Srbsko – Polsko 20:19 (kon.) | Chorvatsko – Bělorusko 33:22 (kon.) | Francie – Rusko 35:28 (kon.)
Švédsko – Č. Hora 28:21 (kon.)
Chorvatsko
33:22 (16:11)
Bělorusko
Pondělí 13.01.2014, 18:00Mistrovství Evropy mužů

Bělorusové vkročili lépe do utkání, ale vedení si dokázali držet pouze v prvních sedmi minutách, kdy následně z trháku srovnal Cupic. Od tohoto momentu, Chorvati obrátili vývoj utkání na svou stranu. Chorvati dnes potvrdili, že mají na mistrovství Evropy v házené mužů velmi kvalitní a silné mužstvo. Chorvati v dnešním utkání neztráceli chuť předvádět stoprocentní výkony, i když v druhém poločase vedli jasným brankovým rozdílem, když Bělorusové naprosto střelecky propadli. Chorvati rovněž po celou dobu trvání zápasu předváděli, že dokáží být velmi úspěšní jak v početních výhodách, tak i v nevýhodách, což u Běloruska byla velmi slabá stránka v dnešním utkání. Chorvatům rovněž perfektně funguje střelba jak z křídel, tak i spojek a jsou velmi nebezpeční v rychlých protiútocích. Velká pochvala v dnešním utkání patří chorvatskému Cupicovi a Zlatku Horvatovi. Tito pánové dokázali, že budou silnou stránkou chorvatského výběru. Celek Chorvatska byl v dnešním utkání jednoznačně lepším týmem a pro to zaslouženě vyhrál. S pozdravem a přáním hezkého zbytku večera Martin Petřek. (19:54:54)

60
    Konec zápasu. (33:22)

59
    Přes bránící Chorvaty se probojoval Babichev, který vzniklou příležitost využívá. Zároveň je tato branka brankou poslední v tomto utkání. (33:22) (33:22)

59
    Probíhá poslední minuta utkání, kterou budou Chorvati dohrávat v početní nevýhodě. (33:21) (33:21)

58
    Chorvaté si v závěru utkání zahrají oslabení. (33:21) (33:21)

58
    Na obou stranách palubovky padly v rychlém sledu branky. (33:21) (33:21)

56
    A opět chorvatský střelec Zlatko Horvat, který úspěšně proměňuje střelou z křídla. V dnešním utkání je 100 procentně úspěšný. (32:20) (32:20)

55
    Semenov se dostává do samostatného tahu na bránu a je úspěšný. (31:20) (31:20)

54
    Zlatko Horvat se rozstřílel. Nyní se trefuje ze vzdálenosti devíti metrů do pravého horního rohu brány. Na druhé straně palubovky Bělorusko úspěšné zásluhou Semenova. (31:19) (31:19)

53
    Ze spojky obdržel nahrávku na pivota Musa, který se stává autorem třicáté branky za chorvatský výběr. Bělorusové ale hned odpovídají rychlou brankou. (30:18) (30:18)

52
    Bělorusům signalizována útočná chyba. Dopředu jdou nyní Chorvati. (29:17) (29:17)

51
    Vedení Chorvatů o dvanáct branek znamená pro Bělorusy zaručenou ztrátu cenných bodů. (29:17) (29:17)

50
    A do třetice všeho dobrého opět Zlatko Horvat, který proměňuje trhák! (29:17) (29:17)

49
    Semenov střílí Chorvatsku branku. Hned na to opět za Chorvaty úspěšný z křídla Zlatko Horvat. (28:17) (28:17)

48
    Rutenka tvrdou střelou přidává šestnáctou branku za Bělorusy. Na druhé straně palubovky úspěšný Zlatko Horvat z křídla. (25:15) (27:16)

47
    Tentokrát Bělorusko střílí branku z rychlého útoku. (25:15) (25:15)

46
    Bělorusové snižují na rozdíl jedenácti branek. (25:14) (25:14)

45
    Z trháku uděluje Bělorusku další branku Gojun. (25:13) (25:13)

44
    Bělorusové v druhém poločase herně odpadávají. (24:13) (24:13)

43
    Chorvati neproměňují z rychlého útoku, ale odraženého balonu se zmocnil na šestimetrové hranici Cupic, který se nemýlí. (24:13) (24:13)

43
    Nyní, ale Chorvati faulovaní při jasné brankové příležitosti, což znamená dvouminutový trest pro Bělorusy a sedmimetrový hod pro Chorvaty, který využívá Cupic. (23:13) (23:13)

42
    Volný devítimetrový hod pro Chorvaty. (22:13) (22:13)

42
    Tentokrát Bělorusko střílí mimo bránu. (22:13) (22:13)

41
    Chorvatský celek bude hrát v oslabení. Hned na to obdržel na pivota z postu střední spojky nahrávku Pukhouski, který se stává autorem druhé branky Běloruska v druhém poločase. (22:13) (22:13)

40
    Damir Bicanic vyslal střelu z postu střední spojky, která nalezla umístění v pravém rohu brány. (22:12) (22:12)

39
    Bělorusové se dokázali prosadit v prvních devíti minutách pouze jednou. (21:12) (21:12)

38
    Chorvati opět využívají přesilovou hru v podání Bicanice. (21:12) (21:12)

37
    A nyní si Bělorusové už vůbec nepomohou. Chorvati budou hrát dvě minuty přesilovou hru. (20:12) (20:12)

36
    Bělorusové mají výrazné problémy s obranou Chorvatů. (20:12) (20:12)

35
    Chorvati proměňují brankovou příležitost z křídla a dostávají se tímto do vedení o osm branek. (20:12) (20:12)

34
    Bělorusové v útoku neúspěšní. (19:12) (19:12)

34
    Faul při jasné brankové příležitosti znamená sedmimetrový hod pro Chorvaty, který s přehledem proměňuje Cupic. (19:12) (19:12)

34
    Bělorusové nedokázali dvouminutovou početní výhodu využít. Přesilové hry nejsou na tomto šampionátu jejich silná stránka. (18:12) (18:12)

34
    Chorvati v plném počtu. (18:12) (18:12)

33
    Probíhá posledních 30 vteřin nevyužité přesilovky Běloruska. (18:12) (18:12)

32
    Bělorusové ale ztrácí balon. Do útoku přechází chorvatský výběr. (18:12) (18:12)

32
    V útočné fázi nyní Bělorusi. (18:12) (18:12)

32
    Marko Kopljar obdržel dvouminutový trest. (18:12) (18:12)

31
    Shylovich prostřeluje z postu spojky obranu Chorvatů. Jeho střela končí v levém rohu brány. (18:12) (18:12)

31
    Autorem první branky druhého poločasu je Cupic, který se prosazuje z křídla. Hned na to Chorvati přidávají brankou z rychlého útoku. (18:11) (18:11)

31
    Začal druhý poločas. (16:11)

V druhém poločase budou rozehrávat Chorvati.

Chorvati v prvním poločase předvádějí víc než vynikající házenou. Chorvatům funguje výborně jak střelba z křídel, tak i spojek. Chorvati rovněž dokazují že jsou týmem, který dokáže využít jak přesilové hry, tak i zazářit v oslabení. Chorvati jsou rovněž velice nebezpečným týmem v rychlých protiútocích.Běloruské házenkáře může mrzet, že nedokázali v prvním poločase využít dvě šance z nařízených sedmimetrových hodů. Bělorusové to budou mít v tomto utkání velmi těžké.

30
    První poločas skončil. (16:11)

29
    V posledních čtyřech sekundách první půle Chorvati využívají brankovou příležitost v podání Voriho. (16:11) (16:11)

29
    V poslední minutě prvního poločasu z postu střední spojky Bělorusko snižuje na rozdíl čtyř branek. (15:11) (15:11)

29
    Hra pokračuje. (15:10) (15:10)

29
    Oddechový čas. (15:10) (15:10)

29
    Probíhá poslední minuta prvního poločasu. (15:10) (15:10)

29
    Volný devítimetrový hod pro Bělorusy. (15:10) (15:10)

28
    Nyní měl brankář Běloruska štěstí. Balon zachránil přímo na brankové čáře. (15:10) (15:10)

28
    Bělorusům signalizována útočná chyba dopředu jdou Chorvati. (15:10) (15:10)

27
    Ale hned po oddechovém čase uděluje hráčům Běloruska další branku Duvnjak. (15:10) (15:10)

26
    Konec oddechového času. (14:10) (14:10)

26
    Běloruský trenér si vyžádal pro své svěřence oddechový čas. (14:10) (14:10)

25
    Zlatko Horvat prolétl před brankáře Běloruska z křídla, který přidává za Chorvaty další branku. Na druhé straně palubovky odpovídá perfektní střelec Běloruska Shylovich. (14:10) (14:10)

25
    Chorvati v plném počtu. (13:9) (13:9)

24
    Volný devítimetrový hod pro Bělorusy a poslední dvě vteřiny početní výhody. (13:9) (13:9)

23
    Bělorusové snižují na rozdíl čtyř branek. Probíhá posledních 32 vteřin oslabení Chorvatů. (13:9) (13:9)

22
    Josip Valcic obdržel dvouminutový trest. Zároveň nařízen sedmimetrový hod proti Chorvatům, který využívá Pukhovski. (13:8) (13:8)

21
    Přes obranu Bělorusů se dokázal probojovat Kopljar, který navyšuje vedení Chorvatska na rozdíl šesti branek. (13:7) (13:7)

20
    A to byla tvrdá rána v podání Chorvata Buntice, kterou vyslal ze vzdálenosti desíti metrů. Proti této střele neměl brankář Běloruska šanci. (12:7) (12:7)

19
    Bělorusové snižují na rozdíl čtyř branek! (11:7) (11:7)

18
    Přes bránící Chorvaty se dokázal prosadit z pivota Babichev. Chorvati vzápětí hned odpovídají brankou. (10:5) (11:6)

17
    Konec početní nevýhody pro Bělorusy. (10:5) (10:5)

17
    Druhou branku chorvatské přesilovky střílí z trháku Cupic. (10:5) (10:5)

16
    Chorvati v dnešním utkání dokazují, že umí využít nejen přesilové hry, ale i oslabení. (9:5) (9:5)

15
    Chorvatský výběr si zahraje přesilovou hru, kterou hned v prvních sekundách využívá z křídla Strlek. (9:5) (9:5)

15
    Bělorusové snižují na rozdíl tří branek. (8:5) (8:5)

14
    Mezeru v chorvatské obraně využil Shylovich, který proměňuje. Chorvati z rychlého útoku hned odpovídají. (8:4) (8:4)

13
    Z proskoku upravuje stav utkání na 7:3 chorvatský Vori. (7:3) (7:3)

12
    Chorvati se dostávají do vedení o čtyři branky. Na druhé straně hrací plochy Bělorusové proměňují z nařízeného sedmimetrového hodu. (6:3) (6:3)

11
    Bělorusové ale neúspěšní z postu křídel. Na druhé straně palubovky vyslali Chorvati tvrdou ránu k levé tyči z postu levé spojky a i v oslabení zvyšují své brankové vedení! (5:2) (5:2)

10
    Což znamená šanci pro Bělorusy dohnat brankovou ztrátu. (4:2) (4:2)

10
    Marko Kopljar obdržel po verdiktu rozhodčích dvouminutový trest. (4:2) (4:2)

9
    Strlek se dostává do samostatného tahu na bránu, který využívá. (4:2) (4:2)

8
    Bělorusům signalizována útočná chyba. Následně Chorvati obrací vývoj utkání na svou stranu, když se prosazují z rychlého útoku! (3:2) (3:2)

8
    Konec početní nevýhody pro Bělorusy. (2:2) (2:2)

7
    Z trháku srovnává stav utkání Cupic! (2:2) (2:2)

6
    Bělorusové budou hrát dvě minuty v početní nevýhodě. (1:2) (1:2)

6
    Chorvati se poprvé v utkání prosazují brankou z postu spojky v podání Duvnjaka. (1:2) (1:2)

5
    Bělorusko bude házet další sedmimetrový hod, ale Bělorusové opět tuto vzniklou šanci nevyužívají! (0:2) (0:2)

4
    Chorvati se stále nedokáží střelecky prosadit. (0:2) (0:2)

3
    Bělorusové úspěšní z postu střední spojky. (0:2) (0:2)

2
    Autorem první branky Běloruska se stává Pukhovski. (0:1) (0:1)

2
    Chorvaté neúspěšní z křídla v podání Cupice. (0:0) (0:0)

1
    Bělorusko ale tuto možnost nevyužívá! (0:0) (0:0)

1
    Faul při vzniklé brankové příležitosti znamená sedmimetrový hod pro Bělorusy. (0:0) (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Utkání skupiny (D) zahájí rozehrávkou Chorvati.

Nyní si svou hymnu vyslechnou také házenkáři Běloruska.

Jako první zazní státní hymna chorvatských házenkářů.

Utkání nám začne za několik málo okamžiků. Nyní zazní národní hymny obou zúčastněných zemí.

Toto utkání se odehraje jíž zítra o čase 18:00 v dánském hlavním městě Kodani. Těšíme se na vás u online přenosu Martin Petřek.

Běloruský národní výběr se naposledy kvalifikoval na EURO v roce 2008, které hostilo Norsko. Běloruští házenkáři na tomto šampionátu obsadili konečné patnácté místo. Jejich nejlepší výsledek byl k vidění v roce 1994 na mistrovství Evropy v Portugalsku, kdy tento celek dokázal obsadit osmou pozici. Velkým přínosem bude na tomto šampionátu pro Bělorusy nezastavitelný střelec Ruťenko.

Příjemný den všem příznivcům vrcholové házené přeje z Dánska Martin Petřek. V dnešním utkání proti sobě nastoupí chorvatský a běloruský reprezentační výběr. Chorvati si dokázali z minulého EURA 2012, které se odehrálo v Srbsku, odnést cenné bronzové medaile, když dokázali v utkání o třetí místo porazit následné mistry světa roku 2013 Španěly. Chorvati prokazují, že jsou na evropských šampionátech týmem, který dokáže vždy zaobírat přední příčky v konečné tabulce a tento rok mají jasné ambice na zisk zlatých medailí. V posledních třech sehraných evropských šampionátech si Chorvati dokázali odnést dvě stříbrné medaile a jednou bronzovou. Zlatá medaile jim ale stále chybí.

Martin Petřek

Chorvatsko: Bicanic Damir, Buntic Denis, Duvnjak Domagoj, Vukovic Drago, Vori Igor, Cupic Ivan, Nincevic Ivan, Gojun Jakov, Valcic Josip, Strlek Manuel, Kopljar ​​Marko, Alilovic Mirko, Mandalinic Stipe, Losert Venio, Musa Zeljko, Horvat Zlatko.
    Bělorusko: Tsitou Aliaksandr, Kishou Aliaksei, Pukhouski Barys, Rutenka Dzianis, Chystabayeu Dzmitry, Kamyshyk Dzmitry, Nikulenkau Dzmitry, Semenov Evgeny, Brouka Ivan, Baranau Maksim, Babichev Maxim, Niazhura Michail, Rutenka Siarhei, Shylovich Siarhei, Zaitsau Viktar, Charapenka Vitali.

Rozhodčí: Bogdan Nicolae Stark (Rum.) Romeo Mihai Stefan (Rum.) EHF-SUPERVISOR Viktor Konopliastyi (Ukr.) EHF-OBSERVER Dagfinn Villanger (NOR)