Polsko – Rusko 24:22 (kon.) | Chorvatsko – Švédsko 25:24 (kon.) | Srbsko – Francie 28:31 (kon.)
Bělorusko – Č. Hora 29:23 (kon.)
Bělorusko
29:23 (13:13)
Černá Hora
Pátek 17.01.2014, 20:15Mistrovství Evropy mužů

Utkání mezi běloruským a černohorským reprezentačním výběrem nám končí stavem 29:23, ve prospěch běloruských házenkářů, což znamená, že pro svěřence trenéra Černé Hory Zorana Kastratovice končí možnost postoupit dále ze skupiny (D). První poločas nám nabídl opravdu vyrovnanou házenou, ale v druhém poločase měli běloruští házenkáři jasně navrch, což znamenalo, že běloruský výběr dokázal vést po celou dobu druhé půle. V druhém poločase se házenkáři z Balkánského poloostrova nedokázali střelecky prosadit jak by si představovali a oproti prvnímu poločasu šli s výkonem dolů. Černá Hora se pokoušela několikrát o zvrat v utkání, ale na dnešní lepší hru Běloruska to nestačilo. Běloruský národní výběr tak pokračuje dále na 11. mistrovství Evropy v házené mužů postupem ze skupiny (D). Nejlepším házenkářem vítězného týmu byl v dnešním souboji vyhlášen Brouka Ivan. S pozdravem a přáním příjemného zbytku pátečního večera Martin Petřek. (22:31:58)

60
    Konec zápasu. (29:23)

59
    Probíhá poslední minuta utkání. Nyní střelecky úspěšné Bělorusko zásluhou Pukhouskeho, který se prosazuje z postu spojky. (29:23) (29:23)

58
    Černohorské spojky střílí s neúspěchem na bránu. Dopředu jde Bělorusko. (28:23) (28:23)

57
    Běloruský výběr si drží v závěru druhého poločasu vedení rozdílem pěti branek. (28:23) (28:23)

57
    Bělorusko špatně rozehrává v útoku, čehož ale Markovic nevyužívá z trháku! (28:23) (28:23)

56
    Ze spojky obdržel na křídlo nahrávku Markovic, který se nemýlí. Vzápětí odpovídá Bělorusko rychlou brankou. (28:23) (28:23)

55
    Rutenka navyšuje vedení Běloruska na rozdíl pěti branek. (27:22) (27:22)

55
    Konec oddechového času pro Bělorusko. (26:22) (26:22)

55
    Běloruská strana si vyžádala oddechový čas. (26:22) (26:22)

55
    Černohorský pivotman střelecky neúspěšný. (26:22) (26:22)

54
    A to bude dvouminutový trest, který obdržel po ataku Babichev. Nyní mají černohorští házenkáři možnost dohnat brankovou ztrátu, která v tuto chvíli činí rozdíl čtyř branek. (26:22) (26:22)

53
    Černohorské spojky neúspěšně pálí na bránu, ale Černá Hora v útoku zůstává. (26:22) (26:22)

52
    Černohorcům signalizována útočná chyba, což trestá Brouka brankou z rychlého útoku. (26:22) (26:22)

51
    Simovic prošel z devítky až na šestku a snižuje na rozdíl tří branek. (25:22) (25:22)

51
    Z křídla úspěšně proměňuje Radovic. (25:21) (25:21)

50
    Svůj trhák úspěšně využívá Brouka. (25:20) (25:20)

49
    Konec oddechového času. (24:20) (24:20)

49
    Zoran Kastratovic reaguje okamžitě oddechovým časem pro černohorské házenkáře. (24:20) (24:20)

Martin Petřek

Bělorusko: Tsitou Aliaksandr, Kishou Aliaksei, Pukhouski Barys, Rutenka Dzianis, Chystabayeu Dzmitry, Kamyshyk Dzmitry, Nikulenkau Dzmitry, Semenov Evgeny, Brouka Ivan, Baranau Maksim, Babichev Maxim, Niazhura Michail, Rutenka Siarhei, Shylovich Siarhei, Zaitsau Viktar, Charapenka Vitali.
    Černá Hora: Petricevic Bogdan, Markovic Igor, Perisic Ivan, Lasica Marko, Simovic Marko, Vujovic Miloš, Milasevic Mirko, Radovic Mirko, Rakcevic Mladen, Simic Nebojsa, Grbovic Nemanja, Mijatovic Rade, Vujovic Stevan, Sevaljevic Vasko, Borozan Vuko, Pejović Zarko.

Rozhodčí: Martin Gjeding (DEN) Mads Hansen (DEN) EHF – SUPERVISOR Viktor Konopliastyi (UKR) EHF-DELEGATE Sandor Andorka (HUN)