0:2 (0:1)
AZ Alkmaar
Úterý 21.01.2014, 20:45Nizozemský pohár

Ode mne je to pro dnešek vše, přeji Vám dobrou noc a těším se u dalších onlajn přenosů. (22:37:05)

A je dobojováno! Druhý poločas nám přinesl hned dva důležité okamžiky. Tím prvním bylo v 57. minutě vyloučení maďarského fotbalisty Németha za nafilmovaný pád v pokutovém území. Ten druhý přišel o dvě minuty později, kdy se po sklepnutí Elma gólově prosadil Jóhansson. Utkání další branky již nepřineslo a tak končí vítězstvím Alkmaaru 0:2. Hosté tak postupují do semifinále poháru, pro domácí soutěž končí.

90+2

90+1
    Už nám běží první minuta nastavení, proti pravidlům si u postranní čáry počínal Djoum.

90
    Sudí nastaví ještě dvě minuty nad rámec hrací doby.

89
    Beerense teď při přenesení hry zradilo zpracování, Roda bude vhazovat na své polovině.

88
    Teď sudí dle mého názoru obral domácí o zajímavou standardní situaci po postrčení na Huppertse.

86
    Podruhé dnes budou střídat hosté, hřiště opouští Ortiz, na poslední minutky ho nahradí Henriksen.

85
    Tohle již hraničí s bezradností. Fotbalisté Rody se snaží dostat do šancí individuálně, vždy jsou ale zdvojeni a o míč přijdou. Tudy opravdu cesta nevede.

84
    Standardní situace pro Alkmaar těsně za půlicí čárou po faulu Kaliho, který navíc za svůj zákrok vidí žlutou kartu.

82
    Roda se pomalu snaží více útočit, zatím ale naráží na dobře postavenou obranu.

80
    Právě se nám rozeběhla již 80. minuta. Domácí prohrávají o dvě branky, pokud dnes chtějí dotáhnout zápas alespoň do prodloužení, měli by začít více riskovat.

78
    Podruhé v krátké době tu byl přímý souboj Djouma a Alvarda! I tentokrát byl po dobré individuální akci domácího fotbalisty úspěšný povyběhlivší brankář, který skvěle vyrazil střelu směřující vedle jeho levé ruky!

77
    Domácí se hnali do rychlého kontru, přihrávka ale směřovala Huppertsovi na paty.

75
    Hned vzápětí střídají i domácí, místo Paulissena si zahraje Hocher.

74
    První dnešní střídání na straně Alkmaaru, místo Berghuise si zahraje Gudmundsson.

73
    Ten však hosté pohodlně ubránili.

73
    Hodně důležitý zákrok si teď připsal hostující brankář proti nebezpečné střele Djouma směřující do horního rohu branky! Domácí však budou mít alespon roh.

72
    Dlouhý míč směřující na útočníky si v klidu sebral Kurto.

71
    Berghuis to teď ve vápně soupeře až moc přehnal s kličkami a míč končí jen v zámezí. Kdyby Berghuis raději hned centroval, udělal by daleko lépe.

70
    Další střelecký pokus Huppertse, tentokrát se do střely nevložil žádný obránce, ale nepřesnost. Alvardo bude odkopávat od své branky.

69
    Po rohovém kopu se k zemi skácel Elm, sudí píská faul.

68
    Hupperts dobře zaútočil, s míčem se dostal až do vápna, odkud střílel, jeho pokus ale na poslední chvíli zablokoval obránce na roh.

65
    Domácí teď působí celkem rezignovaně. To by ale rozhodně neměli, do konce utkání zbývá ještě hodně času a pořád s ním jde ještě něco udělat.

63
    Hosté si v klidu za stálého pískotu domácích fanoušků přihrávají s míčem na polovině soupeře.

61
    Domácí publikum je po posledních událostech dosti podrážděné, což dává znát pískotem.

59
    Alkmaar právě vstřelil branku!
    Hosté využívají velmi rychle výhodu jednoho muže v poli! Dlouhý nákop zpracoval Elm pro ARONA JÓHANSSONA, který si s míčem udělal dva kroky a poté přesně k tyči zakončil! Kurto byl bez šance!

57
    Velká komplikace pro Rodu! Németh se ve vápně dostal před obránce, poté však nasimuloval faul a rozhodčí vytahuje trochu přísně červenou kartu! Domácí tak budou hrát v deseti.

56
    Hosté hodně vytáhli svůj presink a nadělali s tím dost problémů svému soupeři. Nakonec se však Roda ze všeho dostala.

54
    Po centru si nakonec domácí vyzkoušeli i klasický rohový kop, po něm však Alvarda k zákroku nedonutili.

53
    Domácí budou mít standardní situaci připomínající zkrácený rohový kop. To vše po faulu na Djouma.

52
    Rychlý útok hostí zakonči z pravé stranyl dnes hodně aktivní Berghuis. Kurto byl však na místě.

50
    Velká šance pro hosty! Hodně špatně teď rozehrál Kurto, který namazal míč přímo na kopačku Berghuise, ten ho posunul před sebe na volného Jóhanssona a ten se pokusil překonat brankáře lobem. To se mu nakonec povedlo, zároveň však přehodil i branku!

48
    Hned v úvodu druhé půle se do velké šance dostávali hosté, na poslední chvíli se však Rodě povedlo vše urovnat.

46
    Oba celky nastoupily do druhé půle beze změn.

46

Vše je již nachystáno na druhý poločas, brzy budeme moci tedy začít.

Druhý poločas začne přibližně v 21:46.

Máme za sebou první poločas, ve kterém jsme zprvu viděli velmi líbivý fotbal s šancemi na obou stranách. S přibývajícím časem se ale oba celky více začaly soustředit na hru dozadu a na kráse tak ubylo. I přesto jsme se dočkali jedné branky. Ve 32. minutě si po rohovém kopu srazil míč do vlastní brány Biemans. Hosté tak po poločase vedou 0:1. Uvidíme, co nám přinese poločas druhý.

45

45
    V prvním poločase nebude sudí nastavovat ani minutku navíc.

44
    Ten ale žádné nebezpečí pro obranu hostí neznamenal.

44
    V závěru první půle si domácí vybojovali, pokud se nemýlím, svůj první dnešní rohový kop.

43
    Kali zastavil u postranní čáry nedovoleně pronikajícího Berghuise.

41
    Ani jeden z celků nemá s blížícím se koncem prvního poločas zrovna chuť do fotbalu. Týmy se střídají v držení míče uprostřed hrací plochy.

39
    Hosté pohodlně drží míč na svých kopačkách, momentálně nevypadají, že by se chtěli nějak obzvlášť hrnout kupředu.

37
    Fotbalista Rody zastavil rozjíždějící se akci hostů hned v zárodku lehkým faulem uprostřed hřiště.

36
    Na kopačky Rody se vloudilo hodně nepřesnosti, z čehož Alkmaar těží.

34
    Hosté jsou při chuti, další rychlá akce ale zastavena obranou ve spolupráci s Kurtem.

32
    Tak teď už to hostům vyšlo! Pěkný centr na malé vápno si do vlastní branky hlavou srazil BART BIEMANS.

32
    Rychlou kombinaci Alkmaaru zastavil za cenu rohového kopu Luijckx.

31
    Hosté jasně přehrávají svého soupeře, co se týče rohových kopů. Ani tentokrát však nemusel Kurto zasahovat.

29
    Nějak jsem to tempo hry přechválil, už zdaleka se nehraje tak rychlý fotbal, jako tomu bylo v úvodu.

27
    Po zakončení Beerense bude Kurto jen odkopávat od své svatyně.

25
    Velmi zbytečný zákrok Donalda zezadu na Elma. Žlutit se však nebude, vše vyřeší důrazná domluva od sudího.

24
    Berghuis potáhl míč po pravé straně a poslal míč do vápna, bohužel pro hosty jen na paty svého spoluhráče.

22
    Alkmaar teď delší dobu drží míč na svých kopačkách. Zatím se jim ale nepodařilo dobře postavenou obranu domácího celku něčím zaskočit.

20
    Hosté zahrávali již svůj třetí rohový kop, ani teď však nedošlo k ohrožení branky, byl totiž pískán ve vápně faul útočícího hráče.

19
    Ač jsme ještě neviděli branku, zatím jsme svědky velmi zajímavého klání, hraje se nahoru dolu, nechybí ani gólové příležitosti. Takový fotbal se fanouškům líbí.

17
    Centr směřující do vápna si ale v poklidu sebral ze vzduchu Kurto.

17
    Teď mohou domácí hodně děkovat Luijckxovi! Ten na poslední chvíli dokázal zablokovat finální přihrávku na volného hráče před branku. Je z toho ale rohový kop pro hosty.

15
    Velká šance i pro Alkmaar! Ortiz velice šikovně posunul míč na vápno, kde stál Berghuis, míč si zpracoval a vypálil po zemi, jeho pumelenice jen o malý kousek minula pravou tyč!

14
    Další rychlý výpad domácího celku nakonec stihli hosté zneškodnit.

14
    Teď však Kurto zafungoval na jedničku a míč po rohu vyboxoval do bezpečí.

13
    První rohový kop dnešního utkání budou mít tu čest zahrávat hosté, po špatné komunikaci brankáře s obranou.

11
    Stoprocentní šance domácích! Ti se dostali do přečíslení dva na jednoho, Hocher chytře prostrčil míč na volného Németha, který však tváří v tvář brankáři selhal! Branku vůbec netrefil!

10
    A znovu velmi pozorná obrana hostí zastavila další útok. Sami teď mohou ohrozit domácího brankáře.

9
    Hocher byl při rychlém brejku výborně čistě zastaven Wuytensem.

8
    Střelecký pokus přišel i na druhé straně, Berghuis však mířil hodně nad branku.

6
    Tak teď už se to povedlo. Po rychlé narážečce s Hocherem se ke střele dostal Németh. Netrefil však míč, tak jak bylo potřeba, Alvardo může zůstat v klidu.

5
    Dlouhou dobu kombinují domácí fotbalisté na polovině soupeře, nedokáží ale na dobře zformovanou obranu vymyslet nic překvapivého.

3
    Začátek utkání se nese ve velmi opatrném duchu. Ani jeden z celků se moc dopředu nežene.

1
    Domácí nastupují ve svých klasických žlutočerných dresech, hosté naopak zvolili barvu červenobílou.

1

Vše je již připraveno k začátku utkání.

Roda JC Kerkrade: Kurto – Luijckx, Monteyne, Biemans, Dijkhuizen – Djoum, Donald, Kali, Paulissen – Németh, Hupperts
    Náhradníci: van Peppen, Guy Ramos, Hocher, Prus, Bonevacia, Shkurtaj, Pluim

AZ Alkmaar: Alvardo – Wuytens, Reijnen, Viergever, Gouweleeuw – Elm, Ortiz, Gudelj, Beerens – Jóhansson, Berghuis
    Náhradníci: Avdič, Gorter, Lewis, Gudmundsson, Henriksen, Johansson, De Winter

Rozhodčí: Gözübüyük – Jansen, de Vries.

AZ Alkmaar – I hosté započali své působení v poháru ve druhém kole. Proti nim stála druholigová Sparta Rotterdam. Zápas došel po remíze 1:1 až do prodloužení. V ní již ale kraloval favorizovaný celek, který svého soupeře rozstřílel 4:1. Třetí kolo přineslo utkání taktéž s druholigovým Achilles '29. Doma si Alkmaar s chutí zastřílel a postoupil do čtvrtého kola po jednoznačném vítězství 7:0. Čtvrté kolo již přineslo soupeře, který patří k tomu lepšímu, co Eredivisie nabízí. Byl jím Heerenveen. Velmi vyrovnané utkání museli po výsledku 2:2 rozhodnout až pokutové kopy, které vyšly lépe Alkmaaru. Dnes tak hosté budou moci potvrdit, že jejich postup do čtvrtfinále nebyl pouhým dílem štěstěny. Utkání začíná v 20:45.

Roda JC Kerkrade – Svou pouť až do čtvrtfinále začal domácí celek ve druhém kole, kde se až překvapivě natrápil v souboji až s třetiligovým týmem Rijnsburgse Boys, který ale nakonec porazil 2:1. Třetí kolo přineslo soupeře již z Eredivisie a ne jen tak nějakého! Proti Rodě stál nelehký úkol, postavil se totiž proti ní PSV Eindhoven. Roda se však navzdory papírovým předpokladům postarala o překvapení, když v Eindhovenu zvítězila 3:1. Stejný výsledek poté přišel i ve čtvrtém kole, kdy doma porazili Vitesse. Dnes by jistě svou dobrou sérii v domácím poháru prodloužili. Uvidíme, zda-li se jim to podaří.

Dobrý večer přeji všem fanouškům holandského fotbalu. Uprostřed týdne je na programu čtvrtfinálový duel nizozemského poháru. V něm na sebe narazí Roda s Alkmaarem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.