Srbsko – Polsko 20:19 (kon.) | Chorvatsko – Bělorusko 33:22 (kon.) | Francie – Rusko 35:28 (kon.)
Švédsko – Č. Hora 28:21 (kon.)
Francie
35:28 (19:14)
Rusko
Pondělí 13.01.2014, 20:15 • NRGi Arena, Aarhus, Dánsko • Mistrovství Evropy mužů

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (21:45:22)

Ano, je to tak, další branka již nepadla, Francouzi se radují ze snadného vítězství nad Ruskem v poměru 35:28 a naznačují, že i letos mají hodně silný tým, který má jen ty nejvyšší ambice!

60
    Konec zápasu. (35:28)

60
    Vypadá to, že branka Sergeje Kudinova bude úplně poslední v dnešním utkání. (35:28) (35:28)

59
    Jerôme Fernandez se neprosazuje a na druhé straně zakončuje protiútok Ruska gólem Samvel Aslaňjan. (35:27) (35:27)

58
    Alexander Pyškin zakončuje pohlednou akci po spolupráci s Afliťulinem. (35:26) (35:26)

58
    William Accambray vyloučen a v dnešním utkání si již zahraje tak maximálně v posledních vteřinách utkání. (35:25) (35:25)

58
    Mathieu Grebille vrací desetibrankový náskok Francii. (35:25) (35:25)

57
    Oba týmy již v závěru rozhodnutého utkání dávají šanci širšímu kádru. (34:25) (34:25)

57
    Samvel Aslaňjan zakončuje z levé strany. (34:25) (34:25)

56
    Joliho vychytal Bogdanov. (34:24) (34:24)

56
    Sedmimetrový hod pro Francii. (34:24) (34:24)

55
    Žitnikov a poté i William Accambray na druhé straně se gólově prosazují. (34:24) (34:24)

53
    Po čtyřech minutách se Francouzi prosazují, když rychlý protiútok gólově zakončuje Joli. (33:23) (33:23)

52
    V závěru utkání jako by se přestalo oběma týmům dařit. (32:23) (32:23)

51
    Konstntin Igropulo se prosazuje a snižuje náskok soupeře. (32:23) (32:23)

49
    Lavička Ruska nemůže jinak – oddechový čas v momentě, kdy náskok Francie je již desetigólový. (32:22) (32:22)

49
    Atman neúspěšný a z protiútoku se prosazuje Michael Guigou. (32:22) (32:22)

48
    Znovu tu máme gólovou sérii, kterou podporuje branka Grebilleho z pravé strany. (31:22) (31:22)

47
    Také Rusové, zásluhou Žitnikova, rychle odpovídají. (30:22) (30:22)

47
    Francouzům se vede v útoku o poznání lépe, Alix Nyokas zakončuje bleskový brejk. (30:21) (30:21)

47
    Dmitrij Žitnikov nedokázal zakončit a Rusové ztrácí míč. (29:21) (29:21)

46
    Mathieu Grebille se prosazuje z místa prvé spojky. (29:21) (29:21)

45
    Dmitrij Kovaljov podruhé za sebou a Rusové snižují na osmibrankový rozdíl. (28:21) (28:21)

44
    Dmitrij Kovaljov snižuje ze sedmičky na 20:28. (28:20) (28:20)

43
    Další bezgólová série v podání Rusů a po brance Nyokase z pravé strany je to již o devět bodů! (28:19) (28:19)

42
    Igropulo ztrácí míč a z rychlého protiútoku se prosazuje Michael Guigou. (27:19) (27:19)

42
    Parádní střela vysokého Grebilleho. (26:19) (26:19)

41
    Oleg Skopincev se prosazuje z levého křídla. (25:19) (25:19)

41
    Guillaume Joli je vyloučen na dvě minuty. (25:18) (25:18)

41
    Ani Kovaljov, ani Guigou se neprosazují. (25:18) (25:18)

40
    V této chvíli je již Nyokas nejlepším střelcem Francouzů! (25:18) (25:18)

39
    A Jegor Jevdokimov zakončuje protiútok Ruska, které snižuje na rozdíl šesti branek. (24:18) (24:18)

39
    Bogdanov dvakrát skvělý proti střelám soupeře. (24:17) (24:17)

38
    Tentokrát se Nyokas neprodral těsnou obranou soupeře a Rusové snižují po proměněném rychlém brejku, zakončeným brankou Kovaljova. (24:17) (24:17)

37
    Alix Nyokas tímto gólem z levé strany vyrovnává nejlepšího střelce svého týmu, N. Karabatiće. (24:16) (24:16)

36
    Pavel Atman snižuje náskok soupeře. (23:16) (23:16)

36
    Odechový čas pro Rusko. (23:15) (23:15)

35
    Francouzům naopak, Nikola Karabatić dává již třiadvacátý gól svého týmu. (23:15) (23:15)

35
    Francie v útoku, Rusové sice gólově načali druhou půli, nyní se jim ale vůbec nedaří. (22:15) (22:15)

34
    Cedric Sohaindo a poté i Alix Nyokas navyšují náskok Francie. (22:15) (22:15)

33
    Daniel Narcisse také zblokován a následně chybuje Cedric Sorhaindo. (20:15) (20:15)

32
    Střela Gorboka byla zablokována a Francie může navýšit své vedení. (20:15) (20:15)

31
    Francouzi kontrují také gólem z levé strany, z místa spojky se prosazuje Michael Guigou. (20:15) (20:15)

31
    První branku druhého poločasu dává Rus Dmitrij Žitnikov, který se trefuje z levé strany. (19:15) (19:15)

31
    Začal druhý poločas. (19:14)

Sledujte i dál náš onlajn přenos, druhý poločas začne přibližně ve 21:08 hodin.

A je konec, v prvním poločase přesvědčili Francouzi o své velké síle, soupeře prakticky k ničemu nepustili a Rusové se téměř celou dobu prvního poločasu brání. Útočné akce "Galského kohouta" jsou nesmírně efektivní, což se nedá říci o ruských akcích, které často ztroskotávají na skvělé obraně soupeře.

30
    První poločas skončil. (19:14)

30
    Vteřinu před koncem první půle se z pravé strany prosazuje Alix Nyokas! (19:14) (19:14)

30
    Čtyři vteřiny před koncem první půle je vyloučen Rus Pavel Atman za stáhnutí N. Karabatiće na palubovku. (18:14) (18:14)

30
    Francie si bere oddechový čas. (18:14) (18:14)

30
    V poslední minutě prvního poločasu snižuje z pravé spojky Alexander Pyškin. (18:14) (18:14)

29
    Francouzi zásluhou Igora Aniće bleskově kontrují. (18:13) (18:13)

29
    Konstantin Igropulo využívá sedmimetrový hod ke snížení na čtyřbrankový rozdíl (17:13) (17:13)

28
    Po faulu Narcisseho budou mít Rusové výhodu sedmimetrového hodu. (17:12) (17:12)

28
    Žlutou kartu dostává Igor Anić (Francie), který doslova "zboural" útočícího Gorboka na brankovišti. (17:12)

27
    Nikola Karabatić z tradiční pozice dává sedmnáctý gól svého týmu. (17:12) (17:12)

27
    Žlutou kartu dostává Konstantin Igropulo (Rusko). (16:12)

27
    Gerard se zlobí, ale nic to nemění na tom, že inkasoval po střele Gorboka. (16:12) (16:12)

27
    Skóruje i na druhé straně Francouz Luc Abalo. (16:11) (16:11)

26
    A ten Konstantin Igropulo proměňuje. (15:11) (15:11)

26
    Gerard sice vychytal Igora Aniće, ale čeští sudí pískají faul, sedmimetrový hod pro Rusko. (15:10) (15:10)

25
    Do gólových dostihů se zapojil i Samuel Honrubia, který zůstal úplně osamocen na levém křídle a po přihrávce N. Karabatiće překonává Levšina. (15:10) (15:10)

24
    Jako by se oba týmy rozstřílely, na druhé straně dává gól Sergej Gorbok a zatím držíme průměr gólu na minutu. (14:10) (14:10)

24
    Luc Abalo přidává další branku Francouzů, pohotová a trochu překvapivá střela z hranice brankoviště. (14:9) (14:9)

23
    Dumoulin sice vystihl směr střely Kovaljova, ale míč končí v brance. (13:9) (13:9)

23
    Luka Karabatić fauluje a Rusko má k dispozici sedmimetrový hod. (13:8) (13:8)

22
    Neprosazuje se na druhé straně ani Atman. (13:8) (13:8)

22
    Tentokrát Nyokas branku nedává, dobrý zákrok Levšina. (13:8) (13:8)

22
    Po dlouhé době pohledná akce Rusů, zakončená brankou Jevdokimova. (13:8) (13:8)

21
    Rusové střídají gólmany, Bogdanova nahradil Levšin. (13:7) (13:7)

21
    Další branka Alixe Nyokase, Rusko je v těžkém útlumu. (13:7) (13:7)

20
    Konstantina Igropula připravila o míč skvělá obrana soupeře. (12:7) (12:7)

20
    Alix Nyokas je k nezastavení! (12:7) (12:7)

19
    Rusko si bere oddechový čas. (11:7) (11:7)

19
    Oleg Skopincev je navíc vyloučen na dvě minuty. (11:7) (11:7)

19
    Což neplatí pro Nykoase na druhé straně, který se prosazuje středem. (11:7) (11:7)

19
    Jegor Jevdokimov netrefuje z dobré pozice. (10:7) (10:7)

18
    Bleskový protiútok Francie zakončený gólem N. Karabatiće. (10:7) (10:7)

16
    Pyškin fauluje N. Karabatiće a je vyloučen. (9:7) (9:7)

16
    Guigou se prosazuje z pravé strany a Francie opět vede o dvě branky. (9:7) (9:7)

16
    Michael Guigou stále stoprocentní v proměňování "sedmiček". (8:7) (8:7)

15
    Sedmimetrový hod mají i Francouzi poté, co byl faulován Luc Abalo. (7:7) (7:7)

14
    Sergej Kovaljov proměňuje sedmimetrový hod a je to nerozhodně! (7:7) (7:7)

14
    Gorbok faulován v brankovišti Francie a je z toho sedmimetrový hod pro Rusko. (7:6) (7:6)

13
    Z dálky se prosazuje před obranu soupeře i Sergej Gorbok a Rusové drží krok s favorizovanou Francií. (7:6) (7:6)

12
    Nikola Karabatić střelou z místa pravé spojky vrací Francii dvoubrankové vedení. (7:5) (7:5)

12
    A po chybě Francouzů před brankovištěm soupeře proměňují Rusové zásluhou Pyškina rychlý protiútok. (6:5) (6:5)

12
    Pohledná individuální akce Rusa Igropula po pravém křídle, která končí gólem. (6:4) (6:4)

11
    A z pravého křídla se prosazuje parádní střelou Daniel Narcisse. (6:3) (6:3)

10
    Vyloučení také v sestavě Ruska, Sergej Gorbok usedá na lavičku, poměr sil na palubovce se vyrovná. (5:3) (5:3)

10
    Dumoulin vyráží dělovou střelu Atmana z devíti metrů, dobrý zákrok! (5:3) (5:3)

10
    První vyloučení v utkání, Francouz Nyokas oslabuje svůj tým. (5:3) (5:3)

9
    Francouzský útok končí odpískáním kroků. (5:3) (5:3)

9
    Což dokazuje i neúspěšný pokus o střelu za obranou soupeře v podání Jevdokimova. (5:3) (5:3)

9
    S obranou Francie si ale Rusové zatím neví rady. (5:3) (5:3)

8
    Alix Nyokas netrefil branku z místa pravé spojky a Rusové mohou přejít do rychlého protiútoku. (5:3) (5:3)

7
    Dmitrij Kovaljov proměňuje sedmimetrový hod. (5:3) (5:3)

6
    Rusové se trápí v útoku a Francouzi trestají z rychlého protiútoku, jako nyní Nikola Karabatić. (5:2) (5:2)

5
    Michael Guigou proměňuje i druhou "sedmičku" a Francie vede o dva góly. (4:2) (4:2)

4
    Francouz Abalo se prosadil z pravého křídla a z následného protiútoku snižuje Rus Igropulo. (3:2) (3:2)

3
    Sergej Gorbok dostává za obranný faul žlutou kartu. (2:1) (2:1)

3
    Nikola Karabatić se prosazuje z devíti metrů parádní střelou a Francie jde do vedení. (2:1) (2:1)

2
    Michael Guigou proměňuje sedmimetrový hod a vyrovnává na 1:1. (1:1) (1:1)

2
    První střelcem Rus Skopincev, Rusko vede 1:0. (0:1) (0:1)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Oba týmy jsou již na palubovce, po hymně Francie následuje hymna Ruska.

Francie: Dumoulin, Gerard – Fernandez, Anić, Narcisse, Joli, Nyokas, Honrubia, N. Karabatić, Greibille, Accambray, Abalo, Sorhaindo, Guigou, L. Karabatić

Rusko: Bogdanov, Levšin – Poljakov, Pyškin, Šiškarjov, Kovaljov, Jevdokimov, Skopincev, Atman, Gorbok, Kudinov, Šelmenko, Igropulo, Aflitulin, Aslanjan, Žitnikov

Rozhodčí: Horáček, Novotný (oba CZE) – Lopez, Ramirez (oba ESP).

Vítejte u onlajn přenosu utkání házenkářského ME 2014 mužů, které se koná v Dánsku, v němž se v rámci základní skupiny C představí FRANCIE a RUSKO. Utkání se odehraje, stejně jako celá skupina C, v Aarhusu v NRGi Aréně s kapacitou 5000 diváků.

Pro oba týmy je to premiéra na turnaji a favoritem utkání jsou olympijští vítězové, házenkáři Francie, kteří na tomto EURU budou chtít napravit reputaci z posledního šampionátu ze Srbska 2012, kde skončili až na jedenáctém místě. Rusové mohou v dnešním utkání pouze překvapit, vítězství se od nich neočekává.
    Dalšími týmy v základní skupině C jsou pak házenkáři Srbska a Polska, které budou mít svůj vzájemný souboj, v době zahájení utkání Francie – Rusko, za sebou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.