NY Rangers – NY Islanders 4:1 (kon.) | Carolina – St. Louis 3:1 (kon.) | Detroit – Washington 4:3 (1:0 po s.n.)
Nashville – New Jersey 3:2 (po pr.) | Winnipeg – Vancouver 4:3 (kon.) | Boston – Edmonton 4:0 (kon.)
Montreal – Tampa 1:2 (po pr.) | Colorado – Buffalo 7:1 (kon.) | Los Angeles – Philadelphia 0:2 (kon.)
Los Angeles Kings
0:2 (0:0, 0:1, 0:1)
Philadelphia Flyers
Sobota 01.02.2014, 22:00 • Staples Center, Los Angeles • NHL

To je z mé strany vše. Přeji dobrou noc a zase někdy na počtenou. (00:51:39)

3. Jarret Stoll (LAK) – 0+0

Máme za sebou utkání, v kterém kralovali obrany a brankáři. Za šedesát minut nenašli hráči Kings recept na skvěle chytajícího Masona. Ten musel čelit 35 střelám ale se všemi si poradil. Góly tak dávali jen hosté. Nejprve se prosadil po krásné akci Simmonds, když společně s Girouxem a Lecavalierem vyšachovali obranu a Simmonds zasunul puk do prázdné brány. Pak jsme na další branku čekali až do závěru utkání. Tu vstřelil po nahrávce od Hartnella Giroux a potvrdil výhru Flyers 2:0. Těm na vítězství stačilo pouhých 13 střel!

Střely na branku: 35 – 13

60:00

59:42
    Gustaffson ještě v samém závěru poputuje na trestnou, kde si odsedí dvě minuty za sekání.

59:18
    Giroux střelou z poloviny minul prázdnou bránu.

58:30
    Domácí to zkouší v šesti.

58:02
    Philadelphia právě vstřelila branku!
    Je asi rozhodnuto. Přesilovka Flyers je využita. Simmonds vybojoval puk v rohu kluziště na obránci KIngs, kotouč se pak dostal k Hartnellovi, který si sjel před bránu, nahrál na druhou stranu a tam do odkryté klece zakončil CLAUDE GIROUX. Asistence: Scott Hartnell, Wayne Simmonds

57:41
    Střela Girouxe zblokována, ale Flyers dál kombinují v útočném pásmu.

57:07
    Komplikace pro Kings. Greene si jde po faulu na Voráčka odpykat dvě minuty. Teď má domácí tým k vyrovnaní ještě dál.

56:44
    Střela Browna orazítkovala tyč! Domácí kapitán dostal přihrávku před bránu, tečoval puk a trefil tyč brány Flyers.

56:03
    Přetlačovanou o puk v rohu obranného pásma Flyers vyhráli právě Letci a vyváží puk ven.

55:09
    Flyers zdrželi puk asi půl minuty v útočném pásmu, kde o něj pak sice přišli, ale ušetřili cenné vteřiny.

54:29
    Rozhodčí zastavuje hru. Domácí tým se při přechodu do pásma dopustil ofsajdu. Následuje krátká komerční přestávka.

53:58
    Hosté v plném počtu. Kings za celou přesilovku nic nevymysleli a puk se častěji motal kolem Quicka, než u brány Masona.

53:30
    Domácím se stále nedaří. Nyní rozjíždí další akci od své brány.

53:06
    Hosté dostali kotouč za bránu Quicka.

52:55
    Postavení mimo hru při snaze přejít rychle do pásma. Vhazovat se bude na útočné modré Kings.

52:25
    Střela Kopitara končí mimo a LA přichází o pásmo.

52:16
    Letci po buly vyhazují puk až ke Quickovi.

51:58
    Za udržování hry jde odsedět dvě minuty Adam Hall, takže Kings mají možnost něco se zápasem udělat.

51:56
    King nahodil puk od modré, ale Mason ho dobře viděl, takže poklekl a podržel ho pod betony.

51:32
    Střela Doughtyho byla zblokována pozornou obranou Flyers.

51:26
    A opět Flyers vyhazují přes všechny čáry na zakázané uvolnění.

51:17
    Zakázané uvolnění Flyers. Hra se přesune před Masona.

50:37
    Ani na podruhé se nepodařilo Kings vybojovat útočnou třetinu. Flyers vyrážejí na steč.

49:58
    Nahození Jakuba Voráčka končí v držení brankáře LA. Bude se tedy opět vhazovat.

49:31
    Vhazuje se po pravici Quicka.

49:07
    Cliford pálil a opět našel jen bezchybného Masona, který kotouč vyrazil do bezpečí.

48:08
    Lewis dvakrát ohrozil bránu Masona. Nejprve pálil z kruhu a poté vyrazil střelu z ostrého úhlu.

47:46
    Hosté zahráli na zakázané uvolnění. Hra se tak naštěstí pro Kings přesune k bráně Quicka.

47:10
    Kings zavezli puk do útočného pásma, ale hádejte co? No opět tam o něj přišli a Flyers jdou dopředu.

46:27
    Quick vyráží nahození od modré.

45:58
    Další útočné střela LA zhacena. Domácí tým stále ve třetí třetina nevyslal na Masona jedinou střelu!

45:22
    Brown se snažil vybojovat útočné pásmo, ale marná snaha... Flyers puk dostali ven.

44:28
    Raffl předvedl střelu z otočky, ale Quick byl na místě a jeho ránu vyrazil.

43:51
    Lewis se pokusil vystřelil z kruhu, ale jeho ránu zblokoval Gustafsson.

43:09
    Kings se místo útočení věnují bránění. Nyní musel Quick opět zasahovat.

42:03
    Fraser se vřítil do útočné třetiny, vystřelil, ale bránu Masona minul.

41:25
    Flyers bojovali o kotouč v útočném pásmu, ale v rohu kluziště o něj přišli.

40:22
    Doughty posunul bránu Quicka, takže hra je přerušena a poté nás čeká vhazování v pásmu Kings.

40:01

Druhá třetina byla o něco lepší než ta první, především pak její závěr. Dočkali jsme se i jednoho gólu po ose Giroux, Lecavalier a zakončující Simmonds, kteří vyšachovali obranu Kings včetně Quicka a Simmonds zakončil do odkryté sítě. LA se začalo v závěru zvedat a tak nás zřejmě čeká zajímavá třetí třetina.

Střely na bránu: 22 – 9

40:00

40:00

39:33
    Doughtyho střela končí mimo tři tyče.

38:49
    Hra se naráz zvedla a je se na co dívat. LA bylo v další šanci, ale Mason působí jako magnet na puky.

38:00
    Toffoli střílel od mantinelu, ale mířil jen do míst, kde stál brankář Flyers.

37:19
    Nyní se vytáhl Quick proti zakončení Schenna. Ten objel obránce, snažil se zasunout puk do sítě, ale našel jen beton brankáře Kings.

36:31
    King byli blízko gólu. Vojnov dostal přihrávku zpoza brány, z první střílel na Masona a ten puk jen vyrazil. Pak se strhla mela o puk ,který ležel někde před Masonem. Nakonec taky skončil v jeho držení, ale nechybělo moc a mohl být v bráně.

35:36
    King ztratí puk, získají ho Flyers a pak zase naopak.

34:37
    Ani teď se LA nedostane do útočné třetiny. Sudí píská ofsajd.

34:26
    King se vlastní nepřesnou přihrávkou na modré vyhnali z pásma.

34:06
    Greene se snažil dostat kotouč do pásma, ale jeho spoluhráči byli rychlejší než puk. To znamená ofsajd a krátkou komerční pauzu.

33:07
    Mason si připisuje další zákrok proti lehkému nahození od modré.

32:48
    Lewis vypálil od mantinelu. Mason poklekl a střelu v pohodě zneškodnil.

32:16
    Muzzin pálil po přihrávce od Vojnova z modré. Mason vyrazil a ještě před bránou došlo k dorážce, která skončila těsně mimo. Akce pokračovala a do zakončení bekhendem se dostal Kopitar. Mason si však poradil a drží puk.

31:34
    Letce gól zřejmě nabudil. Nyní kontrolují puk ve svém útočném pásmu.

30:29
    Hartnell se dostal ke střele, kterou Quick jen vyrazil a málem se k dorážce dostal Voráček. Kdyby český útočník trefil puk, zřejmě by se jednalo o gól.

29:58
    LA se s těží probojovali do útočného pásma, ale tam o puk zase přišli.

28:22
    Toffoli vyslal střelu na Masona. Brankář Flyers puk kryje.

27:48
    Konečně je tady gól a ten stál skutečně zato. Giroux nahrál od mantinelu na Lecavaliera, který zvedl hlavu, u brány viděl nikým nehlídaného WAYNEHO SIMMONDSE, ten si zpracoval puk a poslal ho do odkryté brány. Quick vůbec neměl šanci. Asistence: Vincent Lecavalier, Claude Giroux

27:20
    Teď to vypadlo na hákování od Jakuba Voráčka, ale píšťalka sudích zůstává němá.

27:07
    Giroux marně skákal po přihrávce, která nakonec skončila zakázaným uvolněním.

26:41
    Kopitarova střela byla zblokována a končí někde nad bránou Masona.

26:00
    Zatím stále sledujeme hodně urputný hokej, v kterém dominují obrany. K vidění příliš vzrušujících momentů není.

25:03
    Hall se vydal hned po vhazování dopředu a vyslal ostrou ránu, která však skončila mimo bránu Quicka.

24:57
    Útočné snažení Simmondse skončilo ofsajdem. Vhazování tedy na útočné modré Philadelphie.

24:29
    Simmonds si pohrál s pukem a vyslal na Quicka střelu z vrcholu kruhu. Domácí brankář drží kotouč.

23:50
    Mason si v pohodě poradil se střelou Kopitara, která skončila v jeho výstroji.

23:10
    Carter pálil z otočky na kruhu, ale Mason puk betony vyrazil do rohu kluziště.

22:53
    Vhazuje se na obranné modré Letců.

22:29
    Nahození od modré z hole domácího obránce, zastavil před Masona Simmonds.

21:57
    Kings se snažili usadit v pásmu, ale přišli o kotouč a Flyers vyráží kupředu.

21:13
    Williams bojoval o kotouč v útočném pásmu a nakonec se mu povedlo zakončit, ovšem jeho rána skončila jen na boční síti.

20:19
    Máme tu přerušení hry, když se při přechodu do útočné třetiny vystavili domácí ofsajdu.

20:01

První třetina je za námi, bohudík. Zní to možná trochu škaredě, ale v první dvacetiminutovce jsme opravdu příliš pěkný hokej neviděli. Tomu odpovídá i počet střel a šancí. Na každé straně byl jeden vyloučený, ale ani jedna z přesilovek za moc nestála. Snad bude druhá třetina lepší.

Střely na bránu: 8 – 4

20:00

19:54
    Regehr následně střílel z druhé strany a Mason drží kotouč v náruči.

19:45
    Mela před bránou Masona, střela z vrcholu kruhu od Doughtyho, ale tu zblokovala obrana Flyers.

18:51
    Coutourier se dostal s pukem až k bráně LA a pokusil se o zakončení, které však skončilo nad.,

18:10
    Střela Doughtyho byla zblokována a skončila v ochranné síti, takže se bude vhazovat před Masonem. Konečně se Kings dostali do útočného pásma.

17:46
    A znova. King si neví rady. Puk je v jejich obranném pásmu.

17:33
    Už potřetí vyhazují hostí puk až k brance Kings.

16:59
    Flyers hned na úvod oslabení vyhazují kotouč až k bráně Quicka.

16:50
    Za sekaní sedí na trestné Streit, takže LA si zahraje první přesilovku v zápase.

16:14
    Toffoli střílel přes obránce, ale Masona nepřekvapil. Ten puk vyrazil.

15:12
    Brown v boji o útočné pásmo ztratil puk a ten je teď na hokejkách Flyers.

14:38
    Ve slibné pozici se ocitl Lecavalier, jenže byl sám před Quickem a snažil se zakončovat bekhendem. Brankář King už sice ležel na ledě, ale svou bránu před gólem uhlídal.

13:50
    Hraje se nahoru dolů, ale příliš střeleckých pokusů k vidění není. Je to hodně bojovné utkání.

12:49
    Carter vybojoval puk v obranném pásmu a řítí se do útoku.

11:44
    Rinaldo poslal puk před bránu, kde se o střelu pokoušel jeden z hráčů Flyers, ale kotouč mu přeskočil hůl.

11:19
    Vhazování na útočné modré čáře Flyers.

10:03
    O střelu se pokusil Jakub Voráček, ale jeho ráně chyběla razance a přesnost.

09:34
    Downie jel ještě se spoluhráčem sám na jednoho obránce. Downie volil střelu, ale i když byl blízko Quicka, bránu úplně přestřelil.

09:02
    Kopitar přihrával před bránu, kde zahrozil Carter, ale jeho rána skončila mimo.

07:53
    Doughty prověřil pozornost Masona z poloviny hřiště.

07:30
    King zachytil puk ve středu hřiště a mohl založit útočnou akci, ovšem nastřelený puk obrana Flyers zachytila.

07:14
    Doughty dostal přihrávku přes celou šíři kluziště, zpracoval si puk, zamířil, ale jeho rána od mantinelu skončila v lapačce Masona.

06:08
    Hráči Kings motali hlavy obraně Flyers. Ke střele se dostal nejprve Carter a pak z kruhu střílel Kopitar. Mason to ustál a drží kotouč v náruči.

05:36
    Muzzin to zkoušel na Masona zpoza brány, ale nepodařilo se mu odrazit puk do brány.

04:59
    Domácí v plném počtu a hned se řítí ohrozit bránu Flyers.

04:42
    Puk pomalu doklouzal až ke Quickovi a ten ho raději pokryl lapačkou.

04:03
    LA vyhazuje kotouč za bránu Masona.

03:48
    Jakub Voráček střílel z kruhu, Quick toho moc neviděl a o dorážku se pokoušel Simmonds, ale puk je někde v Quickově výstroji.

03:20
    Vše je zase v pořádku a Flyers rozehrávají zpoza brány.

03:14
    Mělo by se vhazovat, ale něco se pokazilo. Nefunguje nám čas.

02:58
    Domácí Nolan si jde odsedět dvě minuty a čeká nás tak první přesilovka zápasu.

02:22
    Hosté motali obranu Kings, ke střele z vrcholu kruhu se dostal Couturier, který sice minul, ale puk se odrazil od zadního mantinelu a ještě nadělal Quickovi problémy

01:32
    Hráči Kings bojovali o puk v útočném pásmu, ale přišli o něj a do útoku vyráží Flyers.

00:50
    Vhazování po pravici Masona.

00:25
    O první střelecký pokus se pokusil domácí Regehr, ale jeho rána byla zblokována. Tento hráč dnes mimochodem hraje svůj 1000. zápas v NHL.

00:01

Kimmo Timonen do dnešní zápasu vinnou zranění nezasáhne.

Los Angeles Kings: Quick (Jones) – Muzzin, Doughty, Regehr, Vojnov, Mitchell, Greene – King, Kopitar, Carter – Lewis, Richards, Williams – Clifford, Stoll, Brown – Nolan, Fraser, Toffoli

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Gustaffson, Coburn, Streit, Grossmann, L. Schenn, Meszároš – Hartnell, Giroux, Voráček – Lecavalier, B. Schenn, Simmonds – Downie, Couturier, Read – Raffl, Hall, Rinaldo

Rozhodčí: Hebert, Leggo – Cormier, Galloway.

Český fanoušek se v zápase může těšit na Jakuba Voráčka, který je momentálně třetím nejproduktivnějším hráčem Flyers. Na straně LA by se mohl v zápase objevit slovenský obránce Andrej Meszároš.

Poslední vzájemné zápasy

16.11 2011 Philadelphia – Los Angeles 2:3 pp
    13.2. 2011 Philadelphia – Los Angeles 0:1
    31.12 2010 Los Angeles – Philadelphia 4:7
    19.11. 2009 Los Angeles – Philadelphia 2:3
    26.2. 2009 Philadelphia – Los Angeles 2:0

Letcům náleží na Východě první nepostupová pozice do play off. Flyers uhráli v 55 utkáních 58 bodů při skóre 150:163. Stejný počet mají i osmá Ottawa a sedmý Columbus, ale Philadelphia má z těchto týmů nejhorší skóre. V posledních šesti zápasech dokázal tým okolo Jakuba Voráčka vyhrát pouze jednou. Doma porazil Detroit 5:0. Jinak v tabulce formy je až na samém dnu společně s LA.

Nejproduktivnější hráči:
    1. Claude Giroux – 50 bodů (16+34)
    2. Wayne Simmonds – 38 (17+21)
    3. Jakub Voráček – 38 (14+24)

Králové jsou aktuálně 6. týmem Západní konference, když v 56 zápasech dokázali nasbírat 66 bodů se skóre 134:120. V posledních duelech se jim však vůbec nedaří. Z posledních osmi utkání vyhráli pouze jednou. Navíc, tým ze západního pobřeží USA vstřelil v posledních pěti utkání pouhé tři góly! Když se podíváme na tabulku formy, je LA společně se svým dnešním soupeřem nejhorším týmem celé NHL!

1. Anže Kopitar – 43 bodů (16+27)
    2. Mike Richards – 35 (7+28)
    3. Jeff Carter – 34 (20+14)

Sportu zdar a hokeji zvlášť. Vítám vás u onlajn přenosu z nejlepší hokejové ligy světa. Dnes budeme sledovat utkání, ve kterém na sebe narazí domácí Los Angeles Kings a Philadelphia Flyers.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 22:00.

Michal Sedláček

Branky a nahrávky: 28. Simmonds (Giroux, Lecavalier), 59. Giroux (Hartnell, Simmonds)

Philadelphia Flyers: Mason (Emery) – Gustafsson, Coburn, Streit, Grossmann, L. Schenn, Meszároš – Hartnell, Giroux, Voráček – Lecavalier, B. Schenn, Simmonds – Downie, Couturier, Read – Raffl, Hall, Rinaldo

Rozhodčí: Hebert, Leggo – Cormier, Galloway

Diváci: 18 118