Coimbra – Estoril 0:1 (kon.)
Academica de Coimbra
0:1 (0:1)
GD Estoril Praia
Pondělí 10.02.2014, 21:00 • Estádio Efapel Cidade de Coimbra • Portugalská Primeira Liga

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:00.

Krásný pondělní večer při sledování Primeira Ligy vám přeje Miroslav Vozdecký. Úvodní výkop utkání mezi týmy Academica de Coimbra a GD Estoril Praia je naplánovaný na 21:00.

Academica de Coimbra, momentálně devátý celek Primeira Ligy, může být s dosavadním průběhem soutěže spokojený. Po loňském jedenáctém místě mají držitelé portugalského poháru z roku 2012 o poznání lepší sezónu. Navíc na pátou příčku, jež zajišťuje účast v Evropské lize, ztrácejí Conceiçãovi svěřenci pouhých pět bodů.

Poslední ligové zápasy
    02.02.14 Sporting – Académica 0:0
    19.01.14 Académica – Gil Vicente 1:0
    12.01.14 Académica – Ferreira 4:2
    21.12.13 1.LI Guimaraes – Académica 3:0

Hostující výběr Estorilu se po sedmnácti odehraných zápasech nachází s bilancí osmi výher, šesti remíz a čtyř porážek na pátém místě nejvyšší portugalské soutěže, které zajišťuje účast v evropských pohárech. K udržení současného umístění se však musí Silvovi svěřenci výrazně zlepšit. Z posledních čtyř utkání totiž tým ze západu Portugalska dokázal vybojovat pouhé čtyři body.

04.11.12 Académica – Estoril 0:2

Academica de Coimbra: Ricardo – Halliche, da Silva Ferreira, Real, Marcelinho – Makelele, Cleyton, Alexandre – Marinho, Ivanildo, Lopes
    Náhradníci: Peiser, Aníbal, Paulo, Albuqerque, Agra, Magique, Gueye

GD Estoril Praia: Vanger – Tavares, Mano, Santos Fernandes, Babanco – Goncalo Santos, Evandro, Amado – Balboa, Pedro, Carlitos
    Náhradníci: Riberio, Miguel, Riberio Pereira, Gonçalves, Tarantini, Fernandes, Phellype

Rozhodčí: Hugo Pacheco.

1

1
    Útočit začínají estroliští, kteří pro dnešní zápas zvolili modrobílou kombinaci.

3
    Hráči Estorilu jsou v úvodu utkání o poznání aktivnější a prozatím potvrzují roli favorita.

4
    Domácí hráči se bohužel nemohou opřít ani o podporu fanoušků. Na Estádio Efapel Cidade de Coimbra jich dorazilo nanejvýš několik stovek.

6
    Rohový kop vybojovali modrožlutí.

7
    Fauloval Carlitos. Coimbra bude zahrávat volný přímý kop.

7
    V nadějné pozici hlavičkoval mimo Vangerovu bránu Rafik Halliche.

8
    Ani standardní situace Conceiçãových svěřenců nekončí úspěchem.

9
    U postranní čáry fauloval João Pedro. Coimbra se přesune do útoku.

12
    Držení míče výrazně ve prospěch hostujícího výběru – 35:65 %.

13
    Po chybě estorilských beků se ve velké šanci ocitl Rafael Lopes. Vangera však pozemní střelou do prostřed brány nepřekonal.

15
    V posledních minutách se hraje pouze na půlce Estroilu.

17
    Estroliští tropí v obraně jednu chybu za druhou. Dokáže některé z jejich pochybení Coimbra potrestat?

19
    Na centr si za estroliskou obranu skvěle zaběhl Rafik Halliche. Stejně jako v sedné minutě však svoji hlavičku nedokázal umístit mezi tři tyče.

24
    Estoril po delší době kombinuje na půlce soupeře.

25
    Rukou zahrál Cleyton. Volný přímý kop pro hostující výběr.

25
    Centr na zadní tyč odvracejí domácí bez větších problémů.

27
    Estroliští sice mají po většinu času míč na svých kopačkách, střelecky jsou ale o mnoho aktivnější domácí hráči, kteří na Vangerovu bránu vypálili již třikrát. Ricardo za sedmadvacet minut zasahovat nemusel.

28
    Centrovaný míč odvrátil do zámezí Carlitos. Další rohový kop pro Coimbru.

28
    Na zadní tyči skvěle zasáhl Vanger.

30
    Dlouhý pas domácího obránce adresáta nenašel. Nyní kombinují estorilští.

30
    Hra je přerušena. Na trávníku leží po střetu s Carlitos domácí záložník Marinho.

31
    Vypadá to, že Marinho je v pořádku.

32
    Esttoril vyvíjí útočnou snahu.

35
    Do šestnáctky centroval Ivanildo Cassamá. Hostující obránci však dokázali včas zasáhnout.

37
    Coimbra nadále udává tempo hry. Estoril je odsouzen pouze k bránění.

37
    Ze třiceti metů zkoušel pálit Ivanildo Cassamá. Střela mu však nesedla.

39
    Útočného faulu se dopustil Cleyton. Modrožlutí si tak mohou alespoň na chvíli vydechnout.

42
    Estoril právě vstřelilo branku!
    Centrovaný míč z levé strany uklidil hlavičkou za Ricardova záda JAVIER BALBOA. Estoril se tak v dnešním utkání ujímá vedení. Nutno podotknout, že ne příliš zaslouženě.

45
    Sudí nastavuje jednu minutu.

45+1

Vedení estroliských po první půli není příliš zasloužené. Coimbra totiž svého soupeře po většinu času přehrávala. Avšak jak známé sportovní pravidlo praví: nedáš, dostaneš. A to přesně se ve dvaačtyřicáté minutě přihodilo. Domácí obránci nedokázali v šestnáctce uhlídat Javiera Balboyu, který hlavičkou k pravé tyči překonal Ricarda.

46

46
    Máme tu hned dvojnásobné střídání na straně domácích. Odchází Marinho, jehož na trávníku nahradí Salvador Agra.

46
    Hřiště opouští i Cleyton. V druhé půli si místo něj zahraje Magique.

47
    I do druhé půle vstoupili aktivněji domácí. Minimálně vyrovnání by si určitě zasloužili.

50
    Proti pravidlům se provinil Makelele.

55
    Nad Ricardovu branku ze vzdálenosti penalty pálil Javier Blaboa.

56
    Ani pozemní střela z ostrého úhlu nemohla domácího golmana překvapit.

58
    A jsme zpátky na půli Estorilu.

58
    Žlutou kartu za svůj zákrok vidí João Pedro. Vysloužil si ji skluzem na hráče bez míče.

61
    Hra je teď nepříjemně kouskována. Jeden faul střídá druhý.

62
    Vanger poprvé v utkání kapituloval. Bohužel to však bylo z ofsajdu, ve kterém se ocitili hned tři hráči domácích.

66
    Coimbra se nevzdává a nadále dobývá šestnáctkou estorilských.

69
    Poprvé v zápase střídají i hosté. Do dnešního utkání zasáhne hráč s číslem 10 Gerso Fernandes, který nahrazuje João Pedra.

72
    Ani jeden z rohových kopů estorilských neskončil přímým ohrožením Ricardovy brány.

75
    Alexandre si za zákrok na Carlitose vysloužil žlutou kartu.

76
    Hra se v důsledku nedisciplinovasti domácích mírně vyrovnala.

78
    Conceiçãoa využívá i třetího střídání. Útočné řady Coimbry posílí Moussa Guèye.

81
    Domácí hráči nyní působi bezzubým dojmem. Může ale za to především zlepšená obranná činnost Estorilu.

82
    Taktické střídání na straně hostů. Dnes večer si zahraje i Filipe Miguel Gonçalves.

85
    Vanger likviduje nepovedený centr domácích.

87
    Útočný faul domácích.

88
    Poslední střídání dnešního zápasu. Anderson nahrazuje na trávníku Balbou.

89
    Djavan da Silva Ferreira pálil z velké dálky hodně nepřesně. Rozehrávat bude golman hostů.

90
    Nastavovat se budou tři minuty.

90+1
    Další nepřesný centr domácích. Silvovi svěřenci se brání úspěšně.

90+2
    Žlutou kartu obržel za řeči Babanco.

90+3
    Žlutí se i na druhé straně. Proti pravidlům se provinil Ivanildo.

90+3
    Tohle už domácí nestihnou. Zápas se dohrává na půli Coimbry.

90+3

Estoril si ve druhé půli počínal velmi zkušeně. Domácí Coimbru totiž nepustil do jediné vyložené šance. Silvovi svěřenci si tak z Estádio Efapel Cidade de Coimbra zaslouženě odvážejí tři body a v tabulce nejvyšší portugalské soutěže nadále zůstávají na pátém místě s náskokem čtyř bodů na šestou Bragu.

To je ode mě pro tuto chvíli vše. Přeji vám krásný zbytek večera. (23:04:33)