Olomouc – Písek 31:22 (kon.) | Most – Šaľa 26:25 (kon.) | Veselí n/M – Michalovce 24:34 (kon.)
Jindř. Hradec – Senec 34:30 (kon.) | Poruba – Partizánske 26:21 (kon.)
DHK Baník Most
26:25 (16:7)
HK Slovan Duslo Šaľa
Sobota 18.01.2014, 18:00 • Sportovní hala Most • Interliga ženy

Je konec. Doslova infarktový závěr přinesl tento duel, který vyhrál velký favorit jen s velkou porcí štěstí, to co dnes předvedl celek HK Slovan Duslo Šaľa v Mostě bylo skoro až neuvěřitelné, dnes rozhodně nevyhrál lepší celek, ale spíše ten šťastnější. Oba body tak zůstávají na severu Čech a já se s vámi s tímto konstatováním loučím. (19:32:48)

60
    Konec zápasu. (26:25)

60
    34 vteřin před koncem po špatné přihrávce ztrácí míč hráčky Šaly! Tohle už by měli Černí andělé dovést do zdárného konce. (26:25) (26:25)

59
    Růčková minutu před koncem opět vrací vedení Mostu, z tribun je teď slyšet obrovský pískot, u míče Šala. (26:25) (26:25)

59
    V Mostě je srovnáno! Szarková se prosazuje střelou z pivota a domácí trenér teď pobíhá po střídačce jak čertík z papírové krabičky. (25:25) (25:25)

58
    Dvě minuty deset před koncem zápasu si vybírá time-out lavička Šaly, pokud si dnes někdo zaslouží vyhrát, tak jsou to rozhodně hráčky Slovanu Duslo Šala, které dokázaly dotáhnout velký náskok Černých andělů, což se moc celkům na mostecké palubovce nepovedlo. (25:24) (25:24)

58
    Domácí publikum se snaží vyburcovat své hráčky co to jde, ty ale teď vypadají jako kdyby na ně někdo vylil kýbl horké vody! (25:24) (25:24)

57
    Klučková nedodržela vzdálenost a zbytečně tak půjde odsedět dvě minuty. (25:24) (25:24)

57
    Neuvěřitelné! Smékám nad výkonem hráček Šaly, Súkenníková si dokázala zkušeně počkat na pohyb bránící hráčky a mostecká lavička jen zamlkle sedí a nevěří, co se to právě děje! (25:24) (25:24)

55
    Martinková selhala v koncovce a Bíziková z rychlého brejku trestá její pochybení! Vše je teď opět otevřené, Slovan dokázal dotáhnout velký náskok a je tím celkem, který má psychicky rozhodně více navrch nad svým soupeřem! (25:23) (25:23)

54
    Klučková snižuje na rozdíl tří branek a Černí andělé jsou teď pod velkou dekou! (25:22) (25:22)

52
    Pócsíková koriguje stav na rozdíl čtyř branek! Teď je potřeba, aby Černí andělé trošku zabrali, pokud chtějí dnes pomýšlet na vítězství a dva body do tabulky WHIL! (25:21) (25:21)

52
    Znovu Veselková, znovu střední spojka, teď předvedla hráčka Slovanu své silné stránky a na čele mosteckého kouče přidělává pár vrásek navíc. (25:20) (25:20)

51
    Velice pěknou ránou ze střední spojky se teď prezentovala Veselková, její dělovka si našla místo v pravém rohu mostecké svatyně. (25:19) (25:19)

50
    Vítková, která dnes sice neoplývá nikterak oslnivou úspěšností střelby z pivota si teď dokázala poradit s Krebs a zvyšuje vedení Mostu. (25:18) (25:18)

49
    Veselková dokázala sedmičku proměnit a drží tak ještě naděj pro Slovan. (24:18) (24:18)

48
    Vysloužilová M. dostává 2 minuty a bude z toho také sedmička pro slovenský celek. (24:17) (24:17)

47
    Výborný přehled o hře teď předvedla Demajová, která dokázala sebrat přihrávku mosteckých hráček na vlastní půlce a samostatný únik vyřešila brankou. (24:17) (24:17)

46
    Weisenbilderová prostřeluje Krebs a Černí andělé tak dnes v poklidu kráčí ke dvěma bodům. (24:16) (24:16)

46
    Rošáda v mostecké brance přispěla k úspěšně vychytané sedmičce Šaly. (23:16) (23:16)

45
    Beňušková dnes nesehrává příliš ideální utkání, teď jí na pivotu trestuhodně utekl míč a nedaří se jí prosazovat ani střelecky, tak jak jsme u ní zvyklí. (23:16) (23:16)

44
    Veselková z pivota prostřelila Müllnerovou, která dnes chytá velmi dobrý zápas. (23:16) (23:16)

42
    Co se nepovedlo Vítkové, to dokázala o půl minuty později M. Vysloužilová z brejku po pravé straně hřiště. (23:15) (23:15)

42
    Skvělou narážečku teď předvedla Borovská, když přihrávku vracela z první na pivota, kde byla připravená Vítková, která ale nedokázala propálit Krebs. (22:15) (22:15)

41
    Borovská z brejku nezaváhala a mostecké hráčky už mají svůj slibný náskok zpět. (22:15) (22:15)

40
    Krebs se teď snažila rozehrát dlouhý míč přes celé hřiště, ten ale místo aby skončil v rukou její spoluhráčky dopadl za autovou čáru. (21:15) (21:15)

39
    Bizíková se znovu prosazuje střelou o zem, když dokázala Müllnerovou položit na zem a bezproblému zakončit. (21:15) (21:15)

39
    Martinková znovu ukázala hráčkám Šaly svou dělovku. (21:14) (21:14)

38
    Slovenky se ale nenechávají zahanbit, na druhé straně pohotové korekce od Tulipánové. (20:14) (20:14)

38
    Vývoj hry opět v rukou Černých andělů, spolehlivá pravačka Hany Martínkové navyšuje vedení Mostu. (20:13) (20:13)

37
    Bíziková se prosazuje střelou z pravé spojky. (19:13) (19:13)

36
    Martinková ze střední spojky prostřelila vše co jí stálo v cestě. (19:12) (19:12)

36
    Bujnochová půjde odpykat dvouminutový prohřešek, přesilovka Most. (18:12) (18:12)

35
    Borovská zvyšuje a vlévá tak znovu sebevědomí do žil svých spoluhráček. (18:12) (18:12)

35
    Na situaci musel zareagovat Dušan Poloz, který vybírá time-out a je zcela zjevné, že na své hráčky teď poprávu zvyšuje hlas, Černí andělé se zřejmě ještě zapomněli v šatně. (17:12) (17:12)

35
    Bíziková rozpoutává obrovskou radost na lavičce Šaly! Černí andělé drží pětibrankové vedení! (17:12) (17:12)

34
    Neuvěřitelné! Súkenníková opět dokázala dopravit míč za záda bezmocné Müllnerové a náskok se tak rázem zmírnil na 6 branek! (17:11) (17:11)

34
    Rychlá korekce Šaly opět od Súkenníkové. (17:10) (17:10)

33
    K. Vysloužilová dostala míč na levou spojku a prostřelila brankařku Šaly. (17:9) (17:9)

32
    Další přesný zásah Šaly, tentokráte z brejku propálila Müllnerovou Súkenníková. (16:9) (16:9)

31
    Po dvaceti vteřinách od úvodního výhozu se prosazuje Tulipánová z pravé spojky. (16:8) (16:8)

31
    Začal druhý poločas. (16:7)

První půle je již minulostí a skončila vcelku jednoznačným vedením mosteckých Černých andělů, kteří po celých 30 minut zatím dokonale kontrolují vývoj hry.

30
    První poločas skončil. (16:7)

30
    Dvě vteřiny před koncem první půle dokázala Janoušková dovést svůj brejk k brance. (16:7) (16:7)

30
    Beňušková se trefuje do černého a skóre je tak znovu na +8 branek Most. (15:7) (15:7)

29
    Minutu a půl před přestávkou vybírá druhý time lavička Mostu. Trenér Poloz může být po posledních dvou nevýrazných výkonech zatím spokojen s tím, co jeho svěřenkyně dnes produkují za házenou. (14:7) (14:7)

29
    Při pasivitě přes bloky z velké dálky zaznamenává Demajová velmi sympatickou branku a koriguje stav. (14:7) (14:7)

28
    Vítková opět dostala naservírovaný míč až pod nos, tentokráte se ale nedokázala trefit mezi tři tyče hostující branky a stav tak zůstává nezměněn. (14:6) (14:6)

27
    Bizíková si teď nepřišla na Müllnerovou, která jí vychytala z bezprostřední blízkosti na hranici brankoviště. (14:6) (14:6)

26
    Vysloužilová M. byla opět na svém místě, což jest levé křídlo a střelou o vzdálenější tyč prostřelila brankařku Šaly. (14:6) (14:6)

26
    Z velké dálky teď pálila Szarková, trefila pouze Weisenbilderovou. (13:6) (13:6)

24
    Weisenbilderová nicméně napravila svůj prohřešek proti pravidlům tím nejlepším možným způsobem, brankou do sítě Slovanu. (13:6) (13:6)

24
    Weisenbilderová dostává žlutou kartu, když si na pivotu nevybíravě poradila s pivotmankou Šaly. (12:6) (12:6)

22
    Šala znovu udeřila, Veselková ze střední spojky trestá ztrátu míče mosteckých házenkářek. (12:6) (12:6)

22
    Pócsíková z pravého křídla zpracovala odražený míč a dopravila jej do prázdné branky. (12:5) (12:5)

20
    Janoušková teď našla precizním pasem na pivotu volnou Vítkovou, která se střelou o zem nemýlí! (12:4) (12:4)

19
    Žlutou kartu dnes vidí mostecká Dvořáková. (11:4) (11:4)

19
    Martinková ze střední spojky zvolila tentokráte prostor pod břevnem brankařky Šaly, i tento projektil si našel své místo v síti. (11:4) (11:4)

17
    Další hráčkou z mosteckého kádru, která se na dnešní duel zřejmě dobře vyspala je Janoušková, která je z pravého křídla zatím stoprocentní a přidává desátou branku Černých andělů. (10:4) (10:4)

17
    Szarková rychle koriguje. (9:4) (9:4)

17
    Ze sedmičky byla neomylná Vítková. (9:3) (9:3)

16
    Žlutá karta pro Tulipánovou + sedmička Most. (8:3) (8:3)

15
    Na situaci podle očekávání reguje lavička Šaly, time-out pro hostujícího trenéra, který se musí teď pokusit uklidnit vlastní svěřenkyně. (8:3) (8:3)

15
    Martinková sice orazítkovala pouze břevno, jenže to by se k odraženému míči nesměla dostat Vysloužilová M., aby rozdíl nebyl o pět branek v neprospěch Šaly. (8:3) (8:3)

14
    Janoušková opět úspěšná z pravého křídla a náskok Severočešek tak i nadále roste! (7:3) (7:3)

14
    Szarková teď neuspěla se svou střelou při pasivitě přes bloky Černých andělů. (6:3) (6:3)

13
    Vysloužilová M. si vyskočila z levé spojky na brankoviště a střelou na vzdálenější tyč prostřelila brankařku Slovanu. (6:3) (6:3)

12
    První time-out dnes patří domácímu trenérovi Polozovi, který může být spokojen zejména s výkonem Hany Martínkové, která dnes drží svými třemi brankami mostecké akcie hodně vysoko. (5:3) (5:3)

12
    Domácí defenziva teď úspěšně odráží útoky Šaly. (5:3) (5:3)

11
    Komplikace na straně Slovanu, Szarková si půjde odpočinout na dvě minuty a hostující celek tak budou mít o jednu hráčku méně na palubovce. (5:3) (5:3)

10
    Martínková je dnes k nezastavení pro hráčky Šaly, svou třetí brankou ze střední spojky drží vedení na straně Mostu. (5:3) (5:3)

10
    Krásný signál Slovanu, na jejímž konci byla střílející pivotmanka Tulipánová. (4:3) (4:3)

9
    Z pravé spojky si do brankoviště vyskočila Janoušková a mostecké házenkářky vedou rázem o dvě branky. (4:2) (4:2)

9
    Szarková teď neuspěla, když jsou střelou k zemi trefila pouze nohu Müllnerové, míč pro Černé anděly. (3:2) (3:2)

8
    Matoušková vyloučena na 2 minuty, první početní výhodu si tak vyzkouší Šala. (3:2) (3:2)

7
    Z levého křídla trošku se štěstím koriguje Szarková, která poslala míč do břevna, od kterého se odrazil za brankovou čáru. (3:2) (3:2)

6
    Situace opět jako přes kopírák – Martínková z vysokého výskoku ze střední spojky, a kam jinam, než k levé tyči. (3:1) (2:1)

5
    Martínková si vyskočila vysoko nad bloky a střelou k levé tyči vrací vedení na stranu severočeského celku. (2:1) (2:1)

4
    Hostujícím hráčkám odpískány kroky, na druhé straně zase ztráta míče po špatné přihrávce. (1:1) (1:1)

3
    Na druhé straně koriguje ze střední spojky Bizíková. (1:1) (1:1)

2
    Stejně jsou to však domácí hráčky, které otevírají skóre, z brejku se prosazuje Janoušková. (1:0) (1:0)

2
    Následně orazítkovala Weisenbiderová břevno branky Šaly. (0:0) (0:0)

1
    Martinková sražena k zemi, bude z toho ale pouze devítka pro Černé anděly. (0:0) (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Na palubovce se ještě objevil primátor statutárního města Most a předal funkcionářům klubu šek v hodnotě 2,3 milionu korun, nyní následují obě státní hymny, a pak již nic nebude bránit zahájení dnešního duelu.

Oba celky již nastupují na palubovku za bouřlivých ovací zaplněné mostecké haly. Z technických důvodů budou soupisky obou celků k dispozici až o přestávku.

Házenkářská Interliga vstoupí o tomtu víkendu do své druhé poloviny. DHK Baník Most přivítá na své palubovce slovenský celek HK Slovan Dusľo Šala. Šaľa je v tabulce na 3. místě, když z 11 utkání dokázala devětkát zvítězit a pouze ve dvou případech odešla poražena (doma právě s Mostem 24:32 a v Porubě). V současnosti má na svém kontě sérii 4 výher v řadě. V posledním kole zdolala doma Slavii Praha 28:26. Šaľa disponuje velice mladým kádrem, nejstarší hráčkou je teprve 25ti letá Lucia Súkeníková. Nejlepší střelkyní týmu je Simona Szarková, která nastřílela dosud 62 branek. Trio gólmanek Grandtnerová, Krebs a Haladíková patří svou úspěšností k nejlepším v celé Interlize. Hráčky Dusľa jsou příjemným překvapením letošní sezóny a ani v Mostě se jistě nebudou chtít vzdát lacino.

Domácí Černí andělé po uplynulém víkendu klesli na 2. místo tabulky, když mají úplně stejnou bilanci, jako třetí Šaľa, tedy devět výher při dvou porážkách. Ta druhá přišla právě v posledním kole v Partizánském 27:25. Svěřenkyně Dušana Poloze nejsou v úplně ideálním rozpoložení, protože už kolo předtím se hodně natrápily na domácí jednobrankovou výhru se Slavií Praha. V Partizánském se do sestavy vrátila střední spojka a zároveň mozek mosteckého týmu Petra Beňušková. Domácí hráčky si potřebují před blížícím se utkání EHF Cupu proti dánskému Esbjergu (2.2.) správit náladu, nejlépe jednoznačným vítězstvím. K tomu jim určitě bude vydatně pomáhat mostecké publikum, které chodí v hojném počtu a je označováno jako nejlepší v celé Interlize. Utkání lze označit jako šlágr kola, určitě se bude nač dívat.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.