Arouca – Belenenses 2:0 (kon.) | Coimbra – FC Ferreira 4:2 (kon.) | Benfica – Porto 2:0 (kon.)
Olhanense – Setúbal 2:1 (kon.) | Nacional – Gil Vicente 2:0 (kon.)
Academica de Coimbra
4:2 (2:2)
FC Paços Ferreira
Neděle 12.01.2014, 17:00 • Cidade de Coimbra • Portugalská Primeira Liga

Je za námi divoké utkání mezi týmy Academica de Coimbra a FC Paços Ferreira, ze kterého nakonec odcházejí šťastnější domácí fotbalisté. Těm se podařilo vstřelit úvodní branku již ve dvanácté minutě, hosté ale díky trefám Manuela Josého a Carlãa nepříznivý vývoj otočili. Domácím se však ještě v první půli podařilo vyrovnat, zásluhu na tom měl obránce João Real, který se prosadil v nastavení. Ve druhé části už branky stříleli pouze domácí. Konkrétně se to povedlo Cleytonovi a Ivaldinovi, kteří tak stanovili konečné skóre dnešního zápasu na 4:2. (18:58:22)

90+2
    V závěru utkání ještě dostává žlutou kartu Sérgio Oliveira.

90+1
    Probíhá nastavení, zdá se, že domácí už si svůj náskok v klidu pohlídají.

88
    Druhou žlutou kartu dostává Filipe Anunciação, hostující hráči to tak v posledních minutkách budou mít opravdu dost těžké.

85
    Další střídání v domácím celku, Cleyton míří pod sprchy a místo něj si zahraje Nuno Piloto.

80
    Domácí střídají, Ivanilda nahradí Diogo Valente.

80
    Sérgio Oliveira měl nyní na kopačce gól, jeho střelu však pohotovým zákrokem dokázal zneškodnit Ricardo.

75
    Coimbra právě vstřelila branku!
    Coimbra odskakuje hostujícímu týmu na rozdíl dvou branek! Své individuální sólo, ve kterém prošel přes dva bránící hráče, nádhernou brankou zakončil IVANILDO a radost domácích fotbalistů je velká.

73
    Hosté využívají posledního střídání, ze hřiště odchází Carlão, opačným směrem putuje Buval.

72
    Střídají také domácí, Magique opouští hřiště a jeho místo zaujme Manoel.

69
    A máme zde další střídání na hostující straně, Manuela Josého nahradí Del Valle.

Statistika držení míče:49%-51%

64
    Hra v této části hry není příliš záživná, hraje se především ve středu hřiště, kde také dochází k mnoha osobním soubojům.

61
    Hosté se odhodlali ke střídání, z trávníku odchází Tony, nahradí jej Sérgio Oliveira.

56
    Po hezké přihrávce do běhu Filipe Anunciação přestřeluje.

54
    Fernando Alexandre ostře srazil Andrého Leãoa a dostává žlutou kartu.

51
    Domácí hráči vstoupili do druhého dějství velmi aktivně, právě operují na útočné polovině a určitě se budou snažit svůj náskok zvýšit, aby se jim nestalo to, co v první půli, kdy ztratili jednogólové vedení.

48
    Tak to je nevídané! Domácí si berou své vedení zpět, když se nádhernou střelou dokázal prosadit brazilský záložník CLEYTON.

Lukáš Jasoněk

Branky: 12. Magique, 45+2. Real, 48. Cleyton, 75. Ivanildo – 22. José, 33. Carlão

Karty:   41. Marihno (COI), 54. Alexandre (COI), 90+2. Oliveira (COI) – 41. Degra (FER), 45+1. Anunciação (FER)   88. Anunciação (FER)

Academica de Coimbra: Ricardo – Marcelo Goiano, Halliche, João Real, Djavan – Fernando Alexandre, Makelele, Cleyton (85. Nuno Piloto) – Marinho (80.Diogo Valente), Magique (72. Manoel)
    Náhradníci: Peiser, Grilo, Manoel, Ogu, Paulo, Piloto, Valente

FC Paços Ferreira: Degra – Tony (61. Sérgio Oliveira) Tiago Valente, Ricardo, Hélder Lopes – André Leão, Filipe Anunciação – Manuel José (69. Del Valle), Sérgio Oliveira, Bebé – Carlão (73. Buval)
    Náhradníci: Felipe, Buval, Del Valle, Oliveira, Rodrigo, Romeu, Santos

Rozhodčí: C. Machado – I. Pereira, A. Braga