Olomouc – Židenice 2:4 (kon.) | Jihlava – Liberec 3:6 (kon.) | Ne – Vítkovice 4:3 (1:0 po s.n.)
FBS Olomouc
2:4 (0:2, 1:0, 1:2)
K1 Florbal Židenice
Sobota 25.01.2014, 18:00 • SH Čajkaréna Olomouc • ČEZ Extraliga žen

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Krásný sobotní podvečer! Vítám všechny fanoušky florbalu u sledování textového onlajn přenosu. Dnes si přiblížíme ženskou extraligu, ve které se v rámci 18. kola představí dva vyrovnanější týmy. Jedná se o domácí Tempish FBS Olomouc. Proti olomouckým hráčkám nastoupí EUROSPOLEČNOSTI Brno Židenice.

3. Jana Švecová (BRO) – 3+7

V dnešním utkání proti sobě nastoupí celek osmý – Židenice, proti týmu na příčce deváté – Olomouc. Brno má na svém kontě 19 bodů, které hráčky Sokolu vybojovaly pěti výhrami a dvěma výhrami po prodloužení. Olomouc má celkem 13 bodů za čtyři výhry a jedinou prohru v prodloužení, či samostatných nájezdech.

0:00
    Na hrací plochu právě nastupují oba týmy a tribuny se zatím stále plní!

5:20
    Ozvývají se domácí příznivci, pomůže to domácím hráčkám k vyrovnání?

00:01

0:00
    LINE UP FBS Olomouc : brankář: Ivana Starečková; hráči v poli: Alice Pavlíková, Tereza Reimerová, Petra Kamínková, Lucie Machů, Alena Sklenářová

LINE UP Brno Židenice : brankář: Nikola Příleská; hráči v poli: Ivana Miklíková, Lucie Svobodová, Martina Valehrachová, Kateřina Humlová, Lucie Theimerová

1:47
    Máme za sebou první dvě minuty, nyní rozehrává Olomouc. Zatím jsme nebyli svědky žádné střely nebo náznaku šance.

2:20
    Oháňková (OLO) se tlačila do zakončení, ale důrazné obránkyně Brna byly důraznější.

2:37
    Brno Židenice právě vstřelilo branku!
    IVANA MIKLÍKOVÁ se protáhla kolem pravého mantinelu a prohodila brankářku Olomouce Starečkovou. Brno vede!

2:59
    O chvilku později se do šance dostává Švecová (BRN), tentokrát se skóre ale nemění.

3:51
    Brno umí hrát pod tlakem – nebo se mu to alespoň nyní daří – když hráčky neodevzdávají míček a dokáží zklidnit hru.

4:30
    Brno v šanci, Starečková pozorná.

5:45
    Zastoupení zde ale evidentně mají i hostující fanoušci, podporováni bubnem se nyní ozývá "ŽIDENICE"! A hostující hráčky jsou v tuto chvíli lepší, usadily se na polovině Olomouce.

6:30
    Po chybě Olomouce v rozehrávce se k míčku dostala Dundelová, která našla Švecovou na středu, a ta pěknou střelou protáhla brankářku domácích. Ta se ale nyní vyznamenala.

7:35
    Další chyba domácích v rozehrávce a Brno se opět dostává do tlaku.

8:31
    Grufíková (BRN) si nyní několikrát vyměnila křižnou nahrávku s Fízeľovou, k ohrožení branky se ale hostující hráčky nedostaly.

9:11
    A máme tady trestné střílení Olomouce!

9:11
    ....které Příleská chytá.
    K situaci došlo proto, že právě brankářka Židenic zachraňovala míček před Sklenářovou, na kterou míček lobem posílala Pavlíková, skluzem mimo brankoviště.

Na dvě minuty si tedy jde za svou brankářku sednout na trestnou lavici jedna z hráček v bílém a Olomouc má šanci přesilové hry.

10:20
    Více než minuta přesilové hry je za námi a Olomouc se zatím do gólovky nedostala.

10:36
    Olomouc chybuje v rozehrávce a po přiťuknutí Miklíková (BRN) se ke střele dostala Svobodová. Starečková chytá.

10:50
    Na druhé straně šance Olomouce, ale důraz byl na straně bránicí hráčky Židenic.

12:04
    Již je po přesilovce, ale Olomouc se ještě udržela v útočném pásmu a zatlačila Dundelovou do úzkých, která trefila boční síť vlastní brány a situaci musela řešit až Příleská.

14:45
    I před druhým gólem jsme byli svědky samostatného průniku, který ANDREA DERNEROVÁ proměnila ve vedení 2:0!

15:52
    Olomouc se tlačí do útočení, ale hráčky končí v útočném rohu.

16:01
    Po rozehrávce je tu ale přece jen šance Olomouce – Reimerová se ocitla v ostrém úhlu, ale gólmanku nepřekonala.

16:56
    Obrovská šance Židenic – po ztrátě míčku Olomouce v obranném pásmu Brna je zde rychlý protiútok a křižná nahrávka na Fízeľovou, která z bezprostřední vzdálenosti minula.

16:59
    Olomouc jde do čtyřech – Jana Lišková je vyloučena na 2 minuty za hrubost.

17:58
    Švecová (BRN) a Obrovská ve velké šanci v brankovišti Olomouce, ale Starečková chytá.

18:41
    Střela Grufíkové (BRN) končí jen ve stínících hráčkách před Starečkovou.

19:00
    Oba týmy hrají v pěti a začala nám poslední minuta první třetiny.

19:55
    Brno se v poslední třicetivteřinovce usadilo na polovině Olomouce, ale nebyla z toho ani šance, ani střela. První třetina je za námi a stav je 2:0 pro Židenice.

20:00

20:01

20:02
    Začíná nám druhá část, ve které bude Olomouc bojovat o navrácení se do zápasu. Povede se jí to?

21:06
    Grufíková (BRN) v první střele druhé části, trefila ale dvojici hráček před malým brankovištěm.

21:19
    Vránová (BRN) našla před brankou Dundelovou a ta jen těsně minula branku Starečkové.

22:29
    Velmi hezká rozehrávka Brna na jeden dotek od vlastního brankoviště až po střelu na Starečkovou, která chytá.

22:37
    Olomouc právě vstřelila branku!
    Po rozehrávce před brankovištěm Brna se po nahrávce VYSLOUŽILOVÉ prosadila střelou z vytočení BARBORA PAŘÍZKOVÁ.

24:00
    Olomouc je nyní na konci a ke střele se dostala Reimerová, která ale přestřeluje.

25:34
    Hraje se nyní u mantinelů a hra je plná soubojů.

26:14
    Vypadá to, že se Brno z inkasované branky už oklepalo, hra se ale jednoznačně vyrovnala. Nechme se překvapit, zdali Olomouc zvládne vyrovnat i skóre zápasu!

26:27
    Kamínková (OLO) se protlačila ke střele, ale branku soupeře minula.

26:40
    Na druhé straně velká šance Miklíkové, která se dostala až těsně před malé brankoviště Olomouce, branku ale minula.

28:19
    Ze zápasu se nyní staly dostihy a hraje se nahoru a dolů, přičemž oba týmy kupí více a více chyb.

29:13
    Oháňková (OLO) zkoušela tečovat nahození své obránkyně, ale změnila směr míčku jen málo, a proto neměla Příleská s touto střelou problém.

29:33
    Olomouc jde podruhé do čtyřech – vyloučena je Lucie Machů za nedovolené vrážení.

30:57
    Brno si zatím nevypracovalo žádnou šanci.

31:33
    Je po přesilovce a skóre zůstává 1:2.

31:57
    Do šance se dostávala Kusáková (BRN), ale míček trefila špatně, a tak branku zcela minula.

32:15
    Olomouci se naskytla možnost podobné standardní situace jako před prvním gólem, nicméně nyní míček nastřelila Kamínková přímo do zdi.

33:11
    Machů (OLO) nyní vystrašila Příleskou ranou z poloviny hřiště.

33:35
    Dvakrát se ke střele dostala Sklenářová (OLO), dvakrát byla střela sražena.

33:47
    Na druhé straně vyrážela střelu Humlové (BRN) domácí brankářka.

34:29
    Po závaru před brankou Brna je zde opět standardní situace, která předcházela prvnímu gólu Olomouce. Přijde vyrovnání?

34:30
    Sklenářová (OLO) ale trefila jen bránicí hráčku soupeře.

36:10
    Olomouc se dostávala do šance, ale k výraznějšímu ohrožení nedošlo.

36:59
    Střelu Grufíkové (BRN) vyráží Starečková.

38:55
    V obranném pásmu Olomouce se nyní snažily hráčky Židenic něco vymyslet, ale ke střele se nedostaly.

39:23
    Příleká (BRN) měla problém se skákavým nahozením, nakonec ale vše vyřešila.

40:00

40:00
    Je za námi druhá třetina zápasu, ve které se Olomouc vyrovnala soupeři ve výkonu, nikoliv však ve skóre. Velmi důležitý bude úvod poslední části – pokud Olomouc vyrovná, získá psychickou výhodu. Pokud se jí to však nepovede, začne se na hokejky domácích vkrádat nervozita.

40:01

40:52
    V první minutě jsou oba týmy zatím opatrné.

41:30
    Reimerová (OLO) nyní krásně našla na brankovišti úplně volnou Zamazalovou, která před prázdnou brankou minula míček.

42:44
    Brno rozehrává zajímavou standardku.

22:55
    Theimerová (BRN) je zaslouženě vyloučena za nedovolené vrážení a Olomouc má druhou přesilovou hru.

43:52
    Židenice drží míč, Olomouci se tato herní pasáž nedaří.

44:25
    Střela Pařízkové (OLO) vysoko nad.

44:57
    Je po přesilovce a stejně tak po první čtvrtině závěrečné části.

45:32
    Po další chybě Olomouce ve středu hřiště se do úniku dostala IVANA MIKLÍKOVÁ s LUCIÍ THEIMEROVOU a druhá jmenovaná dostala skvělou nahrávku, kterou tváří v tvář Starečkové proměňuje v branku na 3:1!

47:03
    Pěkná střela Machů (OLO), nicméně Příleská je v zákroku jistá.

47:16
    Miklíková (BRN) opět dobře vybojovala míček na středu hřiště a předložila jej Humlové, která ovšem míjí branku domácích.

47:53
    Podešvová (OLO) zbrklou rozehrávkou založila šanci Švecové, která ale branku minula.

48:57
    Reimerová (OLO) dokázala vybojovat míček ze souboje a pustila se do brejku proti Příleské, nicméně obránkyně Brna dokázala skákající míček perfektně trefit a Reimerové jej vypíchnout.

49:38
    Olomouc jde do čtyřech už potřetí v dnešním zápase – Pavlíková vložila hokejku pod nohy unikající hráčce Brna a jde si odsedět trest za bránění ve hře.

49:48
    Nicméně Olomouc se pustila do oslabení po hlavě a díky Zamazalové vybojovala standardku u brankoviště Brna.

49:48
    Time-out Tempish FBS Olomouc.

50:40
    Střelu Švecové (BRN) Starečková pokryla.

51:08
    Svobodová (BRN) ranou od mantinelu míjí branku.

51:38
    Ve dvou šancích po sobě se objevila Obrovská (BRN), ani jednou ale míček do sítě FBS nedostala.

51:57
    Pavlíková (OLO) se dostávala na druhé straně do šance na brankovišti Židenic, ale obránkyně hostí ji dobrým přístupem eliminovaly.

52:33
    Oháňková (OLO) z rozehrávky v útočném rohu jen odevzdala míček Příleské.

53:39
    Olomouc v šanci, nastřelení z půlky udělalo Příleské velké problémy, ale prosadit se ani jedna ze dvou dorážejících hráček nedokázala.

54:10
    Střelu Podešvové jistě kryje Příleská.

54:37
    Olomouc v další šanci – střílela Zamazalová.

55:39
    Do konce třetí třetiny zbývá necelých 5 minut a už to nevypadá na obrat ve skóre.

56:10
    Židenice míček nahazují ze svého pásma pryč, Olomouc si ovšem není schopna vytvořit z postupného útoku šanci.

57:21
    Na míčku Židenice, ke střele se nakonec dostala Obrovská.

57:51
    Olomoucké střely jsou zblokovány, Židenice znova u míčku.

57:55
    POWER PLAY OLOMOUCE

58:00
    JANA ŠVECOVÁ využila prázdné branky Olomouce a lehkým lobem z poloviny zvyšuje na 4:1.

58:26
    Po standardní situace z poloviny hřiště se prosazuje na konci zápasu i Olomouc – přízemní skákavou střelou, na kterou Příleská nedosáhla, se prezentovala PETRA KAMÍNKOVÁ. Asistovala BARBORA PODEŠVOVÁ.

58:30
    Olomouc opět v šesti.

59:20
    Pěknou střelou zkusila Kamánková (OLO), ale bránu minula. Mohlo přijít velké zdramatizování.

59:50
    Brno si už skóre pohlídá,

60:00

Brno si tímto vítězstvím prakticky zajišťuje play-off a minimálně do zítřka přeskakuje Tatran a dostává se na sedmou příčku s 22 body.
    Olomouc zůstává se 13 body devátá.

Nejlepší hráčka EUROSPOLEČNOSTI Brno Židenice : IVANA MIKLÍKOVÁ
    Nejlepší hráčka Tempish FBS Olomouc : IVANA STAREČKOVÁ

Děkuji za pozornost a těším se při dalším zápase ženské extraligy z Olomouce – 9.2. v 16 hodin vs. Tatran Omlux Střešovice. (19:55:59)

Petr Dadej

Hledáme zpravodaje pro tým K1 Florbal Židenice. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 23. Pařízková (Vysloužilová), 59. Kamínková (Podešvová) – 3. Miklíková (Svobodová), 15. Dernerová (Obrovská), 46. Theimerová (Miklíková), 58. Švecová (Obrovská)

FBS Olomouc: 1 (G) Davidová Jarmila, 2 Reimerová Tereza, 4 Pavlíková Alice, 7 Sklenářová Alena, 8 Pařízková Barbora, 9 Vysloužilová Lucie, 10 Oháňková Jitka, 11 Machů Lucie, 12 Kamínková Petra, 13 Podešvová Barbora, 14 Zamazalová Monika, 23 Lišková Jana, 44 (G) Starečková Ivana
    K1 Florbal Židenice: 4 Svobodová Lucie, 5 Fízeľová Marika, 7 Hyksová Linda, 9 Švecová Jana, 11 Veletová Žaneta, 13 Kusáková Šárka, 14 Brošová Malvina, 16 Dundelová Monika, 21 Miklíková Ivana, 37 (G) Příleská Nikola, 43 Drápalová Jitka, 44 Theimerová Lucie, 49 Grufíková Anna, 61 Vránová Tereza, 62 Humlová Kateřina, 79 Valehrachová Martina, 88 Dernerová Andrea, 98 Obrovská Regina

Rozhodčí: Tomáš Podlesný a Martin Petřík