Polsko – Rusko 24:22 (kon.) | Chorvatsko – Švédsko 25:24 (kon.) | Srbsko – Francie 28:31 (kon.)
Bělorusko – Č. Hora 29:23 (kon.)
Bělorusko
29:23 (13:13)
Černá Hora
Pátek 17.01.2014, 20:15Mistrovství Evropy mužů

Utkání mezi běloruským a černohorským reprezentačním výběrem nám končí stavem 29:23, ve prospěch běloruských házenkářů, což znamená, že pro svěřence trenéra Černé Hory Zorana Kastratovice končí možnost postoupit dále ze skupiny (D). První poločas nám nabídl opravdu vyrovnanou házenou, ale v druhém poločase měli běloruští házenkáři jasně navrch, což znamenalo, že běloruský výběr dokázal vést po celou dobu druhé půle. V druhém poločase se házenkáři z Balkánského poloostrova nedokázali střelecky prosadit jak by si představovali a oproti prvnímu poločasu šli s výkonem dolů. Černá Hora se pokoušela několikrát o zvrat v utkání, ale na dnešní lepší hru Běloruska to nestačilo. Běloruský národní výběr tak pokračuje dále na 11. mistrovství Evropy v házené mužů postupem ze skupiny (D). Nejlepším házenkářem vítězného týmu byl v dnešním souboji vyhlášen Brouka Ivan. S pozdravem a přáním příjemného zbytku pátečního večera Martin Petřek. (22:31:58)

60
    Konec zápasu. (29:23)

59
    Probíhá poslední minuta utkání. Nyní střelecky úspěšné Bělorusko zásluhou Pukhouskeho, který se prosazuje z postu spojky. (29:23) (29:23)

58
    Černohorské spojky střílí s neúspěchem na bránu. Dopředu jde Bělorusko. (28:23) (28:23)

57
    Běloruský výběr si drží v závěru druhého poločasu vedení rozdílem pěti branek. (28:23) (28:23)

57
    Bělorusko špatně rozehrává v útoku, čehož ale Markovic nevyužívá z trháku! (28:23) (28:23)

56
    Ze spojky obdržel na křídlo nahrávku Markovic, který se nemýlí. Vzápětí odpovídá Bělorusko rychlou brankou. (28:23) (28:23)

55
    Rutenka navyšuje vedení Běloruska na rozdíl pěti branek. (27:22) (27:22)

55
    Konec oddechového času pro Bělorusko. (26:22) (26:22)

55
    Běloruská strana si vyžádala oddechový čas. (26:22) (26:22)

55
    Černohorský pivotman střelecky neúspěšný. (26:22) (26:22)

54
    A to bude dvouminutový trest, který obdržel po ataku Babichev. Nyní mají černohorští házenkáři možnost dohnat brankovou ztrátu, která v tuto chvíli činí rozdíl čtyř branek. (26:22) (26:22)

53
    Černohorské spojky neúspěšně pálí na bránu, ale Černá Hora v útoku zůstává. (26:22) (26:22)

52
    Černohorcům signalizována útočná chyba, což trestá Brouka brankou z rychlého útoku. (26:22) (26:22)

51
    Simovic prošel z devítky až na šestku a snižuje na rozdíl tří branek. (25:22) (25:22)

51
    Z křídla úspěšně proměňuje Radovic. (25:21) (25:21)

50
    Svůj trhák úspěšně využívá Brouka. (25:20) (25:20)

49
    Konec oddechového času. (24:20) (24:20)

49
    Zoran Kastratovic reaguje okamžitě oddechovým časem pro černohorské házenkáře. (24:20) (24:20)

49
    Z rychlého útoku navyšuje vedení běloruského výběru Zaitsau. (24:20) (24:20)

48
    Černohorci rozehrávají z devítky. (23:20) (23:20)

47
    Přes půl hřiště obdržel nahrávku až na šestku Brouka, který se nemýlí (23:20) (23:20)

46
    Černohorci upravují stav utkání na 22:20. (22:20) (22:20)

45
    Lasica obdržel dvouminutový trest. Zároveň je nařízen i sedmimetrový hod, který využívá Brouka. (22:19) (22:19)

44
    Černohorci budou muset vystřelit je jim signalizována pasivní hra. Běloruští házenkáři si ale nerozumí v útočné rozehrávce, čehož využívá brankou z rychlého protiútoku Simovic. (21:19) (21:19)

43
    Bělorusko navyšuje své vedení na rozdíl dvou branek. Nyní v útoku Černá Hora, která ale ztrácí balon, což Bělorusko trestá brankou z rychlého útoku. (21:18) (21:18)

43
    Ze spojky obdržel na pivota nahrávku Pukhouski, který se nemýlí. Černá Hora odpovídá okamžitě rychlou brankou. (19:18) (19:18)

42
    Černá Hora bude hrát v oslabení. (18:17) (18:17)

42
    Lasica snižuje z trháku na rozdíl jediné branky. (18:17) (18:17)

41
    Další sedmimetrový hod pro Bělorusko, který ale Rutenka nyní nevyužívá! (18:16) (18:16)

40
    Nařízený sedmimetrový hod proměňuje úspěšný střelec dnešního zápasu Rutenka. (18:16) (18:16)

40
    Černohorci snižují na rozdíl jediné branky. (17:16) (17:16)

39
    Další dvouminutový trest, který padl na stranu Běloruska znamená, že Černá Hora bude hrát patnáct sekund 6:4. (17:15) (17:15)

39
    Běloruský celek nevyužívá svůj útok. Černá Hora jde dopředu. (17:15) (17:15)

38
    Bělorusko bude hrát v početní nevýhodě. Následně se černohorští házenkáři prosazují z křídla zásluhou Lasici. (17:15) (17:15)

38
    Černohorci začínají být velmi agresivní. Rakcevic byl na devítce faulován a nedokáže udržet nervy na uzdě. (17:14) (17:14)

37
    Černé Hoře končí oddechový čas. (17:14) (17:14)

37
    Zoran Kastratovic reaguje oddechovým časem pro své svěřence. (17:14) (17:14)

36
    Černá Hora střelecky neúspěšná z křídel. Na druhé straně palubovky se přes bránící házenkáře probojoval Zaitsau, který posílá Bělorusko do vedení rozdílem tří branek. (17:14) (17:14)

36
    Rutenka pálí na bránu z desíti metrů. Proti této střele byl černohorský brankář bezmocný. (16:14) (16:14)

35
    Nyní padly rychlém sledu dvě rychlé branky. (15:14) (15:14)

35
    A je to tady! Černohorští fanoušci vytváří bouřlivou atmosféru. Nyní neuslyšíte v dánské hale jiné slovo než Montenegro! (14:13) (14:13)

34
    Marko Simovic obdržel po verdiktu rozhodčích dvouminutový trest. (14:13) (14:13)

34
    V útoku opět běloruský výběr. (14:13) (14:13)

33
    Změření jasné brankové příležitosti znamená sedmimetrový hod pro Bělorusko, který využívá Rutenka. (14:13) (14:13)

33
    Bělorusko střelecky neúspěšné. V útoku černohorští házenkáři, kteří se neprosazují v podání spojek. (13:13) (13:13)

32
    Bělorusko bude muset vystřelit. Rozhodčími signalizována pasivní hra. (13:13) (13:13)

31
    Bělorusko bude rozehrávat z devítky. (13:13) (13:13)

31
    Černohorci střelecky neúspěšní v podání spojek z proskoku. Dopředu jdou házenkáři Běloruska. (13:13) (13:13)

31
    Začal druhý poločas. (13:13)

Druhý poločas nám odstartuje rozehrávkou svěřenců trenéra Zorana Kastratovice.

Druhý poločas nám odstartuje přibližně za pět minut.

První poločas nám nabízí vyrovnanou házenou. Zatím není jasné, který z dnešních týmů bude mít blíže k postupu ze skupiny (D).

30
    První poločas skončil. (13:13)

29
    Černá Hora nevyužívá rychlý útok. (13:13) (13:13)

29
    Konec oddechového času pro svěřence Zorana Kastratovice. (13:13) (13:13)

29
    Černohorský trenér Zoran Kastratovic si vyžádal oddechový čas. (13:13) (13:13)

29
    Probíhá poslední minuta prvního poločasu. V útoku jsou černohorští házenkáři. (13:13) (13:13)

28
    Běloruský pivot při vzniklé brankové příležitosti faulován, což značí sedmimetrový hod pro Bělorusy, který využívá s přehledem Rutenka. (13:13) (13:13)

27
    Černohorci využívají nařízený sedmimetrový hod zásluhou Sevaljevice. (12:13) (12:13)

26
    Bělorusko srovnává stav utkání zásluhou Brouky, který využívá trhák. (12:12) (12:12)

25
    V útoku nyní tým Běloruska, který se prosazuje i přes dvojblok v podání Rutenky z postu spojky. (11:12) (11:12)

24
    Radovic prolétl z křídla před běloruského brankáře, který se nemýlí. (10:12) (10:12)

24
    Černá Hora trefuje ze spojek pouze běloruského brankáře. (10:11) (10:11)

24
    Černohorci ztrácí balon, ale následně se vrací zpět do útoku. (10:11) (10:11)

23
    Černá Hora si zahraje v početní vyhodě 6:5. (10:11) (10:11)

22
    Černohorské spojky střelecky úspěšné z proskoku. (10:11) (10:11)

21
    Nyní se oba celky neodkázaly střelecky prosadit v útocích. (10:10) (10:10)

20
    Z devítky až na šestku šikovně prošel Pukhouski, který se nemýlí. Na druhé straně ze stejné situace srovnává Simovic. (10:10) (10:10)

20
    Zmaření jasné brankové příležitosti značí sedmimetrový hod por běloruské házenkáře, který ale nevyužívají. (9:9) (9:9)

19
    Žlutou kartu obdržel po verdiktu rozhodčích Pejovic. (9:9) (9:9)

19
    Černohorci rychle odpovídají brankou. (9:9) (9:9)

18
    Z trháku posílá Bělorusy do vedení Rutenka. (9:8) (9:8)

18
    Bělorusko střílí z křídla pouze tyč. Dopředu jde celek černohorských házenkářů. (8:8) (8:8)

17
    Černá Hora střelecky úspěšná ze spojek zásluhou Simovice. V útoku je nyní běloruský výběr. (8:8) (8:8)

16
    Nyní padly na obou stranách palubovky dvě rychlé branky. (8:7) (8:7)

16
    Bělorusko bude hrát v početní výhodě. (7:6) (7:6)

16
    Běloruští házenkáři také střelecky úspěšní z křídel zásluhou Brouky. (6:6) (7:6)

15
    Markovic úspěšný z postu křídla. (6:6) (6:6)

14
    Přes bránící černohorské hráče se probojoval Rutenka, který posílá Bělorusko do vedení rozdílem jediné branky. (6:5) (6:5)

13
    Běloruský brankář drží své spoluhráče. Černá Hora neúspěšně pálí z křídel. (5:5) (5:5)

12
    Černá Hora neúspěšná z postu spojek. Na druhé straně palubovky se z rychlého útoku prosazuje Brouka. (5:5) (5:5)

11
    Volný devítimetrový hod pro černohorské házenkáře. (4:5) (4:5)

10
    Toto utkání je dnes velmi vyrovnané. (4:5) (4:5)

9
    Běloruský výběr snižuje na rozdíl jediné branky. (4:5) (4:5)

8
    Bělorusko bude hrát v početní nevýhodě. Přesilovou hru využívá z křídla Lasica. (3:5) (3:5)

7
    Nyní běloruský výběr úspěšný z postu spojek. (3:4) (3:4)

6
    Z proskoku se prosazuje Simovic. (2:4) (2:4)

5
    Nyní padly na obou stranách palubovky dvě rychlé branky. (2:3) (2:3)

4
    Rackevic prošel z postu spojky až na šestku a vzniklou příležitost využívá. (1:2) (1:2)

4
    Nyní si běloruský výběr zahraje v oslabení. (1:1) (1:1)

3
    Běloruský brankář opět úspěšný. Černohorci nevyužívají druhou sedmičku. (1:1) (1:1)

3
    Faul při zmařené jasné brankové příležitosti znamená další sedmimetrový hod pro tým Černé Hory. (1:1) (1:1)

2
    Černohorci budou rozehrávat z devítky. (1:1) (1:1)

2
    Černá Hora nevyužívá sedmimetrový hod! (1:1) (1:1)

1
    Ze spojky obdržel nahrávku na šestku Rutenka, který se stává autorem první branky běloruského výběru. Na druhé straně palubovky střílí branku přes dvojblok Simovic. (1:1) (1:1)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Utkání nám začne za několik málo okamžiků. Nyní si hráči vyslechnou státní hymny obou zúčastněných zemí.

Horkokrevní svěřenci černohorského trenéra Zorana Kastratovice předvádí na mistrovství Evropy v házené mužů výbornou Balkánskou házenou. Tento tým má bojovného ducha, vynikající protiútoky a velkou chuť překvapit všechny příznivce v házené mužů. Tento výběr podlehl v prvním utkání skupiny (D) ambicioznímu Švédsku stavem 28:21. V druhé bitvě černohorský národní výběr podlehl házenkářům z Chorvatska, což znamená, že je prozatím bez bodového zisku, stejně jako jeho dnešní soupeř. Toto napínavé a dramatické utkání skupiny (D), které se sehraje v Kodani odstartuje již zítra o čase 20:15. S přáním příjemné podívané Martin Petřek.

V prvním sehraném utkání skupiny (D) nastoupil běloruský reprezentační výběr s reprezentací od jaderského moře a to Chorvatskem. Běloruský reprezentační výběr toto utkání jasně nezvládl a nedokázal si v útoku rozumět, tak jak by si představoval. Bělorusko rovněž nebylo stoprocentním týmem, jak v oslabeních, tak v přesilových hrách oproti bronzovým medailistům z EURA 2012, Chorvatsku, které se sehrálo na půdě Srbska. V druhém utkání rovněž odcházel běloruský výběr bez bodového zisku, když podlehl favorizovanému švédskému výběru stavem 22:30. Nutno podotknout, že Švédové přijeli na tento šampionát ve vynikající formě. Švédi v utkáních předvádějí krásnou severskou házenou. Za pochválení určitě stojí vynikající rychlé útoky Švédska a tvrdá střelba ze spojek. Mnoho týmů na mistrovství Evropy v házené mužů bude mít problém se s touto rychlou hrou vyrovnat.

V této bitvě, která se odehraje zítra ve večerních hodinách v dánském hlavním městě Kodani, se rozhodne, který z těchto celků postoupí dále ze skupiny a o týmu, pro který cesta tímto šampionátem končí.

U 11. mistrovství Evropy v házené mužů, které se letos hraje v Dánsku, vás vítá Martin Petřek. V dnešním utkání skupiny (D) proti sobě nastoupí běloruský reprezentační výběr proti házenkářům z Balkánského poloostrova.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:15.

Martin Petřek

Bělorusko: Tsitou Aliaksandr, Kishou Aliaksei, Pukhouski Barys, Rutenka Dzianis, Chystabayeu Dzmitry, Kamyshyk Dzmitry, Nikulenkau Dzmitry, Semenov Evgeny, Brouka Ivan, Baranau Maksim, Babichev Maxim, Niazhura Michail, Rutenka Siarhei, Shylovich Siarhei, Zaitsau Viktar, Charapenka Vitali.
    Černá Hora: Petricevic Bogdan, Markovic Igor, Perisic Ivan, Lasica Marko, Simovic Marko, Vujovic Miloš, Milasevic Mirko, Radovic Mirko, Rakcevic Mladen, Simic Nebojsa, Grbovic Nemanja, Mijatovic Rade, Vujovic Stevan, Sevaljevic Vasko, Borozan Vuko, Pejović Zarko.

Rozhodčí: Martin Gjeding (DEN) Mads Hansen (DEN) EHF – SUPERVISOR Viktor Konopliastyi (UKR) EHF-DELEGATE Sandor Andorka (HUN)