Severní Makedonie – Maďarsko 25:31 (kon.) | Rakousko – Island 27:33 (kon.) | Dánsko – Španělsko 31:28 (kon.)
Severní Makedonie
25:31 (9:16)
Maďarsko
Sobota 18.01.2014, 16:00 • Herning Arena • Mistrovství Evropy mužů

Dnešní duel je u konce. Maďarsko ho od samého začátku mělo v jasné režii a nakonec zaslouženě vítězí o šest branek, od dvacáté minuty totiž menší rozdíl mezi oběma celky ve skóre nebyl. Maďarsko tak získalo svou první výhru na turnaji a oživilo naději na semifinále, naopak u Makedonie tyo ambice klesly. Tímto se s Vámi loučím a přeji hezký zbytek dnšního dne. (17:38:29)

60
    Konec zápasu. (25:31)

60
    Brankáři si na závěr přehazovali balón a máme tu konec. (25:31) (25:31)

60
    Břevno po střele maďarského výběru, následuje další chyba Makedonie v rozehrávce. (25:31) (25:31)

60
    Úder Angelovskiho do krku a další dvouminutový trest. (25:31) (25:31)

59
    Do konce chybí něco málo přes minutu, Maďarsko je u míče. (25:31) (25:31)

59
    Lazarov dokázal zpracovat nadzvednutou přihrávku a v závěru utkání ožil. (25:31) (25:31)

58
    Je rozhodnuto. Znovu o sedm branek zásluhou Mocsaie. (24:31) (24:31)

58
    Maďarský trenér si ještě bere oddechový čas, tohle by už ale měl jeho výběr udržet. (24:30) (24:30)

57
    Z levého křídla ještě snižuje Manaskov, Makedonie ale už nemá čas. (24:30) (24:30)

57
    Dvě minuty za další zbytečné strčecní si odsedí Schuch, který navíc musí být ošetřen a nechce se mu z palubovky. (23:30) (23:30)

57
    Ristovski drží svůj tým od pohromy, nyní vychytal dva rychlé útoky a Makedonci opět chybovli v rozehrávce. Ovšem v tuto chvíli mají balón ve své moci. (23:30) (23:30)

56
    Dimovski byl na brankovišti důraznější a i když napoprvé neuspěl, tak napodruhé už ano. (23:30) (23:30)

55
    Lazarovovi to dnes opravdu vůbec nejde a míjí, na druhé straně dává další gól Nagy. (22:30) (22:30)

54
    Znovu o sedm branek, potřetí v tomto duelu skóruje Nagy. (22:29) (22:29)

54
    Náskok mírného favorita snižuje Angelovski. (22:28) (22:28)

54
    Na druhé straně okamžitě odpovídá Szalafai. (21:28) (21:28)

54
    Po dlouhé době se prosazuje Lazarov, který dává teprve svou druhou branku v tomto utkání. Neskóroval téměř padesát minut! (21:27) (21:27)

53
    Přichází další ošetření, tentokráte maďarského hráče Lekaie. Hra se nyní hodně natahuje. (20:27) (20:27)

53
    Chyby na obou stranách, u míče ale bude Makedonie. (20:27) (20:27)

52
    Z prostoru spojky se opět prosazuje Vadkerti. (20:27) (20:27)

52
    Maďarský trenér si vybírá oddechový čas. (20:26) (20:26)

51
    Mirkulovski rychle odpovídá svou čtvrtou brankou v tomto duelu. (20:26) (20:26)

50
    Z ostrého úhlu se prosadil Szalafai, který našel mezírku mezi nohami Ristovského. (19:26) (19:26)

50
    Mirkulovski se prosadil z levé strany a nyní utrpěl ošklivou ránu do zad Stoilov, který se jen těžko zvedá. To měly být další dvě minuty. (19:25) (19:25)

49
    Po faulu v rychlém brejku je odchází na dvě minuty Ancsin. (18:25) (18:25)

49
    Pečakovski se dokázal prosadit a snižuje na rozdíl sedmi branek, v utkání skóruje již popáté. (18:25) (18:25)

48
    Tu počtvrté v dnešním utkání proměňuje Csaszar. (17:25) (17:25)

48
    Další dvouminutový trest pro Makedonii, Mitkov si odsedí dvě minuty a je to sedmička. (17:24) (17:24)

48
    Tentokráte Makedonii vyšel rychlý brejk, prosazuje se Manaskov. (17:24) (17:24)

47
    Pečakovski je opět skvělý, Makedonci kazí rychlý brejk po nepřesné rozehrávce. (16:24) (16:24)

46
    Pečakovski to zkusil z devíti metrů a přidává svou čtvrtou trefu v tomto duelu. (16:24) (16:24)

46
    Ostře faulovaný Stoilov, Makedonie zůstává u míče. (15:24) (15:24)

45
    Také Lazarov z devítky pálí nepřesně, na druhé straně zasahuje fantastický Ristovski! (15:24) (15:24)

44
    Chyba Makedonců a čtvrtá branka Zubaie, o vítězi tohoto utkání už je rozhodnuto. (15:24) (15:24)

44
    Tu Csaszar bez větších komplikací proměňuje. (15:23) (15:23)

43
    Po dalším neúspěšném pokusu Makedonie je na druhé straně vyloučen Pečakovski a Csaszar bude zahrávat sedmičku. (15:22) (15:22)

42
    Maďaři ale okamžitě odpovídají zásluhou Vadkertiho, tato ztráta se bude stahovat opravdu jen vekmi těžko. (15:22) (15:22)

42
    Po dlouhé době brejk Makedonie, v oslabení snižuje Georgievski. (15:21) (15:21)

42
    O míč přišli a Ristovski znovu zasahuje. (14:21) (14:21)

41
    Ristovski vychytal Csaszara a Makedonci mohou v oslabení šetřit čas. (14:21) (14:21)

40
    Po ztráta Maďarska přichází nesmyslná přihráka v útoku a následně fauluje Pečakovski, který vidí za svůj čin dvě minuty. (14:21) (14:21)

39
    Pečakovski se dopouští chyby a Maďarsko tak může zvýšit svůj náskok. (14:21) (14:21)

38
    Maďarsko působí zkušeným dojemem a prosazuje se Zubai potřetí v tomto utkání. (14:21) (14:21)

38
    Z pravé strany si naběhl Pečakovski a skóruje přesně k tyči. (14:20) (14:20)

37
    Maďarskému celku znovu dává klid Nagy po nádherné střele. (13:20) (13:20)

36
    Ihned na to chybuje v rozehrávce Csaszar a Mirkulovski chybu z brejku trestá. (13:19) (13:19)

36
    Stoilov se prosazuje ze středu a snižuje. (12:19) (12:19)

35
    Mirkulovski neuspěl a ze spojky se i přes faul prosadil Zubai. (11:19) (11:19)

34
    Maďaři ale udržují konstatní odstup, nyní se z devíti metrů krásně k tyči trefil Nagy. (11:18) (11:18)

34
    Střelou přes obránce se prosazuje Pečakovski a opět snižuje. (11:17) (11:17)

33
    Ancsin napřáhl z devíti metrů a svou skrytou střelou zvyšuje. (10:17) (10:17)

33
    Ovšem o balón přicházejí a útočit budou Maďaři. (10:16) (10:16)

33
    Ristovski se štěstím zasahuje a Makedonci mohou snížit na rozdíl pěti branek. (10:16) (10:16)

32
    Z následné pozice se Mirkulovski prosazuje i přes dva obránce a snižuje na rozdíl šesti branek. (10:16) (10:16)

32
    Mirkulovski faulován Puticsem a jsou z toho dvě minuty pro maďarský výběr. (9:16) (9:16)

32
    Maďaři ale stál skvěle brání a Makedonci se nemohou dostat ke střele z dobré pozice. (9:16) (9:16)

31
    Makedonci se v úvodu ubránili a jsou v plném počtu, mohou tedy útočit. (9:16) (9:16)

31
    Začal druhý poločas. (9:16)

První poločas je za námi a Maďarsko jasně ukazuje svou převahu. Uvidíme jestli dokáže pohodlný náskok udržet. Druhý poločas začne přibližně v 16:55.

30
    První poločas skončil. (9:16)

30
    V poslední vteřině to byla sedmička pro Maďarsko a tu následně proměňuje Csaszar. Maďaři půjdou do kabin s luxusním sedmibrankovým vedením. (9:16) (9:16)

30
    Na druhé straně i v oslabení dokázal dát svou třetí branku v utkání Manaskov. (9:15) (9:15)

29
    Mojsoski je vyloučen na dvě minuty a přesilovku okamžitě využívá Ivancsik. (8:15) (8:15)

29
    Brankář Ristovski uviděl od rozhodčího žlutou kartu. (8:14) (8:14)

29
    Ristovski si nyní připisuje dva skvělé zákroky za sebou, Maďaři ale zůstávají u míče. (8:14) (8:14)

28
    Nicméně toto zaváhání napravil Pečakovski a je to o šest branek. (8:14) (8:14)

27
    Po zisku nevyšel Makedonii samostatný únik a Mikler znovu zasahuje. (7:14) (7:14)

27
    Také maďarský trenér si nyní vybírá oddechový čas. (7:14) (7:14)

26
    Lazarov se neodhodlal na sedmičku a proměnil ji Mojsoski. (7:14) (7:14)

26
    Pribak faulován Ancsinem a ten si odsedí dvě minuty! (6:14) (6:14)

26
    Další oddechový čas pro Makedonii, tento zápas připomíná souboj českého výběru na úvod s Rakouskem. (6:14) (6:14)

26
    Makedonci opět přišli o míč a poté Lazarov dobře blokuje, balkánský výběr může snížit. Na branku čeká téměř šest minut. (6:14) (6:14)

25
    Další skvělý zákrok Miklera proti Stoilovovi, následně se prosazuje Ancsin. (6:14) (6:14)

24
    Makedonie stále nemůže překonat obranu Maďarska. (6:13) (6:13)

23
    Lazarov faulován při střelbě, míč mají stále Makedonci. (6:13) (6:13)

23
    Dvě chyby na každé straně, dobře zasáhl brankář balkánského výběru a na druhé straně zazvonila jen konstrukce branky. (6:13) (6:13)

22
    Lazarov není ve své kůži a neproměňuje další sedmičku, Makedonci jsou opravdu ve velké krizi od samého začátku. (6:13) (6:13)

21
    Další chyba Makedonie v rozehrávce a třetí brajk Maďarska proměňuje Csaszar, také dává svou čtvrtou branku v utkání z pěti pokusů. (6:13) (6:13)

21
    Maďarům tam však spadne opravdu všechno, nyní dává svou čtvrtou branku v tomto utkání Putics. (6:12) (6:12)

20
    Spolupráce se spojkou vyšla, Dimovski se prosazuje nikým nehlídán. (6:11) (6:11)

19
    Gulyas trefil jen tyčku z rychlého brejku, na druhé straně se z levého křídla neprosadil ani Manaskov. Ovšem následně skóruje Zubai. (5:11) (5:11)

18
    Makedonci ale poté chybují a po střele Puticse ze spojky je to o pět branek. (5:10) (5:10)

17
    Ihned na to na druhé straně skóruje z pravého křídla také Gulyas a též dává svůj druhý gól v tomto střetnutí. (5:9) (5:9)

17
    Manaskov se prosazuje z pravého křídla a dává svou druhou branku v tomto utkání. (5:8) (5:8)

16
    Csaszar opět vrací Maďarům čtyřbrankové vedení. (4:8) (4:8)

15
    Georgievski musel být ošetřen a následně Lazarov proměňuje sedmičku. (4:7) (4:7)

15
    Tak tohle byl ošklivý zákrok Schucha na Georgievskiho a je z toho sedmička i žlutá karta pro Schucha (3:7) (3:7)

15
    Takovou nenápadnou střelu předvedl Csaszar ve velkí tísni a Maďaři se tak prosazují i v oslabení. Trenér Makedonie Obrvan si vybírá oddechový čas. (3:7) (3:7)

14
    Makedonci přišli o míč a i v oslabení nejsou schopni dát branku. (3:6) (3:6)

14
    Jenže ji neproměnil, Makedonie i tak zůstává u míče. (3:6) (3:6)

13
    Ilyes fauloval a dostává dvouminutový trest, sedmičku bude zahrávat Lazarov. (3:6) (3:6)

13
    Z levého křídla se prosazuje Putics a dává svou druhou branku v tomto duelu. (3:6) (3:6)

12
    Klasickou akci středem předvedl Lazarov a trefuje se z devíti metrů k tyči, je to první branka této hvězdy. (3:5) (3:5)

12
    Z devíti metrů ke vzdálenější tyči se prosadil Ancsin, zatím bylo k vidění hodně málo branek. (2:5) (2:5)

11
    Ovšem následně málem přišli o míč, poté ho získal Lazarov a přihrál na Manaskova, který se dokázal prosadit. (2:4) (2:4)

11
    Makednoci se nemohou prosadit přes obranu a je jim signalizována pasivita. (1:4) (1:4)

10
    Ancsin se dopustil ošklivého faulu a dostává žlutou kartu. (1:4) (1:4)

9
    Oba celky nyní chybovaly a následně se prosazuje Ancsin. (1:4) (1:4)

8
    Lazarov byl zablokován a u míče jsou Maďaři. (1:3) (1:3)

7
    Putisc zvyšuje vedení svého celku, chyby se kupí na obou stranách. (1:3) (1:3)

7
    Stoilov zablokoval Ancsina, Makedonci dobře brání. (1:2) (1:2)

6
    Poprvé se prosazuje také Georgievski střelou do pravého dolního rohu. (1:2) (1:2)

5
    A ten Csaszar s přehledem proměňuje, Maďaři tak zvyšují své vedení. (0:2) (0:2)

5
    Mirkulovski fauloval Csaszara a dostává žlutou kartu, navíc sám Csaszar bude házet sedmimetrový hod. (0:1) (0:1)

4
    Georgievski na gólmana Maďarska nevyzrál, ovšem následně Stoilov připravil o balón Csaszara. (0:1) (0:1)

3
    Na branku jsme čekali poměrně dlouho, až nyní se prosazuje Gulyas. (0:1) (0:1)

2
    Nyní zbytečně fauluje Stoilov a za své počínaní dostává první žlutou kartu tohoto utkání. (0:0) (0:0)

1
    Lazarov hned v úvodu neproměňuje sedmimetrový hod. (0:0) (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Trenér: Ivica Obrvan

Maďarsko: 16 Mikler (12 Tatai) – 3 Ilyes, 4 Szöllössi, 5 Schuch, 6 Mocsai, 7 Csaszar, 8 Ivancsik, 11 Putics, 18 Nagy, 20 Gulyas, 24 Vadkerti, 25 Zubai, 31 Szalafai, 33 Ancsin, 66 Lekai
    Trenér: Lajos Mocsai

Rozhodčí: Gouško, Repkin (oba BLR).

Vzájemná utkání obou soupeřů bývají velmi často vyrovnaná, ovšem Makedoncům se na sobotního soupeře nedaří. Z pěti utkání ho nedokázali porazit ani jednou a dnes jistě udělají vše proto, aby se jim to povedlo. Já Vás ke sledování tohoto zajímavého souboje srdečně zvu.

Maďarsko se ocitlo ve velmi vyrovnané a hlavně těžké skupině, proto ani jednou ze tří duelů nedokázalo zvítězit. V prvním zápase remizovalo s Norskem 26:26, následně remizovalo s Islandem 27:27 a naposledy podlehlo favorizovanému Španělsku o sedm branek. Do osmifinálové skupiny tak vstupuje pouze s jedním bodem a potřebovalo by zvítězit.

Makedonci sice na úvod prohráli s favorizovaným Dánskem o osm branek v poměru 21:29, ovšem následně dokázali remizovat s českým výběrem 24:24 a v dalším utkání zvládli dramatickou koncovku proti Rakousku, kdy vyhráli o branku 22:21. Klíčovým mužem makedonského výběru bude Lazarov, který na šampionátu září a dokáže dát až polovinu branek svého výběru.

Házenkáři Makedonie postoupili do další fáze ze své kvalifikační skupiny z druhého místa a museli o tuto příčku velmi bojovat, nyní je v osmifinálové skupině čeká opravdu velmi silný protivník, nicméně bez šance určitě nejsou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Viktor Sandev

Severní Makedonie: 16 Ristovski (20 Angelov) – 3 Manaskov, 5 Stoilov, 7 Lazarov, 8 Mitkov, 9 Jonovski, 10 Angelovski, 13 Mirkulovski, 14 Markovski, 15 Mojsoski, 19 Dimovski, 21 Pribak, 22 Georgievski, 26 Ojleski, 28 Pečakovski

Rozhodčí: Gouško, Repkin (oba BLR)