Orlová – SHK Hodonín 3:2 (1:0 po s.n.) | Poruba 2011 – Přerov 4:6 (kon.) | Technika Brno – Nový Jičín 6:1 (kon.)
Břeclav – Frýdek-M. 3:8 (kon.) | Prostějov – Opava 2:1 (1:0 po s.n.) | Klášterec nO – Milevsko 2:1 (kon.)
Řisuty – Bílina 4:3 (kon.) | Vsetín – Val. Meziříčí 3:2 (kon.) | Sokolov – Vrchlabí 3:2 (kon.)
Žďár n/S – Nymburk 6:1 (kon.) | Jablonec n/N – Děčín 3:2 (kon.) | Tábor – Klatovy 9:8 (kon.)
Mor. Budějovice – Kolín 0:6 (kon.) | Kobra – Pelhřimov 5:2 (kon.)
HC Tábor
9:8 (3:1, 1:4, 5:3)
HC Klatovy
Sobota 08.02.2014, 18:00 • Zimní stadion Tábor • 2. liga skupina Západ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký únorový večer z Tábora! Druholigoví kohouti se představí opět na domácím ledě. Tentokrát jim bude soupeřem tým SHC Klatovy. Onlajnem bude provázet Josef Janda.

Hockey Club Tábor

Kohouti se znovu vezou na vítězné vlně a už 6 zápasů jsou neporaženi se ziskem 17 bodů. V grandiózní formě je v současnosti kapitán Jihočechů Jakub Matušík. V posledních dvou venkovních zápasech zaznamenal hattrick! Kohouti zvítězili 8:4 v Pelhřimově a 6:3 ve Vrchlabí, kde si připal dokonce ještě 2 přihrávky. Když přidáme ještě domácí výhru 8:1 nad Milevskem a stejný výprask v posledním zápase s Děčínem, dosáhl Jakub Matušík v posledních 4 duelech 14 kanadských bodů ( 8+6 ) . Do sestavy Tábora se po dlouhé odmlce vrátil po operaci kolena David Nedorost, ostrý start se po delší době dnes očekává také u Vojtěcha Mrkvičky. Klatovští se tak mají na co těšit. Tábor si v tabulce vypracoval na 2. místě náskok 4 body před Kolínem a stále ještě může atakovat vedoucí pozici Sokolova, ač šance je už spíše teoretická. Kanonáda Jihočechů v posledních zápasech jen potvrdila suverénně nejlepší útok ligy.

SHC Klatovy

Dnešní soupeř Táborských, SHC Klatovy, prožívá velkou krizi. V posledních 3 utkáních nezískali Západočeši ani bod. Jenže co je ještě horší, skóre je přímo děsivé, a to 4:23. Klatovy už mají sérii 5 porážek, na nájezdy podlehly i Milevsku. Poslední vítězství je už přes měsíc staré a pochází trochu překvapivě z Nymburka. Klatovští jsou až na 15. místě tabulky, dnešní utkání tak pro ně bude asi hodně těžké.

TÁBOR vs. KLATOVY

Loňské měření sil nedává Klatovům v Táboře velké naděje. V Táboře prohrály 5:4 a v druhém utkání minulého ročníku 6:1. Doma dosáhly většího úspěchu, když nejprve vyhrály 6:3 a poté 3:1. Letos se historie neopakovala, Klatovy doma padly 3:5. Dnešní utkání by mělo být pevně v rukou Táborských a zdá se, že Klatovy se na nic nezmůžou. Odhaduji, že Tábor dnes potvrdí roli favorita a rozcupuje hosty v poměru sedm k jedné. Co myslíte? To se dozvíme po zápase.

Hockey Club Tábor: Panec (Klestil) – Havran, Černý, Hájek A., Kanov "A", Heršálek "A", Liška, Klíma, Ošmyk – Pechánek R., Nedorost, Krätzer, Kellner, Hájek T., Sladký, Kratochvíl, Matušík "C", Seidl, Kolomý, Mařík, Mrkvička.

SHC Klatovy: Pravda (Lejsek) – Škrak, Zeman, Hucl, Blumentrit, Slavík, Moravčík – Kodýtek, Vraný, Pacanda, Topinka "A", Pejchar, Tulačka, Němec, Pouska, Pitel, Uhlík, Čuban "C".

Rozhodčí: Mertl – Dančišin, Matějček.

Hráči už se chystají k prvnímu buly, hosté v červenočerných dresech, domácí v bílomodrých.

00:01

00:10
    Hodně rychlé první zakázané uvolnění, výhodu mají Klatovy.

00:33
    První střela šla přímo do Pance, který schoval puk v náruči. Vhazování v útočném pásmu Klatov.

00:40
    Domácí sice buly vyhráli, ale Pitel obral o puk Havrana a snažil se ještě něco vymyslet. Proti těmto myšlenkám ale důrazně domácí vystoupili a puk mají v moci tedy znovu modrobílí.

02:11
    Domácí dělají chyby před vlastní brankou, hosté šli v podstatě 2 na 1, jenže přihrávka na Němce nepřišla ve vhodný okamžik. Němec se sice k puku dostal, ale střela z úhlu z otočky Pance nepřekvapila.

02:30
    Vhazování také před Pravdou, jemuž se podařilo schovat puk pod lapačku.

03:11
    Tábor právě vstřelil branku!
    Pravda střelu asi moc nečekal nebo situaci hodně podcenil. Na bližší tyči ho překonal svižnou střelou téměř ze stoje MARTIN MAŘÍK, čímž posílá kohouty do vedení 1:0. Asistence: Jakub Matušík a Jan Kanov.

04:08
    Pouska dostává 2 minuty za sekání. Táborská přesilovka může začít.

04:26
    Klatovy právě vstřelily branku!
    To je ale překvapení! Gól v oslabení vstřelil VOJTĚCH TULAČKA, který utekl úplně všem a překonal táborského brankáře Pance. Bez asistence.

05:04
    Domácí už si vytvářejí přesilovkový zámek.

05:31
    Matušíkova rána z kruhu míří mimo.

05:50
    Další možnost hostů v oslabení. Heršálek na modré zlomil hůl, načež se Klatovští dostali 2 na 1, k jejich smůle si ale nakonec špatně přihráli a nedokázali vůbec vystřelit.

06:26
    Hosté v plném počtu. Táborská přesilovka byla hodně slabá a nic pořádného vlastně pro domácí nepřinesla.

07:03
    Tábor dává opět gól z tahu na bránu, tedy žádné kudrlinky. Před Pravdu si s pukem najel DAVID NEDOROST a střelu švihem poslal pod břevno. Rekonvalescent se tak dočkal letos první branky. Asistence: Tomáš Hájek.

08:45
    Vraný se zjevil za zády domácí obrany a zkusil propálit Pance mezi betony. Táborský brankář je měl u sebe včas a puk za sebe nepustil.

09:13
    Icing vrací hru před Pance.

09:45
    Tábor se natlačil před Pravdu, tentokrát ale bez zakončení.

10:10
    Mařík se prokličkoval až před Pravdu, puk za něj ale ani nadvakrát neprocpal. Dobré chvíle klatovského brankáře.

10:27
    Krätzer 2 minuty za podražení, přesilovka pro Klatovské.

11:14
    Panec vyrazil tečovaný pokus od modré, poté domácí vyhodili přes všechny čáry.

11:45
    A Kanov znovu posílá puk až k Pravdovi.

12:16
    Také domácí se dočkali z oslabení. Kanov znovu vyhodil puk, poté se ho zmocnil Seidl, který našel před brankou Mrkvičku a ten poslal puk na druhou stranu volnému TOMÁŠI ČERNÉMU, který už to těžké neměl.. Hezká kombinace ve vlastním oslabení přináší vedení Tábora 3:1. Asistence: Vojtěch Mrkvička a Radek Seidl.

12:27
    Také domácí oslabení přežili.

13:22
    Pravda musel čelit samostatnému úniku, naštěstí pro něj ale zasahovat nemusel, jelikož střela švihem šla vedle tyčky.

14:30
    Tomáš Hájek dostává 2 minuty za nedovolené bránění. Podaří se hostům snížit? Nebo uvidí diváci už třetí gól z oslabení?

14:55
    Nepříjemné chvilky pro domácí. Za vražení na hrazení si jde posedět na 2 minuty Nedorost. Klatovy mají 95 sekund přesilovky 5 na 3!

15:04
    Hosté se sami vyhodili z pásma nepřesnou přihrávkou.

15:26
    K bombě od modré natáhl Slavík, mezi tyče ale nemířil.

15:30
    Kohouti vyhodili až k Pravdovi.

16:06
    Pěkná kombinace a pěkná střela, Pacandu Panec k radosti domácích vychytal.

16:30
    Domácí ve 4 hráčích.

16:55
    A Tábor je už v plném počtu, krizovou situaci zvládl na medaili. Možná i na nějakou lepší než bronzovou.

18:10
    Kohouti svírají klatovský tým před Pravdou jako při přesilovce.

18:40
    Hosté se vymanili a sami mohou myslet na útok. Jejich snahy se ale za modrou útočnou čáru nepodívaly.

19:07
    Další kvalitní zákrok Vladislava Pravdy. Jeden z táborských útočníků se před ním nebezpečně zjevil.

19:42
    Ještě jedno vhazování před Pancem po zakázaném uvolnění domácích.

20:00

V první části hry viděli diváci dokonce čtyři góly, z toho dva v oslabení. Tábor vede 3:1 a je lepším týmem. Klatovy se mohly vrátit do zápasu, když měly přesilovku 5 na 3 více než minutu a půl, jenže z ní nic nevytěžily. Druhá třetina začne asi v 18:49.

20:01

20:29
    Zmatky před Pancem, který nevěděl, kde je puk a zmateně klouzal po brankovišti. Puk nakonec v brance nebyl a jelikož si hosté pomohli faulem, bude Tábor hrát přesilovku. Za vysokou hůl jde na trestnou Uhlík.

21:00
    Klatovy vyhodily a oba týmy střídají.

21:35
    Nedorost si sjel na kruhy a vystřelil, kotoučem ale zasáhl jen hráče před sebou.

21:56
    Klatovy znovu osvobozeny.

22:29
    Hosté v plném počtu. Klatovy oslabení dobře odbránily. Když se Uhlík vracel na led, zkusil to ještě od modré Kanov, Pravda si ale i tenhle pokus pohlídal.

23:35
    Matušík se pěkně probojoval až k brankáři, nakonec už vystřelit nesihl a zpětnou přihrávkou hledal na modré spoluhráče. Jeho pokus už k brance ke smůle domácích nedoputoval.

24:38
    Seidl trefil střelou švihem jen klatovského Zemana, do kterého se za chvíli trefil i Havran. Zeman toho musí mít dost.

25:44
    Kellnerova střela švihem končí v Pravdově náruči. Kohouti se na pěkných pár minut uhnízdili před klatovskou brankou.

26:12
    Hokejová poezie je tu! Klatovy už si myslely, že jsou zachráněné, jejich výhoz ale jen trefil táborského kapitána JAKUBA MATUŠÍKA, který si ještě puk narazil s Krätzerem a sám před Pravdou udělal krásnou kličku do bekhendu, načež forhendově zasunul do prázdné branky. Nádhera a vedení Tábora 4:1. Asistence: Jakub Krätzer.

26:12
    Nesportovní chování a 10 minut osobní trest pro Moravčíka.

26:59
    Hrubost na obou stranách. Havran s Pacandou si půjdou odpočinout.

27:58
    Střela Klatovských sražena do ochranné sítě za Pancovou brankou.

28:22
    Přihrávku do pěkné pozice před branku dostal JIŘÍ UHLÍK, který prostřelil Pance. Klatovy snižují na 2:4. Asistence: Daniel Pejchar.

29:23
    Vraný to zkusil ze středního pásma, Panec podržel kotouč radši v lapačce.

29:28
    Divákům se nelíbí další vyloučení na straně domácích. Tomáš Hájek 2 minuty za podražení.

29:56
    Kohouti nakonec puk prošťouchali do střední třetiny.

30:34
    Hosté drží pásmo, k ohrožení táborské branky se ale stále nedostali.

31:04
    Na Pance zabrala teč před brankou a už je to jen o gól! Před brankou se v přesilovce prosadil DANIEL PEJCHAR. Asistence: Jakub Slavík.

31:53
    To je sprcha pro domácí tým! JIŘÍ UHLÍK se řítil ze středního pásma sám na Pance, kterého překonal střelou nad vyrážečku. Srovnáno na 4:4! Asistence: Vojtěch Tulačka.

31:53
    Tohle se v Táboře často nevidí, aby domácí střídali brankáře, ale je to tak. Michael Panec přepouští stráž Tomáši Klestilovi.

32:47
    To je velký šok! Klestil nevydržel bez gólu ani minutu. Gól dává opět JIŘÍ UHLÍK a slaví ani ne za 5 minut hattrick! Klestil jen rozhodil rukama, jak ho v tom spoluhráči mohli nechat. Kohouti jsou jako opaření. Ale ještě ne uvaření. Jak se s tímhle dokážou vyrovnat? Asistence: Tomáš Blumentrit.

35:26
    Další obrovská šance Klatovských! Přečíslení sehráli hosté skvěle, vše zakončili střelou z druhé vlny a následné dorážky před brankou. Klestil tentokrát skvěle zasáhl.

35:36
    Na druhé straně se řítil ze strany téměř neatakován Nedorost, na Pravdu si ale bekhendem nepřišel.

36:30
    Kohouti se hodně ženou do útoku, ale zatím nic z toho.

37:38
    Hosté přitvrdili v bránění, rozhodčí zatím není proti. Při dorážkách Táborských si Klatovští počínají opravdu ostře.

38:00
    Chvilky Klatov v útoku obstaral střelou po zemi Vraný.

39:08
    Nedorostova rána z brejku končí třeskem puku o mantinel za Pravdovou brankou.

39:48
    Domácí si moc nehlídají zadní vrátka a teď se jim to mohlo vymstít.

40:00

V Táboře se v 2. třetině udály věci nevídané. Čtyři inkasované góly během jedné třetiny, to už tu dlouho nebylo. Klatovy otočily z nepříznivých 4:1 pro domácí na 4:5 pro hosty. Jiří Uhlík zvládl hattrick během 4 minut a 25 sekund! Třetí třetina určitě nebude pro slabé povahy, hostům pěkně narostlo sebevědomí a kohouti to s otočením zápasu nebudou mít jednoduché. Třetí třetina začne v 19:36.

Kohouti dostali 4 góly během jedné třetiny naposled v loňské baráži v Havířově a loni v lednu v Sokolově. Doma se jim to letos ani loni nestalo. Promluva trenéra k hráčům v táborské kabině asi příliš laskavá nebude.

40:01

40:19
    Uhlík se chtěl znovu zapsat mezi střelce, branku ale netrefil.

40:54
    Klestil musel vyrazit vysoký puk. Úvod třetí části je zatím v moci hostů.

41:32
    Kellnerova bekhendová žabička trochu Pravdu vystrašila, klatovský gólman nakonec vše zvládl.

42:16
    Megahrubka klatovské obrany byla potrestána! Před vlastním brankářem hosté ztratili puk a JAKUB MATUŠÍK udělal Pravdovi pohotovou kličku. Vyrovnáno na 5:5. Bez asistence.

43:21
    Pouskova střela končí v Klestilově lapačce.

44:30
    Puk vyletěl z hřiště hodně ostře a skončil mezi diváky. Naštěstí se zdá, že nikoho nezranil.

44:51
    Přesilovka pro domácí, Tulačka vyloučen na 2 minuty za sekání.

44:57
    Bleskově využitá přesilovka. Klatovský brankář neudržel Heršálkovu ránu od modré a puk jen vyrazil před sebe. Tam číhal TOMÁŠ HÁJEK, který doklepnul puk za Pravdova záda. Tábor znovu vede, na tabuli svítí už skóre 6:5. Asistence: Luboš Heršálek.

46:16
    Pavouci se musejí dát do díla znovu. JAKUB MATUŠÍK, kapitán Tábora, nádherně vymetl klatovskou šibenici. Hattrick také pro domácího borce. Tábor vede 7:5. Asistence: Jakub Krätzer.

47:24
    Klatovy se snaží o rychlou odpověď, teď se asi chtěly povzbudit drobným konfliktem. Hrubost na obě strany pro Kolomého a Slavíka.

48:00
    Hra ve 4 zatím svědčí kohoutům, vhazování před brankou hostů.

48:23
    Klatovy byly zrovna v útoku, když se jim s pukem vytrhl JAKUB KRÄTZER a ač zezadu podražen, dokázal při svém úniku puk zasunout za Pravdova záda. Tábor vede 8:5. Asistence: Jan Kanov

48:23
    Oddechový čas pro hosty.

48:23
    Také Klatovy konečně střídají brankáře. Vladislav Pravda už toho má dost. Jeho místo zaujal Filip Lejsek.

49:24
    Oba týmy v 5 hráčích.

49:30
    Další gól mohli dát domácí. Před brankou se ocitli 2 na 1, za Lejska ale puk nedostrkali.

49:41
    Držení protihráče pro klatovského Hucla.

50:16
    Klatovy vyhodily, Tábor zatím v přesilovce nijak nebezpečný není.

50:36
    Další gól z oslabení. Znovu samostatný úprk. Tentokrát se na něj vydal TOMÁŠ PACANDA a blafákem vykoupal Klestila. Klatovy snižují na 6:8. Bez asistence.

51:41

52:30
    Přesilovka pro Klatovy. Mařík 2 minuty za faul loktem.

53:11
    Druhá možnost hostů hrát přesilovku 5 na 3, tentokrát 75 sekund! Havran 2 minuty za zdržování hry. Puk vyhodil mimo hřiště.

53:43
    Rána od modré skončila vedle, puk se ale se štěstím odrazil k JANU TOPINKOVI, který snižuje na 7:8. Hosté využili přesilovku 5 na 3 a mohou v přesilovce 5 na 4 dál pokračovat. Asistence: Michal Moravčík.

54:37
    Domácí se osvobozují.

54:53
    Další Klestilův zákrok, vhazovat se bude opět před táborským brankářem.

55:00
    Puk až u Lejska.

55:11

55:21
    Kohouti mohli přidat další gól, Lejsek byl ale proti a přikryl kotouč lapačkou.

55:42
    Tvrdý střet u mantinelu a plexisklo zasypalo hrací plochu. Chvilku se bude uklízet. Diváci povzbuzují své hráče pokřikem "to je vono".

55:42
    Zápas se blíží do dramatického závěru. Táborští sice nasypali Klatovům také 4 góly v řadě, jenže o dobré vedení zase dvěma inkasovanými góly přišli. Diváci sledují určitě na góly nejpočetnější zápas dnešního druholigového večera.

55:42
    Většina hráčů zmizela do kabiny, hrací plocha stále není vyčištěna.

Po 15 minutách je led připraven a zápas se může dohrát.

55:57
    Po pauze předvedli domácí hráči další nádhernou souhru a zvyšují na 9:7. Matušík po několika přihrávkách našel před brankou volného JAKUBA KRÄTZERA, který udělal krásnou kličku do bekhendu, vykoupal Lejska a zakončil do odkryté branky. Asistence: Jakub Matušík a Martin Mařík.

56:45
    Naděje pro hosty. Vyloučen táborský Mrkvička na 2 minuty za vysokou hůl.

57:03
    Pacandova tvrdá rána a pěkný Klestilův zákrok. Zdá se, že Tábor už si vítězství vzít nedá.

57:28
    Mařík odplácnul kotouč do středního pásma.

58:00
    Dvě minuty do konce zápasu.

58:17
    Hosté rozehrávají další akci za vlastní brankou.

58:33
    Puk znovu u Lejska.

58:45

59:05
    Hosté v 6 bez brankáře!

59:17
    Hra bez gólmana přinesla ovoce! Po sérii přihrávek propálil Klestila DANIEL PEJCHAR a snižuje na 8:9. Asistence: Pavel Čuban.

59:17
    Oddechový čas pro domácí.

59:17
    Lejsek je zpět v brance.

59:28
    Mařík netrefil od útočné modré prázdnou branku! Lejsek už byl znovu pryč.

59:42
    Závar před Klestilem, ale nic z toho.

59:59
    Ještě sekundu před koncem vyslali hosté s 6 hráči v poli střelu, ta už ale ke Klestilovi nedoputovala.

60:00

Kanonádu jako v All-Star Game viděli dnes diváci na táborském zimním stadionu. Domácí nakonec po bitvě plné zvratů udolali Klatovy 9:8. Zápas přinesl hattricky na obou stranách, nejprve se za hosty prosadil Jiří Uhlík, za domácí se pak prosadil třikrát Jakub Matušík, k tomu přidal ještě dvě přihrávky, čímž dosáhl 5 bodů v utkání a je stále ve skvělé formě. Dnešní tip na přesný výsledek zápasu mi tak krutě nevyšel. Příští zápas odehrají kohouti ve čtvrtek 13. února v Kolíně, pak hned v neděli 16. února v Jindřichově Hradci. Doma se Tábor představí až v sobotu 22. února v posledním zápase základní části proti Jablonci nad Nisou. Loučí se Josef Janda, hezký zbytek sobotního večera! (20:31:39)

Josef Janda

Branky a nahrávky: 4. Mařík (Matušík, Kanov), 8. Nedorost (HájekT.), 13. Černý (Mrkvička, Seidl), 27. Matušík (Krätzer), 43. Matušík, 45. HájekT. (Heršálek), 47. Matušík (Krätzer), 49. Krätzer (Kanov), 56. Krätzer (Matušík, Mařík) – 5. Tulačka, 29. Uhlík (Pejchar), 32. Pejchar (Slavík), 32. Uhlík (Tulačka), 33. Uhlík (Blumentrit), 51. Pacanda, 54. Topinka (Moravčík), 60. Pejchar (Čuban)

HC Tábor: Panec (32. Klestil) – Havran, Černý, Hájek A., Kanov "A", Heršálek "A", Liška, Klíma, Ošmyk – Pechánek R., Nedorost, Krätzer, Kellner, Hájek T., Sladký, Kratochvíl, Matušík "C", Seidl, Kolomý, Mařík, Mrkvička.
    HC Klatovy: Pravda (49. Lejsek) – Škrak, Zeman, Hucl, Blumentrit, Slavík, Moravčík – Kodýtek, Vraný, Pacanda, Topinka "A", Pejchar, Tulačka, Němec, Pouska, Pitel, Uhlík, Čuban "C".

Rozhodčí: Mertl – Dančišin, Matějček