Maďarsko – Island 27:27 (kon.) | Severní Makedonie – Česko 24:24 (kon.) | Norsko – Španělsko 25:27 (kon.)
Rakousko – Dánsko 29:33 (kon.)
Norsko
25:27 (8:12)
Španělsko
Úterý 14.01.2014, 20:15Mistrovství Evropy mužů

Utkání mezi norským a španělským reprezentačním výběrem nám končí stavem 25:27 ve prospěch házenkářů z Pyrenejského poloostrova. Španělé se v tomto utkání velmi trápili a nedokázali se střelecky prosadit jak by si představovali. I když Španělsko odcházelo do šaten v prvním poločasu za stavu 8:12 v jejich prospěch, tak v desáté minutě druhého poločasu se španělští házenkáři dostali pod velký tlak. Házenkáři z Norska dokázali rapidně otočit vývoj utkání ve svůj prospěch, když dohnali vzniklou brankovou ztrátu. Od desáté do dvacáté minuty druhého poločasu dokázali házenkáři Norska v utkání vést, ale Španělé se deset minut před koncem utkání dokázali herně zvednout a obrátili utkání zpátky na svou stranu. Nutno říci, že Španělsku cestu k vítězství usnadnily i nařízené sedmimetrového hody, které Španělsko dokázalo využít v podání Canellase. Máme za sebou velmi rychlé, dramatické utkání, v němž ale norský celek dokázal předvést proti mistrům světa z roku 2013 své kvality a oproti utkání s Islandem se Norsko dokázalo herně velmi zvednout. S pozdravem a přáním hezkého zbytku večera Martin Petřek. (22:20:45)

60
    Konec zápasu. (25:27)

59
    V posledních vteřinách Španělé upravují na konečných 25:27 v jejich prospěch. (25:27) (25:27)

59
    V útoku jsou hráči Španělska. Norský celek je rozmístěn do půlky hřiště. (25:26) (25:26)

59
    Španělský trenér okamžitě reaguje oddechovým časem. (25:26) (25:26)

59
    V poslední minutě utkání Norsko snižuje na rozdíl jediné branky z postu spojek. (25:26) (25:26)

58
    Španělé budou házet další sedmičku, kterou proměňuje úspěšný střelec sedmimetrových hodů Canellas. (24:26) (24:26)

57
    Norsko zásluhou Kjellinga snižuje na rozdíl pouhé branky! (24:25) (24:25)

56
    Mistry světa z roku 2013 dnes Norsko hodně trápí. (23:25) (23:25)

55
    Španělé v závěru utkání vedou rozdílem dvou branek. (23:25) (23:25)

54
    Z šestky využívá možnost O'Sullivan Christian, který dokázal projít přes bránící hráče. Na druhé straně Španělé úspěšní ze spojek. (23:25) (23:25)

53
    Ze spojky obdržel nahrávku na křídlo Tomas, který posunuje využitou příležitostí Španělsko do vedení rozdílem dvou branek. (22:24) (22:24)

53
    Norské spojky střílí mimo bránu, ale míč je tečovaný. Norové pokračují v útoku. (22:23) (22:23)

52
    Norové neproměňují útok. Dopředu jdou Španělé, ale jsou faulování při zřetelné brankové příležitosti, což znamená další sedmimetrový hod, který opět využívá Canellas. (22:23) (22:23)

51
    Sedmimetrový hod nařízený rozhodčími proměňuje opět Canellas, který srovnává stav utkání. (22:22) (22:22)

51
    Oba celky nyní střelecky neúspěšné. (22:21) (22:21)

50
    Hra pokračuje dál. (22:21) (22:21)

50
    Norská lavička si bere oddechový čas. (22:21) (22:21)

50
    Nařízený sedmimetrový hod využívá Canellas. (22:21) (22:21)

Martin Petřek

Norsko: Lindboe Andre, Myrhol Bjarte Hakon, Lund Börge, O'Sullivan Christian, Mamelund Erlend,Hansen Espen Lie, Reinkind Harald, Tvedten Havard, Tönnesen Kent Robin, Björnsen Kristian, Kjelling Kristian, Dahl Magnus, Gullerud Magnus, Erevik Ole, Sagosen Sander, Lokkebo Steffen Berg.
    Španělsko: Rocas Comas Albert, Garcia Robledo Antonio Jesus, Ruesga Pasarin Carlos, Ugalde Garcia Cristian, Sarmiento Melian Daniel,Gurbindo Martinez Eduardo,Guardiola Villaplana Gedeon,Perez de Vargas Moreno Gonzalo,Canellas Reixach Joan, Maqueda Pena Jorge,Sierra Mendez Jose Manuel,Andreu Candau Juan, Entrerrios Rodriguez Raul, Rivera Folch Valero, Tomas Gonzalez Victor,Morros de Argila Viran

Rozhodčí: Thierry Dentz (FRA) Denis Reibel (FRA) EHF-SUPERVISOR Bozidar Djurkovic (SRB) EHF-OBSERVER Sotiris Migas (GRE)