Polsko – Rusko 24:22 (kon.) | Chorvatsko – Švédsko 25:24 (kon.) | Srbsko – Francie 28:31 (kon.)
Bělorusko – Č. Hora 29:23 (kon.)
Chorvatsko
25:24 (10:9)
Švédsko
Pátek 17.01.2014, 18:00 • Jyske Bank Boxen, Herning, Dánsko • Mistrovství Evropy mužů

To je z dnešního onlajn přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (19:39:24)

Chorvaté dnešní dramatický duel o první místo ve skupině zvládli a po vítězství 25:24 postupují do další fáze v pozici neporaženého týmu! Švédové zvládli úvod zápasu, pak ale své vedení ztratili a v podstatě po celý zbytek zápasu pouze dotahovali náskok soupeře, který dotáhl zápas do vítězného konce.

60
    Konec zápasu. (25:24)

60
    Neskutečný závěr, v posledních šedesáti vteřinách padly tři góly, ovšem na tom, že Chorvaté vítězí, nic branka Mattiase Zachrissona nezměnila. (25:24) (25:24)

60
    Ale z protiútoku se prosazuje Horvat. (25:23) (25:23)

60
    Necelou půl minutu před koncem snižuje na rozdíl jediného gólu Zachrisson. (24:23) (24:23)

60
    Buntič ztrácí míč a Švédové spěchají do protiútoku. (24:22) (24:22)

60
    Chorvaté berou oddechový čas. (24:22) (24:22)

59
    Ještě minutu mají Švédové na vstřelení dvou gólů, to nevypadá nijak nadějne. (24:22) (24:22)

58
    Tobias Karlsson je vyloučen, dostává červenou kartu, zpackaný závěr zápasu v podání Švédska. (24:21) (24:21)

58
    Bičanič zakončil a vypadá, že je rozhodnuto. Dnešní zápas, s největší pravděpodobností, skončí vítězstvím Chorvatska. (24:21) (24:21)

58
    Jonas Larholm dává jedenadvacátý gól Švédů, chce to ale ubránit následný útok soupeře. (23:21) (23:21)

57
    Jenže Chorvatům se nyní daří téměř cokoliv, na co sáhnou. (23:20) (23:20)

56
    Mattias Zachrisson ještě vykřesal malou jiskřičku naděje. (22:20) (22:20)

55
    Oddechový čas si berou Chorvaté. (22:19) (22:19)

55
    Žlutá karta pro lavičku Švédska. (22:19) (22:19)

55
    Náskok Chorvatů v koncovce narůstá, nyní díky brance Bičaniče je již tříbrankový. (22:19) (22:19)

54
    Zásluhou Lukase Karlssona Švédové snižují. (21:19) (21:19)

54
    Jenže ubránit útoky Chorvatů, to je nyní doslova nadlidský úkol pro Švédy, Denis Buntič se potřetí v řadě gólově prosazuje. (21:18) (21:18)

Martin Dvořák

Chorvatsko: Losert, Alilovič – Duvnjak, Kopljar, Vori, Gojun, Horvat, Vukovič, Bičanič, Buntič, Valčič, Mandalič, Strlek, Čupič, Musa, Ninčevič
    Švédsko: Andersson, Sjöstrand – Persson, Källman, Jernemyr, L. Karlsson, Ekberg, Larholm, T. Karlsson, Jakobsson, Fahlgren, Petersen, Ekdahl du Rietz, Zachrisson, Nilsson, Nielsen

Rozhodčí: Raluy Lopez, Sabroso Ramirez (oba Špa) – Horáček, Novotný (oba ČR)