Japonsko – Německo 0:4 (kon.) | Švédsko – Rusko 1:3 (kon.)
Čtvrtek 13.02.2014, 09:00 • Šajba aréna, Soči • Olympijské hry - ženy

Přeji vám příjemný zbytek čtvrtečního dne, před námi je ještě pestrý olympijský program. Loučí se s vámi Petr Dejnožka. (11:11:13)

Statistiky zápasu:

střely: 30:25
    trestné minuty: 8:10
    přesilové hry: 0/5 – 1/4

Závěrečný zápas těchto dvou mužstev v základní skupině ženského turnaje staví do lepší pozice v boji o záchranu Němky. Ty po zásluze poráží Japonsko 4:0 a ve skupině končí třetí. Obě mužstva nyní budou čekat na poražené čtvrtfinalisty, se kterými si to rozdají o udržení v elitní divizi mistrovství světa.

60:00

59:28
    Německo právě vstřelilo branku!
    Ale ani tento tah jim nevychází podle představ! Od vlastní modré čáry jen lehce plácla do kotouče FRANZISKA BUSCHOVÁ a ten se se štěstím dokutálel do prázdné japonské branky – 0:4! Asistence: Susann Götzová.

58:40
    Japonky to přece jen zkouší ještě bez brankáře!

58:31
    A je definitivně rozhodnuto! Japonský kouč se ještě ani nestihl uchýlit ke hře bez brankáře a jeho tým inkasuje potřetí! Nahození Kamenikové usměrnila Eisenschmidová k KERSTIN SPIELBERGEROVÉ, jež jemnou tečí dopravila kotouč do japonské svatyně – 0:3! Asistence: Tanja Eisenschmidová a Nina Kameniková.

58:17
    A znovu se hraje u japonské svatyně, čas se Japonkám velmi krátí.

57:49
    Sakagamiová si nyní rozhodně bude rvát vlasy! Měla totiž stoprocentní příležitost na snížení stavu, jenže z pravého kruhu nedokázala propálil vyjetou brankářku Německa!

57:23
    Němky velmi dlouho drží puk v útočném rohu a sbírají cenné vteřinky.

56:36
    Nahození od modré čáry tak zvláštně proskákalo až do německého brankoviště, kde ho neomylně tělem přikryla Harrerová.

55:50
    Velmi dlouho se hraje bez přerušení, stále se hra motá okolo půlící čáře. Šance Japonek se každou minutou snižují.

54:54
    Němky pouze posouvají kotouč do útočného pásma a mizí na střídačce. V tuto chvíli jim to naprosto stačí a vyhovuje.

54:11
    Na druhé straně Harrerová kryje puk pod lapačku a po delší době tím usazuje Japonky v útočné třetině.

53:53
    Mohlo být definitivně rozhodnuto, Beckerová však z bezprostřední blízkosti napálila pouze japonskou brankářku!

52:47
    Stále se hraje před japonskou klecí, tlak Japonek po přesilové hře naprosto vyšuměl.

52:00
    Fudžimotová musela znovu přerušit hru a skrýt kotouč pod svou lapačkou, což velmi vyhovuje německému soupeři. Ten je osm minut od třetího místa ve skupině.

51:37
    Gotzová prudkou střelou prověřila v přesilové hře pozornost japonské brankářky, k ničemu většímu ale nedošlo. Sakagamiová je také na ledě.

50:22
    Němky přežily další oslabení a mohou si v obraně trochu odpočinout. Mají totiž k dispozici zkrácenou přesilovou hru.

Petr Dejnožka

Branky a nahrávky: 14. Anwanderová (Kratzerová, Beckerová), 21. Buschová (Lanzlová), 59. Spielbergerová (Eisenschmidová, Kameniková), 60. Buschová (Götzová)

Japonsko: N. Fudžimotová (Konišiová) – Aokiová, Takeučiová, Koikeová, Horiová, Toková, Kondová – Nakamuraová, Osawaová "C", Kubová – Jonejamaová, Hiranová, Sakagamiová – Adačiová, Ukitaová, Šišiučiová – M. Fudžimotová
    Německo: Harrerová (Schröderová) – Götzová, Lanzlová, Eisenschmidová, Hammerlová, Weisserová – Fellnerová, Zornová, Buschová – Seilerová, Schusterová, Kratzerová – Anwanderová, Janzenová, Eversová – Kameniková, Spielbergerová, Bittnerová – Beckerová

Rozhodčí: Bordeleauová (Kanada) – Björkmanová (Švédsko), Girardová (Francie)