DR Kongo – Mauritánie 1:0 (kon.) | Gabon – Burundi 0:0 (kon.)
Gabon
0:0 (0:0)
Burundi
Úterý 14.01.2014, 19:00 • Peter Mokaba Stadium (Pietersburg) • Africké mistrovství národů

Druhý poločas nabídl zprvu spíše přehlídku lazarů než špičkový fotbal. Když se však oba týmy začaly soustředit na hru, k vidění bylo několik šancí na obou stranách. Ani jedna však nebyla využita a oba týmy se tak rozcházejí po bezgólové remíze smírně. Radost z bodu mají především hráči Burundi, pro které se jednalo o debut na mistrovství Afriky. Tabulku skupiny D tak vede po odpolední nejtěsnější možné výhře nad Mauretánií 1:0 Demokratická republika Kongo. To je ode mě vše, přeji vám příjemný zbytek večera. (20:57:28)

90
    Gabun obléhá polovinu soupeře a snaží se odčinit nemastný výkon aktivní hrou a last minute gólem. To se málem povedlo, když jeden z hráčů Gabunu už překonal gólmana Arakazu. Oslavu žlutomodrým překazil sudí, který odmával ofsajd.

87
    Žlutou kartu dostává Yackouya (Gabun).

86
    A šance i na druhé straně. Moussa poslal svou hlavičku o zem těsně nad.

85
    Gabun se přeci jen mohl dostat do vedení. Po rohovém kopu hlavičkoval těsně nad Arakazovu bránu Nguema Obame.

82
    Poslední střídání Gabunu. Hru opouští Mpaga, jeho místo zaujme Mbingui.

79
    Vědět o sobě dala také ofenzíva Burundi. Situace čtyři na čtyři skončila střelou Ndikumany nad bránu Mota.

77
    Snad první střela Gabunu na bránu ve druhém poločase. Kabi vypálil ze střední vzdálenosti středně razantní střelu, kterou bez problému kryl Arakaza.

76
    75 minut za námi a stále jsme neviděli branku. Trenér favorizovaného Gabunu je očividně nervózní, využije Burundi frustraci soupeře?

73
    Pomalu, aby pořadatelé přistavili polní nemocnici, další hráč leží na trávníku (tentokrát hráč Burundi Nsabiyumva) a doktor dnes naběhá podobný počet kilometrů jako hráči.

72
    A další ošetřování, Mpagu kopl do lýtka jeden z hráčů Burundi.

69
    Obraz hry se nemění a tak je na řadě další střídaní Gabunu. Odchází Ewouta, přichází Mayoungou.

66
    Trenér Gabunu se pokouší něco změnit. Ze hříště stáhl kapitána Cousina, na jeho místo přichází třiadvacetiletý Lionel Richie Yackouya

64
    To nemuselo platit. Burundi zapomnělo na zadní vrátka a Gabun se po dlouhé době dostal do šestnáctky, koncovka však vázne.

63
    Obě mužstva zkrátka mají problém něco vymyslet. Vidíme záplavu přihrávek, které nikam nevedou. Nejvíce tak zaujmou obrázky tančících diváků, kteří se baví za každých okolností.

61
    Hráči obou týmů si teď vyměňovali míč jak horký brambor, hra je ve druhém poločase hodně neuhlazená.