁŠE KUČERU, který zblízka vystřelil a puk zaplul přesně k levé tyči Vackovy branky. Asistence: Filip Kokoška, Tomáš Krystl

10:15
    Plzeň je nyní lepším týmem, častěji se hrne před Vacka a Štekr v brance Plzně se musí trošku nudit.

09:49
    Hosté bleskově využívají přesilovou hru, když od modré vystřelil Kaňák a jeho ránu tečoval za záda Vacka FILIP SUCHÝ. Asistence: Lukáš Kaňák, Jan Walter.

09:31
    Také hosté si zahrají přesilovou hru. Dvě minuty dostává Jiří Bambula (JIH).

09:22
    Stejně jako nyní pokus o nahození od modré z hokejky Kochánka.

08:57
    Zayml sebral puk za brankou Vacka a dostal se až před Štekra. Místo střely chtěl přihrávat na druhou stranu Hubertovi, ale ten byl už ve velkém úhlu, takže gólman Plzně jeho střelu chytá.

07:50
    Který končí hodně nepřesným nahozením Kaňáka od modré.

07:39
    Plzeň nyní roztáčí kolotoč před Vackem.

07:25
    Po pravé straně se před Štekra dostal Vladimír Port a zakončil, ale gólman Plzně si situaci u pravé tyče pohlídal.

07:02

06:49
    Přesilovka Dukly se chýlí ke konci, přesto ještě jihlavští hokejisté zavezli puk před Štekra.

06:16
    Tentokrát se o úspěšné vyhození Plzně až k Vackovi zasloužil Martin Beneš.

06:05
    Ofsajd jihlavské Dukly.

05:28
    Hosté se osvobozují.

05:02
    První přesilová hra zápasu, kterou si vyzkouší Dukla. Milan Švarc (PLZ) dostává dvě minuty za hákování. Současně s hráčem Plzně je vyloučen na deset minut za nesportovní chování Filip Nováček (JIH).

04:29
    Ofsajd Plzně při přechodu do útoku.

04:13
    Nahození Dukly za branku bez problému uhlídali obránci Plzně.

03:47
    Suchý se snažil prokličkovat před Vacka, na poslední chvíli mu puk odpálili jihlavští obránci.

02:35
    Po přihrávce Kokošky zpoza branky si najel před Vacka útočník Kučera a vypálil z první. Gólman Dukly vytáhl skvělý semafor a má puk v lapačce!

02:02
    Po nahození Dupljakua netrefil puk před brankou Kolouch.

01:43
    Střelu Vavřičky z mezikruží má v lapačce Vacek.

01:35
    Vala po přejetí útočné modré ztratil puk, když nenahrál přesně.

01:03
    Střela Polívky končí na hokejce Kochánka, Vacek nemusel zasahovat.

00:43
    Opava přihrával napříč útočným pásmem, Suchý měl k puku mezi kruhy daleko.

00:21
    Suchý raději zavezl puk do vlastního obranného pásma.

00:01

Hlavní rozhodčí už jsou na ledové ploše.

HC Dukla Jihlava: Vacek (Kořenář) – Pospíchal, Port, Mandát, Dörrer, Klofáč, Kochánek – Ondráček, Balaštík, Bambula – Hoskovec, Vala, Nováček – Kolouch, Dvořák, Dupljaku – Zayml, Peschout, Hubert. Trenér: Štěpán Moravec.

HC Plzeň 1929: Štekr (Zeman) – Walter, Kaňák, Pokorný, Polívka, Ivanič, Šmíd, Volf, Prokop – Suchý, Beneš, Opava – Stráský, Švarc, Vracovský – Vlček, Vavřička, Hajšman – Krystl, Kokoška, Kučera. Trenér: Ladislav Čihák.

Rozhodčí: Homola – Kotlík, Zídek.

Jihlava podlehla v prvním zápase Kladnu na jeho ledě 5:2 a o den později schytala v Chomutově výprask 6:0. V tabulce okupuje Dukla předposlední 11. místo se ziskem 45 bodů při skóre 64:71.

Plzeň sehrála oba dva zápasy před domácím publikem. V prvním mači utrpěla debakl od Vítkovic (5:9). Druhý zápas pak těsně prohrála s Třinčany (1:2). Tabulkově je na tom dnes hostující tým v porovnání s Duklou o 11 bodů lépe, když díky 56 bodům okupuje sedmé místo extraligy (skóre 135:90).

Budeme svědky utkání dvou soupeřů, kteří nevstoupili do nadstavbové části pravou nohou. Dukla i Plzeň totiž své úvodní dva zápasy nadstavby prohrály.

Ještě jednou vítejte u třetího kola nadstavbové části RAKO extraligy staršího dorostu. Ve skupině o co nejlepší pozici v play-off se dnes proti sobě postaví na Horáckém zimním stadionu domácí Dukla Jihlava, která přivítá hokejisty Plzně.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Tomáš Lysý

Branky a nahrávky: 40. Bambula (Balaštík), 43. Bambula, 54. Hubert (Vala, Bambula) – 10. Suchý (Kaňák, Walter), 12. Kučera (Kokoška, Krystl), 31. Švarc (Vracovský, Suchý), 42. Hajšman (Vlček), 59. Suchý (Kaňák)

Rozhodčí: Homola – Kotlík, Zídek