Srbsko – Polsko 20:19 (kon.) | Chorvatsko – Bělorusko 33:22 (kon.) | Francie – Rusko 35:28 (kon.)
Švédsko – Č. Hora 28:21 (kon.)
Srbsko
20:19 (13:9)
Polsko
Pondělí 13.01.2014, 18:00 • NRGi Arena • Mistrovství Evropy mužů

Viděli jsme parádní zápas, který nabídl velkou zápletku i zvraty. Srbové nakonec byli šťastnější a vyhráli o jedinou branku. Statistika – střely na branku: 44:42. Děkuji za pozornost, přeji hezký zbytek dne. (19:42:12)

60
    Konec zápasu. (20:19)

60
    Střelu z dálky brankář Srbka chytá. Je konec. (20:19) (20:19)

60
    Manojlović je vyloučen na dvě minuty. (20:19) (20:19)

60
    Polsko má míč, chybí mu 15 sekund do konce zápasu a hlavně na gól. (20:19) (20:19)

60
    Vujin ji ale nedal! Gólman zasáhl skvěle. (20:19) (20:19)

60
    Nikcević vybojoval sedmičku. (20:19) (20:19)

60
    Začala poslední minuta. (20:19) (20:19)

59
    Oddechový čas pro Polsko. (20:19) (20:19)

59
    Minutu a 45 sekund před koncem utkání snižuje zprava Orzechowski. (20:19) (20:19)

58
    U míče jsou Srbové a samozřejmě s rozehrávkou nechvátají. Tribuny pískají. (20:18) (20:18)

58
    A sedmičku proměnil na druhé straně i Vujin. (20:18) (20:18)

57
    Polsko snižuje díky trefě Jureckiho ze sedmičky. (19:18) (19:18)

57
    Nikcević je vyloučen na dvě minuty. (19:17) (19:17)

57
    Ani Srbsko ale brankáře neprostřelilo. (19:17) (19:17)

56
    Do útoku jdou po neproměněném útoku Polska Srbové. (19:17) (19:17)

55
    Prodanović se prosadil střelou o zem. (19:17) (19:17)

54
    Závěr zápasu slibuje drama. Máme před sebou ještě šest minut. (18:17) (18:17)

53
    Krajewski se prosadil zprava a snížil na rozdíl jednoho gólu. (18:17) (18:17)

52
    Míč mají Poláci. (18:17) (18:17)

51
    Poláci ale sedmičku neproměnili. (18:16) (18:16)

51
    Jaszka byl při střele faulován a Zelenović musí na dvě minuty mimo hřiště. (18:16) (18:16)

51
    Srbsko je kompletní. (18:16) (18:16)

50
    I Poláci budou postrádat jednoho muže. Vyloučen je Jurecki. (18:16) (18:16)

49
    Poláci ale střílí nad a balon tak mají Srbové, kteří budou šetřit čas. (18:16) (18:16)

48
    Stojković vyloučen na dvě minuty. (18:16) (18:16)

47
    Polsko se v útoku neprosadilo. Míč pro Srby. (18:16) (18:16)

46
    Polsko dostalo žlutou kartu za hráčskou lavici. (18:16) (18:16)

46
    Stojković v pohodě zakončil ze středu. (18:16) (18:16)

45
    Jaszka se sice diví, ale dostal dvě minuty a Polsko bude hrát oslabení. (17:16) (17:16)

44
    Až nyní, kdy se k tyči trefil Rnić. (17:16) (17:16)

43
    Srbsko se v útoku neprosadilo. (16:16) (16:16)

42
    Zelenović se rozehrál a zprava nedal brankáři šanci. (16:16) (16:16)

41
    Aktivní Chrapkowski posílá do vedení Poláky. Střílel zleva. (15:16) (15:16)

40
    Stojković srovnal a začíná se "od nuly". (15:15) (15:15)

39
    Až po devíti minutách se trefil Zelenović a trenér Matić na lavičce zaskákal, jako kdyby se hrálo finále. (14:15) (14:15)

38
    Srbsko a poté ani Polsko nyní svůj útok neproměnilo. (13:15) (13:15)

37
    Dá Srbsko vůbec branku ve druhé půli? Jurkiewicz šestou brankou v řadě poslal Polsko do dvoubrankového vedení. (13:15) (13:15)

36
    Polsko pátou brankou v řadě jde poprvé v utkání do vedení. (13:14) (13:14)

35
    Stojković fauloval a je vyloučen. Druhá přesilovka pro Polsko ve druhé půli. (13:13) (13:13)

35
    To je jízda! Chrapkowski vyrovnává. Druhý poločas je zatím po čtyřech minutách 0:4. (13:13) (13:13)

34
    A je to jen o gól! Krajewski sedmičku v pohodě proměnil. (13:12) (13:12)

34
    Sedmička pro Polsko. Zahraje ji Krajewski. (13:11) (13:11)

33
    Poláci jsou samozřejmě při chuti a nyní jsou lepší. (13:11) (13:11)

32
    Pozor. Poláci zahájili druhý poločas velmi dobře a po brance Jurkiewicze ztrácejí již jen dvě branky. (13:11) (13:11)

31
    Lijewski na nic nečekal a ihned po rozehrání snižuje. (13:10) (13:10)

31
    Manojlović fauloval Syprzaka. Přesilovka pro Polsko. (13:9) (13:9)

31
    Druhý poločas zahájili Poláci. (13:9) (13:9)

31
    Začal druhý poločas. (13:9)

První poločas nabídl ze začátku vyrovnanou partii, ale Srbsko postupně přeci jen svého soupeře začalo přehrávat. Výsledkem je poločasové vedení o čtyři branky 13:9.

Statistiky:
    Střely na branku:
    23:19, vyloučení: 2:1, ŽK: 3:2.

30
    První poločas skončil. (13:9)

30
    Za Polsko v samém záběru snižuje Szyba. (13:9) (13:9)

29
    Momir Ilić další brankou zvyšuje vedení Srbů na pět branek. (13:8) (13:8)

29
    Krajewski v pohodě snižuje střelou k pravé tyči. (12:8) (12:8)

29
    Polsko má sedmičku. Míč si bere Krajewski. (12:7) (12:7)

28
    Tak teď je to studená sprcha pro Poláky. Stojković si střelou o zem doslova vychutnal bezmocného brankáře. (12:7) (12:7)

27
    Srbové v závěru přesilovky přidávají další gól a poprvé odskakují na čtyřgólový rozdíl. Zleva se opět prosadil Nemanja Ilić. (11:7) (11:7)

27
    Až Nemanja Ilić zleva brankáře prostřelil, když poslal míč pod horní tyč. (10:7) (10:7)

26
    Poláci se zatím dobře brání. Hodně jim v tom pomáhá výbornými výkony brankář Szmal. (9:7) (9:7)

25
    Chrapkowski si jde odepočinout za faul na dvě minuta. Přesilovka pro Srby. (9:7) (9:7)

24
    Chyba Polska v útoku. Míč pro Srby. (9:7) (9:7)

23
    Zelenović zakončil chytře do protipohybu brankáře. (9:7) (9:7)

22
    Jurecki se prosadil ze značky sedmimetrového hodu. (8:7) (8:7)

21
    U míče je Srbsko, ale oba týmy mají nyní problémy s koncovkou. (8:6) (8:6)

20
    Dalším potrestaným žlutou kartou je Manojlović. (8:6) (8:6)

19
    Momir Ilič dostal žlutou kartu. (8:6) (8:6)

18
    Nyní ale Toskić po faulu na Jureckiho dostává dvě minuty. (8:6) (8:6)

17
    Toskić se výborně zorientoval a v pádu poslal míč k pravé tyči. (8:6) (8:6)

16
    Lijewski byl dost tísněn, ale i tak se dokázal prosadit. (7:6) (7:6)

15
    Nejprve svou šanci zahodili Poláci, když pálili z velké dálky. Následně šel sám na brankáře Nikcević, ale srbský hráč neuspěl. (7:5) (7:5)

14
    Poláci po chybě ztrácejí dva góly. Vujin neměl problém prosadit se ze středu brankoviště. (7:5) (7:5)

13
    Momir Ilić po nenápadné akci středem dává další gól Srbska. (6:5) (6:5)

12
    Lijewski sám v úniku vystřelil trestuhodně nad břevno. (5:5) (5:5)

12
    Brankář Szmal chytil podruhé během krátké chvíle šanci Srbska. (5:5) (5:5)

11
    Jurkiewicz parádní sólo akcí přes obránce srovnává na 5:5. (5:5) (5:5)

9
    Lijewski srovnal z pravé strany a svou radost dal vědět nabuzeným divákům velkým gestem. (4:4) (4:4)

10
    Vujin proměnil sedmičku a Srbsko tak opět vede. (5:4) (5:4)

10
    Grabarczyk dostal žlutou kartu. (4:4) (8:6)

8
    Sledujeme minutu hry bez střeleckých příležitostí. (4:3) (4:3)

7
    Toskić dostal míč na hranici brankoviště a nedal gólmanovi střelou k tyči žádnou šanci. (4:3) (4:3)

73
    Chrapkowski dostal žlutou kartu. (4:3) (8:6)

6
    Polsko se až nyní prosadilo po úniku zprava a střele Jurkiewicze. (3:3) (3:3)

6
    Polsko se nemůže prosadit. Naopak míč mají opět Srbové. (3:2) (3:2)

65
    Toskić dostal žlutou kartu. (3:2) (8:6)

5
    Srbsko hraje zatím oslabení velmi dobře. (3:2) (3:2)

5
    Nenadić proměnil sedmičku. (3:2) (3:2)

5
    Srbsko bude hrát oslabení. Vyloučen je Vujin. (2:2) (2:2)

4
    Naopak Chrapkowski se nemýlil a srovnal. (2:2) (2:2)

3
    Nenadić branku minul. (2:1) (2:1)

2
    Přesnou střelou k tyči snížil Jurkiewicz. (2:1) (2:1)

2
    Druhou branku dal po útoku zleva Manojlović. (2:0) (2:0)

1
    Momir Ilič nejprve přestřelil, Srbsko se ale prosadilo z dalšího rychlého útoku. (1:0) (1:0)

1
    U míče je Srbsko. (0:0) (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Polsko bude hrát v bílém, Srbsko v červeném.

Vše je připraveno. Jdeme na to.

Hrají hymny. Zápas za chvíli začne.

Soupisky a rozhodčí:

Srbsko: Toskić, Radivojević, Stanić, Nenadić, Nikcević, Vujin, Momir Ilić, Rnić, Nemanja Ilić, Zelenović, Manojlović, Nenadić, Prodanović, Stojković, Milić, Mitrović. Trenér: Matić.

Polsko: Wisniewski, Jaszka, Bartosz Jurecki, Lucak, Syprzak, Bielecki, Lijewski, Jurkiewicz, Michal Jurecki, Szyba, Chrapkowski, Grabarczyk, Wyszomirski, Krajewski, Orzechowski, Szmal. Trenér: Biegler.

Rozhodčí: Gjeding, Hansen (Dánsko).

Zajímavé utkání mezi Srbskem a Polskem začíná v 18:00 hodin a my budeme zápas samozřejmě sledovat, tak si nenechte náš onlajn přenos ujít.

Skupina C

Ve skupině s označením C jsou čtyři celky. Kromě Srbska a Polska se v této skupině ještě nachází Francie a Rusko. Do další fáze šampionátu postupují první tři týmy, takže je jasné, že dnes se hraje o veledůležité tři body.

Zdravím všechny fanoušky házené. Mistrovství světa, které se hraje v Dánsku má na programu další zápasy a my budeme sledovat utkání mezi Srbskem a Polskem. Mírným favoritem tohoto zápasu je Srbsko, ale uvidíme, jak to nakonec dopadne, protože Polsko nedá svojí kůži lacino a o první body se bude pořádně prát.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Michal Heřman

Srbsko: Stanić, Milić – Toskić, Radivojević, Nenadić, Nikcević, Vujin, Momir Ilić, Rnić, Nemanja Ilić, Zelenović, Manojlović, Nenadić, Prodanović, Stojković, Mitrović. Trenér: Matić.
    Polsko: Szmal, Wyszomirski – Wisniewski, Jaszka, Bartosz Jurecki, Lucak, Syprzak, Bielecki, Lijewski, Jurkiewicz, Michal Jurecki, Szyba, Chrapkowski, Grabarczyk, Krajewski, Orzechowski. Trenér: Biegler.

Rozhodčí: Gjeding, Hansen (Dánsko)