Arouca – Belenenses 2:0 (kon.) | Coimbra – FC Ferreira 4:2 (kon.) | Benfica – Porto 2:0 (kon.)
Olhanense – Setúbal 2:1 (kon.) | Nacional – Gil Vicente 2:0 (kon.)
Benfica Lisabon
2:0 (1:0)
FC Porto
Neděle 12.01.2014, 17:00 • Estádio da Luz, Lisabon • Portugalská Primeira Liga

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji hezký zbytek neděle a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (18:56:39)

Je konec! Šlágr portugalské ligy vyzněl pro domácí tým. Benfica byla po celý zápas lepším celkem, více hrozila a uměla si vytvořit šance. Dvě z nich také využila, ta druhá přišla v 53. minutě, kdy se po rohu prosadil hlavou Garay. Porto poté hodně přitvrdilo a přibývalo karet. Domácí se ale k ničemu nenechali vyprovokovat a zaslouženě dokráčeli k výhře a třem bodům.

90+3
    Ještě jeden přímý kop pro Benfiku, domácí ale pouze odevzdali míč. Dá se čekat, že po výkopu hostujícího brankáře zazní závěrečný hvizd.

90+3
    Žlutá karta pro domácího Enzo Péreze.

90+2
    Au, tak tohle byl opravdu ostrý šlapák na kotník. Na trávníku je Siqueira, omlouvá se mu hostující Josué.

90
    Budou se nastavovat tři minuty.

90
    Po centru hlavičkoval hostující Mangala, jenže vysoko nad. Portu se dnes nedaří...

90
    Quaresma se dostal do křížku s domácím Markovićem, tohle nechá rozhodčí bez trestu.

89
    Benfica drží míč na svých kopačkách, čeká se na informaci, kolik minut se bude nastavovat.

88
    Ještě jedna žlutá karta, za faul ji dostal hostující Fernando.

86
    Další změna v domácím dresu. Rúben Amorim nahradil Rodriga.

85
    Benfica se v posledních minutách trochu stáhla z dění, Porto se toho zatím marně snaží využít.

83
    Střídání domácích. Dnes už má splněno Ezequiel Garay a do hry se tak dostává Jardel.

81
    Jenže z centru málem vznikl brejk dvou hráčů Benfiky! Nepodařilo se jim však se domluvit a jak rychle míč získali, ještě rychleji o něj přišli.

80
    Roh pro Porto, hosté by ještě rádi zdramatizovali závěr utkání.

78
    Quaresma při snaze o převzetí míče fauloval Pereiru, je tak po možné šanci Porta.

76
    Tohle se moc nepovedlo, nicméně domácí to trápit nemusí. Mají náskok a zápas pod kontrolou.

76
    Další standardka pro domácí, uvidíme centr z pravé strany.

Aleš Pur

Branky: 13. Rodrigo, 53. Garay

Karty:   58. Matić (BNF), 90+3. Pérez (BNF) – 56. Martínez (PRT), 57. Quaresma (PRT), 58. Danilo (PRT), 68. González (PRT), 88. Fernando (PRT)   74. Danilo (PRT)

Benfica Lisabon: Oblak – Pereira, Luisão, Garay (83. Jardel), Siqueira – Marković, Matić, Pérez, Gaitán – Rodrigo (86. Amorim), Lima. Trenér: Jorge Jesus.
    Náhradníci: Moraes – Jardel, Sílvio, Fejsa, Amorim, Đuričić, Sulejmani.

FC Porto: Helton – Danilo, Otamendi, Mangala, Sandro – Fernando, Eduardo, González (70. Josué) – Varela, Martínez, Licá (54. Quaresma). Trenér: Paulo Fonseca.
    Náhradníci: Fabiano – Maicon, Defour, Josué, Kelvin, Quaresma, Ghilas.

Rozhodčí: Artur Manuel Ribeiro Soares Dias – Rui Licinio Barbosa Tavares, João Manuel Costa Silva

Diváci: 62 508