Rusko U16 – Finsko U16 4:0 (kon.) | Česko U16 – Švédsko U16 3:4 (0:2 po s.n.)
Rusko U16
4:0 (1:0, 0:0, 3:0)
Finsko U16
Pátek 07.02.2014, 14:00 • ZS Most • Turnaj čtyř zemí U16 v Litvínově a Mostě

Ve třetí třetině Rusko potvrdilo roli favorita a jasně převálcovalo Finy. Rusové si tedy zapisují tři body do tabulky turnaje. Oba týmy čekají ještě dva zápasy, které se odehrají na stadionu Ivana Hlinky v Litvínově. (16:12:11)

Nejlepšími hráči utkání byli vyhlášeni – z finského týmu Pete Niemi a z ruského týmu gólman Maxim Kalyayev.

60:00

59:40
    Rusko v posledních sekundách zápasu přetlačilo Finy a snaží se ještě skórovat.

58:54
    Rusko v plném počtu.

58:35
    Koivula znovu nahrával zpoza brány Nurmimu, který našel jen připraveného Kalyayeva!

58:10
    Finové jsou v útočném pásmu, ale Rusko dobře brání a tak se jim nedaří vypracovat větší šanci.

56:55
    Vyloučen Verba (RUS) na dvě minuty za hákování. Finové mají šanci na snížení.

56:45
    Nurmi dostal skvělou nahrávku zpoza branky od Koivuly, ale jeho pokus Kalyayev skvěle zlikvidoval!

56:29
    Finsko je v pásmu a ohrožují ruskou branku, skórovat se jim ale nedaří.

55:10
    Kuokkanen střílel z mezikruží, ale Kalyayev jeho střelu vyrazil nad bránu.

55:00
    Rusové teď zbytečně vyhazují až na zakázané uvolnění.

54:37
    Finové se brání, Rusové mají jasně navrch.

53:48
    Rusové si v klidu hlídají svůj náskok a snaží se znovu skórovat.

52:30
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Rusové využívají přesilovou hru! Verba zavezl puk do útočného pásma, nabil ARTYOMU MINULINOVI, který z první propálil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Mark Verba, Maxim Chuvilov

52:17
    Rusové se nemohou usadit v útočném pásmu. Kotouč je před Kalyayevem.

51:55
    Vyloučen finský hráč Kuiri na dvě minuty za hákování. Rusové si zahrají v početní výhodě.

49:36
    Kuokkanen střílel z mezikruží, jeho střelu skvěle vyrazil Kalyayev betony mimo tři tyče!

47:04
    V zápětí Rusové zvyšují svůj náskok na 3:0. Minulinovu střelu od modré vyrazil Laakso pouze před sebe, kde stál dobře postavený VITALI ABRAMOV, který poslal rusy do tříbrankového vedení. Asistence: Artyom Minulin. Vyacheslav Shevchenko

46:22
    Rusové se vzdalují Finům na rozdíl dvou branek! ALEXANDER PODKORYTOV se prezentoval skvělou individuální akcí, když ujel celé finské obraně po pravém křídle a zakončil mezi Laaksovy betony! Asistence: Dmitri Grishchenko

45:40
    Rubtsov se snažil dostat před Laaksa, ale Pylkkänen ho skvěle ubránil a zhatil tak šanci Rusů.

44:40
    Hraje se ve velkém tempu, další šance Rusů gólem opět nekončí!

44:23
    Obrovská šance Finů, při které několikrát doráželi kotouč na Kalyayeva, ten však skvělými zákroky všechny šance zlikvidoval!

44:20
    Rusové jsou kompletní.

44:05
    Finové kombinují v útočném pásmu.

42:40
    Shevchenko dokázal nadvakrát zblokovat Niemeläinena!

42:20
    Vyloučen Meshcheryakov (RUS) na dvě minuty za krosček.

42:00
    Meshcheryakov se rychlou kličkou dostal až před Laaksa, ale nedokázal zamířit přesně!

41:35
    Popovovu střelu zblokoval jede z finských obětavých obránců.

40:40
    Kuznetsov střelou z mezikruží po ledě netrefil bránu.

40:02
    Úvodní buly pro Finsko.

40:01

Druhá třetina přinesla mnoho šancí po obou stranách. Ani jedna však nebyla využita a stav je stále příznivější pro ruský tým. Kalyayev je jednoznačně nejlepším hráčem Ruska, když svůj tým už několikrát zachránil před inkasovanou brankou.

40:00

39:55
    Ryzhenkov v posledních vteřinách neuspěl proti Reunanenovi. Ve druhé třetině už se nic nestane.

39:33
    Kuznetsov po vybídce Abramova netrefil z kruhu bránu!

39:00
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:10
    Sokolov neuspěl proti Feliksonovi, který ho skvěle ubránil.

37:35
    Schevchenko si nevšiml signalizovaného ofsajdu a hra se přesouvá do středního pásma.

37:22
    Hraje se sem a tam v poklidném tempu, ani jeden gólman nemusí zasahovat.

36:20
    Verba ujížděl sám na Laaksa, ale Pynnönen ho skvěle dobruslil a vypíchl mu puk.

35:42
    Shevchenko nestihl zabrzdit a vletěl do ruského brankáře, rozhodčí vykázali hru do středního pásma.

34:45
    Niemeläinenovu nebezpečnou střelu od modré vyrazil Kalyayev ramenem mimo branku.

34:10
    Alexeyev střílel od modré, Laakso pouze vyrazil před sebe a v následné dorážce neuspěl Popov!

34:10
    Finové v plném počtu.

33:50
    Rusko se usadilo v útočném pásmu a kombinuje.

33:17

32:53
    Chuvilov nahrával na kruh Meshcheryakovovi, který však přihrávku nezpracoval.

32:10
    Vyloučen finský hráč Kilponen na dvě minuty za nesportovní chování. Bude se hrát 4 na 4.

32:10
    Finové byli ve velkém tlaku, ale jejich snažení zmařilo postavení útočícího hráče v brankovišti.

31:35
    Kangas střílel sám z pravého kruhu, ale netrefil branku!

31:14
    Vyloučen ruský hráč Popov na dvě minuty za držení. Finy čeká další přesilová hra.

30:47
    Koivula s Kappanenem jeli dva na jednoho. První jmenovaný zakončil, ale Kalyayev ho skvěle vychytal!

30:15
    Kuokkanen netrefil z výborné pozice prázdnou bránu!

30:10
    Mäkinen v situaci dva na jednoho nahrával Räsänenovi, který však nestihl kotouč dojet včas a ten letí do rohu!

29:40
    Skrumáž před ruskou brankou, ale Kalyayev stále drží čisté konto!

29:31
    Felixson od modré nemířil přesně a kotouč je za brankou!

29:14
    Kangas střílel od modré, ale Kalyayev s jistotou chytá kotouč do lapačky.

28:43
    Reunanen střílel od modré, jeden z jeho spoluhráčů chtěl střelu tečovat, ale nezamířil přesně!

28:21
    Finové hned v úvodu početní výhody ohrozili Kalyayevovu branku!

28:14
    Přesilovka pro Finy. Vyloučen Bain na dvě minuty za krosček.

27:55
    Hra se přelévá ze strany na stranu, menší šance po obou stranách.

26:26
    Niemi střílel z vrcholu kruhu, Kalyayev vyrazil pouze před sebe, Hänninen z dorážky netrefil branku.

26:14
    Sokolov prověřil Laaksa, ten byl ale připraven!

25:42
    Koppanenovu nebezpečnou střelu zblokoval jeden z finských obránců.

25:04
    Jejich snažení zmařila přihrávka rukou. Vhazuje se ve středním pásmu.

24:57
    Rusové uzamkli Finy před Laaksem.

24:10
    Popugayev z nebezpečné pozice bohužel pro Rusko netrefil branku!

22:43
    Chuvilov střílel z mezikruží, ale dvojice obětavých obránců Finska dokázalo střelu zblokovat.

22:05
    Abramov projel celé pásmo a ještě měl dost sil, aby zaútočil na Laaksa, který však tuto situaci přečetl na jedničku.

21:22
    Reunanen nesedla střela od modré a kotouč letí až do ochranné sítě!

20:43
    Špatná rozehrávka Rusů a je z toho icing.

20:19
    Niemeläinen střelou od modré netrefil ruskou branku!

20:12
    Hned v úvodu ohrozil ruskou branku Kuokkanen, který z bezprostřední blízkosti dorážel kotouč, ovšem v cestě mu stál skvělý Kalyayev.

20:01

V úvodní třetině týmy hrály vyrovnaně, ale trápila je koncovka. Rusko se dokázalo dostat do vedení v přesilové hře, kdy se za záda Laaksa trefil Platon Popov. Ke konci dvacetiminutovky přišly ještě dvě velké šance Ruska, konkrétně Kuznetsova a Popova, ale ani jeden z nich nedokázal zamířit mezi tři tyče.

20:00

19:30
    Kuznetsov se situaci dva na jednoho rozhodl vyřešit sám střelou z kruhu. Mířil na zadní tyč, ale jen o pár centimetrů minul!

18:50
    Popov obehrál Almariho a ocitl se sám před gólmanem, mířil ale mimo tři tyče!

18:40
    Almari od modré prostřelil vše, co mu stále v cestě, avšak na Kalyayeva nestačil!

17:57
    Finové jsou kompletní.

17:41
    Straka s Kuokkanenem jeli dva na jednoho, druhý jmenovaný vystřelil po zemi na Kalyayeva. Ten se štěstím tuto šanci zlikvidoval!

17:01
    Rusko je kompletní a hraje v početní výhodě.

15:57
    Vyloučen Reunanen (FIN) na dvě minuty za hákování. Bude se hrát ve čtyřech.

15:55
    Abramov udělal kličku jednomu z finských obránců, byl úplně sám před Laaksem. Ten ho ale betonem skvěle vychytal!

15:16
    Somppi se dostal až před Kalyayeva, ten ale podržel svůj tým a tuto šanci skvěle přečetl!

15:01
    Na trestnou lavici usedá Ryzhenkov na dvě minuty za podražení. Finové mají šanci vyrovnat v početní přesile.

13:58
    Skrumáž před finskou brankou, Laakso si ale včas našel puk a podržel ho pod lapačkou.

13:08
    Rusové využívají přesilové hry! Abramov přes celé pásmo nahrával na pravý kruh PLATONOVI POPOVOVI, který střelou k tyči po ledě překonal finského gólmana Laaksa. Asistence: Vitali Abramov

13:02
    Rusové se usadili v pásmu a kombinují!

12:35
    Opět Rubtsov střílel z pravého kruhu, ale našel pouze připraveného Laaksa!

12:02
    Rubtsov si dojel svoji odraženou střelu a dorážel ji do branky, avšak Laakso byl na místě a kotouč vyrazil.

11:26
    Vyloučen Somppi (FIN) na dvě minuty za držení hole. Rusko si zahraje svoji první přesilovou hru v tomto utkání.

10:30
    Hänninen vystřelil z mezikruží, střela trefila jednoho z ruských obránců, od kterého kotouč letěl na Kalyayeva. Ten má kotouč pod kontrolou.

09:40
    Kuiri byl sám před Kalyayevem, ale bekhendem přestřelil ruskou brankou!

09:05
    Sokolov neuspěl v nájezdu jeden na jednoho proti Pynnönenovi, který tak zhatil pěknou šanci Ruska!

08:37
    Tým Ruska hraje v plném počtu a Finům se přesilová hra vůbec nepovedla.

08:33
    Čtyři sekundy před návratem Yakovenka na led se bude vhazovat ve středním pásmu.

08:10
    Finsko opět v útočném pásmu nevydrželo a rusové vyhazují.

07:38
    Špatná rozehrávka Finska znamená icing a hra se stěhuje před Laaksa.

07:20
    Jen co se Finové opět dostali do pásma, ruská obrana opět vyhazuje.

07:05
    Verba vyhazuje až za Laaksa.

06:37
    Bude se vylučovat. Na dvě minuty odjíždí na trestnou lavici rus Yakovenko za krosček.

06:05
    Sokolov od modré prověřil Laakso, ten kotouč podržel a bude se vhazovat po jeho pravici.

05:54
    Obrovská šance Finů! Kuokkanen byl sám mezi kruhy, vystřelil bekhendem, ale jeho úmysl skvěle přečetl Kalyayev.

05:21
    Na druhé straně Lahtinen z kruhu našel jen Kalyayevo lapačku! Bude se vhazovat v útočném pásmu Finů.

04:57
    Popov nadvakrát neuspěl proti Laaksovi!

04:28
    Hned po návratu Baina střílel z mezikruží Niemeläinen, Kalyayev vyrazil jeho střelu nad branku.

03:30
    Teď se jim to ale povedlo a od modré vyslal dělovku Reunanen, jehož střelu zlikvidoval Kalyayev svou lapačkou.

03:07
    Finové se nemůžou dostat do pásma, ruská obrana je nekompromisní a stále vyhazuje.

02:44
    Rusové dostali hru do středního pásma. Finové opět zakládají útok.

02:28
    Bain (RUS) vyloučen na dvě minuty za podražení. Finsko si zahraje svoji první přesilovou hru.

02:23
    Koivula v obrovské šanci před brankou, bekhendem ale netrefil branku!

01:58
    Rusko se usadilo před Laaksem. Z úhlu Chuvilov prověřil finského gólmana, ten byl ale na místě.

01:15
    Nurmi z levého kruhu našel jen beton Kalyayeva.

00:20
    Sokolov z mezikruží minul finskou branku. Laakso zatím nemusel zasahovat.

00:05
    Úvodní buly vyhráli Finové, o puk ale v útočném pásmu rychle přišli.

00:01

Před zahájením utkání zazní hymny obou týmů.

Hráči obou týmů nastupují na led, utkání bude za chvíli zahájeno.

Oba týmy už jsou na ledě a probíhá rozbruslení.

Rusko U16: Kalyayev – Lavrinenko, Yakovenko, Grishchenko, Alexeyev, Ryzhenkov, Sergachyov, Minulin, Yelfimov, Podkorytov, Rubtsov, Sokolov, Kuznetsov, Abramov, Popov, Verba, Meshcheryakov, Chuvilov, Popugayev, Shevchenko, Bain.

Finsko U16: Laakso – Niemeläinen, Felixson, Almari, Reunanen, Kangas, Pylkkänen, Pynnönen, Kilponen, Kuokkanen, Mäkinen, Räsänen, Koivula, Somppi, Nurmi, Koppanen, Kuiri, Straka, Lahtinen, Hänninen, Niemi.

Rozhodčí: Schmejkal, Hodek – Charvát, Ondráček.

Ve dnech 7. – 9. 2. proběhne turnaj čtyř zemí do 16 let, který hostí Litvínov a Most. První dvě utkání se odehrají v pátek na mosteckém stadionu a zbývající čtyři utkání v sobotu a v neděli na litvínovském stadionu Ivana Hlinky.

V prvním utkání tohoto turnaje se proti sobě utkají tým Ruska a Finska. Rusko je určitě největší favorit celého turnaje. Rusové mají urostlé a velmi silné hráče. Český výběr s nimi před Vánoci sehrál tři utkání, kde sborná rozdrtila naše juniory v poměru 17:3.

Nechme se tedy překvapit, co přinese úvodní utkání turnaje. Úvodní bule padne ve 14:00.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Lucie Lobo

Martin Stříbrný

Branky a nahrávky: 14. Popov (Abramov), 47. Podkorytov (Grishchenko), 48. Abramov (Minulin, Shevchenko), 53. Minulin (Verba, Chuvilov)

Rozhodčí: Schmejkal, Hodek – Charvát, Ondráček