Finsko U16 – Švédsko U16 3:1 (kon.) | Česko U16 – Rusko U16 0:5 (kon.)
Česko U16
0:5 (0:2, 0:1, 0:2)
Rusko U16
Neděle 09.02.2014, 17:30 • ZS Ivana Hlinky • Turnaj čtyř zemí U16 v Litvínově a Mostě

Nejlepšími hráči byli vyhlášeni – z českého týmu Ondřej Kachyňa a z ruského týmu Mikhail Berdin.

58:04
    A teď už je o vítězi opravdu rozhodnuto. Vyloučen domácí Šmerha na dvě minuty za krosček.

54:52
    Vyloučen Karafiát (CZE) na dvě minuty za nedovolené bránění.

51:09
    Vyloučen ruský hráč Abramov na dvě minuty za sekání.

49:47
    A teď si ještě český tým přitížil. Vyloučen domácí Zídek na dvě minuty za podražení.

48:36
    Verba naskočil z trestné lavice a jel samostatný nájezd na Kloučka, který ho ovšem rychlým vyšvihnutím lapačky vychytal!

46:27
    Vyloučen ruský hráč Verba za hákování.

44:36
    Česko střídá gólmany. Josefa Kořenáře nahradí Milan Klouček.

44:36
    Rusko právě vstřelilo branku!
    Rusové vzápětí přidávají další branku! Třetí ruská lajna si z bránících Čechů udělala doslova hadrové panáky! Osamocený Sokolov nahrával úplně volnému GERMANU RUBTSOVOVI, který zakončil do odkryté brány! Asistence: Dmitri Sokolov, Vladimir Kuznetsov

44:03
    Rusové využívají přesilovou hru a vedou už 4:0. Alexeyev nahrál na kruh VITALI ABRAMOVOVI, který si v klidu zpracoval kotouč a trefil se do pravého horního rohu Kořenářovy branky. Asistence: Dmitri Alexeyev

43:02
    Vyloučen domácí Reichel na dvě minuty za sekání. Rusko si tak zahraje další přesilovou hru. Tím si český tým moc nepomohl.

41:28
    Michnáč se dostal až před Berdina, který ho svou rychlou lapačkou vychytal. Škoda pro Česko!

38:56
    Vyloučen hostující Popugayev na dvě minuty za podražení.

37:19
    Rusové v situaci 3 na 2 neuspěli proti české obraně!

33:10
    Skvělý Abramov se dostal rychlou kličkou až před Kořenáře, který měl jediné štěstí, že ruský útočník branku netrefil!

31:57
    Zachar ujel sám na Grishchenka, ten mu ale puk včas vypíchl!

30:41
    Sokolov s Kuznetsovem jeli dva na Douderu, který ale skvěle zasáhl do přihrávky a zlikvidoval tak šanci Rusů!

Dnešní utkání sleduje 2100 diváků. Děkujeme!

26:13
    Vyloučen hostující Popov na dvě minuty za krosček.

23:35
    Reichel z dobré pozice nepropálil Berdina, který z velkým štěstím chytá tuto šanci domácích.

23:27
    Vyloučen hostující Shevchenko na dvě minuty za hru vysokou holí. Český tým má jedinečnou šanci něco udělat s pro ně nepříznivým stavem.

22:40
    Ruští hráči dosáhli dalšího gólu, ten ale kvůli postavení útočícího hráče v brankovišti nemohl být uznán.

21:49
    Rusové v úvodu druhé dvacetiminutovky zvyšují na 3:0! Vyacheslav Shevchenko z kruhu nahrál na druhou stranu branky NIKITU POPUGAYEVOVI, který se trefoval do odkryté branky Kořenáře. Asistence: Vyacheslav Shevchenko, Alexander Yakovenko

19:42
    Hosté se vzdalují Česku na rozdíl dvou branek. Čeští obránci nechali Abramova projet celým útočným pásmem, ruský útočník se dostal za Kořenářovu branku, přihrál úplně volnému PLATONU POPOVOVI, který střelou nad pravé rameno posílá Rusy do dvoubrankového vedení! Asistence: Vitali Abramov

19:20
    Polák nahrával Reichlovi mezi kruhy, ten mířil nad pravé rameno gólmana Berdina, ten však zasáhl na jedničku a kotouč vyráží nad branku.

16:57
    Berdin se mimo brankové území nechal sestřelit Reichlem, který dostává dvě minuty za nedovolené bránění. Velmi přísné vyloučení českého útočníka, dalo by se říct, že i nesportovní chování Berdina.

16:57
    Rusové při signalizovaném trestu málem skórovali po druhé. Minulin ale z mezikruží trefil jen Kořenáře!

16:04
    Sokolov v dobré šanci, ale ze skvělé pozice branku přestřelil.

11:18
    Rusové využívají přesilové hry. Pěknou kombinaci ruského týmu zakončil Alexejev střelou od modré, kterou tečoval za Kořenářova záda VITALI ABRAMOV! Asistence: Dmitri Alexeyev, Alexander Podkorytov

09:42
    Vyloučen český hráč Kofroň na dvě minuty za podražení. Rusové si zahrají první přesilovou hru.

03:00
    Šmerha z úhlu vystřelil na Berdina, který vyrazil před sebe. Dorážet se ještě snažil Polák, ale marně.

01:32
    Michnáč se skvěle prokličkoval až před Berdina, ale trefil pouze jeho lapačku!

01:09
    Vyloučen hostující Meshcheryakov na dvě minuty za sekání. Česko má šanci otevřít stav utkání v početní výhodě.

Lucie Lobo

Martin Stříbrný

Branky a nahrávky: 12. Abramov (Alexeyev, Podkorytov), 20. Popov (Abramov), 22. Popugayev (Shevchenko, Yakovenko), 45. Abramov (Alexeyev), 45. Rubtsov (Sokolov, Kuznetsov)

Česko U16: Kořenář – Starosta, Doudera, Janda, Hrdinka, Kachyňa, Novák, Zukal – Zachar, Reichel, Kofroň – Michnáč, Zídek, Stuchlík – Hrala, Kodýtek, Najman – Šmerha, Karafiát, Polák.
    Rusko U16: Berdin – Lavrinenko, Alexeyev, Sergachyov, Minulin, Yakovenko, Grishchenko, Yelfimov – Podkorytov, Abramov, Popov – Verba, Meshcheryakov, Chuvilov – Kuznetsov, Rubtsov, Sokolov – Popugayev, Shevchenko, Bain.

Rozhodčí: Hodek, Hribik – Barvíř, Blümel