Jihlava – Most 6:3 (kon.) | Kadaň – Olomouc 5:4 (po pr.) | Třebíč – Havlíčkův Brod 4:1 (kon.)
Havířov – Benátky n/J 1:9 (kon.) | Beroun – Ústí n/L 3:2 (kon.) | Litoměřice – Mladá Boleslav 2:3 (kon.)
Šumperk – Motor ČB 3:4 (kon.)
Medvědi Beroun 1933
3:2 (1:0, 0:0, 2:2)
HC Slovan Ústí nad Labem
Středa 22.01.2014, 18:00 • Zimní stadion Beroun • 1. liga (ČR)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Vítejte na zimním stadioně v Berouně, kde ve středu Berounští Medvědi vyzvou ústecké Lvy.

Svěřencům trenéra Petra Nováka se v posledním utkání na ledě Mostu nepodařilo navázat na předchozí dvě vítězství proti Jihlavě a Benátkám. Severočeši se totiž během první třetiny dostali jako první do vedení a po celý zápas si ho již jen v pohodě udrželi a nakonec po brance těsně před koncem duelu zvítězili 4:2. Medvědi tak nevyužili šanci, aby se dostali k blízkosti osmého místa v tabulce, jenž znamená postup do play off.

Ústí neprožívá zrovna dobrou sezonu. Klub, který již má delší dobu finanční problémy, tento rok nebojuje jako obvykle o čelo tabulky, ale jen o účast v elitní osmičce. Situace ale právě o zmiňované osmé místo bude zajímavá až do konce základní části. O jediný volný flek se pere totiž celý spodek tabulky, jen poslední Most má již značnou, skoro nedostižnou ztrátu. Aktuálně právě ale Lvi hájí postupové místo, stejný počet bodů tedy 50 má ale ještě kromě nich také hokejisté Benátek a Šumperka.

Medvědi Beroun 1933: Cikánek (Šimboch) – Špelda, Kužel, Chalupa, Jebavý, Tverďák, Gutwld, David Sklenička – Strnad, Babka, Matějka, Stromko, A. Půlpán, Petruška, Malý, Hrdel, Kubeš, Třetina, Vrdlovec, Markulinec

HC Slovan Ústečtí Lvi: Petrásek (Dlouhý) – Smetana, Grin, Černý, Broš, Vaněk, Holomek, Zbyněk Sklenička – Merta, Loskot, Vávra, Pořický, Tůma, Videlka, Rod, Dostálek, Přeučil, Alinč, Roubík, Baránek, Hanzl

Rozhodčí: Zubzanda – Gerát, Hynek.

00:01

00:31
    V úvodu zápasu jsou aktivnější hosté, kteří brankáře Cikánka hned dvakrát pořádně pohrozili, ale gólman Medvědů si dokázal vždy poradit.

01:01
    Medvědi se snažili dostat dopředu, ale jejich postup hosté zastavili hned na polovině hřiště.

02:01
    Ústí se usadilo v pásmu Berouna, ale hosté kombinovali jen v okolí mantinelu.

02:51
    V obraně dobře zapracoval nyní David Sklenička, který pěkným bodyčkem srazil soupeřova útočníka k zemi.

04:48
    Patrik Petruška se dostal do samostného úniku, ve kterém byl ale hostujícím obráncem faulován a rozhodčí Zubzanda nařídil trestné střílení.

04:48
    Beroun právě vstřelil branku!
    Domácí se ujímají vedení! PATRIK PETRUŠKA se rozjel přímočaře proti brankáři Ústí, kterého následně překonal přesnou kličkou do forhendu.

05:21
    Domácí vstřelená branka nakopla a pokračují v tlaku na branku Lvů.

05:59
    Medvědi aktuálně drží svého soupeře v sevření v jeho třetině.

06:32
    Ústečtí se teď dokázali osvobodit ze sevření a mohou jít vystřídat.

07:12
    Melu před brankou Medvědů vyřešil gólman Cikánek, který přikryl puk pod svoji lapačku.

07:38
    Útočná akce Medvědů se zastavila zastavila hned za modrou čáru, neboť čároví sudí odpískal ofsajd.

08:01
    Brankář Cikánek v pohodě zasáhl proti střele Videlky ze střední vzdálenosti.

08:41
    Dobrou střelu Matějky z palebné pozice vytěsnil svoji vyrážečkou brankář Petrásek.

09:12
    Medvědi vybojovali po dobré práci Petrušky puk ve své třetině.

09:49
    Domácí forward následně zavezl puk do třetiny Ústí, kde ale obránci hostů zatlačili Medvědy jen k mantinelu.

10:31
    Lvům se podařilo poslat puk do středního pásma a jejich unavená lajna může jít vystřídat.

11:03
    Jakub Grin hned dvakrát pálil na na brankáře Cikánka z dobré pozice, ale gólman Medvědů svůj tým podržel.

12:01
    Špelda se snažil propasírovat puk na projíždějícího Hrdela, ale nepovedlo se mu přelstít bránícího beka.

12:41
    Ústí se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

13:31
    Agilní Patrik Petruška znovu založil pěknou akci, kterou z voleje zakončoval Jakub Strnad.

14:01
    Hosté teď pořádně přitlačili Medvědy do jejich pásma.

14:31
    Jakub Grin znovu hned dvakrát tvrdě vypálil, ale brankář Cikánek jeho štiplavé střely vyrážečkou bezpečně vyrazil.

15:01
    Lvi nadále drží Medvědy v tísni v jejich pásmu.

15:42
    Až teď se domácí hokejisté konečně osvobozují.

16:31
    Přihrávka z pravé strany našla přesně před brankou Tůmu, jenž z metru přestřelil branku Medvědů!

17:01
    Poté co puk skončil v ochranné síti se bude vhazovat po pravé straně.

17:34
    Útočná akce Ústí skončila postavením mimo hru.

19:00
    Hraje se poslední minuta první třetiny.

19:31
    Zbyněk Hrdel se náhle zjevil zcela sám před brankou Ústí, ale jeho střela z blízkosti prošla jen těsně vedle levé tyče branky.

20:00

Další třetina začne přibližně v 18:51.

Domácí Medvědi vedou po první třetině 1:0 zásluhou Patrika Petrušky, který proměnil nařízené trestné střílení. Lvi ale následně na hezkou dobu přitlačili Beroun do jeho pásma, ale jako obvykle drží Medvědy skvělý brankář Cikánek.

20:01

20:44
    Jako první se ve druhé třetině pustili do útoku domácí Medvědi.

22:18
    Ústecký Špaček se dostal až před Cikánka, ten ho však vychytal betonem.

22:18
    První vyloučení dnešního zápasu. Na trestnou odjíždí za sekání domácí Chalupa.

23:11
    Medvědi se osvobozují dlouhým výhozem.

23:29
    Hostům se nedaří vytvořit si přesilovkový tlak.

24:18
    Medvědi se v pohodě ubránili a již hrají v plném počtu.

25:11
    Medvědi vyhazují na zakázané uvolnění.

26:02
    Lvi si vytvořili větší tlak paradoxně až po skončení své přesilové hry, ale do větší šance se zatím nedostali.

27:07
    Další zakázané uvolnění domácích.

27:36
    Přesilovka pro Beroun. Za sekání si dvě minuty odsedí Holomek.

28:22
    Po střele Strnada se kotouč od mantinelu odrazil na horní síť hostující brány.

29:36

30:11
    Akci hostujícího týmu zhatil odpískaný ofsajd.

30:33
    Další přesilovka pro Beroun. Medvědi se dostávali do šance, kterou zmařil Jan Alinč pouze za cenu hákování. Současně odchází na trestnou z každého týmu po jednom hráči za následnou potyčku po odpískání.

32:09
    Berounu se nedaří usadit v útočném pásmu.

32:33
    Hosté hrají v plném počtu.

32:40
    Nahození od modré tečoval Petruška pouze do připraveného gólmana hostí.

33:58
    Přesilovka pro Lvi. Na trestnou lavici usedá domácí kapitán Vladislav Kubeš.

35:12
    Hosté si vytvořili tlak a jeden z domácích beků dokonce přišel o hokejku, ale následně se Medvědům podařilo vyhodit kotouč přes všechny čáry.

36:17
    Kubeš se z trestné lavice vydal hned do útoku, ale hostující obrana ho nepustila do zakončení.

36:43
    Stromko z úhlu vyzkoušel Dlouhého pozornost, ústecký gólman však lapil kotouč do své lapačky.

37:20
    Na druhé straně ukryl nyní kotouč do své lapačky domácí Cikánek.

38:22
    Medvědi teď nadvakrát nevyzráli na hostujícího gólmana, který měl však zejména se střelou Petrušky plné ruce práce.

39:25
    Zakázané uvolnění Medvědů. Hra se přesouvá zpátky před Cikánka.

39:32
    Za držení usedá na trestnou lavici opět domácí Kubeš.

39:52
    Medvědi vyhazují kotouč přes všechny čáry.

40:00

Další třetina začne přibližně v 19:44.

Ústečtí Lvi v druhé třetině se snažili útočit, ale Medvědi dobře bránili a podařilo se jim jejich těsný náskok podržet. Přesto především v přesilovkách při nich stálo několikrát velké štěstí.

40:01

40:23
    Loskot ihned poté co vjel do třetiny vypálil, jeho střelecký pokus skončil na zadním mantinelu.

41:04
    Střela Grina od modré letěla opět jen mimo branku.

41:32
    Medvědi hrají v plném počtu.

41:59
    Medvědi se snaží především bránit a nepouštět soupeře do třetiny.

42:41
    Nepovedená rozehrávka ústeckých obránců skončila pouze zakázaným uvolněním.

43:31
    Medvědi teď po delší odmlce přitlačili svého protivníka.

44:01
    Jejich tlak ale nevyústil ani v jeden střelecký pokus.

44:35
    Daniel Vrdlovec se proháčkoval až skoro k brankáři Dlouhému a zápěstím vypálil. Jeho střelu chytil brankář Ústí do své lapačky.

45:30
    Medvědi navyšují své vedení! Po pěkné kombinaci prvního útoku domácích se puk dostal k JAKUBU STRNADOVI, jenž z levé strany přesně zamířil a poslal puk zápěstím do horní poloviny branky Ústí. Asistence: Zbyněk Hrdel, Daniel Vrdlovec.

46:01
    Medvědi i druhá branka nakopla a snaží se přidat ještě další.

47:18
    Medvědi se rozjeli a vstřelil další branku během krátké doby! Znovu po pěkné přímočaré akci se puk dostal před branku na PATRIKA PETRUŠKY, jenž z pozice mezikruží poslal z voleje do svatyně hostů. Asistence: Jakub Babka, Miroslav Třetina.

47:51
    Jaroslav Roubík měl na hokejce srovnání ale na poslední chvíli mu jeden z obránců Medvědů zablokoval hokejku, a tak se puk došoural pouze na připravený beton brankáře Cikánka.

48:41
    Obránce Černý se snažil najít rozjetého spoluhráče na druhé straně, ale jeho přihrávka se mu nepovedla a puk nakonec přejel všechny tři čáry, zakázané uvolnění.

48:59
    A opět akce Ústí končí pouze zakázaným uvolněním.

49:31
    Volný puk u své levé tyče raději gólman Dlouhý podržel ve své lapačce.

49:55
    Medvědi se v poslední minutě drží v pásmu soupeře.

50:10
    Hostů se teď vůbec nedaří tvořit, znovu totiž již potřetí v krátké době puk přelétl přes všechny čáry, icing.

50:31
    Střelu Zbyňka Skleničky od modré zblokoval pohotově jeden z obránců Berouna.

51:08
    Medvědi kombinují za svojí svatyní a mohou jít tak v pohodě vystřídat.

51:39
    Obří minelu obránce Chalupy vystihl Rod, který ihned poté nabil rozjetému Roubíkovi, jehož střelu bravurním zákrokem zneškodnil Cikánek.

52:14
    Další střelu Přeučila znovu pokryl svojí vyrážečkou gólman Cikánek.

53:45
    Medvědům se nepovedla rozehrávka a je tak znovu přerušeno kvůli zakázanému uvolnění.

53:59
    Trenér Petr Novák si bere oddechový čas pro svůj tým

54:22
    Ústečtí Lvi právě vstřelili branku!
    Lvi snižují na rozdíl dvou branek! Rychlou přímočarou akci Ústí zakončil přesnou střelou za zkoprnělého Cikánka hostující MAREK LOSKOT. Asistence: Jan Alinč, Zbyněk Sklenička.

54:51
    Brankář Cikánka nahozený puk ze středu hřiště raději podržel ve své lapačce.

55:10
    A znovu další zákrok si připisuje gólman Medvědů, tentokrát proti střele od modré čáry.

55:41
    Medvědi se již spíše soustřeďují na důslednou obranu a pouze vyhazují puky do středního pásma.

56:08
    Domácí přesunuli hru do třetiny Ústí a hostům tak ubývá cenný čas.

57:01
    Medvědi stále drží puk u hostující branky.

58:00
    Hrají se poslední dvě minuty třetí třetiny.