Orlová – SHK Hodonín 3:2 (1:0 po s.n.) | Poruba 2011 – Přerov 4:6 (kon.) | Technika Brno – Nový Jičín 6:1 (kon.)
Břeclav – Frýdek-M. 3:8 (kon.) | Prostějov – Opava 2:1 (1:0 po s.n.) | Klášterec nO – Milevsko 2:1 (kon.)
Řisuty – Bílina 4:3 (kon.) | Vsetín – Val. Meziříčí 3:2 (kon.) | Sokolov – Vrchlabí 3:2 (kon.)
Žďár n/S – Nymburk 6:1 (kon.) | Jablonec n/N – Děčín 3:2 (kon.) | Tábor – Klatovy 9:8 (kon.)
Mor. Budějovice – Kolín 0:6 (kon.) | Kobra – Pelhřimov 5:2 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
4:6 (2:2, 2:2, 0:2)
HC ZUBR Přerov
Sobota 08.02.2014, 17:00 • ZS Poruba • 2. liga skupina Východ

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Zítra ve 40. kole druhé nejvyšší soutěže přivítá RT TORAX Poruba šestý tým tabulky Zubr Přerov. Oba týmy mají kolísavé výsledky a v posledním kole hráli shodně 6:4. Přerov doma porazil Techniku Brno a Poruba stejným skóre podlehla Hodonínu.

A kdo je ve statistikách nejvýše?
    Za Zubry vede střeleckou listinu útočník Zdeněk Sedlák s 16 brankami a s připočítáním 23 asistencí se řadí na přední pozici i co do produktivity.
    V obranných řadách se nejvyššími čísly pyšní Radomír Pala s 12 góly a 16 nahrávkami. A brankář Martin Vojtek má průměr 2,55 branek na zápas.

V porubském týmu je nadále nejlepším střelcem Martin Buček s 16 góly, ale hned tři hráči za ním zaostávají o jeden zásah. 15 branek mají na kontě Petr Seidler, Rostislav Vaněk a Jan Chaloupka. Avšak nejvíc kanadských bodů, celkem 33, nastřádal Luděk Krayzel za 14 branek a 19 nahrávek.
    Mezi obránci statistikám vládne, z minulého kola mediální hvězda, Miroslav Javín (5+14) a gólově je nejlepší Rudolf Wolf se 7 brankami.
    A gólmanská čísla jsou také příznivá. Průměr Radka Tihláře je 2,17 a Michala Gleicha 2,23 branek na zápas.

Přerov v této sezóně Porubu ještě neporazil. První domácí zápas prohráli 2:3, druhý končil nájezdy, v kterých byl lepší RT TORAX. A z porubského ledu odjížděli Zubři s porážkou 1:3.

Dokáží Přerovští napočtvrté uzmout tři body? Sledujte od 17 hodiny textový přenos nebo zavítejte osobně na porubský zimní stadion prožít sobotní podvečer se sportem na živo.

Vítám Vás při sledování textového přenosu zápasu II. ligy mužů skupiny Východ mezi domácí Porubou a hostujícím Přerovem.

Zda se podaří RT TORAXu zvítězit počtvrté nebo Zubři v posledním vzájemném utkání získají plný počet bodů Vám budu co nejlépe textově přibližovat již od 17 hodiny.

Ještě upozorním, že v drese RT TORAXu se představí teprve sedmnáctiletý kapitán staršího dorostu Tomáš Gřeš, který má na kontě z 36 utkání staršího dorostu 60 kanadských bodů, z toho 32 branek. Dnes tedy dostává příležitost ukázat své hokejové umění v Á-týmu. Přejeme hodně štěstí....

Přeji bezva zábavu.....

HC RT TORAX Poruba: Gleich (Tihlář) – Vajda, Šindelář, Javín, Peslar, Wolf, Slavík, Prokop, Puškár – Vaněk, Sedlář, Krayzel, Kilnar, Zachar, Vrána, Seidler, Buček, Chaloupka, Pavlačka, Zuber, Gřeš

HC ZUBR Přerov: Sklenář (Vojtek) – Pala, Osina, Janota, Vlček, Běhal, Matyáš, Tomeček – Haloda, Sedlák, Kavařík, Sakrajda, Brančík, Ditrich, Šťastný, Matula, Málek, Školoud, Kolář, Blinka

Rozhodčí: Vaněk – Hanzlík, Štěpán.

00:01

V brance Poruby od začátku hájí Radek Tihlář.

0:44
    Domácí se nemohou dostat do útočné třetiny a zkouší to znova.

1:08
    Poruba právě vstřelila branku!
    Napodruhé se Poruba dostala před Sklenáře, který si ještě nesáhl na kotouč, když jej prudkou střelou překonal ALEŠ KILNAR. Asistence: Lukáš Vrána.

1:58
    Poté co se Zubři nedokázali udržet před Tihlářem, operují domácí hráči v útočné třetině. Hosté jsou viditelně zaskočeni.

3:00
    Tentokrát byl Sklenář pozornější a Krayzelovu střely podržel v lapačce.

3:59
    Ditrich zachytil nahrávku na modrou a ujíždí domácí obraně.

4:14
    Přerov právě vstřelil branku!
    Ditrich nahrál na střed hřiště PETRU SAKRAJDOVI, který poslal kotouč Tihlářovi mezi betony.. Asistence: Marek Ditrich.

5:50
    Obě mužstva hru otevřely a hraje se nahoru dolů.

6:40
    Zubři se provinili icingem.

7:00
    Vrána s Kilnarem se pokouší dostat se před Sklenáře. Ale hosté se puku zmocňují a otáčí hru.

7:43
    Matulovi se nezdařil bekhend a Tihlář si oddechl.

8:38
    Máme tu první vyloučení. Matyáš byl poslán za pád pod nohy na trestnou lavici. Domácí hrají přesilovku.

8:50
    Ale proti střele zasahoval Tihlář. Zdeněk Sedlák se skoro prosadil v oslabení.

9:45
    Domácí se usadili v útočné třetině, ale záhy se o ní samy připravili.

10:38

11:09
    Prokop se také položil pod nohy a jde si sednout na trestnou lavici.

11:36
    Zpoza brány vyjel Kovařík, ale Tihlář si levou tyč ohlídal.

12:22
    Na výletě se ocitl Zachar. Sklenář mu zmenšil střelecký úhel vyjetím.

13:01
    V závěru přesilovky střílel od modré Vlček, dorážel Brančík a ani Sakrajda Neposlal Zubry do vedení.

13:09

14:35
    Poruba se snaží získat třetinu nahazovanými puky, ale nedaří se jí to.

14:55
    Podobně se vede i Přerovu. Hraje se o každý centimetr ledu.

15:15
    Sklenář zasahoval proti střele Šindeláře.

16:10
    Sakrajda s Ditrichem se dostávají podruhé do útoku a domácí mají problémy s bráněním.

16:56
    Prokop (POR) a Sakrajda (PRE) na trestné lavici za vzájemnou potyčku. Vhazuje se po pravici Tihláře.

17:01
    Přerov hned po buly jde do vedení přesným mířením DAVIDA ŠŤASTNÉHO. Asistence: Radomír Pala a Jiří Osina.

17:58
    Kilnar se pokouší vyrovnat, puk končí na zadním mantinelu, ale opět se dostává ke Kilnarovi, který nahrává na modrou Šindelářovi. Skóre se nemění ani po další šanci Kilnara.

18:44
    Tlak se domácím nakonec povedl přetavit ve vyrovnávací branku. MAREK PAVLAČKA pohotovou střelou dal Zubrům dárek do šatny. Asistence: Martin Buček.

19:14
    Přerov ještě zaútočil a nebýt ukončení první třetiny, kdo ví zda by se neradovali z třetí branky.

20:00

Sledujeme zajímavé utkání plné zvratů, brejků a hlavně gólů. Oba gólmani si pořádně nesáhli na puk a lovili jej ze svých svatyní. První nešťastník byl Sklenář v začátku druhé minuty a když se stejně dařilo v páté minutě Tihlářovi, nemusel smutnit, že je v nepovedeném začátku osamocen.

Pak se hrálo nahoru dolů, oba týmy si vyzkoušely přesilovky i hru ve čtyřech, v které se vedlo lépe Zubrům. OD osmnácté minuty vedli, ale jen minuty, kdy se domácím podařilo využít mini tlaku a vytěžit z toho vyrovnávací branku.

Zdá se, že se Přerov na toto utkání řádně připravoval a na čtvrtý pokus hodlá ukořistit Porubský skalp.

Druhá třetina začne přibližně v 17:44.

20:01

20:20
    Přerov se dostal do třetiny, ale žádná střela na Tihláře nebyla vystřelena. Do útočení se teď pouští domácí.

20:44
    Štěstí zkusil Sedlář. Kotouč skončil v lapačce.

22:02
    Nedůraz před brankou v podání Zubrů. Domácí se osvobozují.

22:54
    Probíhají boje o střední pásmo. Přerov se dopustil ofsajdu.

23:14
    Kotouč zašlápnut u střídačky hostí.

23:42
    Seidler zblokován Osinou. Ke střele se nedostal a teď se brání domácí.

24:20
    Šindelář získal před Tihlářem puk a poslal jej až na útočnou modrou Vránovi, který jej zpětnou přihrávkou přenechal Vaňkovi, aby si najel přede bránu, kde s přehledem poslal touš do odkrytého prostoru. Autorem branky je LUKÁŠ VRÁNA. Asistence: Rostislav Vaněk a Jiří Šindelář.

25:41
    Tihlář měl co dělat, aby lapil puk vystřelený od modré Blinkou.

26:10
    Hosté se ubránili porubskému brejku a otáčí hru.

26:27
    PETR SAKRAJDA jen tak nahodil puk na bránu, a když zazvonila tyč, kotouč padl za brankovou čáru. Asistence: Michael Janota.

28:12
    Chaloupka se tlačil důrazně do brány a od dalšího gólu zachránila Sklenáře pravá tyč, přestože se Chaloupka snažil ještě v pádu puk dopravit do brány.

28:30
    Přerov jde do čtyř. Za sekání je vyloučen Ditrich.

29:47
    Tato přesilovka se domácím dařila hned od začátku. Sklenáře zasáhla sprcha střel na jejímž konci byl ALEŠ KILNAR.

29:47
    Obě mužstva vyměnila brankáře. Za Přerov se do brankoviště postavil Martin Vojtek a v porubském brankovišti je Michal Gleich.

32:12
    Zuber byl obrán o puk a následný samostatný únik Zachara dopadl podobně.

32:59
    Poruba se provinila icingem a vhazuje se po levici Gleicha.

33:17
    Gleich vyrazil střelu Janoty do rohu, Přerov nadále na puku.

34:15
    Ditrich se nenechal odstavit a nakonec i vystřelil. Puk končí v lapačce.

34:37
    Šindelář chtěl založit útok, ale byl nedovoleně bráněn Sedlákem a Přerov jde do oslabení.

35:12
    Bučkovi se střela nezdařila a hosté se osvobozují.

35:45
    Šťastný zastavil střelu Javína tělem, ale domácí jsou nadále v jeho držení.

36:37

36:51
    Rychlý brejk a vyrovnání. Gleich se nechal zaskočit jednoduchou střelou DOMINIKA MATULY. Asistence: David Šťastný.

37:30
    Za hákování navíc v útočném pásmu je vyloučen Sedlář.

38:43
    Přerov je sice v útočné třetině, ale na Gleicha nevyslal žádnou vážnou střelu.

39:30

40:00

Ani po další dvacetiminutovce není zcela jasné, kdo z tohoto zápasu bude mít větší radost. Hra je vyrovnaná, dynamická a místy i překvapivá. Hosté dokázali na domácí vedení dvakrát rychle odpovědět a stále drží s papírově lepším týmem držet krok.
    Dokonce ve stejnou dobu oba soupeři vyměnili gólmany. Hra dostala nový náboj.

Co přinese třetí třetina? Na čí stranu se převáží vítězné misky vah?
    Sledujte nadále textový přenos a bavte se s námi z dobrého hokeje, který Vám zpříjemní čekání na olympijský hokejový turnaj.

Třetí třetina začne přibližně v 18:33

40:01

40:20
    Složitě, ale přece se dostává Poruba do útočné třetiny. O kterou záhy stejně přichází.

41:11
    Gleich pomáhá z rozehrávkou, když nahozený puk lízl boční konstrukci brány.

42:29
    Ministr si nerozuměl s Běhalem a Poruba puk vyváží.

43:32
    Šindelářovo nahození tečoval Kilnar, ale kotouč letěl příliš vysoko, aby Vojtka ohrozil.

44:27
    Vojtkova brána po střele Kilnara posunuta.

44:48
    Domácí jsou oslabeni. Chaloupka si počínal nedovoleně a již sedí za držení protihráče na trestné lavici.

45:17
    Zubři okamžitě zaujali přesilovkové postavení. Střela Janoty končí na betonech.

45:50
    Následně Gleich chytá střelu Paly.

46:26
    Pavlačka ujíždí a Vojtek vyráží puk na zadní mantinel.

46:48

47:26
    Přerov zastavil únik Seidlera se Sedlářem.

48:28
    Nahození Sedláka ze střední třetiny končí Gleichovi v náručí a vhazuje se po jeho pravici.

48:37
    Prudká střela Paly jde hodně vysoko a puk odráží se od plexi zpět do hry.

49:29
    Haloda vysvobodil svůj tým z tlaku. Šindelářovi střela nesedla a Seidler se k puku nedostal.

50:14
    Hosté ztrácí kontrolu nad pukem a Poruba se snaží a vedoucí branku.

50:50
    Rychlé brejky na obou stranách, ale stav je nadále nerozhodný.

51:00
    Vyhození puku do hlediště znamená pro Zubry oslabení. Na trestné lavici je Běhal.

51:40
    Sedlák s Kovaříkem se dostali do útočení, ale zastavil je ofsajd.

52:30
    Vojtek měl teď hodně štěstí proti Seidlerovi. Kotouč se mihotal v brankovišti, nakonec končí v pravém rohu.

53:00

53:28
    Vojtek opět v akci. Tentokrát vychytal Vaňka.

53:47
    Šťastný se dostal za domácí obranu, ale nevystřelil. Nepochopitelně přibrzdil a pak už neměl šanci akci dotáhnout do konce.

54:33
    Domácí jsou vyloučeni za nedovolené bránění.

54:38
    Blesková akce hned po buly posílá Přerov do vedení. Autorem branky je ZDENĚK SEDLÁK. Asistence: Jiří Běhal.

55:38
    Poruba zahrála zakázané uvolnění.

56:17
    Přerovu nyní stačí nahazovat puky do porubské třetiny a nepouštět domácí přes střední pásmo. Což činí.

57:04
    Navíc napadají v hloubi obranného pásma RT TORAXu.

57:40
    Krayzel právě promarnil šanci na vyrovnání. Se střelou váhal až o puk přišel.

58:23
    Puk minul po střele Vaňka pravou Vojtkovu tyč.

58:40
    Prokop hatí šance na vyrovnání. Za nedovolené bránění jde na dvě minuty ven.

59:45
    Kilnar neudržel brusle na modré a Pavlačka vjel do ofsajdu.

59:45
    Oddechový čas pro domácí.

Domácí hrají bez gólmana.

59:56
    Do prázdné brány se trefuje LUBOMÍR KOVAŘÍK.

60:00
    Konec zápasu. (19:08:21)

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 2. Kilnar (Vrána), 19. Pavlačka (Buček), 25. Vrána (Vaněk, Šindelář), 30. Kilnar – 5. Sakrajda (Ditrich), 18. Šťastný (Pala, Osina), 27. Sakrajda (Janota), 37. Matula (Šťastný), 55. Sedlák (Běhal), 60. Kovařík (Haloda)

HC RT TORAX Poruba 2011: Gleich (Tihlář) – Vajda, Šindelář, Javín, Peslar, Wolf, Slavík, Prokop, Puškár – Vaněk, Sedlář, Krayzel, Kilnar, Zachar, Vrána, Seidler, Buček, Chaloupka, Pavlačka, Zuber, Gřeš

Rozhodčí: Vaněk – Hanzlík, Štěpán